فهرست این مقاله

شیشه های کریستال

تولید انواع شیشه های کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              0912823524202188621912

 

شیشه های کریستال

 

شیشه های کریستال

شیشه های تولید شده در صنعت شیشه از نظر شفافیت به چهار دسته ی فلوت ، کلیر ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال از شفافیت بسیار زیادی برخوردار است ، شیشه های کریستال در ضخامت های 6 میل الی 20 میل تولید می شود که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه کریستال در ایران فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف این نوع شیشه ها از جمله شیشه کریستال رومیزی را تولید کرده است که برای مشاهده ی آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

 

شیشه های کریستال – رومیزی

برای تولید شیشه های رومیزی با کیفیت بالا باید از شیشه کریستال استفاده کرد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری یک پایه استیل باید از شیشه کریستال 10 میل بکار برد بدین شکل مقاومت شیشه نیز مناسب خواهد بود .

 

شیشه های کریستال – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه کریستال حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه حکاکی کرد .

 

شیشه های کریستال – رنگی

شیشه های رنگی کریستال به دو دسته ی شیشه رنگی دو رو نما و شیشه رنگی یک رو نما یا لاکوبل تقسیم می شود ، شیشه لاکوبل در پروژه هایی نظیر شیشه بین کابینتی و دیوارپوش شیشه ای استفاده خواهد شد .

 

شیشه های کریستال – خم

برای تولید شیشه های خم ابتدا شیشه کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس لبه شیشه ابزار دیاموند زده می شود در مرحله ی بعدی قالب فلزی ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

شیشه های کریستال – میز شیشه ای

برای تولید میزهای شیشه ای جلو مبلی ، اداری و ناهارخوری نیز باید از شیشه کریستال بکار برد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای اداری با طول 120 سانتی متر ، عرض 70 سانتی متر و ارتفاع 80 سانتی متر باید از شیشه کریستال 16 میل بکار برد .

 

شیشه های کریستال – هوشمند

جدیدترین طرح شیشه کریستال که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، این نوع شیشه ها در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه های کریستال هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه کریستال معرفی شده است .

 

شیشه های کریستال – محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز باید از شیشه کریستال 10 میل سکوریت شده استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای زیبایی برخوردار خواهد بود .

 

شیشه های کریستال – استین گلاس 

شیشه های استین گلاس از ترکیب شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیل تشکیل شده است ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید خواهد شد ، شیشه های استین گلاس در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح شیشه های دکوری معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه های کریستال – تاشو 

در این طرح از شیشه کریستال مدرن شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونهای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های کریستال تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه های کریستال – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه کریستال بیشاز حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه های کریستال – مات 

شیشه های مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

 

شیشه های کریستال - اینستاگرام

 

شیشه های کریستال - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان شیشه های کریستال را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت شیشه های کریستال و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه های کریستال را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید .

شایان ذکر است عرضه ی شیشه های کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به نرخ مصوبه در اتحایه صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های 10 میل

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

شیشه های کریستال

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه های کریستال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.wayfair.com

تیم تحریریه کولیوند