فهرست این مقاله

شیشه نورگیر

اجرای انواع شیشه نورگیر در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0912823524202188621912

 

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

همان طور که از نام نورگیر مشخص است مکانی در ساختمان به شمار می رود که نور خورشید از آن عبور کرده و وارد فضای داخلی می شود به همین دلیل باید از شیشه جهت پوشاندن نورگیر استفاده کرد البته با رویکار آمدن طلق دوجداره شفاف و پلکسی کلاس گزینه های مناسب تری را برای نورگیر ها پیش و رو داریم .

در ساختمان های قدیمی نورگیر ها با میله های آهنی شبکه بندی کرده و جای شیشه نورگیر را خالی می گذارند اما در ساختمان های نوساز اغلب از نورگیر شیشه ای استفاده می شود به طوری که شیشه های سکوریت لمینت شده کنار هم قرار می گیرند .

 

شیشه نورگیر ساده و مات 

در نورگیرهای قدیمی از شیشه های 4 میل و 6 میل ساده و مشجر بکار می رود اما به دلیل خام بودن شیشه خطر شکستن شیشه وجود خواهد داشت و به همین دلیل با رویکار آمدن طلق های پلی کربنات و پلکی گلاس ها خیلی زود جایگزین این نوع شیشه ها شدند ، طلق های پلی کربنات نور را براحتی عبور داده و به دلیل اینکه از پلاستیک ساخته شده خطری کسی را تهدید نخواهد کرد .

بنابراین از طلق پلی کربنات شفاف می توان به عنوان شیشه نورگیر استفاده کرد این طلق ها به صورت ورق های 2 * 6 می شوند و در رنگ های مختلفی مانند آبی و دودی وجود دارند تنها مشکل ای نوع طلق اینست که پس از مدتی طولانی در مقابل تابش نور خورشید زرد رنگ و کدر خواهند شد .

در واقع بهترین گزینه جهت اجرای نورگیر شیشه ای استفاده از شیشه های سکوریت لمینت شده به عنوان شیشه نورگیر است در این صورت نه خطری در هنگام شکستن شیشه کسی را تهدید خواهد کرد نه از تابش نور به داخل ساختمان جلوگیری می شود .

 

 

اجرای نورگیر شیشه ای علاوه بر شیشه نورگیر آهنی

صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1393 فعالیت خود را در زمینه اجرای نورگیر شیشه ای آغاز کرد و تا کنون بیش از 160 پروژه ساختمانی را تکمیل کرده است ، برای اجرای این طرح باید از شیشه های سکوریت لمینت شده استفاده کرد چرا که خطر شکستن شیشه نورگیر وجود دارد و برای نصب و اجرای این طرح می توان به دو روش عمل کرد در روش اول از فریم های فلزی جهت قرار دادن شیشه در آن بکار می رود اما در روش دوم شیشه ها به صورت اسپایدری نضب می شوند .

در هریک از روش های اجرای نورگیر شیشه ای نیاز به یراق های مخصوصی است به طوری که در روش اول از یراق های فلزی شبکه بندی شده استفاده شده اما برای روش دوم برای از یراق های مخصوص اسپایدری شیشه نورگیر استفاده کرد .

 

انواع شیشه نورگیر در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

  • شیشه ساده 4 میل و 6 میل
  • شیشه مات (مشجر و سندبلاست)
  • شیشه سکوریت 6 میل و 10 میل
  • شیشه لمینت 10 میل و 12 میل
  • شیشه رنگی سکوریت (آبی ، دودی ، برنز و سبز)
  • پلکسی گلاس
  • طلق پلی کربنات

 

شیشه نورگیر نشکن

برای اجرای نورگیر شیشه ای در ساختمان های نوساز و لوکس باید از شیشه های نشکن سکوریت و لمنیت شده استفاده کرد چرا که اولا مقاومت این نوع شیشه های بسیار بالا بوده و حتی اگر شیشه دچار شکستگی شود خطری ایجاد نخواهد شد ، ضخامت شیشه نورگیر نشکن معمولا 10 میل در نظر گرفته می شود زیرا شیشه 10 میل هم مقاومت بالایی داشته و هم وزن زیادی ندارد .

 

شیشه نورگیر لمینت

در ساختمان هایی که دارای نورگیرهای با ابعاد بزرگی هستند باید از شیشه های لمینت به عنوان نورگیر شیشه ای استفاده کرد زیرا با بزرگتر شدن ابعاد شیشه احتمال شکسته شدن آن هم بیشتر خواهد شد .

 

شیشه نورگیر دوجداره

با استفاده از شیشه های دوجداره می توان علاوه بر ایجاد یک نمای شیشه ای از اتلاف انرژی نیز به میزان قابل توجهی جلوگیری کرد ، این نوع شیشه ها از دو شیشه با ابعاد یکسان و اسپیسرهای فلزی تشکیل شده است .

 

شیشه نورگیر رنگی

از شیشه های سکوریت رنگی نیز می توان برای اجرای نورگیر شیشه ای استفاده کرد بدین شکل رنگ شیشه ها با رنگ های بکار رفته در ساختمان تطابق خواهد داشت ، اگر شیشه دارای خاصیت رفلکس باشد تابش نور ملایم خواهد شد .

 

نصب شیشه نورگیر

شیشه های نورگیر ساختمان را می توان به روش های مختلفی نصب کرد که جدیدترین آن روش اسپیادری نام دارد در این روش از یراق های چنگکی استفاده شده و شیشه نما به صورت فریم لس اجرا می شود .

 

شیشه نورگیر خم

امروزه برای ساخت ساختمان های لوکس معمولا از نورگیرهای شیشه ای خم استفاده می شود که نمای بسیار زیبایی را ایجاد خواهد کرد اما اجرای این روش نیاز به زمان بسیار زیادی دارد .

 

شیشه نورگیر سیمی 

متداول ترین نوع شیشه های نورگیر که در واقع ایمن ترین نوع شیشه برای اجرای چنین پروژه ای نیز محسوب می شود ، شیشه سیمی در ضخامت های 6 میل و 8 میل به ثورت مات و شفاف وجود دارد .

 

شیشه نورگیر هوشمند 

در این طرح از شیشه های نورگیر با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه نورگیر هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه نورگیر ضخیم 

برای تولید شیشه های نورگیر با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک نورگیر با ابعاد 120 * 250 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه نورگیر شامپاینی 

به طور کلی شیشه های نورگیر قهوه ای رنگ به دو دسته ی برنز و شامپاینی تقسیم می شود که در این بین شیشه شامپاینی به صورت قهوه ای کم رنگ است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، شیشه های شامپاینی در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه نورگیر بیضی

برای تولید شیشه های نورگیر بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخلی خواهد شد ، شیشه های بیضی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه نورگیر تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه نورگیر 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد نورگیرها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضای اضافی اشغال نشده و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفته است .

 

شیشه نورگیر - اینستاگرام

 

شیشه نورگیر - واتساپ

 

 

خرید شیشه نورگیر از صنایع شیشه و آینه کولیوند 

برای اطلاع از قیمت شیشه نورگیر و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه نورگیر مورد نظر خود را به کارشناسان فروش ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه نورگیر در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و باتجربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نشکن کف

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

شیشه نورگیر

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه نورگیر در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.archiexpo.com

 

تیم تحریریه کولیوند