فهرست این مقاله

شیشه وین وایت

تولید و عرضه انواع شیشه وین وایت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

 

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه های وین وایت یا همان شیشه کریستال ایرانی از سال ۱۳۹۷ در صنعت شیشه کشور عزیزمان ایران تولید شد که در ابتدا با انتقدات فراوانی هم همراه بود اما پس از اینکه خروجی تحقیقات داتشمندان کشورمان مشاهده شد در واقع تمامی فعالان در صنعت شیشه به نوعی شگفت زده شده و استقبال بسیار زیادی از این نوع شیشه ها شد ، شیشه وین وایت برای اولین بار در ضخامت ۱۰ میل تولید شد اما پس از آن شاهد تولید شیشه های ۶ میل و ۸ میل هم بودیم و به زودی شیشه های ۱۲ میل ، ۱۵ میل و ۲۰ میل کریستال ایرانی تولید خواهد شد .

قیمت شیشه کریستال به گونه ای است که اغلب افراد قادر به خرید این نوع شیشه ها برای اجرای پروژه های خود نیستند و به ناچار باید از شیشه فلوت و کلیر استفاده می کردند اما با تولید شیشه وین وایت و قیمت بسیار مناسب آن حتی افرادی هم که شیشه کریستال را از نمایندگی شیشه کریستال صنایع شیشه و آینه کولیوند خریداری می کنند اکنون به سمت شیشه های وین وایت گرایش پیدا کرده اند .

 

مقایسه شیشه وین وایت با شیشه های کریستال بلژیکی و چینی 

کسی نمی تواند منکر شفافیت بسیار بالای شیشه کریستال بلژیکی شود و زیبایی این نوع شیشه ها را نادیده بگیرد اما کیفیت شیشه وین وایت به گونه ای است که با توجه به اختلاف قیمت بسیار زیاد این دو نوع شیشه براحتی می توان از خرید شیشه کریستال بلژیکی منصرف شد البته که در برخی از پروژه هایی که نمای پروژه بسیار حساس و کیفیت در اولویت قرار دارد همچنان از شیشه کریستال استفاده می شود .

اختلاف شیشه کریستال با شیشه وین وایت در واقع به اصطلاح یک پرده رنگ می باشد و اگر فرد فنی در صنعت محسوب نشوید به هیچ وجه نی توانید تفاوت این دو نوع شیشه را تشخیص دهید زیرا لبه های شیشه وین وایت دقیقا مشابه شیشه کریستال شفاف بوده و براحتی می توان از لبه شیشه داخل آن را مشاهده کرد همچنین شفافیت شیشه بسیار بالاست .

 

تاثیر تولید شیشه وین وایت در اقتصاد 

با تولید شیشه های وین وایت به جرات می توان گفت بیش از ۷۰ درصد واردات شیشه کریستال از کشور بلژیک و چین متوقف شده است و این به معنی جلوگیری از خروج ارز به کشورهای دیگر می باشد بنابراین به میزان قابل توجهی به اقتصاد کشور کمک شده است ، جالب است بدانید که بیش از ۵۰ درصد واردات در صنعت شیشه فقط به شیشه های کریستال اختصاص داشت که با تولید شیشه وین وایت این عدد به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است .

 

شیشه وین وایت آکواریوم

برای ساخت آکواریوم باید از شیشه های فوق شفاف استفاده کرد در غیر این صورت نمای آکواریوم چندان جال توجه نخواهد بود و نمای داخال آکواریوم آنطور که باید مشاهده نمی شود در حالی که با استفاده از شیشه کریستال و وین وایت می توان یک آکواریوم بسیار زیبا را تولید کرد .

 

شیشه وین وایت رومیزی

به طور کلی استفاده از شیشه های فوف شفاف وین وایت و کریستال بیشتر منوط به پروژه های تزیینی می باشد که در این بین تولید شیشه های رومیزی بسیار چشمگیر است به طوری که با استفاده از شیشه کریستال رومیزی یا همان وین وایت رومیزی می توان یک شیشه رومیزی بسیار شفاف و زیبا را تولید کرد به ویژه برای میزهایی که فقط از تعدادی پایه تشکیل شده اند و شیشه روی پایه ها قرار می گیرد .

در طرح های جدیدی که در صنایع شیشه و آینه کولیوند اجرا می شود میزهای شیشه ای با استفاده از شیشه وین وایت و کریستال تولید می شود به طوری که حتی پایه های میز از شیشه تشکیل شده است ، برای تولید میز شیشه ای می توان به دو روش عمل کرد در حالت اول چند عدد شیشه وین وایت به صورت UV به هم متصل خواهند شد اما در حالت دوم میز به صورت خم تولید شده و با نام میز شیشه ای خم مطرح می باشد .

