فهرست این مقاله

شیشه میرال

تولید انواع شیشه میرال (high quality) در صنایع شیشه و آینه کولیوند                  0912823524202188621912  

 

شیشه میرال

 

شیشه میرال

امکان استفاده از درب ها و پنجره های با ابعاد بزرگ در گذشته های نچندان دور غیر ممکن بود چرا که به دلیل خام بودن شیشه های معمولی اگر به هر دلیلی شیشه ها دچار شکستگی می شدند اتفاقات ناگواری در محیط مربوطه می افتاد و حتی در مواقعی افراد دچار جراحات عمیقی می شدند .

اما رفته رفته با رویکار آمدن شیشه میرال امروزه شاهد درب های با ابعاد بزرگ شیشه ای هستیم و حتی در برخی از پروژه ها شیشه های بزرگ بدون فریم استفاده می شود بدون اینکه کوچکترین خطری افراد را تهدید کند ، شیشه میرال را با نام شیشه سکوریت و شیشه نشکن هم در صنعت شیشه می شناسند.

در صورت استفاده از شیشه میرال به دلیل اینکه شیشه وارد کوره شده و اصطلاحا آب شیشه گرفته شده مقاومت ان هم به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا می کند و حتی اگر شیشه میرال با ضربه شدیدی شکسته هم شود مانند شیشه معمولی آسیبی به افراد و اشیای اطراف نخواهد رساند چرا که شیشه در صورت شکستن پودر می شود و دیگر خاصیت برندگی نخواهد داشت .

 

نحوه تولید شیشه میرال :

در قدم اول باید شیشه با ضخامت تعیین شده  را در ابعاد دلخواه و مورد نیاز برش داد زیرا پس از اینکه شیشه به میرال تبدیل شود نمی توان آن را برش داد پس از اینکه شیشه مورد نظر را برش دادیم آن را وارد کوره می کنیم که در کوره شیشه  با  دمای تا حدود 600  گرم می شود در گام بعدی و پس از اینکه شیشه تا دمای حدود 600 گرم شد آن را در فرآیند کنترل شده ای به سرعت سرد می کنبم لازم به ذکر است برای تولید شیشه های نیمه سکوریت فرآیند سرد شدن شیشه را به کندی انجام می دهیم .

 

انواع شیشه میرال در صنایع شیشه و آینه کوایوند

1- شیشه سکوریت برنز

2- شیشه سکوریت سندبلاست

3- شیشه سکوریت ساتینا

4- شیشه سکوریت حکاکی شده

5- شیشه سکوریت رنگی

6- شیشه سکوریت درب اتومات

7- شیشه میرال اسپایدر

 

کاربرد های شیشه میرال صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • درب شیشه ای
  • پنجره شیشه ای
  • شیشه رومیزی
  • شیشه دیوارپوش
  • پارتیشن شیشه ای
  • نرده شیشه ای
  • سقف شیشه ای
  • میز شیشه ای
  • سقف شیشه ای

درب شیشه ای سکوریت به عنوان پرکاربردترین نوع شیشه میرال در ایران محسوب می شود و در 10 سال گذشته تقریبا تمامی فروشگاه ها دارای درب های شیشه ای سکوریت شده اند از همین رو انواع شیشه های میرال در صنایع شیشه کولیوند تولید می شود .

توجه داشته باشید که شیشه سکوریت به روش های مختلفی نصب می شود در روش اول شیشه سکوریت با فریم های آلومینیومی و استیل نصب می شود و از یراق های ساده مانند لولا های 102 و 102 استفاده می شود اما در روش دوم شیشه سکوریت با روش  اسپایدری نصب می شود و از یراق های عنکبوتی برای نصب استفاده می شود ، در روش اسپایدری هیچگونه فریمی دور شیشه قرار نخواهد گرفت .

 

شیشه میرال کلیر و سوپر کلیر 

نوعی از شیشه های میرال که دارای شفافیت بیشتری نسبت به شیشه میرال فلوت بوده و از نظر قیمت هم حدود 30 درصد قیمت بالاتری نسبت به شیشه های فلوت دارند اما این نوع شیشه ها با شیشه های کریستال کاملا متفاوتند لذا هنگام خرید دقت لارم را به عمل آورید چرا که برخی از افراد سودجو شیشه های کلیر را با نام شیشه کریستال می فروشند و همان قیمت شیشه میرال کریستال را از مشتری دریافت می کنند .

