فهرست این مقاله

شیشه کابینت

تولید و عرضه انواع شیشه کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         0912823524202188621912

 

شیشه کابینت

شیشه کابینت

کابینت های چوبی در ساختمان هایی که در 10 سال گذشته ساخته شده است به کرات مشاهده می شود که رنگ ها و طرح های مختلف آن به نوعی طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه را بسیار بهتر جلوه می دهد ، شکل جدیدی از کابینت های چوبی که در ساختمان های مدرن اجرا می شود کابینت چوبی شیشه خور محسوب می شود در این طرح معمولا وسط درب های کابینت خالی گذاشته شده و شیشه کابینت در آن قسمت قرار خواهد گرفت .

در برخی از کابینت ها پشت هر درب یک فضایی به ضخامت شیشه 4 میل تعبیه شده است و شیشه کابینت در همان قسمت قرار می گیرد اما در برخی دیگر از کابینت ها شیشه پشت درب کابینت به وسیله ی بست های بی رنگ فانتزی نصب خواهد شد .

با توجه به این موضوع که کابینت ها در آشپزخانه هم برای نگهداری وسایل آشپزخانه استفاده خواهد شد و هم اینکه به نوعی وسایل تزیینی در آن چیده خواهد شد باید با ایجاد یک نمای شیشه ای جذاب وسایل داخل کابینت به بهترین شکل نمایش داده شود .

 

شیشه کابینت ساتینا

اولین نوع شیشه کابینت که معمولا برای کابینت هایی که صرفا جهت نگهداری وسایل خانگی تعبیه شده است استفاده می شود ، شیشه کابینت ساتینا همانطور که در مقاله های دیگر هم شرح داده شد بک نوع شیشه مات محسوب می شود که ظاهر آن بر خلاف شیشه های مات ساده شیک و مدرن است .

ترکیب کابینت های چوبی سفید رنگ و شیشه ساتینا برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه گزینه ی مناسبی خواهد بود البته اگر در اجرای کابینت از ورق های PVC و MDF درجه یک استفاده شده باشد .

 

شیشه کابینت رنگی یا پلکسی گلاس  

کابینت هایی که از ورق های PVC و MDF رنگی تشکیل شده است باید با شیشه های رنگی یا پلکسی گلاس رنگی تزیین شود به طوری که اگر هزینه در اولویت شما قرار ندارد بهتر است که از شیشه های رنگی استفاده کنید اما در غیر این صورت پلکسی گلاس رنگی بهترین گزینه خواهد بود .

شیشه کابینت رنگی و پلکسی گلاس هر دو از فاصله ی یک متر نمای مشابهی دارند اما پلکسی گلاس پی از مدت طولانی رفته رفته کدر خواهد شد در صورتی که شیشه های رنگی در دراز مدت هم دچار افت کیفیت نخواهند شد .

 

شیشه کابینت طرح دار سندبلاست

در طراحی های جدید و مدرن از شیشه های طرح دار بیشتر استفاده می شود ، شیشه طرح دار سندبلاست در واقع همان شیشه ضفاف ایت که طرح مورد نظر روی شیشه به صورت مات حکاکی خواهد شد به عنوان مثال برای تولید یک شیشه کابینت طرح داری که گل رز روی آن حکاکی خواهد شد در واقع شیشه شفاف است اما گل روی شیشه به صورت مات حکاکی می شود و به اصطلاح سندبلاست خواهد شد .

 

شیشه کابینت طرح دار چاپی

نوع دیگری از شیشه های طرح دار کابینت که طرح مورد نظر به صورت رنگی روی شیشه چاپ می شود ، برای تولید شیشه های طرح دار چاپی ابتدا شیشه شفاف در ابعاد مورد نظر برش داده می شود سپس شیشه را وارد دستگاه چاپ می کنیم پس از چند دقیقه طرح به صورت کامل و رنگی روی شیشه چاپ خواهد شد البته باید قبل از وارد کردن شیشه مخازن رنگ دستگاه با رنگ های مورد نظر پر شود .

در طرح های جدید شیشه کابینت که توسط صنایع شیشه و آینه کولیوند در ساختمان های لوکس اجرا شده است تصاویر سه بعدی روی شیشه کابینت چاپ خواهد شد برای اینکار می توانید تصاویر مورد نظر خود را از طریق پیام رسان ها برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

امروزه در کشورهای اروپایی هم برای اجرای طراحی دکوراسیون آشپزخانه از شیشه کابینت رنگی و طرح دار برای پوشش فضای بین کابینت ها استفاده می شود و بدین شکل یک نمای مدرن در آشپزخانه ایجاد خواهد شد .

 

شیشه کابینت طرح دار استین گلاس

جدیدترین نوع شیشه های طرح دار کابینت که شیشه از چهار فرآیند سندبلاست کردن ، حکاکی ، اسیدکاری و رنگ آمیزی تشکیل می شود ، شیشه های استین گلاس در اوایل فقط به عنوان شیشه های درب ورودی ساختمان استفاده می شد اما رفته رفته در بخش های دیگری هم مانند شیشه های کابینت هم بکار گرفته شد .

 

اجرای کابینت شیشه ای علاوه بر شیشه کابینت

طراحان دکوراسیون داخلی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با الگو گیری از طرحان اروپایی کابینت های تمام شیشه ای رنگی را تولید می کند ، نمای این نوع کابینت ها با کابینت های چوبی کاملا متفاوت است زیرا نمای شیشه ای موجب جذابیت آشپزخانه خواهد شد در ضمن تمامی شیشه ها به سکوریت تبدیل می شوند .

 

شیشه کابینت لاکوبل رنگی

شیشه های لاکوبل در واقع شیشه های رنگی یک رو نما محسوب می شوند که اغلب به عنوان شیشه بین کابینتی استفاده می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از کوره های با حرارت بسیار بالا جهت تثبیت رنگ بکار می رود به طوری که ابتدا شیشه کابینت در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط دستگاه چاپ به رنگ مورد نظر تبدیل می شود در نهایت در داخل کوره قرار داده می شود .

 

شیشه کابینت سه بعدی

نوعی از شیشه های لاکوبل بین کابینتی که تصاویر سه بعدی روی شیشه چاپ خواهد شد البته برای تولید شیشه سه بعدی واقعی باید یک شیشه ساده روی شیشه چاپی دارای تصویر سه بعدی به صورت لمینت قرار داد .

 

شیشه کابینت مات

از شیشه های مات سندبلاست و ساتینا نیز می توان برای نصب شیشه های کابینت استفاده کرد ، تفاوت این دو نوع شیشه در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست می باشد در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت مات وجود دارد .

 

شیشه کابینت اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر و پمپ فشار قوی استفاده خواهد شد .

 

شیشه کابینت حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های کابینتی حکاکی با اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه کابینت هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های کابینت که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه کابینت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه کابینت هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های کابینتی معرفی شده است ، قیمت شیشه کابینت هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های کابینت ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه کابینت اکریلیک 

در این طرح از شیشه های کابینتی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

شیشه کابینت ضخیم 

برای تولید شیشه های کابینتی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای کابینت شیشه ای با ابعاد 90 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه کابینت رفلکس 

در این طرح از شیشه های کابینتی مدرن و جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه کابینت تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های کابینتی که از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه کابینت 20 میل 

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه کابینت - اینستاگرام

 

شیشه کابینت - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه کابینت

جهت اطلاع از قیمت شیشه کابینت و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه کابینت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه کابینت و اجرای کابینت شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی باتجربه انجام می شود چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه بین کابینت

شیشه بین کابینتی

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

شیشه کابینت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه کابینت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند