فهرست این مقاله

شیشه مشکی

تولید شیشه مشکی و دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                      0912823524202188621912

 

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه های رنگی در طراحی دکوراسیون مدرن امروزه کاربردهای فراوانی داشته و مورد استقبال بی نظیر طراحان دکوراسیون داخلی و همچنین عموم مردم قرار گرفته است ،  در این بین برخی از شیشه های رنگی مانند شیشه مشکی و سفید بیشتر از سایر رنگ ها جهت تزئین دکوراسیون استفاده می شود .

قبل از اینکه به جزئیات شیشه مشکی بپردازیم توجه داشته باشید که شیشه های مشکی و دودی با هم تفاوت دارند چرا که شیشه های دودی به صورت دو رو نما است و طرف دیگر شیشه قابل مشاهده می باشد اما شیشه های مشکی به صورت یک رو نما می باشد .

بسیاری از مشتریان گرامی هنگام سفارش شیشه رومیزی یا درب شیشه ای دچار اشتباه می شوند البته شیشه های دودی هم به دو دسته ی روشن و تیره تقسیم می شود که نوع تیره آن بسیار شبیه شیشه مشکی است اما با کمی دقت می توان این دو نوع شیشه را از هم تفکیک کرد .

برای شیشه های رومیزی که صفحه ی میز به رنگ مشکیست اینکه شیشه مشکی را انتخاب کنید یا شیشه دودی تفاوتی نخواهد داشت لذا زمانی که شیشه روی میز  قرار می گیرد به صورت کاملا مشکی دیده خواهد شد .

 

نحوه ی تولید شیشه مشکی 

همانطور که در مقاله های دیگر هم شرح داده شد به شیشه های رنگی که به صورت یک رو نماست و در واقع پشت شیشه رنگ خواهد شد ، شیشه لاکوبل رنگی گفته می شود که تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه با ضخامت مشخص را در ابعاد مورد نظر برش داده سپس شیشه را وارد دستگاه لاکوبل می کنیم سپس مخزن رنگ دستگاه را با رنگ مشکی پر می کنیم در نهایت هم با فشردن کلید استارت شیشه پس از چند دقیقه به طور کامل رنگ خواهد شد و به شیشه مشکی تبدیل می شود .

لازم به ذکر است که رنگ شیشه مشکی به صورت دائمی می شود به عبارت دیگر شیشه در دراز مدت هم دچار تغییر رنگ نخواهد شد به همین دلیل خیلی زود شیشه های رنگی لاکوبل به یکی از شیشه های پرفروش صنایع شیشه و آینه کولیوند تبدیل شد .

برای تولید شیشه های چند رنگی لاکوبل بر خلاف شیشه مشکی نمی توان از دستگاه لاکوبل استفاده کرد و شیشه باید به صورت پیسوله ای رنگ آمیزی شود لذا شیشه های چند رنگی قیمت به مراتب بیشتر هم نسبت به شیشه رنگی تک رنگ دارد .

 

کاربردهای شیشه مشکی لاکوبل

 

 شیشه مشکی سکوریت

برای اجرای پروژه هایی مانند شیشه بین کابینتی و درب شیشه ای باید از شیشه سکوریت استفاده کرد چرا که در صورت شکستن شیشه خطری افراد پیرامون آن را تهدید نکند ، برای تولید شیشه سکوریت مشکی ابتدا شیشه در ابعاد مورد برش داده شده سپس شیشه را وارد کوره های مخصوص سکوریت کرده و پس از چند دقیقه شیشه از کوره خارج شده و عملیات سردسازی انجام می شود .

در مرحله ی بعدی شیشه سکوریت را وارد دستگاه لاکوبل کرده و مراحل رنگ کردن شیشه انجام خواهد شد بدین شکل شیشه های مشکی سکوریت در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود .

 

شیشه مشکی بین کابینتی

آشپزخانه هایی که رنگ کابینت ها مشکیست و به طور کلی تم رنگی آشپزخانه از رنگ مشکی تشکیل شده است بهترین انتخاب برای شیشه بین کابینتی ، شیشه لاکوبل رنگ مشکی می باشد شیشه مشکی لاکوبل به دو صورت ساده رنگی و طرح دار رنگی تولید می شود که نوع طرح دار در واقع شیشه های لاکوبل رنگیست که تصاویر مختلف روی آن چاپ شده است .

 

شیشه مشکی دوجداره

برای تولید شیشه های دوجداره رنگی می توان به از شیشه های سکوریت رنگی ، رفلکس رنگی و لاکوبل رنگی استفاده کرد که با توجه به مکانی که شیشه نصب خواهد شد یکی از این نوع شیشه ها استفاده می شود .

 

شیشه مشکی لمینت

همانظور که در مقاله های دیگر شرح داده شد شیشه های لمینت رنگی در پروژه هایی که ابعاد شیشه بزرگ بوده به صورت فریم لس بکار می رود استفاده می شود برای تولید این نوع شیشه ها دو شیشه رنگی لاکوبل توسط لایه pvb به هم چسبیده می شوند .

 

شیشه مشکی رومیزی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی جهت تولید شیشه رومیزی استفاده شود در این بین شیشه های مشکی و برنز بیشتزین کاربرد را دارد ، به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری که فقط از تعدادی پایه چوبی مشکی رنگ تشکیل شده باید از شیشه مشکی 10 میل استفاده کرد .

 

شیشه مشکی خم

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از کوره های مجهز و با درجه حرارت بسیار بالا انواع شیشه های خم مشکی تولید می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از قالب های فلزی استفاده می شود .

 

شیشه مشکی طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، شیشه طرح دار مشکی با قیمت بسیار مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه مشکی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های مشکی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه مشکی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های مشکی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه مشکی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه مشکی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های رنگی معرفی شده است قیمت شیشه مشکی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های مشکی ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی و مهندسان ساختمانی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه مشکی اکریلیک 

در این طرح از شیشه های مشکی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، شیشه مشکی اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون شناخته شده در دنیا از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

شیشه مشکی اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های مشکی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع از شیشه های رنگی یا نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری یک میز استیل طلایی باید از شیشه مشکی اکلیلی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ساختمان ایجاد خواهد شد .

شیشه مشکی محبوب ترین طرح شیشه های مشکی محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های مشکی به این طرح جدید و متعلق دارد این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه مشکی وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای مدرن نیز از شیشه های لاکوبل مشکی استفاده می شود به طور مثال برای تولید وایت برد با طول 150 سانتی متر و ارتفاع 100 سانتی متر از شیشه لاکوبل 6 میل سکوریت بکار می رود ، در طرح های جدید از شیشه مشکی پایه دار به عنوان وایت بردهای شیشه ای استفاده می شود بدین صورت شاهد یک نمای زیبا خواهیم بود و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه مشکی روی جزیره 

برای تولید شیشه های رومیزی جزیره باید از شیشه های مشکی و سفید لاکوبل استفاده کرد به طور مثال برای یک جزیره سفید باید از شیشه لاکوبل سفید 10 میل بکار برد بدین صورت نمیا زیبایی روی جزیره ایجاد خواهد شد .

 

شیشه مشکی محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های مشکی 10 میل سکوریت و لمینت شده استفاده کرد بدین شکل علا.ه بر مقاومت بالا از نمای زیبایی برخوردار خواهد شد ، شیشه های سنگ قبر در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه مشکی ضخیم

برای تولید شیشه های با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید شیشه های بین کابینتی با ابعاد 120 * 300 سانتی متر باید از شیشه های مشکی 10 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه مشکی رفلکس

در این طرح از شیشه های مشکی از شیشه های رفلکس رنگی برای تولید آن استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد  تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه مشکی میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن از شیشه های مشکی استفاده می شود به طور مثال در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از میزهای شیشه ای مشکی بکار برد ، میزهای شیشه ای فقط در پروزه های لوکس و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوارسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه مشکی تاشو 

طرح خاص از شیشه های مشکی که با سیستم تاشو کار خواهد کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه مشکی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه مشکی - اینستاگرام

 

شیشه مشکی - واتساپ

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه مشکی

جهت اطلاع از قیمت شیشه مشکی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه مشکی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است در پروژه هایی مانند اجرای درب شیشه ای و شیشه بین کابینتی که نیاز به نصب شیشه مشکی است تیم فنی صنایع شیشه کولیوند پروژه را به طور کامل پیاده سازی خواهد کرد و خدمات نصب شیشه انجام خواهد شد .

 

شیشه مشکی

شیشه خم دیوارپوش

شیشه مشکی مات

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

شیشه مشکی

 شیشه مشکی

شیشه 10 میل دودی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه مشکی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.wayfair.com

 

تیم تحریریه کولیوند