فهرست این مقاله

شیشه های خم

تولید انواع شیشه های خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                             0912823524202188621912

 

شیشه های خم

 

شیشه های خم

شیشه های خم بدون تردید یکی از جذابترین طرح های تولید شده در صنعت شیشه محسوب می شود که در پروژه های مختلفی استفاده می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه منحنی و شیشه قوس دار نیز شناخته شده است در این مقاله به بررسی انواع شیشه خم و ویژگی های هر یک از آن ها می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف این نوع شیشه ها از جمله شیشه خم سکوریت را تولید کرده است که برای مشاهده ی آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه ایستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

فرآیند تولید شیشه های خم به گونه ای است که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس لبه شیشه توسط دستگاه دیاموند ابزار زده می شود در مرحله ی بعدی قالب فلزی با توجه به شعاع مورد نیاز ساخته می شود در نهایت نیز شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

شیشه های خم – سکوریت

متدول ترین طرح شیشه  خم که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و با نام شیشه خم سکوریت و شیشه خم نشکن شناخته شده است ، این نوع شیشه ها در پروژه هایی نظیر اجرای نرده شیشه ای خم و شیشه خم نما کاربرد دارد .

 

شیشه های خم – لمینت

ایمن ترین نوع شیشه خم که با نام شیشه خم لمینت و شیشه خم چند لایه شناخته شده است ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند .

 

شیشه های خم – میز شیشه ای

محبوب ترین طرح میزهای تمام شیشه ای که با نام میز شیشه ای مدرن نیز شناخته شده است ، این نوع میزها معمولا با زاویه 90 درجه تولید می شود و به عنوان میز جلو مبلی و میز ناهارخوری مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه های خم – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه  خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه حکاکی کرد .

 

شیشه های خم – دوجداره

جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتی باید از شیشه خم دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسر های فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود .

 

شیشه های خم – کریستال 

به طور کلی شیشه های خم از ظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

 

شیشه های خم – هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه خم که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، این نوع شیشه ها در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود .

 

شیشه های خم – ضخیم

برای تولید شیشه های منحنی یا خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک تولید شیشه خم میز جلو مبلی باید از شیشه های 16 میل کریستال و رنگی بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه های خم – محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز باید از شیشه خم سکوریت شده 10 میل استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه در برابر ضربه مناسب بوده و از نمای زیبایی برخوردار خواهد بود ، شیشه های سنگ قبر در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه های خم – رفلکس

در این طرح از شیشه ی خم جدید و مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، آبی ، بنفش ، سبز ، زرد ، برنز و شامپاینی وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهد گرفت .

 

شیشه های خم – تاشو 

در برخی از پروزه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ،لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های خم تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه های خم – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه های خم - اینستاگرام

 

شیشه های خم - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه های خم

جهت اطلاع از قیمت شیشه خم و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه های خم مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه های خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های سوپر کلیر و کریستال صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

شیشه های خم

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه های خم در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند