فهرست این مقاله

شیشه فریم لس

اجرای نمای شیشه فریم لس در صنایع شیشه و آینه کولیوند                             0912823524202188621912 

 

شیشه فریم لس

 

شیشه فریم لس

تکنیک شیشه های فریم لس (frameless) دارای فریم یا قابی است که که از پشت شیشه را قاب کرده است و روی لامل به وسیله یراق آلومینیومی خاص و به طور معمول متحرک نگه داشته می شود و افرادی که نمای ساختمان را مشاهده می کنند فقط خط های باریکی که به اصطلاح به آنها ژوین گفته می شود را قادر به دیدن هستند .

نما های شیشه فریم لس امروزه پرکاربردترین و محبوبترین نماهای ساختمان است چرا که زیبایی ، آب بندی مناسب ، نصب آسان و بارگذاری بسیار مناسب را داراست ، در نماهای کرتین وال فریم  نمای ساختمان به صورت یکنواخت شیشه دیده می شود اما با کمی دفت فریم های پشت شیشه که در واقع نگهدارنده شیشه محسوب می شوند قابل مشاهده هستند .

در چند سال گذشته با رویکار آمدن پنجره های دوجداره آلومینیومی و UPVC کمتر از تکنیک شیشه فریم لس استفاده می شود اما در برج های بلند که نمای ساختمان تمام شیشه ای است همچنان شیشه فریم لس بهترین گزینه خواهد بود ، به طور کلی نمای شیشه فریم لس در هر قسمتی از ساختمان زیبا و جذاب خواهد بود و هر سال مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون از نمای تمام شیشه ای نسبت به سال گذشته بیشتر استفاده می کنند حتی در برخی کشورها اتاق های شیشه ای ساخته می شود .

 

مزایای تکنیک و روش شیشه فریم لس

1- امکان استفاده از روس بازشو شیشه به صورت مخفی

2- مقاوم در برابر زلزله به دلیل ساختار جداگانه هر کدام از شیشه ها

3- ظرافت بسیار زیاد قاب پشت شیشه

4- امکان استفاده از رنگ های گوناگون در facade

 

ویژگی های شیشه فریم لس صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- امکان استفاده از رنگ های گوناگون قاب شیشه

2- مشاهده نمای تمام شیشه به صورت یکنواخت

3- سهولت نصب

4- استفاده از واشرهای مخفی به منظور آب بندی شیشه ها

5- استفاده از آلومینیوم در شبکه بندی نما

 

نماهای شیشه فریم لس به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند

1- روش U-Channel

2- روش  Full Frameless Step-Unit

لازم به ذکر است که با رویکار آمدن تکنیک اسپایدری کمتر کسی از تکنیک شیشه فریم لس استفاده می کند زیرا در تکنیک اسپایدر حتی از همان قاب های نازک آهنی و آلومینیومی هم بکار نمی رود بلکه با استفاده از یراق مدرن اسپایدری شیشه ها را بدون استفاده از هر گونه فریم کنار هم قرار می دهد بنابراین نمای شیشه ای مدرن تری را در این روش خواهیم داشت .

 

شیشه فریم لس دوجداره

در اغلب پروژه ها به ویژه پروژه هایی که نیاز با جلوگیری از اتلاف انرژی است مانند ساختمان های اداری باید از شیشه دوجداره فریم لس استفاده کرد در این صورت هم نمای مدرن شیشه ای ایجاد خواهد شد و هم اینکه از اتلاف انرژی جلوگیری می شود .

 

شیشه فریم لس لمینت

با استفاده از شیشه های لمینت شفاف و رنگی نیز می توان نمای شیشه ای فریم لس را اجرا کرد به عنوان مثال در برخی از پروژه ها نرده های شیشه ای با شیشه های لمینت پیاده سازی خواهد شد .