 

شیشه وین وایت رنگی 

شیشه های وین وایت رنگی در ضخامت های ۶ میل و ۱۰ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود البته توجه داشته باشید که قیمت شیشه کریستال رنگی نسبیت به شیشه های ساده بیشتر می باشد .

 

شیشه وین وایت سکوریت

شیشه های سکوریت به طور کلی در سه حالت فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تولید می شود که در این بین شیشه های کریستال یا وین وایت برای پروژه هایی که نمای کار حائز اهمیت است استفاده می شود .

 

شیشه وین وایت لمینت

در پروژه هایی که به دلیل ابعاد بزرگ شیشه و فریم لس بودن آن احتمال شکسته شدن شیشه بالاست باید از شیشه های وین وایت لمینت شده استفاده کرد ، این نوع شیشه ها با استفاده از لایه PVB تولید می شود شیشه وین وایت لمینت برای اجرای نرده های شیشه ای ، ویترین شیشه ای و پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد در برخی موارد از شیشه های لمینت سه لایه استفاده می شود .

 

شیشه وین وایت خم

برای تولید شیشه های خم شفاف نیز بهتر است که از شیشه های کریستال ایرانی استفاده کرد چرا که پس از خارج کردن شیشه از کوره قسمت خم شده به میزان اندکی کدر خواهد شد در صوتر استفاده از شیشه وین وایت این اثر کمتر دیده خواهد شد .

 

شیشه وین وایت دوجداره

ساختار شیشه های دوجداره به گونه ای است که ابتدا دو عدد شیشه ی وین وایت با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود به طور مثال برای تولید شیشه های پنجره دوجداره UPVC باید از شیشه وین وایت استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالا شاهد شفافیت بسیار زیاد شیشه ها خواهید بود .

 

شیشه وین وایت – میز شیشه ای

تولید میزهای شیشه ای بهتر است که با استفاده از شیشه های کریستال و وین وایت صورت گیرد چرا که شفافیت این نوع شیشه ها بسیار بیشتر از شیشه فلوت است توجه داشته باشید که قیمت شیشه های وین وایت بسیار کمتر از شیشه کریستال می باشد .

 

شیشه وین وایت طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های وین وایت ایجاد می شود ، چنانچه طرح خاصی مد نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه وین وایت گرد

برای تولید شیشه های وین وایت گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه وین وایت حکاکی شده 

یکی دیگر از شیشه های وین وایت دکوراتیو که طرح های مختلفی روی شیشه حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه وین وایت حکاکی کرد بدین شکل به برندینگ مجموعه مورد نظر کمک شایانی خواهد شد .

شیشه وین وایت حکاکی شده در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی بکار می برند .

 

شیشه وین وایت هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های وین وایت که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه وین وایت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

لازم به ذکر است شیشه وین وایت هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه فوق شفاف معرفی شده است ، قیمت شیشه وین وایت هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های وین وایت ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها  در پروژه های لوکس استفاده می کنند .

 

شیشه وین وایت اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های وین وایت که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد ، شیشه وین وایت اسیدکاری شده در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

شیشه وین وابت در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن ، تایلند و کره جنوبی – شمالی به کرات استفاده می شود این نوع شیشه ها از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم این کشورها برخوردار می باشند .

 

شیشه وین وایت وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای مدرن باید از شیشه های وین وایت کریستال رنگی استفاده کرد ، به طور مثال برای یک وایت برد با طول ۲۰۰ سانیت متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر باید از شیشه ۶ میل رنگی سکوریت بکار برد .

 

شیشه وین وایت محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های ۱۰ میل و ۱۶ میل وین وایت استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای خاص و زیبایی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه وین وایت دیوارپوش

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن می توان از شیشه کریستال رنگی استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه های لاکوبل مشکی کریستال بکار برد .

 

شیشه وین وایت ضخیم

شیشه های وین وین وایت با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید درب شیشه ای با ابعاد ۱۱۰ * ۲۳۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۰ میل بکار برد .

 

شیشه وین وایت رفلکس 

در این طرح از شیشه های وین وایت از ترکیبات شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، مسی ، شامپاینی ، برنز ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه وین وایت تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های وین وایت که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه وین وایت - اینستاگرام

 

شیشه وین وایت - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه وین وایت به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه وین وایت و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه وین وایت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه وین وایت را به تمامی شهرستان های کشور عزیزمان ایران ارسال می کند و حمل شیشه ها توسط وانت بارهای مجهز به خرک شیشه انجام خواهد شد .

 

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

شیشه وین وایت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه وین وایت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.novalglass.com

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند