فهرست این مقاله

شیشه مسلح

تولید انواع شیشه مسلح در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                          0912823524202188621912

 

شیشه مسلح

 

شیشه مسلح

شیشه های مسلح جدیدترین و ایمن ترین طرح شیشه های ایمنی محسوب می شود که در پروژه های مختلفی جهت حفاظ امنیت افراد داخل ساختمان استفاده خواهد شد ، شیشه مسلح به طور کلی به دو دسته ی شیشه های لمینت چند لایه یا ضد گلوله و شیشه های سیمی یا سیم دار تقسیم می شود که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های ایمنی در ایران فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف این نوع شیشه ها از جمله شیشه مسلح سیمی را تولید کرده است که برای مشاهده ی آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه ی اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

ساختار شیشه های مسلح به گونه ای است که دارای شکبه بندهای مربعی و لوزی شکل است و شبکه بندی با استفاده از سیم های فلزی صورت گرفته است به طوری که اگر ضربه شدیدی به شیشه وارد شود شیشه سیکی مانند شیشه سیمی خرد نشده و آسیبی به کسی وارد نخواهد شد .

 

شیشه مسلح – کریستال

به طور کلی شیشه های مسلح از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه ی مسلح شفاف ترین طرح شیشه های سیمی به شمار می رود این نوع شیشه ها در ضخامت های 6 میل وجود دارد .

 

شیشه مسلح – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های مسلح حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه حکاکی کرد .

 

شیشه مسلح – رنگی 

شیشه های مسلح در سه رنگ دودی ، برنز و شفاف تولید شده است به طور مثال برای ساختمانی با سنگ نمای قهوه ای باید از شیشه های برنز مسلح استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای خارجی و داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه مسلح – مات 

اغلب شیششه های مسلح به صورت مات تولید می شوند که بعضی از افراد به آن شیشه سیمی مشجر نیز می گویند ، این نوع شیشه ها در ضخامت 6 میل تولید شده و در پروژه هایی نظیر اجرای شیشه های درب پارکینگ استفاده می شود .

 

شیشه مسلح – هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های سیمی که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه مسلح هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده ی در دنیا سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه مسلح – دوجداره

جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتی باید از شیشه های دوجداره سیمی استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه سیمی با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده شده و با استفاده از چسب آب بندی خواهد شد .

 

شیشه مسلح – سقف 

برای تولید و اجرای سقف های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های مسلح استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای شیشه مورد نظر از نمای زیبایی نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه مسلح – دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های مسلح استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های مسلح 6 میل بکار برد .

 

شیشه مسلح – ضخیم 

برای تولید شیشه های مسلح با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک درب با ابعاد 130 * 240 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل سیمی بکار برد .

 

شیشه مسلح – رفلکس

در این طرح از شیشه های مسلح مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه مسلح – تاشو 

در این طرح از شیشه های مسلح شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه مسلح تاشو دغدغه ی کموبد فضا به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

شیشه مسلح – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های مسلح بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه مسلح – استین گلاس 

شیشه های استین گلاس ترکیبی از شیشه های سندبلاست ، اسیدکاری و حکاکی شده است فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استی گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه مسلح – خم 

محبوب ترین طرح شیشه های مسلح که با نام شیشه خم شناخته شده است برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه سیمی در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قابل فلزی ساخته می شود رد مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های منحنی بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

شیشه مسلح - اینستاگرام

 

شیشه مسلح - واتساپ

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه مسلح

برای اطلاع از قیمت شیشه مسلح و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه مسلح مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه مسلح در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های سوپر کلیر و کریستال صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه مسلح

شیشه مات طرح دار

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

شیشه مسلح

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه مسلح در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند