فهرست این مقاله

شیشه لامل

اجرای نمای شیشه لامل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                           0912823524202188621912

 

شیشه لامل

 

شیشه لامل

در واقع منظور از شیشه لامل نمایی است که از تلفیق پروفیل آلومینیوم و شیشه تشکیل شده که البته به آن نمای کرتین وال هم گفته می شود ، با مشاهده ساختمان های نوساز متوجه خواهید شد که اجرای نمای لامل تا چه حد فراگیر شده از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند در سال 1385 کارگاه مجزایی را جهت تولید پنجره های دوجداره آلومینیومی راه اندازی کرد است .

 

اجرای نمای کرتین وال یا نمای شیشه لامل 

برای اجرای نمای کرتین وال برای هر ساختمانی به پروفیل های آلومینیومی جهت ساخت پنجره دوجداره و همچنین شیشه های دوجداره نیاز است به طوری که به وسیله دستگاه های مخصوصی پروفیل های آلومینیومی طبق نقشه مورد نظر و یراق آلات یک پنجره دوجداره عایق را تشکیل می دهند البته نوع پروفیل آلومینویم بکار گرفته شده بسیار مهم است .

لازم به ذکر است که برای اجرای شیشه لامل اگر ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باید از شیشه های سکوریت دوجداره استفاده کرد چرا که در غیر این صورت احتمال شکستن شیشه وجود دارد .

 

انواع پروفیل قابل استفاده در اجرای نمای شیشه لامل 

 • پروفیل آلومینیومی AKROLL
 • پروفیل آلومینیومی AKPPA
 • پروفیل آلومینیومی سیندژ
 • پروفیل آلومینیومی ویستابس
 • پروفیل آلومینیومی شاپرک
 • پروفیل آلومینیومی سپیده

لازم به ذکر است در بین موارد اشاره پروفیل آلومینویمی آکپا در نمای شیشه لامل با کیفیت ترین و بادوامترین پروفیل آلومینیومی محسوب می شود البته قیمت بالاتری هم نسبت به دیگر پروفیل ها دارد پس از ویستابس پروفیل آکرول هم از کیفیت بالایی برخوردار است .

برای انتخاب پروفیل آلومینیومی در اجرای نمای شیشه لامل باید بودجه ی در نظر گرفته شده را ملاک قرار داد و با توجه به آن می توان نوع پروفیل هم مشخص کرد هرچند بهتر است که از پروفیل های اشاره شده در بالا استفاده کنید ضمنا رنگ پروفیل آلومینیومی مورد نظر باید با رنگ شیشه ها تطابق داشته باشد به عنوان مثال برای شیشه رفلکس برنز بهتر است که از پروفیل شامپاینی جهت اجرای نمای شیشه لامل استفاده شود .

اجرای نمای شیشه لامل بیشتر در کشورهای اروپای شرقی بیشتر مشاهده می شود اما در کشور ما خیلی زود به یک نمای لوکس برای ساختمان های نوساز تبدیل شد توجه داشته باشید که از نطر ایمنی هم نمای لامل مناسب خواهد بود .

به طور کلی نمای شیشه ای را می توان به روش های مختلفی اجرا کرد مانند نمای کرتین وال ، فریم لس و لامل که در این نمای شیشه لامل با توجه به طراحی منحصربفرد بیش از سایر نماهای شیشه ای اجرا می شود .

 

مزایای اجرای نمای شیشه لامل

 • کاهش مصرف انرژی
 • عایق بسیار مناسب صوتی و حرارتی
 • سرعت بالا در اجرای نما
 • امکان نصب به روش های گوناگون به صورت بازشو
 • سبک بودن ساختار و کاهش خط هنگام وقوع زلزله
 • زیبایی نما به دلیل استفاده از شیشه و پروفیل های رنگی
 • کیفیت بسیار بالای قطغات
 • امکان استفاده از شیشه های رنگی
 • آسایش ساکنین ساختمان به دلیل عایق بودن

 

انواع ساختار و سیستم نمای کرتین وال یا نمای شیشه لامل

به طور کلی نمای لامل به دو دوسته تقسیم بندی می شود :

1- با درپوش نگهدارنده (facecap)

2- بدون درپوش نگهدارنده (frameless)

لازم به ذکر است که سیستم نمای لامل بدون درپوش نگهدارنده خود به دو دسته تقسیم می شود :

1- سیستم کرتین وال U-channel

2- سیستم فریم دار

توجه داشته باشید که برای اجرای نمای کرتین وال یا شیشه لامل می توان از پزوفیل های آلومینویمی رنگی استفاده کرد چرا که صنایع شیشه و آینه کولیوند با استعانت از خدای بزرگ پروفیل های آلومینیومی را در هر رنگی تولید می کند .

 

کاربرد شیشه خم در نمای شیشه لامل

در پروژه هایی که نیاز به اجرای یک نمای شیشه ای مدرن و خاص است یکی از بهترین راه ها استفاده از شیشه های خم به همراه فریم های آلومینیومی رنگی می باشد ، نصب شیشه های خم نما بسیار زمانبر بوده و نیاز به محاسبات پیچیده ای دارد .

 

اجرای نمای شیشه لامل با استفاده از شیشه لمینت

در برخی از پروژه ها نیز به دلیل استفاده از روش فریم لس باید از شیشه های سکوریت لمینت شده بکار برد در این صورت مقاومت شیشه ها بیشتر شده و حتی در صورت شکستن ذرات شیشه از هم جدا نخواهد شد .

 

اجرای نمای شیشه لامل با استفاده از شیشه دوجداره

در صورت استفاده از شیشه های دوجداره از اتلاف انرژی و آلودگی صوتی جلوگیری خواهد شد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسر فلزی بین شیشه ها قرار داده می شود .

 

اجرای نمای شیشه لامل با استفاده از شیشه رنگی

با توجه به تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی سکوریت و لمینت شده مطابق با رنگ های بکار رفته در ساختمان جهت اجرای نمای شیشه ای استفاده شود .

 

اجرای نمای شیشه لامل با استفاده از شیشه طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های لامل حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

اجرای نمای شیشه لامل با استفاده از شیشه حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های لامل حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه های حکاکی شده در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه لامل 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های لامبل بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه لامل تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های لامل که با نام شیشه تاشو شناخته شده است ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کموبد فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه لامل تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه لامل - اینستاگرام

 

شیشه لامل - واتساپ

 

 

نحوه ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت اجرای نمای شیشه لامل

شما میئ توانید جهت استعلام قیمت اجرای نمای شیشه لامل و همچنین مشاوره با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا به صورت حضوری به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند مراجعه کنید .

شایان ذکر است خدمات نصب و اجرای نمای شیشه لامل در صنایع شیشه و آیبنه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه کلیر

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

شیشه لامل

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه لامل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مارجعه نمایید :

www.behlen.ca

 

تیم تحریریه کولیوند