فهرست این مقاله

شیشه لاکوبل

تولید شیشه لاکوبل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                        0912823524202188621912

 

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه های رنگی همانطور که در مقاله های دیگر به طور کامل تشریح شد به چند دسته تقسیم بندی می شوند که یکی از محبوبترین آن ها شیشه رنگی لاکوبل محسوب می شود ، مفهوم شیشه لاکوبل در شیشه های رنگی یک رو نما که پشت شیشه به طور کامل توسط دستگاه رنگ شده خلاصه می شود .

در گذشته صنعت شیشه فقط دارای شیشه های رنگی دو رو نما بود که در ضخامت های 4 میل ، 6 میل ، 8 میل و 10 میل تولید می شد و براحتی می توان فضای پشت شیشه را مشاهده کرد اما شیشه لاکوبل دارای ساختار متفاوتی نسبت به شیشه های رنگی ساده است و از زمانی که در کشور بلژیک تولید شد مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفت .

شیشه های لاکوبل در ابتدا صرفا جهت شیشه های رنگی بین کابینت تولید شد که فضای بین کابینت ها با شیشه رنگی پوشش داده شود اما رفته رفته با خلاقیت طراحان دکوراسیون داخلی این نوع شیشه ها به عنوان دیوارپوش رنگی و شیشه های رومیزی اسفاده شد .

در طرح های جدید شیشه رومیزی از شیشه های رنگی طرح دار یک رو نما استفاده می شود که عمدتا طرح روی شیشه با طرح های اجرا شده روی دیوار ها تطابق دارد که برای اجرای این طرح باید از شیشه لاکوبل استفاده کرد .

 

نحوه ی تولید شیشه لاکوبل

برای تولید شیشه لاکوبل در واقع هر نوع شیشه ای و با هر ضخامتی را می توان در نظر گرفت اما دقت لازم را داشته باشید که ضخامت نباید کمتر از 6 میل باشد چرا که در این صورت شیشه زیر دستگاه شکسته خواهد شد ، اگر نوع شیشه هم کریستال در نظر گرفته شود نمای شیشه بسیار زیباتر به نظر خواهد رسید لذا با رنگ کردن شیشه به دلیل شفافیت بسیار بالای شیشه های کریستال به طبع رنگ شیشه لاکوبل هم با کیفیت تر می شود .

پس از اینکه شیشه را در ابعاد مورد نظر برش دادیم در محفظه ای که در داخل دستگاه برای رنگ ریختن تعبیه شده ، رنگ مورد خود را می ریزیم سپس شیشه را وارد دستگاه لاکوبل کرده و قسمت start را فشار خواهیم داد بدین شکل شیشه به طور کامل پس از چند دقیقه به رنگ دلخواه در خواهد آمد .

 

تفاوت شیشه لاکوبل بلژیکی و ایرانی

سوالی که اکثر مشتریان گرامی به کرات از کارشناسان ما پرسیده اند مبنی بر تفاوت شیشه رنگی لاکوبل بلژیکی و ایرانی است در پاسخ باید گفت که در اوایل که دستگاه لاکوبل در در کشور ما وجود نداشت و شیشه به صورت پیسوله ای رنگ می شد تفاوت چشمگیری بین شیشه لاکوبل تولید شده در ایران و شیشه های لاکوبل بلژیکی وجود داشت اما با وارد شدن دستگاه لاکوبل به جرات می توان گفت هیچ گونه تفاوتی بین شیشه رنگی لاکوبل ایرانی و بلژیکی وجود ندارد .

 

شیشه لاکوبل چاپی 

صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه چاپ انواع تصاویر 2 بعدی و سه بعدی را روی شیشه های مختلف چاپ می کند اگر تصویر خاصی را برای چاپ روی شیشه مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای ما ارسال نمایید .

 

شیشه لاکوبل رنگی بین کابینتی

همان طور که پیش تر ذکر شد شیشه های لاکوبل رنگی عمدتا به عنوان شیشه بین کابینتی مورد استفاده قرار می گیرد و برای نصب هم از چسب های مخصوص شیشه کاری روی دیوار استفاده خواهد شد ، با نصب شیشه لاکوبل رنگی در فضای بین کابینت علاوه بر زببایی و طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ، براحتی می توان این نوع شیشه ها را تمیز کرد بر خلاف ورق های mdf رنگی که زمان زیادی صرف تمیز کردن آن خواهد شد .

در بین شیشه های لاکوبل ، شیشه لاکوبل رنگی مشکی محبوب ترین طرح شیشه رنگی محسوب می شود که به عنوان شیشه رومیزی ، میز شیشه ای جلو مبلی ، شیشه بین کابینتی و دیوارپوش شیشه ای استفاده می شود .

 

کاربردهای شیشه لاکوبل رنگی   

 

شیشه لاکوبل سکوریت

چنانچه ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید ز شیشه های لاکوبل سکوریت شده بکار برد  ، برای تولید این نوع شیشه ها از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا استفاده می شود .

 

شیشه لاکوبل سه بعدی

با استفاده از دستگاه چاپ روی شیشه می توان طرح های سه بعدی را روی شیشه لاکوبل نیز ایجاد کرد در واقع طرح به صورت شبه سه بعدی اعمال خواهد شد ، اگر طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه لاکوبل لمینت

چنانچه ابعاد شیشه های لاکوبل رنگی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های لاکوبل لمینت شده استفاده کرد ، در این صورت حتی اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه لاکوبل دیوارپوش

امروزه در اجرای طراحی دکوراسیون داخلی مدرن از شیشه های لاکوبل رنگی به عنوان دیوارپوش شیشه ای نیز استفاده می شود در این صورت علاوه بر ایجاد نمای مدرن براحتی می توان دیوار شیشه ای را تمیز کرد .

 

شیشه لاکوبل وایت برد شیشه ای

برای تولید وایت بردهای شیشه ای نیز باید از شیشه های لاکوبل رنگی استفاده کرد به طوری که ابتدا شیشه فلوت یا کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط پیسوله رنگ می شود در نهایت هم ورق های گالوانیزه پشت شیشه چسبیده خواهد شد ، به طور مثال برای تولید وایت برد شیشه ای با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه های لاکوبل 8 میل استفاده کرد .

 

شیشه لاکوبل خم

برای تولید شیشه های لاکوبل خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله یعدی نیز شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه لاکوبل حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های لاکوبل حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان نام تجاری و لوگوی مجموعه را روی شیشه لاکوبل رنگی حکاکی کرد بدین شکل به نوعی به برندینگ مجموعه کمک شایانی خواهد شد .

 

شیشه لاکوبل هوشمند 

طرح جدیدی از شیشه های لاکوبل که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه لاکوبل هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه لاکوبل هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های لاکوبل معرفی شده است قیمت شیشه لاکوبل هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های لاکوبل ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند .

 

شیشه لاکوبل اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های لاکوبل که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه لاکوبل اکریلیک 

در این طرح از شیشه های لاکوبل با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، شیشه لاکوبل اکریلیک رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون شناخته شده در دنیا از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

شیشه لاکوبل – اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های لاکوبل که رنگ مورد نظر به صورت اکلیلی روی شیشه پاشیده می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای آشپزخانه ای که دارای کابینت های سفید رنگ است باید از شیشه لاکوبل مشکی اکلیلی جهت پوشش فضای بین کابینت ها استفاده کرد .

شیشه لاکوبل اکلیلی در چین برای اجرای پروژه های نظیر اجرای دیوارپوش شیشه ای استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت ، شیشه لاکوبل اکلیلی محبوب ترین طرح شیشه های لاکوبل محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های لاکوبل به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه لاکوبل – نورپردازی شده 

در این طرح پس از نصب شیشه های بین کابینتی قسمت بالای شیشه و زیر کابینت ها نورپردازی مخفی صورت می گیرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی آشپزخانه به ویژه قسمت کابینت ها ایجاد خواهد شد .

 

شیشه لاکوبل – مشکی

محبوب ترین رنگ شیشه های لاکوبل بدون تردید شیشه مشکی است که در ابعاد مختلفی نیز تولید می شود به طور مثال برای تولید شیشه بین کابینتی آشپزخانه ای با رنگ اصلی سفید باید از شیشه مشکی بکار برد .

 

شیشه لاکوبل – محفاظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر رنگی مدرن باید از شیشه های لاکوبل استفاده کرد به طور مثال می توان از شیشه لاکوبل سفید و با نوشته های مشکی برای تولید یک محافظ بکار برد .

 

شیشه لاکوبل – روی جزیره 

برای تولید شیشه های روی جزیره مدرن باید از شیشه های لاکوبل رنگی 10 میل و 15 میل کریستال بکار برد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای شیشه از نمای خاص و زیبایی نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه لاکوبل – نرده شیشه ای 

نرده های شیشه ای جدیدترین نوع نرده برای بالکن های ساختمان مدرن استفاده می شود به طور مثال برای ساختمانی با سنگ نمای قهوه ای باید از شیشه های سکوریت 10 میل برنز بکار برد .

 

شیشه لاکوبل – کف

برای اجرای کف شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های لاکوبل رنگی لمینت شده استفاده کرد به طور مثال برای کف شیشه ای با ابعاد 200 * 200 سانتی متر باید از شیشه های لاکوبل 15 میل بکار برد .

 

شیشه لاکوبل – ضخیم

برای تولید شیشه های لاکوبل با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوارپوش رنگی با ابعاد 120 * 220 سانتس متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد .

 

شیشه لاکوبل – سقف 

برای اجرای سقف های شیشه ای مدرن نیز بهتر است که از شیشه های لاکوبل رنگی سکوریت شده استفاده کرد به طور در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه های رنگی مشکی بکار برد .

 

شیشه لاکوبل – رفلکس

در این طرح از شیشه های لاکوبل مدرن و جدیدی از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، آبی و بنفش تولید شده است .

 

شیشه لاکوبل – میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های لاکوبل رنگی استفده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری 8 نفره از شیشه های لاکوبل 15 میل بکار می رود ، میزهای شیشه ای در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه لاکوبل – تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه لاکوبل تاشو دغدغه ی کموبد فضا به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

شیشه لاکوبل – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در مجله THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه لاکوبل – استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های حکاکی شده ، اسیدکاری و سندبلاست است قرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قبمت بالایی بخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فراسنه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه لاکوبل – مات 

به طور کلی شیشه های لاکوبل مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

شیشه لاکوبل - اینستاگرام

 

شیشه لاکوبل - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه لاکوبل رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه لاکوبل رنگی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نموده و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه کولیوند به صورت حضوری شیشه لاکوبل رنگی را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل تیمی 10 نفره متشکل از افراد فنی با تجربه ، خدمات نصب شیشه لاکوبل رنگی را در کاربردهای مختلف انجام می دهد چنانچه مشکلی پش از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه لاکوبل رنگی

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه کریستال سکوریت

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه لاکوبل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.agc-yourglass.com

تیم تحریریه کولیوند