فهرست این مقاله

شیشه قوس دار

تولید انواع شیشه قوس دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0912823524202188621912

 

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه های غیر مسطح با نام های مختلفی همچون شیشه خم و شیشه منحنی نیز شناخته شده است که در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی داشته و در اغلب پروژه هایی که نمای پروژه حائز اهمیت است بکار برده می شود در همین راستا در این مقاله به بررسی شیشه های قوس دار و ویژگی های آن می پردازیم .

در ابتدا توجه داشته باشید که فرآیند تولید شیشه خم با شیشه های مسطح بسیار متفاوت است و در همه ی کشورهای دنیا قیمت این نوع شیشه ها نسبت یه سایر شیشه های تولید شده در صنعت شیشه بیشتر می باشد ، با توجه به این موضوع که در سال های اخیر شاهد اجرای نماهای شیشه ای بسیاری در صنعت ساختمانی هستیم شیشه قوس دار یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع شیشه و آینه کولیوند محسوب می شود .

 

نحوه تولید شیشه قوس دار  

برای تولید شیشه های خم ابتدا باید شیشه ی با ضخامت مناسب در ابعاد مورد نظر برش داده شود برای تعیین ضخامت شیشه باید مواردی چون کاربرد شیشه و ابعاد آن را در نظر گرفت به عنوان مثال برای ساخت میز شیشه ای خم باید از از شیشه های 12 میل ، 15 میل و 20 میل بسته به ابعاد میز استفاده کرد ، مرحله ی بعدی از تولید شیشه قوس دار ساخت قالب فلزی خواهد بود به طوری که با توجه به ایعاد شیشه و شعاع خم مورد نیاز قالب فلزی ساخته می شود .

پس از اینکه قالب فلزی ساخته شد شیشه را به همراه قالب وارد کوره های مخصوص خم کردن شیشه می کنیم تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید در نهایت هم پس از اینکه شیشه شیشه مطابق قالب فلزی شد عملیات سردسازی شیشه صورت می گیرد در این فرآیند شیشه قوس دار در اتاقی که دمای ان زیر صفر درجه می باشد شیشه سرد خواهد شد که اینکار در واقع شیشه را به نیمه سکوریت تبدیل می کند .

 

شیشه قوس دار نما 

برای اجرای نمای شیشه ای خم دو روش وجود دارد در روش اول فریم های آهنی یا آلومینیومی روی کار نصب خواهد شد سپس شیشه خم داخل فریم ها قرار می گیرد این روش قدیمی شده اما همچنان کاربرد دارد در روش دوم که اصطلاحا به روش فریم لس معروف است شیشه توسط یراق های اسپایدری کنار هم قرار داده می شوند ، در این روش هیچ کونه فریمی دور شیشه قرار داده نخواهد شد و زیبایی نمای ساختمان دوچندان می شود .

 

شیشه قوس دار آکواریوم

آکواریوم های خانگی و اداری یکی از ارکان اصلی طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود و امروزه در هر خانه ای که نیاز به طراحی دکوراسیون مدرن وجود دار از آکواریوم های با اشکال مختلف استفاده می شود که در این بین جدیدترین نوع آکواریوم ها در واقع آکواریوم هایی است که از شیشه قوس دار در ساخت آن ها استفاده می شود به طوری که یا نمای آکواریوم یا چهار طرف آن دارای شیشه خم می باشد .

 

شیشه قوس دار بوفه   

یکی دیگر ار کاربردهای شیشه قوس دار در ساخت بوفه های تزیینی می باشد که معمولا شیشه ی نمای بوفه از شیشه خم تشکیل شده است ، شیشه قوس دار بوفه ابعاد بزرگی داشته و به همین دلیل باید از شیشه های 8 میل و 10 میل برای برای ساخت آن استفاده شود .

 

شیشه قوس دار میز

ساخت میزهای شیشه ای خم برای اولین بار در کشور ایتالیا صورت گرفت که با استقبال بسیار زیاد مدرن آن کشور و سایر کشورها مواجه شد به همین دلیل خیلی زود در دیگر کشورها هم تولید شد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند میز شیشه ای را به دو صورت UV و خم تولید می کند که میز شیشه ای خم به طبع نمای زیباتری داشته و فروش به مراتب بیشتر هم به خود اختصاص داده است .

 

شیشه قوس دار سکوریت

اجرای پروژه هایی که از شیشه های خم با ابعاد بزرگ استفاده خواهد شد به طبع خطر شکستن شیشه وجود دارد به همین دلیل باید از شیشه سکوریت خم استفاده کنیم ، برای تولید این نوع شیشه ها باید از کوره های سکوریتی استفاده شود .

 

شیشه قوس دار لمینت

این نوع شیشه ها اغلب در قسمت هایی از ساختمان که احتمال شکستن شیشه وجود داشته استفاده می شود ، شیشه خم لمینت از دو شیشه خم با ابعاد یکسان که توسط لایه PVB به چسبیده شده اند تشکیل می شود .

 

شیشه قوس دار دوجداره

برتی تولید شیشه های خم دوجداره ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسرهای فلزی طبق ایعاد شیشه ها برش داده شده در نهایت هم اسپیسرهای فلزی بین دو شیشه قرار داده می شود .

 

شیشه قوس دار رنگی

به طور کلی دو نوع شیشه خم رنگی تولید می شود : شیشه خم دو رو نما و شیشه خم یک رو نما یا لاکوبل ، شیشه های خم دو رو نما در رنگ های دودی و برنز و شامپاینی وجود دارد اما شیشه های خم لاکویل در طیف وسیع رنگی تولید می شود .

 

شیشه قوس دار کابینت

طراحان دکوراسیون داخلی از شیشه های خم برای اجرای کابینت های شیشه ای فریم لس و با فریم نیز استفاده می کنند ، این نوع شیشه ها در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود .

 

شیشه قوس دار طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ و سندبلاست می توان طرح های مختلفی را روی شیشه به صورت رنگی و مات ایجاد کرد ، به طور مثال لولگوی مجموعه را می توان روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه قوس دار کریستال

شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه های خم محسوب می شود .

 

شیشه قوس دار ویترین

امروزه طراحان دکوراسیون از شیشه های خم برای اجرای ویترین های تمام شیشه ای فروشگاه های بزرگ استفاده می کنند ، برای تولید این نوع ویترین ها معمولا از شیشه های خم لمینت شده بکار می رود .

 

شیشه قوس دار حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه قوس دار اسیدکاری شده

یکی دیگر از طرح های شیشه قوس دار که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کالتر پلاتر استفاده می شود .

 

شیشه قوس دار هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های قوس دار که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه قوس دار هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه قوس دار هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است قیمت شیشه قوس دار تقریبا دو برابر شیشه های قوس دار ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه قوس دار اکریلیک 

در این طرح از شیشه های قوس دار با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، شیشه قوس دار در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه قوس دار سقف 

برای اجرای سقف های شیشه ای مدرن باید از شیشه های قوس دار لمینت شده استفاده کرد ، به طور مثال برای یک سقف 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های خم 12 میل کریستال بکار برد .

 

شیشه قوس دار ضخیم 

برای تولید شیشه های قوس دار با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای با ابعاد 70 * 140 سانتی متر باید از شیشه 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه قوس دار تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید باید از شیشه قوس دار تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه قوس دار 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه قوس دار مات 

به طور کلی ششه های خم مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

جهت سفارش شیشه قوس دار به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه قوس دار و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه قوس دار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه قوس دار صنایع شیشه و آینه کولیوند به کشورهای همسایه نیز صادر می شود ضمنا تمای شیشه ای که جهت تولید شیشه قوس دار استفاده می شود دارای درجه کیفیت +A می باشد .

 

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قروس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

شیشه قوس دار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه قوس دار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.bentglassdesign.com

تیم تحریریه کولیوند