 

شیشه میرال کشویی یا ریلی

در این روش شیشه  سکوریت برای باز و بسته شدن فضایی را در داخل ساختمان اشغال نخواهد کرد به عبارت دیگر شیشه به صورت کشویی باز و بسته می شود به همین دلیل برخی از مشتریان گرامی که با محدودیت فضا مواجه هستند تاکید بر نصب شیشه میرال ریلی دارند .

 

شیشه میرال مغازه

به طور کلی شیشه های سکوریت بیشتر به عنوان درب های شیشه ای فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و به سه شکل لولایی ، کشویی و اسپایدری هم اجرا می شود روش آخر در ساختمان هایی که متراژ کار بالاست بکار می رود .

 

یراق شیشه میرال

یکی از مهم تریم عوامل در کیفیت اجرای شیشه های سکوریت یراق آلاتی است که برای نصب آن بکار می رود ، در حال حاضر یراق هایی که در ایران تولید می شود جزء بهترین یراق های خاورمیانه محسوب می شود و به سایر کشورها صادر شده است .

 

شیشه میرال اسپایدر

یکی از جدیدترین روش های نصب شیشه های سکوریت که هیچ گونه فریمی دور شیشه قرار نخواهد بلکه شیشه ها توسط یراق های چنگکی کنار هم نگه داشته می شوند روش اسپایدری گفته می شود .

 

َشیشه میرال 10 میل

شیشه های سکوریت در اغلب موارد با ضخامت 10 میل استفاده می شوند زیرا این نوع شیشه ها مقاومت بالایی داشته و از وزن مناسبی هم جهت جابجایی برخوردار است ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه 10 میل میرال را در رنگ های مختلفی تولید می کند .

 

شیشه میرال 20 میل

برای ساخت میزهای شیشه ای جلو مبلی و ناهارخوری باید از شیشه سکوریت 20 میل استفاده کرد چرا که در ساخت این نوع میزها فقط از شیشه استفاده می شود و فشار بسیار زیادی به شیشه وارد خواهد شد .

 

شیشه میرال رنگی

به طور کلی دو نوع شیشه سکوریت رنگی وجود دارد حالت اول همان شیشه های سکوریت دودی ، برنز و شامپاینیست که به صورت دو رو نما می باشد اما حالت دوم شیشه های سکوریت رنگی لاکوبل محسوب می شود .

 

شیشه میرال لمینت

ساختار شیشه های لمینت به گونه ای است که ابتدا دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB شیشه ها به یکدیگر چسبیده خواهد شد ، این نوع شیشه ها مقاومت بسیار زیادی دارد .

 

شیشه میرال طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت به صورت رنگی و چاپ ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه میرال دوجداره

در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی است باید از شیشه های سکوریت دوجداره شده استفاده کرد در این صورت حدود 70 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری خواهد شد .

 

شیشه میرال حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های میرال حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه میرال هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های میرال که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهتد افتاد ، شیشه میرال هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه سکوریت معرفی شده است .

 

شیشه میرال محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های سکوریت خم 10 میل و 12 میل استفاده کرد بدین شکل مقاوت شیشه مناسب بوده و از نمای خاص و زیبایی نیز برخوردار خواهد بود ، شیشه های سنگ قبر در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه میرال میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های میرال 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری 10 نفره از شیشه های 15 میل میرال بکار می رود ، شیشه های میز در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی ان قرار خواهند گرفت .

 

شیشه میرال تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه میرال تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه میرال 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های میرال بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه ای از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های میرال فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه میرال - اینستاگرام

 

شیشه میرال - واتساپ

 

 

نحوه سفارش انواع شیشه میرال به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش شیشه میرال به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش شیشه میرال مورد نظر خود را به به صورت حضوری به تیم طراحی و تولید ما دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه میرال در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد ضمنا صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارشات شهرستان ها را نیز می پذیرد .

 

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شییه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

شیشه میرال

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه  میرال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glassdoor.com

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند