فهرست این مقاله

شیشه میز تلویزیون

تولید انواع شیشه میز تلویزیون در صنایع شیشه و آینه کولیوند                           0912823524202188621912

 

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

تولید طرح های مختلف میزهای تلویزیون در چند سال گذشته و اینکه اکثر طرح های تولید شده از شیشه و آینه تشکیل شده است موجب شد در سال 1390 یک کارگاه مجزا و با تجهیزات کامل در صنایع شیشه و آینه کولیوند راه اندازی شود ، یکی از پر تقاضاترین شیشه های رومیزی که به کرات توسط مشتریان گرامی سفارش داده می شود شیشه میز تلویزیون است از همین رو در این مقاله به انواع این نوع از شیشه های روی میز و ویژگی آن ها می پردازیم .

شیشه میز تلویزیون مشکی لاکوبل ( شیشه ای که توسط دستگاه رنگ خواهد شد ) مرسوم ترین نوع میز تلویزیون شیشه ای محسوب می شود و به عنوان میز تلویزیون شیشه ای lcd و میز تلویزیون شیشه ای led هم شناخته شده است .

 

شیشه میز تلویزیون با پایه استیل  

اولین نوع میزهای تلویزیون مدرن که به نوعی در اکثر خانه ها هم وجود دارد میزهای تلویزیون شیشه ای مشکی با پایه های استیل می باشد طراحی این نوع میزها به گونه ای است که معمولا یک شیشه مشکی رنگ در بالای میز و یک شیشه هم در قسمت پایینی میز قرار دارد و اتصال شیشه میز تلویزیون بالایی و پایینی توسط پایه های استیل صورت می گیرد .

ضخامت شیشه میز تلویزیون با پایه های استیل معمولا 8 میل در نظر گرفته می شود البته ابعاد میز در تعیین ضخامت شیشه تاثیرگذار خواهد بود ، این نوع میز ها هم با شیشه های شفاف و هم با شیشه های مشکی لاکوبل تولید می شوند برای تولید شیشه لاکوبل مشکی باید از دستگاه چاپ روی شیشه استفاد کرد .

 

شیشه میز تلویزیون تمام شیشه ای

با توجه به این موضوع که طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی به سمت نمای شیشه ای سوق پیدا کرده است و هر روز شاهد نماهای شیشه ای بیشتری در همه ی کشورها هستیم تولید میزهای شیشه ای هم فراگیر شده است ، برای تولید این نوع میزها از هیچ گونه یراقی استفاده نمی شود و حتی پایه های میز هم شیشه ای خواهد بود .

شیشه میز تلویزیون تمام شیشه ای به دو صورت در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود در حالت اول پایه های شیشه ای میز توسط روش UV به صفحه ی شیشه ای میز متصل خواهد شد بدون اینکه اثری از چسب روی شیشه مشاهده شود در حالت دوم شیشه میز تلویزیون به صورت یک تکه می باشد و لبه های میز خم خواهد شد ، میز شیشه ای خم ( CURVED )  با استفاده از کوره های مخصوص خم کردن شیشه تولید می شود .

ضخامت شیشه میز تلویزیون تمام شیشه ای خم حداقل باید 12 میل در نظر گرفته شود اما اگر ابعاد میز بیش از حد استاندارد باشد باید از شیشه 15 میل و 20 میل استفاده کرد ، در تولید میزهای شیشه ای بهتر است که از شیشه های کریستال بکار برد چرا که نمای شفاف این نوع شیشه ها زیبایی میز را دوچندان خواهد کرد .

 

شیشه میز تلویزیون 10 میل 

برای تولید شیشه رومیزی تلویزیون در اغلب موراد از شیشه های 10 میل رومیزی استفاده می شود زیرا هم مقاومت شیشه بالاست و هم اینکه وزن شیشه مناسب می باشد البته برای ابعاد بزرگ از شیشه 20 میل رومیزی استفاده خواهد شد .

 

شیشه میز تلویزیون رنگی

همانطور که پیش تر شرح داده شد شیشه های میز تلویزیون اغلب دارای رنگ مشکی یودند اما امروزه شیشه رومیزی رنگی در رنگ های مختلفی تولید می شود لذا براحتی می توان رنگ شیشه را با سایر رنگ های بکار رفته در ساختمان تطبیق داد .

به طور کلی شیشه میز تلویزیون رنگی به دو صورت دو رو نما یا ساده و یک رو نما یا لاکوبل تولید می شود در حالت لاکوبل یک طرف شیشه توسط دستگاه چاپ رنگ خواهد شد به نوعی طرف دیگر شیشه رویت نمی شود .

 

شیشه میز تلویزیون طرح دار

برای تولید شیشه های میز طرح دار که دارای الگوهای مختلفی هستند نیاز به دستگاه master و cnc جهت برش شیشه می باشد به طوری که الگوی مورد نظر از طریق نرم افزار اتوکد طراحی خواهد شد .

 

شیشه میز تلویزیون آینه ای

یکی دیگر از میزهای تلویزیون شیشه ای که ابتدا میز با ورق های ام دی اف ساخته می شود سپس با استفاده از آینه ها و شیشه های رنگی روی میز آینه کاری و شیشه کاری خواهد شد به  طوری که با توجه به ابعاد میز شیشه و آینه های مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده می شوند سپس توسط دستگاه تراش دور شیشه و آینه پخ خواهد شد در نهایت هم شیشه و آینه های رنگی روی میز به صورت جورچین طبق الگو قرار می گیرند .

ابعاد استاندارد شیشه میز تلویزیون در سه حالت اشاره شده  با طول 160 سانتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر است اما با توجه به طراحی دکوراسیون داخلی می توان ابعاد میز را تغییر داد .

 

شیشه میز تلویزیون کریستال

برای تولید شیشه های رومیزی شفاف بهتر است که از شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر استفاده کرد چرا که شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها در نمای میز شیشه ای تاثیر بسزایی دارد ، در کشورهای اروپایی نیز با استفاده از شیشه های کریستال انواع شیشه میز تلویزیون و سایر میزهای شیشه ای مانند میز شیشه ای کنسول و جلو مبلی نیز تولید می شود .

 

شیشه میز تلویزیون شفاف

به طور کلی شیشه های رومیزی شفاف به سه دسته فلوت ، سوپرکلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه فلوت دارای کمترین میزان شفافیت و شیشه کریستال دارای بیشترین میزان شفافیت است .

 

شیشه میز تلویزیون مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

شیشه میز تلویزیون حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه میز تلویزیون هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه های هوشمند در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه میز تلویزیون ضخیم 

برای تولید شیشه های رومیزی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های رومیزی ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثتا براتی یک میز تلویریون با ابعاد 70 * 180 سانتی متر باید از شیشه 10 میل بکار برد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های ضخیم بکار برد چرا که در این صورت هیچگونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه میز تلویزیون 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رومیزی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه میز تلویزیون - اینستاگرام

 

شیشه میز تلویزیون - واتساپ

 

 

چگونه می توان شیشه میز تلویزیون را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد 

جهت اطلاع از قیمت شیشه میز تلویزیون و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120921419517809128235242 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه میز تلویزیون مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است برش شیشه و آینه جهت ساخت شیشه میز تلویزیون در صنایع شیشه و آینه کولیوند با دستگاه های مدرن CNC و MASTER انجام می شود در ضمن سفارشات شهرستان ها نیز پذیرفته می شود .

 

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون    

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

شیشه میز تلویزیون

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه میز تلویزیون در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.argos.co.uk

 

 

تیم تحریریه کولیوند