فهرست این مقاله

شیشه کریستال ایران

تولید شیشه کریستال ایران در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

در مقاله های متعددی در رابطه با شیشه های کریستال صحبت شده و اینکه با تولید این نوع شیشه ها چه تفاوتی در اجرای پروژه های با نمای شیشه ای ایجاد شده به کرات مورد بررسی قرار گرفته است اما در این مقاله به طور خاص به شیشه کریستال ایران می پردازیم ، با تولید این نوع شیشه ها در ایران خوشبختانه با کاهش بسیار زیاد واردات در صنعت شیشه روبرو بوده ایم .

شیشه کریستال ایران با نام شیشه وین وایت نیز شناخته شده است و اگر نخواهیم به اغراق در رابطه با این نوع شیشه ها صحبت کنیم از هنگامی که شیشه کریستال در ایران تولید شد و فغالان در صنعت شیشه اعم از شیشه فروشی ها و کارگاه های صنعتی کیفیت بسیار بالای آن را مشاهده کردند کمتر کسی حاضر به خرید شیشه کریستال بلژیکی و چینی می باشد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه کریستال ایران در ابتدا با تولید شیشه کریستال ۱۰ میل کار خود را آغاز کرد و جالب است بدانید زمانی که شیشه ۱۰ میل کریستال وارد بازار شد کمتر کسی موفق به تشخیص آن با شیشه ۱۰ میل کریستال بلژیکی و چینی شد پس از آن شیشه ۶ میل کریستال هم با تازگی در ایران تولید شده است و به زودی شاهد تولید شیشه ۲۰ میل کریستال ، شیشه ۱۲ میل کریستال و ۱۵ میل کریستال ایرانی نیز خواهید بود .

با تولید شیشه کریستال ایران مقدار قابل توجهی از خروج ارز جلوگیری شد و حتی امروزه شیشه های کریستال ایرانی به برخی از کشورهای همسایه نیز صادر می شود ضمنا با قیمت بسیار مناسبی می توان این نوع شیشه ها را خریداری کرد .

 

مقایسه شیشه کریستال ایران و بلژیک

از نظر شفافیت شیشه های کریستال بلژیکی یک پرده رنگ نسبت به شیشه های کریستال ایرانی شفافیت بیشتری دارد به طوری که با دقت بسیار زیاد می توان تشخیص داد اما قیمت آن حدود ۳ برابر شیشه های کریستال ایرانی می باشد لازم به ذکر است که با تلاش های فراوان و بی وقفه پروهشگران کشورمان به زودی شیشه کریستال ایران با کیفیت بهتر از شیشه های بلژیکی نیز تولید خواهد شد .

 

قیمت شیشه کریستال ایران

قیمت های تعیین شده برای شیشه کریستال تولید شده در ایران به گونه ای است که حدود ۶۰ درصد از شیشه کریستال بلژیکی و چینی کمتر می باشد و این به همان دلیل وارد نکردن شیشه از کشورهای مذکور می باشد ، در نمایندگی صنایع شیشه و آینه کولیوند قیمت شیشه کریستال ایران با توجه به نرخ اتحادیه تعیین شده است اما برخی افراد سودجو در بازار این نوع شیشه ها را به قیمت بیشتری به فروش می رسانند .

 

مشخصات شیشه کریستال ایران  

 شیشه های کریستال بر خلاف شیه های فلوت و کلیر که دارای رنگ سبز در مغز شیشه می باشد ، کاملا شفاف به نظر می رسد و از لبه های شیشه هم می توان داخل شیشه را مشاهده کرد در ضمن رنگ آبی فیروزه ای بسیار زیبا هم در شیشه های کریستال هنگامی که شیشه در زیر نور مستقیم قرار دارد دیده خواهد شد .

 

شیشه کریستال ایران – رومیزی   

بسیاری از تولید کننده های شیشه رومیزی از هنگامی که شیشه کریستال ایران تولید شد تمایلی به استفاده از شیشه های فلوت نداشته و به جای آن از این نوع شیشه ها برای تولید انواع شیشه های رومیزی استفاده می کنند ، شفافیت بسیار بالای شیشه کریستال موجب خواهد شد میز مورد نظر هم زیباتر به نظر برسد .

 

شیشه کریستال ایران – میز شیشه ای

استفاده از شیشه های کریستال در ساخت میزهای شیشه ای موجب نمای زیباتر میز خواهد شد ، شفافیت شیشه های کریستال به گونه ای است که از لبه های میز هم می توان داخل شیشه را مشاهده خواهد کرد ، به طور کلی برای تولید میز شیشه ای می توان از دو روش خم و uv استفاده کرد در روش خم لبه های میز شیشه ای به سمت پایین خم خواهد شد .

 

شیشه کریستال ایران – آکواریوم

ساخت آکواریوم های خانگی هم یکی از دستاوردهای شیشه کریستال محسوب می شود زیرا با استفاده از این نوع شیشه ها می توان یک آکواریوم شفاف را تولید کرد به طوری که جانوارن در آن به صورت کاملا واضح قابل مشاهده خواهند بود ضمنا رنگ های وسایل تزیینی در آکواریوم بهتر و زیباتر دیده خواهند شد ، به طور مثال برای ساخت یک آکواریوم با طول ۱۲۰ سانتی متر ، عرض ۴۰ سانتی متر و ارتفاع ۴ سانتی متر باید از شیشه کریستال ایران ۱۰ میل استفاده کرد .

 

شیشه کریستال ایران – رنگی

به تازگی شیشه های کریستال رنگی یک رو نما یا لاکوبل نیز در ایران تولید شده است به طبع شفافیت بسیار بالای شیشه های کریستال موجب وضوح بیشتر رنگ شیشه و نمای زیباتر آن خواهد شد ، شیشه کریستال ایران رنگی در پروژه هایی مانند اجرای شیشه بین کابینتی کاربرد دارد به طوری که ابتدا شیشه کریستال ایران در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط دستگاه چاپ رنگ خواهد شد .

 

شیشه کریستال ایران – سکوریت

برای تولید شیشه های سکوریت ابتدا شیشه کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود تا اینکه به صورت کامل آب شیشه گرفته شود .

 

َشیشه کریستال ایران – لمینت

ساختار شیشه های لمینت به گونه ای است که دو شیشه کریستال با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه چسبناک PVB به یکدیگر چسبیده می شوند ، این نوع شیشه ها از مقاومت بالایی برخوردار است .

 

شیشه کریستال ایران – دوجداره

در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتیست باید از شیشه های کریستال دوجداره استفاده کرد ، در صورت استفاده از این نوع شیشه ها حدود ۷۰ درصد از اتلاف انرژی جولگیری خواهد شد به طور مثال برای اجرای نمای شیشه ای ساختمانی که از پنجره های دوجداره upvc استفاده شده است باید از شیشه کریستال ایران دوجداره بکار برد .

 

شیشه کریستال ایران – خم

در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های خم با زاویه های مختلفی تولید می شود برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته شده سپس شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه کریستال ایران – نرده شیشه ای

اجرای نرده شیشه ای نیز بهتر است که با استفاده از شیشه های کریستال صورت گیرد به عبارتی تمامی پروژه هایی که نمای شیشه ای اجرا خواهد شد نیاز به شیشه های فوق شفاف کریستال دارد به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای با طول ۱۲۰ سانتی متر و ارتفاع ۱۰۰ سانتی متر بهتر است که از شیشه کریستال ایران ۱۲ میل استفاده شود .

 

شیشه کریستال ایران – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های کریستال حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی لبه ی شیشه کریستال ایران حکاکی کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه کریستال ایران حکاکی شده در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی بکار می برند .

 

شیشه کریستال ایران – گرد

برای تولید شیشه های کریستال گرد با قطر کمتر از ۱۰۰ سانتی متر از روش دستی ( گرد بر دستی ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه کریستال ایران – هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های کریستال که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه کریستال ایران در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه کریستال ایران هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه کریستال معرفی شده است قیمت شیشه کریستال ایران هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های کریستال ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

شیشه کریستال ایران هوشمند محبوب ترین طرح شیشه های کریستال مدرن محسوب می شود به طوری که بیش از ۴۰ درصد سفارشات شیشه های کریستال به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

 

شیشه کریستال ایران – جزیره 

برای تولید شیشه های رومیزی جزیره باید از شیشه های ۱۰ میل و ۱۵ میل سفید و مشکی استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس استفاده شده و افراد را تحت تاثر زیبایی منحصربفردی قرار خواهند گرفت .

 

شیشه کریستال ایران – سقف

برای اجرای سقف شیشه ای مدرن باید از شیشه های کریستال ۱۰ میل و ۱۲ میل لیمنت شده استفاده کرد ، به طور مثال برای اجرای سقف شیشه ای طول ۳۰۰ سانتی متر و ارتفاع ۱۰۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۶ میل بکار می رود .

ابزار شیشه کریستال ایران 

برای اینکه بتوان از شیشه های کریستال در اجرای پروژه های تزیینی استفاده کرد باید دور شیشه با ابزارهای مختلف تزیین شود در همین راستا صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه های دیاموند ، لول زنی ، تراش و مستر قادر به اعمال ابزارهای مختلف به دور شیشه می باشد اما در اغلب پروژه هایی که از شیشه کریستال ایران برای اجرای پروژه استفاده می شود از ابزار دیاموند برای تزیین شیشه استفاده می شود .

  • لول مات
  • لول براق
  • تخت براق
  • تراش
  • تراش دو پله
  • تراش سه پله
  • تراش انگشتی
  • دیاموند

ابزار شیشه کریستال ایران

 

تفاوت شیشه کریستال ایران و بلژیک

قیمت شیشه های کریستال بلژیکی تقریبا سه برابر شیشه های کریستال ایرانی است در حالی که شفافیت آن چیزی حدود ۲۰ درصد بیشتر از شیشه های کریستال ایران می باشد به همین دلیل در اغلب پروژه ها از نوع ایرانی استفاده می شود .

 

شیشه کریستال ایران محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ شیشه ای سنگ قبر باید از شیشه های کریستال ۱۵ میل و ۲۰ میل سکوریت شده استفاده کرد بدین شکل هم مقاومت شیشه مناسب است و هم از نمای زیبایی برخوردار خواهد بود .

 

شیشه کریستال ایران دیوارپوش شیشه ای 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن باید از شیشه های کریستال لاکوبل رنگی استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد ۲۰۰ * ۳۰۰ سانتی متر باید از شیشه های کریستال رنگی ۶ میل بکار برد .

 

شیشه کریستال ایران ضخیم

برای تولید شیشه های کریستال با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری با ابعاد ۱۲۰ * ۲۳۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۰ میل بکار برد .

 

شیشه کریستال ایران تاشو 

در این طرح از شیشه های کریستال شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی استفاده از شیشه کریستال ایران تاشو دغدغه ی کمبود فضا را تجربه نخواهید کرد .

 

شیشه کریستال ایران ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های کریستال بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های ۲۰ میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و بلژیک به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه کریستال ایران مات 

شیشه های کریستال مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه کریستال ایران - اینستاگرام

 

شیشه کریستال ایران - واتساپ

 

 

در صورت تمایل می توانید شیشه کریستال ایران را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید 

جهت اطلاع از قیمت شیشه کریستال ایران و ثبت سفارش آن می تواید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری نسبت به سفارش شیشه کریستال ایران مورد نظر خود اقدام نمایید .

شایان ذکر است شیشه کریستال ایران در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت جام و قواره به فروش می رسد ضمنا امکان ارسال این نوع شیشه ها به تمامی شهرهای کشور عزیزمان ایران وجود دارد .

 

شیشه کریستال 20 میل

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال 6 میل

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران 

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

شیشه کریستال ایران

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه کریستال ایران در سراسر ایران به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.novalglass.com

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند