فهرست این مقاله

شیشه چاپی کابینت

تولید انواع شیشه چاپی کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         0912823524202188621912

 

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

به طور کلی چاپ تصاویر روی اجسام مختلف زیبایی و جذابیت خاصی را در محیط ایجاد خواهد کرد که نمونه ی بازر آن چاپ تصاویر رنگی روی بیلبورد و بنرهای تبلیغلتی است که به سبب جذابیت تصاویر رو آن ها در ذهن هر بیننده ای اثر مثبتی را خواهد گذاشت و در نتیجه مشتریان جدیدی برای برند مورد ایجاد خواهد شد .

در این مقاله به طور خاص پیرامون چاپ تصاویر رنگی روی شیشه و به ویزه شیشه چاپی کابینت مطالبی را شرح خواهیم داد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند در سال 1390 با وارد کردن دستگاه چاپ روی شیشه از کشور آلمان به عنوان اولین مرکز تولید شیشه چاپی در ایران فعالیت خود را آغاز کرد و تا کنون بیش از 200 طرح مختلف شیشه چاپی را در سراسر کشور اجرا کرده است .

به طور حتم به یاد دارید که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ها فضای بین کابینت ها از سرامیک های رنگی و طرح دار تشکیل می شد اما رفته رفته با ورود ورق های PVC رنگی تمایل طراحان دکوراسیون به این نوع از اجسام رنگی گرایش پیدا کرد در چند سال اخیر با رویکارآمدن دیوارپوش های شیشه ای و شیشه چاپی کابینت دیگر کسی از سرامیک ها و ورق های PVC رنگی استفاده نکرده و به جای آن از شیشه چاپی کابینت و شیشه رنگی بکار برده می شود .

 

ویژگی های شیشه چاپی کابینت

اولین ویژگی شیشه های چاپی شفافیت بسیار بالای آن است به طوری که با تمیز کردن شیشه ، درخشندگی آن در فضای آشپزخانه هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار خواهد داد ، ویژگی بعدی آن سهولت در تمیز کردن شیشه چاپی کابینت می باشد زیرا با یک دستمال و موارد شوینده شیشه براحتی درخشندگی شیشه نمایان خواهد شد و مانند ورق های PVC و سرامیک ها نیاز به زمان و انرژی زیادی برای تمیز کردن آن نیست .

سومین ویژگی شیشه چاپی کابینت در واقع قابیلت چاپ تصاویر رنگی و سه بعدی به صورت حرفه ای و با رزولوشن بسیار بالاست در صورتی که چاپ تصاویر روی سرامیک و ورق PVC با وضوح بالا امکان پذیر نیست ، در ضمن شیشه چاپی کابینت را می توان به صورت یک تکه تولید کرد و روی دیوار نصب کرد و لزومی برای چند تکه کردن شیشه وجود دارد بدین ترتیب تصویر به صورت کامل و یک تکه روی شیشه چاپ خواهد شد .

 

انواع شیشه چاپی کابینت

  • شیشه چاپی بین کابینتی
  • شیشه چاپی لاکوبل بین کابینتی
  • شیشه چاپی کریستال بین کابینتی
  • شیشه چاپی کابینت سه بعدی
  • شیشه چاپی جورچین بین کابینتی
  • شیشه چاپی نامتقارن بین کابینتی

 

ضخامت شیشه چاپی کابینتی

برای تعیین ضخامت شیشه چاپی بین کابینتی باید ابعاد فضای بین کابینت را در نظر گرفت اما به طور معمول از شیشه های 10 میل سکوریت شده به عنوان شیشه بین کابینت استفاده می شود البته در صورت تمایل می توانید اگر ابعاد شیشه کمتر از 2 متر باشد از شیشه 8 میل و 6 میل هم استفاده کنید .

 

نحوه ی تولید شیشه چاپی کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

در ابتدا ششه با ابعاد مورد توسط دستگاه CNC برش داده می شود سپس شیشه را وارد کوره مخصوص سکوریت می کنیم پس از اینکه شیشه به صور کامل سکوریت شد آن را از کوره خارج کرده و عملیات سردسازی شیشه انجام می شود در گام بعدی شیشه سکوریت شده را وارد دستگاه چاپ کرده و مخازن دستگاه را با رنگ های مورد نظر پر می کنیم در نهایت با فشردن دکمه ی استارت فرآیند چاپ تصویر روی شیشه انجام شده و شیشه چاپی کابینت تولید می شود .

دستگاه تولید شیشه چاپی کابینت به دو صورت تنظیم خواهد شد در حالت اول دستگاه شیشه چاپی تک رنگ را تولید می کند اما در حالت دیگر آن شیشه چاپی چند رنگی تولید خواهد شد که نیاز به مخازن رنگی مختلفی می باشد .

 

نصب شیشه چاپی بین کابینت

برای نصب شیشه های لاکوبل رنگی باید زیر شیشه کاملا مسطح و تمیز شده سپس با استفاده از چسب های ماستیک مخصوص شیشه های لاکوبل هر یک از شیشه ها به طور جداگانه روی دیوار چسبانده شوند البته توجه داشته باشید که لبه های شیشه باید با ابزار دیاموند صاف شود در غیر این صورت بین شیشه ها فاصله ایجاد خواهد شد .

 

شیشه چاپی کابینت سه بعدی

صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ روی شیشه قادر به چاپ تصاویر سه بعدی روی شیشه بین کابینت است البته اگر شیشه چاپی کابینت به صورت لمینت شده باشد تصویر نمای زیباتری را ایجاد خواهد کرد .

 

شیشه چاپی کابینت کریستال

به تازگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه کریستال رنگی نیز تولید می شود به طبع استفاده از این نوع شیشه ها به دلیل شفافیت بسیار بالا موجب ایجاد نمای شیشه ای بسیار زیبایی خواهد شد ، خوشبختانه شیشه کریستال ایرانی نیز در ضخامت های مختلفی تولید شده است که از قیمت مناسبی نیز برخوردار است به همین دلیل بهتر است که از این نوع شیشه ها جهت ساخت شیشه چاپی کابینت استفاده کرد .

 

شیشه چاپی کابینت سکوریت

چنانچه ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد تعیین شده باشد باید از شیشه های چاپی سکوریت شده استفاده کرد در این صورت مقاومت شیشه چاپی بسیار بیشتر از شیشه های چاپی ساده است .

 

شیشه چاپی کابینت لمینت

برای تولید شیشه های چاپی لمینت ابتدا دو عدد شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس طرح مورد مورد نظر روی یکی از شیشه ها چاپ می شود در نهایت هم شیشه ساده روی شیشه چاپ توسط لایه PVB چسبیده خواهد شد .

 

شیشه چاپی کابینت هوشمند

طرح جدیدی از شیشه های چاپی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه چاپی کابینت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه چاپی کابینت هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های چاپی معرفی شده است ، قیمت شیشه چاپی کابینت هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های چاپی ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروزه های خاصی استفاده می کنند .

 

ضخامت شیشه چاپی کابینت 

برای تولید شیشه های بین کابینتی معمولا از شیشه 6 میل استفاده می شود اما در برخی موارد به دلیل ابعاد بزرگ شیشه از شیشه های 8 میل نیز بکار می رود ، البته بهتر است که از شیشه های 6 میل و 8 میل استفاده کنید .

 

شیشه چاپی کابینت ضد حرارت 

به طور کلی تمامی شیشه های بین کابینتی در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت ضد حرارت تولید می شود بدین شکل در صورت شعله ور شدن گاز رومیزی نیز هیچ گونه آسیبی به شیشه ها وارد نخواهد شد .

 

شیشه چاپی کابینت ضخیم

برای تولید شیشه های چاپی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 60 * 300 سانتی متر باید از شیشه های چاپی 10 میل بکار برد .

 

شیشه چاپی کابینت 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های چاپی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه چاپی کابینت طرح سنگ 

متفاوت ترین نوع شیشه های چاپی که طرح های مختلف سنگ سرامیکی و گرانیتی روی شیشه ایجاد می شود این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه رومیزی و دیوارپوش شیشه ای استفاده خواهد شد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های طرح سنگ بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه چاپی کابینت - اینستاگرام

 

شیشه چاپی کابینت - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه چاپی بین کابینت به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه چاپی کابینت و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توایند با شماره های 0218862191209214195178 و 09128235242 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه چاپی کابینت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است که تولید شیشه چاپی کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استانداردهای روز دنیا انجام شده و کیفیت تصاویر روی شیشه به صورت HIGH QUALITY می باشد در ضمن خدمات اجرا و نصب شیشه چاپی کابینت هم پذیرفته می شود .

 

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی بین کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی کابینت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه چاپی کابینت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.agc-yourglass.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند