فهرست این مقاله

شیشه پنجره

تولید و نصب انواع شیشه پنجره در صنایع شیشه و آینه کولیوند                       0912823524202188621912

 

شیشه پنجره

 شیشه پنجره

در ساختمان های نوساز و ساختمان هایی که نیاز به بازسازی دارند یکی از مرحله مهم تکمیل پروزه نصب شیشه های پنجره ی تک جداره و دوجداره است ، برای انتخاب شیشه ی پنجره در هر ساختمانی باید تک جداره یا دوجداره بودن پنجره و همچنین رنگ سنگ نمای ساختمان را در نظر گرفت .

ششه پنجره در ساختمان هایی که چند سال از ساخت آن ها گذشته اغلب به صورت تک جداره می باشد اما ساختمان های تازه ساز به دلیل قانون گذاری شهرداری موظف به استفاده از پنجره های دوجداره هستند لذا شیشه پنجره هم به طبع باید دوجداره در نظر گرفته شود .

همانطور که در مقاله ی مربوط به شیشه های رفلکس توضیح داده شد شیشه پنجره در نمای ساختمان به دلایل متعددی باید رفلکس باشد که از مهم ترین این دلایل دیده نشدن فضای داخلی ساختمان از نمای بیرونی آن است ، موردی که قبل از تولید شیشه رفلکس دغدغه ی اغلب مشتریان گرامی بود .

با استفاده از شیشه رفلکس به عنوان شیشه پنجره ی ساختمان دیگر نیازی به پرده های بزرگ تاریک کننده ی ساختمان ها نیست لذا یک طرف شیشه رفلکس از آینه تشکیل شده که براحتی نمی توان فضای داخلی ساختمان را مشاهده کرد .

 

نصب شیشه پنجره ی تک جداره   

برای پنجره های تک جداره فقط کافیست که اندازه ی دقیق پنجره را گرفت و شیشه رفلکس با رنگ مورد نظر را در همان ابعاد برش داد سپس شیشه را در داخل پنجره قرار داد البته برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند زیر شیشه را با چسب های مخصوصی آب بندی خواهد کرد سپس زوار پنجره روی ششه پیچ خواهد شد .

 

نصب شیشه پنجره ی دوجداره  

در گام نخست دو شیشه را در ابعاد یکسان و با توجه به اندازه های پنجره دوجداره برش خواهیم داد لازم به ذکر است معمولا فقط یک طرف و نمای بیرونی شیشه رفلکس در نظر گرفته می شود و شیشه ای که رو به فضای داخلی ساختمان می باشد شیشه ی ساده در نظر گرفته می شود پس از برش شیشه ها باید اسپیسر را هم طبق اندازه های شیشه ها برش داد و مدارد ضد رطوبتی را داخل اسپیسر ریخت .

در مرحله ی بعدی از مراحل نصب شیشه پنجره پس از اینکه اسپسر وسط دو شیشه قرار داده شد باید با چسب های مخصوص شیشه ی دوجداره که به طور معمول مشکی رنگ می باشد دور شیشه و پنجره را به طور کامل توسط دستگا های به اصطلاح تفنگی چسب زد در انتها هم گاز آرگون با فضای داخلی بین دو شیشه تزریق خواهد شد .

در آخرین مرحله از نصب شیشه پنجره ی دوجداره باید شیشه ی دوجداره را داخل پنجره قرار داد سپس ضوارهای پنجره را پشت شیشه نصب کرد اگر پنجره ی دوجداره UPVC باید که فقط ضوار پشت شیشه قرار داده می شود اما اگر از پنجره های دوجداره آلومینیومی استفاده کرده باشید باید با لاستیک های مخصوصی باید فضای بین شیشه ی دوجداره و زوار را پر کرد .

 

انواع شیشه پنجره در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

 

شیشه پنجره مشجر

در مکان هایی از ساختمان که نیاز به دیده نشدن فضای داخلی ساختمان است مانند پنجره هایی که در داخل سرویس بهداشتی تعبیه شده است می توان از شیشه مات مشجر به عنوان شیشه ی پنجره استفاده کرد ، شیشه های مشجر دارای انواع مختلفی هستند که متداولترین آن ها شیشه مشجر برفی ، شیشه مشجر ذره بینی و شیشه مشجر چکشی است که در این بین شیشه پنجره برفی بیشترین تقاضا را دارد .

 

شیشه پنجره رفلکس

در اغلب ساختمان هایی که امروزه ساخته می شود شیشه رفلکس به عنوان شیشه های پنجره نصب می شود ، این نوع شیشه ها در رنگ های مختلفی تولید می شود که می توان با رنگ سنگ نمای ساختمان تطبیق داد ، ساختار شیشه پنجره رفلکس به گونه ای است که یک طرف آن نمای آینه ای داشته و طرف دیگر شیشه رنگیست ، طرف آینه ای رو به نمای داخلی قرار خواهد گرفت .

 

شیشه پنجره خم

برخی از نماهای ساختمانی با پروفیل های upvc خم اجرا شده است این نوع پنجره ها به طبع به شیشه های خم دوجداره نیاز دارد ، برای تولید این نوع شیشه ها از دو شیشه خم با ابعاد یکسان و اسپیسر فلزی استفاده می شود .

 

شیشه پنجره رنگی

شیشه های پنجره رنگی به دو دسته شیشه رفلکس رنگی و شیشه ساده رنگی تقسیم بندی شده است در حالت دوم از شیشه های رنگی برنز ، دودی و شامپاینی برای پنجره بکار برده می شود ، به طور مثال برای ساختمانی که دارای سنگ نمای کرم و قهوه ای است باید از شیشه پنجره برنر استفاده کرد در این صورت قواعد طراحی دکوراسیون نیز رعایت خواهد شد .

شیشه پنجره طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ شیشه های طرح دار رنگی و مات تولید می شود به طور مثال می توان در برخی از پروژه ها لوگوی مجموعه روی شیشه ها حکاکی خواهد شد .

 

شیشه پنجره مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

شیشه پنجره لمینت

برای تولید شیشه های لمینت ابتدا دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسیده می شوند ، در این صورت حای اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات شیشه از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه پنجره استیند گلاس 

طرح خاصی از شیشه های دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های سندبلاست ، اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه های استیند گلاس اغلب به صورت دوجداره تولید می شود .

 

شیشه پنجره هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های پنجره که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکترسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

شیشه پنجره ضخیم 

برای تولید شیشه های پنجره با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک پنجره با ابعاد 200 * 290 سانتی متر باید از شیشه های 15 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه پنجره تاشو 

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

شیشه پنجره - اینستاگرام

 

شیشه پنجره - واتساپ

 

 

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و سفارش شیشه پنجره از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه پنجره و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه پنجره ی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل تیم فنی 10 نفره ی با تجربه خدمات نصب شیشه پنجره را نیز انجام می دهد چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

 شیشه پنجره

 شیشه پنجره

 شیشه پنجره

شیشه پنجره

 شیشه پنجره

 شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

شیشه پنجره

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه پنجره در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند