فهرست این مقاله

شیشه های رنگی

تولید انواع شیشه های رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                0912823524202188621912

 

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

امروزه با وجود انواع شیشه رنگی در طرح های مختلف ، شیشه صرفا کاربردی نسیت بلکه جنبه ی تزئینی هم پیدا کرده است به طوری که حتی برخی از متدهای طراحی ساختمان را به کلی تغییر داده و شاهد نماهای داخلی و خارجی تمام شیشه ای هستیم .

به طور مثال در گذشته درب های ورودی ساختمان ها و فروشگاه ها ساختار آهنی داشت و در برخی از آن ها شیشه هم به طور جزئی بکار می رفت اما رفته رفته درب های شیشه ای سکوریت معادلات تولید درب های ورودی را تغییر داد .

برای ذکر مثالی دیگر می توان به میزهای شیشه ای اشاره کرد با استفاده از شیشه های رنگی سکوریت و نیمه سکوریت می توان میزهای تمام شیشه ای را تولید کرد که نمای بسیار زیبا و مدرنی را در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ایجاد می کند .

شیشه های رنگی انواع مخنلفی دارند که هر کدام از آن ها دارای کاربرد خاصی هستند ، صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1387 فعالیت خود را در زمینه ی تولید شیشه رنگی شروع کرد و تا کنون بیش از 200 پروزه ی ساختمانی را با استفاده از شیشه رنگی اجرا کرده است ، شیشه رنگی در واقع زیر مرجموعه ای از شیشه های دکوراتیو محسوب می شود و بیشتر در پروزه های تزیینی کاربرد دارد .

شیشه های رنگی در معماری ایرانی از چند دهه ی پیش استفاده می شد و اغلب درب و پنجره های چوبی و آلومینیومی دارای شیشه ی رنگی بود البته امروزه هم از شیشه رنگی در تزیین فضای داخلی استفاده می شود .

 

شیشه های رنگی ساده   

ساده ترین نوع شیشه رنگی که در ضخامت های 6 میل ، 8 میل و 10 میل تولید می شوند ، این نوع شیشه به صورت دو رو نما هستند یا به عبارت دیگر فضای پشت شیشه کاملا قابل مشاهده می باشد کاربرد این نوع از شیشه های رنگی بیشتر به عنوان شیشه های رومیزی است ، نوعی از شیشه های رنگی با ضخامت 2 میل هم هستند که با نام شیشه رنگی دکوراتیو شناخته می شوند کاربرد این نوع شیشه ها در پروژه های تزیینی مانند شیشه رنگی درب چوبی می باشد .

در مواردی که نیاز به استفاده از شیشه رنگی با ابعاد بالای 150 سانتی متر است بهتر است که شیشه های رنگی به سکویرت تبدیل شوند به طور مثال برای اجرای درب شیشه ای رنگی و نرده شیشه ای رنگی باید شیشه رنگی به سکوریت تبدیل شود .

 

شیشه های رنگی لاکوبل

نوعی دیگر از شیشه ی رنگی که به صورت یک رو نماست و در واقع پشت شیشه به صور کامل رنگ شده است برای تولید این نوع شیشه ها از دستگاه لاکوبل استفاده می شود به طوری که ابتدا شیشه را در ابعاد مورد برش داده سپس آن را وارد دستگاه لاکوبل می کنیم و به رنگ دلخواه در می آوریم ، کابردهای شیشه های رنگی لاکوبل بیشتر به عنوان شیشه های بین کابینتی است البته به عنوان شیشه های رومیزی و دیواپوش شیشه ای هم کاربرد دارد .

 

شیشه های رنگی چاپی    

برای تولید این نوع از شیشه ی رنگی هر تصویری که مورد نظر شماست توسط دستگاه پرینتر روی شیشه چاپ رنگی خواهد شد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند به تازگی تصاویر سه بعدی هم را روی شیشه اجرا می کند ، کاربرد شیشه رنگی چاپی در اجرای پارتیشن های شیشه ای ، درب های شیشه ای ، شیشه سقف ، شیشه کاری روی دیوار و شیشه های بین کابینتی است .

 

شیشه های رنگی استین گلاس

جدیدترین نوع شیشه رنگی که ساختار متفاوتی را نسبت به سایر شیشه های رنگی دارد و از چند بخش مختلف تولید می شود ، این بخش ها شامل اسیدکاری روی شیشه ، سندبلاست کردن شیشه ، تراش شیشه و رنگ آمیزی آن است ، شیشه های استین گلاس به عنوان شیشه های درب های ورودی ساختمان و همچنین شیشه های پنجرهای دوجداره ی آلومینیومی و UPVC  استفاده می شود .

بنابراین شیشه های رنگی دارای دسته بندی های مختلفی هستند که در بالا به طور کامل شرح داده شده از نظر کاربرد هم شیشه  رنگی ساده و استین گلاس بعنوان شیشه پنجره بکار می رود و شیشه چاپی بعنوان شیشه کابینت و رومیزی استفاده می شود .

 

شیشه های رنگی 2 میل 

نوعی از شیشه های رنگی دو رو نما که دارای ضخامت 2 میل بوده و از کشور آلمان وارد می شود این نوع شیشه ها اغلب برای تزیین درب های چوبی و شیشه کاری روی دیوار استفاده می شود با توجه به قیمت بسیار بالای شیشه های رنگی 2 میل طراحان دکوراسیون داخلی از پلکسی گلاس های رنگی 2 میل استفاده می کنند در این صورت قیمت اجرای پروژه نصف خواهد شد .

 

شیشه های رنگی سکوریت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بزرگ در نظر گرفته شده است باید از شیشه های سکوریت رنگی استفاده کرد ، مقاومت این نوع شیشه ها نسبت به شیشه رنگی ساده بیشتر است ، به طور مثال برای اجرای درب شیشه ای ساختمانی که دارای سنگ نمای کرم است باید از شیشه های سکوریت برنز استفاده کرد .

 

شیشه های رنگی لمینت

برای تولید شیشه رنگی لمینت ابتدا دو عدد شیشه سکوریت رنگی با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند در صورتی که یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه های رنگی خم

خاص ترین نوع شیش های رنگی که در زاویه های مختلفی تولید می شود برای تولید شیشه های خم ابتدا شیشه رنگی در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود و در نهایت شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه های رنگی رومیزی

بهتر است که برای تولید شیشه های رومیزی از شیشه های رنگی مطابق با رنگ میز استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری 10 نفره گردویی باید از شیشه رومیزی برنز استفاده کرد .

 

شیشه های رنگی حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه رنگی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه های رنگی مدرن و حکاکی ( Engraving ) شده در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، تایلند ، ژاپن و کره جنوبی – شمالی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم این کشورها برخوردار می باشد .

 

شیشه های رنگی هوشمند 

در این طرح از شیشه ی رنگی با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه های رنگی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه های رنگی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه رنگی معرفی شده است قیمت شیشه رنگی هوشمند دو برابر شیشه های رنگی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

شیشه های رنگی هوشمند محبوب ترین طرح شیشه رنگی محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه رنگی به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه های رنگی – وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای باید از شیشه رنگی لاکوبل سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای تولید وایت برد با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه 6 میل لاکوبل بکار برد .

 

شیشه های رنگی – دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه رنگی لاکوبل استفاده کرد به طور مثال بیرای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه رنگی 6 میل سکوریت استفاده کرد ، شیشه های دیوارپوش در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه های رنگی – ضخیم

برای تولید شیشه رنگی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید شیشه رنگی با ابعاد 145 * 260 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه های رنگی – تاشو 

در این طرح از شیشه رنگی شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های رنگی تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه های رنگی – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه رنگی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

 

شیشه های رنگی - اینستاگرام

 

شیشه های رنگی - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه های رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه های رنگی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه های رنگی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه های رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی با تجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند در کمترین زمان ممکن اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های تاشو

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه رنگی هوشمند

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

شیشه های رنگی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه های رنگی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند