فهرست این مقاله

شیشه نما

طراحی و اجرای شیشه نما در صنایع شیشه و آینه کولیوند                             0912823524202188621912

 

شیشه نما

شیشه نما

استفاده از شیشه در نماهای ساختمانی هر روز در حال افزایش است و امروزه شاهد نماهای تمام شیشه ای در ساختمان های لوکس و مدرن هستیم از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل گروه فنی با تجربه از سال 1388 اقدام به اجرای شیشه نما کرده و تا کنون بیش از 200 پروزه ی مختلف را پیاده سازی کرده است .

شیشه نما در ساختمان ها به صورت مختلفی اجرا می شود به طور مثال در برخی از ساختمان ها از فریم های آلومینیومی و upvc استفاده می شود و شیشه در داخل فریم قرار داده می شود اما در دیگر نماهای ساختمانی به صورت تمام شیشه ای اسپایدری می باشد .

از نظر نوع شیشه ای که به عنوان شیشه نما در ساختمان ها بکار برده می شود هم تقسیم بندی های گوناگونی وجود دارد چرا که در برخی از ساختمان ها از شیشه رفلکس رنگی استفاده شده اما در برخی دیگر  شیشه سکوریت بکار رفته است به طبع ساختمان هایی که دارای پنجره های دوجداره در نمای ساختمان هستند بیشتر از شیشه های رفلکس رنگی دوجداره استفاده شده اما ساختمان های با شیشه نما به صورت تمام شیشه ای از شیشه سکوریت استفاده شده است .

 

شیشه نما سکوریت 

متداول ترین نمای شیشه ای در ساختمان استفاده از شیشه سکوریت است که در حالت های مختلفی مانند لولایی ، کشویی و اسپایدری نصب خواهد شد ، دو حالت اول بیشتر در نماهایی که متراژ پروژه کمتر از 10 متر است استفاده می شود .

در حالت شیشه نما سکوریت کشویی در واقع می توان از فضای موجود به صورت بهینه استفاده کرد زیرا درب در همان محلی که نصب شده رو ریل حرکت خواهد کرد بر خلاف شیشه سکوریت لولایی که رو به بیرون یا داخل باز و بسته می شود .

 

شیشه نما اسپایدر

روشی که در چند سال گذشته مورد توجه بسیاری از مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون قرار گرفته چرا که با این روش می توان نمای تمام شیشه ای را بدون استفاده از هیچ گونه فریمی پیاده سازی کرد که علاوه بر نمای زیبا به دلیل استفاده از یراق استیل منحصر بفرد دارای استحکام بسیار بالاییست ، لازم به ذکر است که بکار نبردن فریم فلزی در روش شیشه نما اسپایدری هیچ گونه خطر شکستن شیشه ای وجود ندارد چرا که به دلیل قرار گیری بسیار دقیق شیشه ها در کنار هم از برخورد آن ها به یکدیگر جلوگیری خواهد شد .

 

شیشه نما با فریم 

این روش بیشتر در ساختمان های مسکونی که دارای طبقات زیادی نیستند استفاده می شود در این روش معمولا پنجره دوجداره آلومینیومی یا UPVC به عنوان فریم در نظر گرفته می شود و شیشه نما به صورت دوجداره در داخل فریم قرار داده می شود ، این نوع نما اگر چه زیبایی روش تمام شیشه ای اسپایدری را نخواهد داشت اما از اتلاف انرژی و آلودگی صوتی به طور کامل جلوگیری می کند و به همین دلیل هم بیشتر در ساختمان های مسکونی استفاده می شود .

 

شیشه نما بالکن

یکی از قسمت های مهم در نمای هر ساختمانی که می توان با شیشه سکوریت یا سکوریت لمینت شده و یراق استیل آن را اجرا کرد ، در طراحی های جدید در ساختمان ها از شیشه های سکوریت رنگی با عنوان شیشه بالکن استفاده می شود که نمای زیبایی را در هر واحد ساختمانی ایجاد می کند .

 

شیشه نما استین گلاس  

جدیدترین نوع شیشه های دوجداره که به دلیل نمای زیبا خیلی زود در نمای ساختمان های لوکس استفاده شد این نوع شیشه ها در واقع جزء شیشه های دکوراتیو دوجداره محسوب می شود که دارای قسمت های مختلف اسیدکاری روی شیشه ، سندبلاس کردن شیشه ، حکاکی شیشه و رنگ کردن شیشه می باشد .

 

شیشه نما رنگی

شیشه های رنگی که در نمای ساختمان ها بکار می روند معمولا به صورت رفلکس رنگی دوجداره هستند ، این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، نقره ای ، برنز ، دودی ، سبز و آبی در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود .

 

شیشه نما خم

برای اجرای نمای خاص و مدرن یک ساختمان یکی از روش هایی که می توان بکار برد استفاده از شیشه خم نما است ، با این روش می توان نمای لامل را به بهترین شکل ممکن در ساختمان ایجاد کرد و در واقع یک طراحی منحصربفرد را به اجرا گذاشت .

 

شیشه نما دوجداره

در اغلب نماهای ساختمانی که از روش اجرای فریم استفاده شده است شیشه دوجداره در داخل فریم های آهنی ، upvc و آلومینیومی قرار گرفته است ، شیشه های دوجداره را می توان با شیشه ساده و رنگی تولید کرد ، برای تولید شیشه نما دوجداره ابتدا دو شیشه با ابعاد کیاسن برش داده شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود و دور آن ها با چسب مخصوص مشکی دوجداره پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه نما لمینت

در صورت استفاده از سیستم اسپایدری باید از شیشه های سکوریت لمیت شده بکار برد چرا که فریم لس بودن شیشه ها احتمال شکستن آن ها را بیشتر خواهد کرد ، شیشه های لمینت از دو یا چند شیشه سکوریت تشکیل شده است .

 

شیشه نما رفلکس

در ساختمان هایی که از پروفیل های آهنی ، آلومینیومی و UPVC بکار برده شده است می توان از شیشه های رفلکس رنگی طلایی ، نقره ای ، دودی ، برنز و آبی نیز استفاده کرد ، این نوع شیشه ها به شیشه های آینه ای نیز شهرت دارند .

 

شیشه نما طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت و خام ایجاد می شود ، چنانچه طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان ها برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه نما حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگو یا نام تجاری ساختمان را روی شیشه نما حکاکی کرد بدین شکل تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

شیشه نما اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده می شود ، شیشه های اسیدکاری شده در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه نما هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های نمای ساختمان که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه نما هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحا دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه نما هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوارسیون داخلی مانند مجله the best deign که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه ی نما معرفی شده است ، قیمت شیشه نما هوشمند تقریبا دو برابر نمای شیشه ای ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاص و لوکسی استفاده می کنند .

 

شیشه نما استین گلاس 

شیشه های نمای استین گلاس از ترکیب شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، شیشه های استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه نما تاشو 

در این طرح از شیشه های نما شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و باز شو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه نما تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه نما 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های نمای ساختمان بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

انواع شیشه هایی که می توان به عنوان شیشه نما استفاده کرد 

 

شیشه نما - اینستاگرام

 

شیشه نما - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه نما  

برای اطلاع از قیمت شیشه نما و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه نما مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه نما در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی باتجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نشکن

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نشکن نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

شیشه نما

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه نما در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.facade.com

 

تیم تحریریه کولیوند