فهرست این مقاله

شیشه مات طرح دار

تولید انواع شیشه مات طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                0912823524202188621912

 

شیشه مات طرح دار

 

شیشه مات طرح دار

استفاده از شیشه های مات در پروژه هایی که نیاز به حفظ حریم شخصی افراد وجود دارد و مسائل امنیتی از اولویت های اجرای نمای شیشه ای است بک اصل می باشد ، در این مقاله به بررسی جدیدتربن نوع شیشه های مات که طرح های مختلفی روی شیشه وجود دارد و با نام شیشه مات طرح دار شناخته شده است می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های مات در ایران فعالیت خود را از سال 1388 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه های مات از جمله شیشه مات طرح دار را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

فرآیند تولید شیشه مات طرح دار به گونه ای است که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس طرح توسط نرم افرار کورل ایجاد می شود در مرحله ی بعدی توسط دستگاه کاتر پلاتر برچسب های روزرنگ برش داده خواهد شد و روی شیشه چسبیده می شود  در نهایت هم توسط پمپ های فشار قوی پودر سیلیس روی قسمت های مورد نظر پاشیده می شود .

 

شیشه مات طرح دار سکوریت

در اغلب پروژه ها به دلیل نیار به اجرای نمای شیشه ای بزرگ و یک تکه باید از شیشه های مات سکوریت استفاده کرد ، این نوع شیشه ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است چرا که در اثر قرار گرفتن داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا آب شیشه گرفته می شود به طور مثال برای اجرای کابین دوش شیشه ای طرح دار از شیشه مات سکوریت استفاده خواهد شد .

 

شیشه مات طرح دار لمینت

در پروژه هایی که به دلیل ابعاد بزرگ شیشه و اجرای نمای شیشه ای فریم لس احتمال شکسته شدن شیشه بیش از حد معمول است باید از شیشه های مات لمینت شده استفاده کرد برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه مات طرح دار با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند .

 

شیشه مات طرح دار رنگی

با توجه به تولید شیشه های سکوریت رنگی طلایی ، دودی ، شامپاینی ، آبی و بنفش می توان از آن ها برای تولید شیشه مات طرح دار استفاده کرد ، به طور مثال جهت اجرای پارتیشن شیشه ای در ساختمانی که فضای داخلی آن از رنگ کرم تشکیل شده است باید از شیشه سکوریت برنز مات استفاده کرد .

 

شیشه مات طرح دار خم

خاص ترین نوع شیشه های طرح دار که با زاوایه های خم مختلفی تولید می شود ، برای تولید شیشه های خم طرح دار ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب درآید .

 

شیشه مات طرح دار رومیزی

امروزه شیشه های رومیزی در طرح های مختلفی تولید می شود به عبارتی می توان با سندبلاست کردن طرح های مختلف روی شیشه یک شیشه رومیزی مدرن را تولید کرد ، به طور مثال در سازمان ها و شرکت ها لوگوی مجموعه روی شیشه رومیزی سندبلاست می شود .

 

شیشه مات طرح دار دوجداره

در پروژه هایی که اولویت با جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتیست باید از شیشه های مات دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بکار می رود .

 

شیشه مات طرح دار حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های مات حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه مات طرح دار اسیدکاری شده 

طرح خاصی از شیشه های مات سندبلاست و ساتینا که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر استفاده خواهد شد .

 

شیشه مات طرح دار هوشمند 

در این طرح از شیشه های مات با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه مات طرح دار هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه مات طرح دار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه مات معرفی شده است ، قیمت شیشه مات طرح دار هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های مات ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده و حرفه ای در دنیا از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه مات طرح دار دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های طرح دار مات استفاده کرد به طور مثال برای یک دیورا با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه 6 میل سکوریت مات بکار برد .

 

شیشه مات طرح دار ضخیم

برای تولید شیشه های مات طرح دار با ابعاد بزرگ باید از شیشه های مات ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای با ابعاد 180 * 240 سانتی متر باید از شیشه های 15 میل بکار برد .

 

شیشه مات طرح دار میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های طرح دار مات استفاده کرد به طور مثال می توان می توان لوگوی مجموعه را روی میز حکاکی کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه مات طرح دار 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های مات بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه مات طرح دار تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های مات که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه مات طرح دار - اینستاگرام

 

شیشه مات طرح دار - واتساپ

 

جهت سفارش شیشه مات طرح دار به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه مات طرح دار و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت خضوری شیشه مات طرح دار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه مات طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از جدیدترین دستگاه سندبلاست در دنیا تولید می شود ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قسمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

شیشه مات طرح دار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه مات طرح دار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند