فهرست این مقاله

شیشه لمینیت

تولید انواع شیشه لمینیت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              0912823524202188621912

 

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

قبل از تولید شیشه های لمینیت همیشه مهندسان پروژه هایی نمای خارجی و یا داخلی شیشه ای داشتند و خطر شکستن در آن وجود داشت با مشکلات و استرس های فراوانی روبرو می شدند که طبیعی هم به نظر می رسید چرا که اگر شیشه تحت فشار و یا ضربه ی ناگهانی شکسته می شد خسارت های جانی و مالی بسیار محتمل بود .

با تولید شیشه لمینیت شده درصد بسیار زیادی از این مشکلات برطرف شد و ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که از آسیب زدن به افراد و اشیاء به طور کامل جلوگیری می شود ، شیشه لمینیت جزء شیشه هی ایمنی و نشکن محسوب می شود اما توجه داشته باشید شیشه در اثر ضربه ی شدیدی شکته خواهد شد اما به دلیل ساختار منحصربفردی که داراست مانند شیشه های معمولی و خام خطری نخواهد داشت .

در کارخانه شیشه لمینیت صنایع شیشه کولیوند به بهره گیری از دستگاه های اتوماتیک و هوشمند شیشه لمینت در ابعاد مختلفی و در ضخامت های گوناگون تولید می شود که در ادامه به آن ها می پردازیم .

 

نحوه تولید شیشه لمینیت

برای تولید شیشه های لمینت ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده می شود بهتر است که برش شیشه ها توسط دستگاه CNC انجام شود لذا کوچکترین اختلافی بین شیشه ها موجب خواهد شد هنگام نصب شیشه با مشکلات فراوانی روبرو شویم ، در مرحله ی دوم دور شیشه را با ابزار دیاموند تراش خواهیم داد در واقع دیاموند برای شیشه های لیمنیت شده بهترین گزینه به شمار می رود .

در مرحله ی سوم از تولید شیشه لمینیت باید شیشه ها به سکوریت تبدیل کنیم از همین رو پس از ابزار زدن دور شیشه آن ها را وارد کوره های مخصوص سکوریت خواهیم کرد و پس از اینکه شیشه ها به طور کامل به سکوریت تبدیل شدند عملیات سردسازی شیشه ها انجام می شود .

در آخرین مرحله از شیشه لمینیت باید توسط لایه PVB شیشه ها به هم چسبیده شوند ، لایه PVB در واقع مایعی است که با قدرت چسبندگی بسیار بالا مانع از جدا شدن ذرات شیشه خواهد شد به طوری که شیشه هنگام شکستن پودر شده اما ذرات آن پخش نخواهد شد به همین دلیل شیشه لمینیت بهترین گزینه برای پروژه هایی است که استفاده از نمای شیشه ای احتمال خطر را افزایش داده و در واقع ایمنی پروژه دچار مشکل می باشد .

به عنوان مثال اجرای پروژه نرده شیشه ای با شیشه لمینیت شده امکان پذیر خواهد بود لذا در این صورت هم نمای شیشه ای موجب جذابیت و زیباتر شدن پروژه خواهد شد و هم اینکه ایمنی پروژه در حد استاندارد می باشد چرا که شیشه ها حتی در اثر شکستن موجب خسارت به افراد و اشیاء نخواهد شد .

لازم به ذکر است که شیشه لمینیت شده در واقع یک شیشه دوجداره محسوب می شود اما مانند شیشه های دوجداره با اسپیسر عمل نخواهد کرد ، شیشه های دوجداره ساده برای جلوگیری از اتللاف انرژی و آلودگی صورتی استفاده می شوند اما شیشه های لمینیت به عنوان شیشه ایمنی کاربرد دارد .

 

شیشه لمینیت رنگی    

با توجه به اینکه امروزه شیشه های رنگی سکوریت شده در صنعت شیشه تولید می شود می توان شیشه های لمینیت رنگی هم تولید کرد ، در پروژه هایی که طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است می توان با ست کردن رنگ شیشه ی لمینیت و رنگ های موجود در فضای داخلی و خارجی ساختمان طراحی به مراتب حرفه ای تر را اجرا کرد .

 

شیشه لمینیت خم

با توجه به اینکه شیشه های خم در نمای ساختمان ها هم استفاده می شود و در اجرای پروژه هایی مانند نرده شیشه ای کاربرد دارد باید شیشه خم را به صورت لمینیت تولید کرد و از شکستن شیشه جلوگیری کرد .

 

شیشه لمینیت کریستال

شیشه های کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا موجب زیباتر شدن نمای شیشه لمینت خواهد شد از همین رو بهتر است که برای اجرای پروژه های نرده های شیشه ای و پله شیشه ای لمینت از شیشه کریستال استفاده شود .

 

شیشه لمینیت آکواریوم

برای تولید آکواریوم های با ابعاد بزرگ باید از شیشه های لمینیت استفاده کرد چرا که فشار آب موجب شکسته شدن شیشه خواهد شد اما در صورت استفاده از این نوع شیشه ها حتی اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه لمینیت سه جداره

اغلب شیشه های لمینت به صورت دوجداره تولید می شود اما در برخی از پروژه ها مانند اجرای کف شیشه ای باید از شیشه های لمینت سه جداره استفاده کرد چرا که فشار بسیار زیادی به شیشه وارد خواهد شد .

 

شیشه لمینیت طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه به صورت سندبلاست ایجاد کرد .

 

شیشه لمینیت اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های لمینت که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه لمینیت حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های لمینیت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیشده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه لمینیت گرد

برای تولید شیشه های لمینیت گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های لمینیت گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه لمینیت هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های لمینت که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه لمینیت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه لمینت هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های لمینت معرفی شده است .

 

شیشه لمینیت اکریلیک 

در این طرح از شیشه های لمینیت با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

شیشه لمینیت کف 

برای اجرای کف شیشه ای مدرن باید از شیشه های لمینت 10 میل و 20 میل کریستال استفاده کرد ، چنین طرحی در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قزاز خواهند گرفت .

 

شیشه لمینیت دیوارپوش شیشه ای 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های لاکوبل لمینت شده استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه لاکوبل 10 میل بکار برد ، شیشه های دیوارپوش فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه لمینیت میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های لمینت شده استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری 8 نفره از شیشه های لمینت 12 میل بکار می رود ، شیشه های میز شیشه ای در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه لمینیت 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های لمینت بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های لمینت 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه لمینیت تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های لمینت که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای سات که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه لمینیت تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

کاربردهای شیشه لمینیت

 

شیشه لمینیت - اینستاگرام

 

شیشه لمینیت - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه لمینیت به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید

برای اطلاع از قیمت شیشه لمینیت و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه لمینیت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه لمینیت در صنایع شیشه و آینه کولیوند با شیشه های فلوت ، کلیر و کریستال درجه +A و همچنین مایع PVB با کیفیت چسبندگی بسیار بالا انجام خواهد شد در ضمن سفارشات شهرستان ها نیز پذیرفته می شود .

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 تعیین گردیده است لطفا در ساعات ذکر شده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید .

 

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه بالکن

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینت ضد گلوله

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

شیشه لمینیت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه لمینیت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.wfm.co.in

 

تیم تحریریه کولیوند