 

شیشه فریم لس رنگی

برای اجرای نمای شیشه ای فریم لس بهتر است که از شیشه های سکوریت رنگی استفاده کرد به طوری که رنگ شیشه با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی ساختمان تطابق داشته باشد ، به طور مثال برای اجرای نمای شیشه فریم لس ساختمانی که دارای سنگ نمای کرم است باید از شیشه سکوریت برنز استفاده کرد بدین شکل قواعد طراحی دکوراسیون داخلی نیز رعایت خواهد شد .

 

شیشه فریم لس طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه به صورت سندبلاست ایجاد کرد .

 

شیشه فریم لس اسپایدری

یکی از جدیدترین روش هایی که می توان شیشه های سکوریت را به صورت فریم لس نصب کرد روش اسپایدری می باشد ، در این تکنیک از یراق های به اصطلاح چنگکی استفاده می شود که البته نیاز به محاسبات دقیقی دارد .

 

شیشه فریم لس حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های فریم لس حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عیارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه فریم لس خم

در نماهای جدید که در ساختمان های لوکس اجرا می شود از شیشه های خم به صورت فریم لس استفاده می شود که اجرای چنین نمایی نیاز به محاسبات پیچیده ای دارد چرا که حتی 1 ساتی متر اشتباه ممکن است کل پروژه را تحت تاثیر قرار دهد .

 

شیشه فریم لس پارتیشن

نوعی از پارتیشن ها که در واقع به عنوان نرده شیشه ای نصب می شوند به صورت فریم لس می باشد الته در صورت استفاده از پارتیشن های فریم لس بهتر است که از شیشه های کریستال استفاده شود .

 

شیشه فریم لس نرده

اجرای نرده شیشه ای نیز در طرح های جدید به صورت فریم لس صورت می گیرد به طوری که ابتدا شیشه ها در ابعاد مورد نظر تولید شده سپس از پایه های یو چنل و اسپیگت جهت نصب شیشه ها استفاده می شود ، شیشه های نرده در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه فریم لس هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های فریم لس که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه فریم لس در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه فریم لس هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است ، قیمت شیشه فریم لس هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های فریم لس ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه فریم لس دیوارپوش 

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های رنگی لاکوبل فریم لس استفاده کرد ، به طور مثال در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه مشکی بکار برد ، شیشه های دیوارپوش در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان از ان به کرات استفاده می شود .

 

شیشه فریم لس ضخیم 

برای تولید شیشه های فریم لس با ابعاد بزرگ و بیش از حد استاندارد باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک ساختمان بکه تایل های شیشه آن 100 * 150 سانتی متر از شیشه 10 میل سکوریت بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه فریم لس تاشو 

در این طرح از شیشه های فریم لس شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت  و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه فریم لس تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه فریم لس 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های فریم لس بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از یشه فرسم لس 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه فریم لس - اینستاگرام

شیشه فریم لس - واتساپ

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

 

نحوه سفارش شیشه فریم لس به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل شیشه فریم لس را  در نما های متفاوت از طریق تماس با کارشناسان فروش با شماره های  02188621912  –  09128235242 09214195178  به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه فریم لس را به تیم طراحی ما سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات نصب شیشه فریم لس را توسط تیم با تجربه و خبره در این زمینه انجام می دهد و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد ضمنا صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به درخواست های مشتریان گرامی زین پس سفارشات شهرستان ها را نیز می پذیرد .

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 تعیین گردیده است لطفا در ساعات ذکر شده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید .

 

شیشه طلایی

شیشه کریستال 20 میل

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه طلا فروشی

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

شیشه فریم لس

نمای فریم لس

شیشه فریم لس

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند

آینه پتینه آینه کاری آینه رنگی آینه دکوراتیو شیشه رومیزی شیشه رنگی
آینه کریستال آینه طلایی شیشه سندبلاست شیشه کریستال شیشه حکاکی شیشه خم
شیشه سکوریت شیشه دوجداره شیشه رفلکس شیشه 10 میل پنجره دوجداره طلق شفاف

 

شما می توانید  برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون نمای شیشه فریم لس در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

www.freshome.com

تیم تحریریه کولیوند