فهرست این مقاله

شیشه مدرن

تولید انواع آینه و شیشه مدرن در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                   0912823524202188621912

 

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه و آینه هایی که امروزه در صنعت شیشه تولید می شود علاوه بر جنبه ی کاربردی از لحاظ تزیینی و دکوری هم بسیار زیبا به نظر می رسد که هر یک از شیشه های تولید شده در واقع برای مکان خاصی از ساختمان طرحی شده است ، این نوع شیشه ها در بین مردم و فعالان صنعت شیشه با نام شیشه مدرن شناخته شده می باشد .

طیف وسیع شیشه های دکوراتیو مانع از شرح همه ی آن ها در این مقاله شده اما شیشه های تزیینی که بیشترین تقاضا را داشته مورد بررسی قرار می دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هریک از مواردی که در زیر شرح داده شده می توانید به قسمت جستجو در سایت مراجعه کرده و نام شیشه مدرن مورد نظر خود را تایپ کنید .

 

شیشه مدرن کریستال   

شیشه های کریستال برای اولین بار در کشور بلژیک تولید شد و هدف از تولید آن در واقع تولید شیشه های با شفافیت بیشتری نسبت به شیشه های فلوت بود ، رنگ سبزی که در شیشه های فلوت دیده می شود همیشه موجب نارضایتی افرادی بوده که در پی طراحی دکوراسیون حرفه ای هستند با تولید شیشه مدرن کریستال تمایل طراحان دکوراسیون داخلی به استفاده از شیشه فلوت به عنوان شیشه رومیزی بسیار کمتر شد .

 

شیشه مدرن استیند گلاس 

استفاده از شیشه های ساده و رفلکس به عنوان شیشه درب و پنجره های ساختمان تکراری شده و به نوعی می توان گفت که طراحی نمای خارجی ساختمان تحت تاثیر سنگ نما و شیشه های نماست با تولید شیشه های طرح دار استیند گلاس مهندسان ساختمانی یک گزینه بسیار جذاب برای شیشه درب و پنجره های ساختمان دارند .

 

شیشه مدرن رنگی

شیشه های رنگی انواع مختلفی دارند اما یکی از شیشه های رنگی  بسیار خاص و متفاوت شیشه استیند گلاس نام دارد این نوع شیشه ها فرآیند تولید متعددی دارند که از بخش های سندبلاست کردن ، حکاکی ، اسید کاری و رنگ کردن شیشه تشکیل شده است . شیشه مدرن رنگی در اجرای شیشه کاری روی دیوار کاربرد دارد به طوری که شیشه ها رنگی در طرح های مختلفی برش داده شده سپس طبق الگوی خاصی روی دیوار کنار هم قرار می گیرند .

 

شیشه مدرن لاکوبل رنگی 

نوعی از شیشه های رنگی که خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفت شیشه رنگی یک رو نما که با تولید آن استفاده از ورق های PVC و MDF و همچنین کاغذ دیواری ها بسیار کم رنگ شد ، برای تولید شیشه مدرن لاکوبل باید شیشه را وارد دستگاه چاپ کرد و یک طرف شیشه را به رنگ مورد نظر درآورد این نوع شیشه ها بیشتر به عنوان شیشه بین کابینت رنگی مورد استفاده قرار می گیرند .

 

شیشه مدرن لمینت 

شیشه های لمینت حدود در سال 2010 با هدف جلوگیری از شکستن شیشه و خطرات در پی آن تولید شد که بسیار هم تاثیر گذار و مفید واقع شد لذا در پروژه هایی که از شیشه های لمینت شده استفاده می شود اولا مقاومت شیشه بسیار بالا خواهد بود و حتی اگر شیشه با ضربه ی شدیدی شکته شود ذرات شیشه از هم جدا نخواهد شد .

شیشه مدرن لمینت را می توان به صورت دوجداره و سه جداره تولید کرد ، شیشه های سه جداره بیشتر برای اجرای پروژه پله شیشه ای استفاده می شود لذا در چنین پروژه ای وزن روی شیشه زیاد و احتمال شکسته شدن آن بالا خواهد بود .

 

شیشه مدرن چاپی و سندبلاست

استفاده از شیشه های طرح دار در هر پروژه ای موجب نمای زیباتر آن خواهد شد امروزه در بسیاری از شرکت ها تمایل به چاپ یا حک شدن لوگو روی شیشه دارند ، در شیشه های چاپی تصویر به صورت رنگی روی شیشه چاپ خواهد شد اما برای تولید شیشه سندبلاست تصویر به صورت مات روی شیشه حکاکی می شود .

 

شیشه مدرن منحنی یا خم 

در بین شیشه های مدرن شیشه خم تنها شیشه ای محسوب می شود که در سال های گذشته هم تولید می شد اما به صورت محدود به عبارتی شیشه های خم تولید شده در سالیان گذشته در قالب های بسیار کمی تولید می شد در صورتی که امروزه شاهد تولید شیشه های خم U ، S و L هستیم . جدیدترین محصولی که با شیشه مدرن خم تولید می شود و دارای محبوبیت بسیار زیادیست میز شیشه ای می باشد .

 

شیشه مدرن 20 میل

امروزه در صنعت شیشه شاهد تولید شیشه های با ضخامت های مختلفی هستیم که در این شیشه 20 میل به دلیل ضخامت زیاد مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسون برای اجرای پروژه های متعددی قرار گرفته است .

 

شیشه مدرن مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته شیشه سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که تفاوت اصلی این دو نوع شیشه در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت مات وجود دارد .

 

شیشه مدرن اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو مدرن که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ فشار قوی استفاده خواهد شد .

 

شیشه مدرن حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه کولیوند به بهره گیری از دستگاه اینگریوینگ طرح های مختلفی روی شیشه حکاکی می شود در این روش قسمت های مورد نظر شیشه تراشیده خواهد شد به طور مثال در شرکت های بزرگ لوگوی مجموه روی شیشه مدرن سندبلاست یا حکاکی می شود در این صورت تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

شیشه مدرن سه جداره 

در برخی از پروژه ها به دلیل جلوگیری از اتلاف انرژی از شیشه های سه جداره استفاده می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی استفاده می شود .

 

شیشه مدرن آینه ای

شیشه های آینه ای با رفلکس در واقع به شیشه هایی گفته می شود که یک طرف آینه شیشه رنگی و طرف دیگر آینه رنگی می باشد و اغلب به عنوان شیشه نمای ساختمانی استفاده می شود .

 

شیشه مدرن هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های مدرن که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه مدرن هوشمند در کشورهای اروپایی مانند آلمان و ایتالیا نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه مدرن هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی در دنیا مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های مدرن معرفی شده است ، قیمت شیشه مدرن هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های مدرن ساده و طرح دار است به همنی دلیل طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده در دنیا و حرفه ای از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه مدرن اکریلیک

در این طرح از شیشه های مدرن با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ضمنا شیشه مدرن اکریلیک در کشورهایی نظیر فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند در ساختمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه مدرن اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های مدرن که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

شیشه مدرن وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت برد شیشه ای رنگی باید از شیشه های لاکوبل 6 میل سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای شرکتی که فضای داخلی آن با رنگ سفید تزیین شده است باید از شیشه مشکی بکار برد .

 

شیشه مدرن محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر نیز باید از شیشه های مدرن سکوریت 10 میل شده استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای زیبایی برخوردار خواهد بود .

 

شیشه مدرن ضخیم 

برای تولید شیشه های رومیزی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای با ابعاد 150 * 230 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد .

 

شیشه مدرن تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های مدرن که با سیستم تاشو کار خواهد کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه مدرن 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های مدرن بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

 

شیشه مدرن - اینستاگرام

 

شیشه مدرن - واتساپ

 

 

چگونه می توان انواع شیشه مدرن را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد 

جهت اطلاع از قیمت شیشه مدرن و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های  021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه مدرن مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تمامی شیشه های دکوراتیو و مدرن به صورت کاملا بومی و در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط جوانان عزیز کشورمان تولید می شود غیر از شیشه مدرن کریستال که از کشور چین وارد می شود .

 

شیشه مدرن

شیشه مات طرح دار

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

شیشه مدرن

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه مدرن در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند