فهرست این مقاله

شیشه کریستال بلژیک

عرضه شیشه کریستال بلژیک در صنایع شیشه و آینه کولیوند                      0912823524202188621912

 

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

کشور بلژیک در صنعت شیشه جزء کشورهایی محسوب می شود که با کیفیت ترین شیشه ها را تولید کرده و به سراسر دنیا صادر می کند ، از محصولات پرفروش و محبوب این کشور می توان به شیشه کریستال بلژیک اشاره کرد که در واقع همان شیشه ی ساده اما با شفافیت بسیار بالاتر می باشد .

همانطور که به طور حتم اطلاع دارید شیشه های ساده یا همات شیشه فلوت سبز رنگ به نظر رسیده و با کمی دقت حاله ی سبز رنگ داخل شیشه را می توان به وضوح مشاهده کرد و همین کیفیت اجرای پروژه های شیشه ای که بیشتر جنبه ی تزیینی دارند را تحت تاثیر قرار داده و آنطور که باید نمای شیشه ای جذابی در فضای داخلی نخواهید داشت .

با تولید شیشه کریستال بلژیک به دلیل وضوح و شفافیت بسیار بالا اجرای پروژه های شیشه ای بسیار جذاب تر شد تا حدی که امروزه شاهد اجرای میز شیشه ای ، سقف شیشه ای ، درب شیشه ای و … هستیم ، شیشه کریستال بلژیک در ضخامت های 6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت جام و قواره عرضه می شود که به طبع هرچه ضخامت شیشه بیشتر شود قیمت آن هم بیشتر خواهد شد .

در ساختار شیشه کریستال بلژیک از ذرات کریستالی استفاده شده که همین امر موجب شفافیت بسیار زیاد این نوع شیشه ها شده است البته که وجود ذرات کریستالی دلیل قیمت بالای شیشه های کریستال به شمار می رود و به عبارتی اختلاف قیمت شیشه ساده فلوت با شیشه کریستال از همین ذرات کریستالی نشات می گیرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه کریستال بلژیک و چین در ایران فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرده است و این نوع شیشه ها را به صورت جام و قواره به فروش می رساند .

 

مقایسه شیشه کریستال بلژیک با شیشه کریستال چینی و ایرانی

پس از مدت کوتاهی کشور چین هم با تولید شیشه کریستال به نوعی رقابت خود را با کشور بلژیک آغاز کرد اما کیفیت شیشه کریستال بلژیک و چینی با هم تفاوت هایی دارد که البته خیلی هم چشمگیر نیست ، با دقت زیادی می توان تشخیص داد که شیشه کریستال بلژیک به نوعی درخشندگی بیشتری نسبت به شیشه کریستال چینی داشته و بخصوص زمانی که شیشه را در معرض نور زیادی قرار دهیم این تفاوت چشمگیر خواهد بود .

دلیل درخشندگی شیشه کریستال بلژیک در واقع همان وجود ذرات کریستالی انبوهی است که در تولید شیشه استفاده می شود اما شیشه کریستال چینی معمولا دارای ذرات کریستالی کمتری می باشد توجه داشته باشید که قیمت شیشه کریستالی بلژیک جند برابر شیشه کریستال چینی است و با بیان دیگری می توان گفت که این اختلاف قیمت تناسبی با اختلاف کیفیت این دو نوع شیشه ندارد .

در 3 سال اخبر شیشه کریستال در کشور عزیزمان ایران هم تولید می شود که اما هنوز در واقع کیفیت شیشه های کریستالی ایرانی به حد مطلوب و شایسته ای نیست که این موضوع حتما در سال های پیش و رو با توجه به تلاش های فراوان فعالان و پژوهشگران صنعت شیشه برطرف خواهد شد و به زودی شاهد شیشه کریستال ایرانی حتی برتر از شیشه کریستال بلژیک و چینی خواهیم بود .

شیشه کریستال بلژیک یا چینی در واقع نوع بهبود یافته ی شیشه کلیر و سوپر کلیر به شمار می رود لذا هنگام خرید شیشه های کریستال توجه داشته باشید که برخی از افراد سودجو و فرصت طلب شیه های کلیر را با نام شیشه کریستال به فروش می رسانند ، یکی از نشانه های شیشه کریستال لبه ی سفید و آبی فیروزه ای بودن آن است در حالی شیشه های ساده لبه ی شیشه سبز رنگ می باشد .

قیمت شیشه کریستال بلژیک نسبت به شیشه های کریستال ایرانی و چینی بسیار بیشتر است به همین دلیل اگر هزینه در اولویت اجرای پروژه قرار دارد بهتر است که از شیشه های کریستال ایرانی و چینی استفاده کنید .

 

کاربردهای شیشه کریستال بلژیک ، چینی و ایرانی

 

شیشه کریستال بلژیک ویژه آکواریوم 

نوعی از شیشه های کریستال جهت ساخت آکواریوم ها استفاده می شود که در ضخامت های 6 میل ، 10 میل ، 12 میل و 20 میل موجود است بهتر است که از ابزار دیاموند برای صیقیلی کردن دور شیشه بکار رود ، به طور مثال برای ساخت آکواریومی با طول 120 سانتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر از شیشه کریستال بلژیک 12 میل استفاده می شود .

 

شیشه کریستال بلژیک برای تولید شیشه رومیزی

شیشه های رومیزی جزء شیشه های تزیینی در خانه محسوب می شود به هیمن دلیل بهتر است که از شیشه های کرستال رومیزی برای تولید آن استفاده کرد ، شفافیت بالای این نوع شیشه ها موجب نمای زیباتر میز خواهد شد .

 

شیشه کریستال بلژیک خم

برای تولید شیشه های کریستال خم ابتدا شیشه کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه کریستال بلژیک رنگی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از پیسوله های رنگی و کوره های با درجه حرارت بسیار بالا انواع شیشه های کریستال رنگی تولید می شود ، این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه بین کابینتی کاربرد دارد .

 

شیشه کریستال بلژیک – لمینت

چنانچه ابعاد شیشه های کریستال بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های کریستال لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها از لایه PVB و SGP بکار بده می شود به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای بالکن از شیشه کریستال بلژیک استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای خارجی ساختمان ایجاد خواهد شد .

 

شیشه کریستال بلژیک – دوجداره

برای تولید شیشه های کریستال دوجداره ابتدا دو عدد شیشه کریستال با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود در نهایت هم گارآرگون بین شیشه ها ترزیق خواهد شد به طور مثال برای اجرای شیشه نمای ساختمانی که به صورت کرتین وال و فریم لس اجرا شده باید از شیشه کریستال بلژیک دوجداره استفاده کرد .

 

شیشه کریستال بلژیک – ویترین شیشه ای

در پروژه هایی که نیاز به اجرای ویترین های شیشه ایست بهتر است که از شیشه های کریستال بلژیکی استفاده کرد در این صورت اجناس داخل ویترین بهتر دیده شده و به نوعی جذب مشتری صورت می گیرد .

 

شیشه کریستال بلژیک – میز شیشه ای

برای ساخت میزهای شیشه ای خم و UV نیز بهتر است که از شیشه های کریستال بلژیکی استفاده کرد ، این نوع شیشه ها با ضخامت های مختلفی تولید شده اما برای تولید میز شیشه ای معمولا از شیشه های 15 میل و 20 میل بکار می رود .

 

شیشه کریستال بلژیک – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های کریستال حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی لبه ی شیشه کریستال بلژیک میز ناهارخوری حکاکی کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه کریستال بلژیک – کف 

برای اجرای کف شیشه ای نیز باید از شیشه های کریستال 16 میل و 20 میل لمینت شده استفاده کرد به طوری که ابتدا با استفاده از فریم های فلزی کف ساختمان شبکه بندی شده سپس شیشه ها داخل فریم قرار داده می شوند ، اجرای کف شیشه ای یکی از حساس ترین پروژه های با نمای شیشه ای محسوب می شود به همین دلیل باید از شیشه های با مقاومت و شفافیت بالا مانند شیشه کریستال بلژیک استفاده کرد .

 

شیشه کریستال بلژیک – اکریلیک

یکی دیگر از شیشه های کریستال که با استفاده از رنگ های اکریلیک حروف فارسی در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود به طور مثال می توان شیشه میز ناهارخوری را بدین شکل تولید کرد ضمنا شیشه کریستال بلژیک در واقع یک اثر هنری محسوب می شود و مورد توجه علاقه مندان به هنر کشورهای مختلفی قرار گرفته است .

شیشه کریستال بلژیک اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون شناخته شده و حرفه ای در دنیا از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

شیشه کریستال بلژیک – اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های کریستال بلژیک که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر استفاده خواهد شد به طور مثال می توان لبه ی شیشه کریستال بلژیک درب ورودی ساختمان را اسیدکاری کرد بدین شکل نمای بسیار زیبایی در فضای خاجی ساختمان ایجاد خواهد شد .

 

شیشه کریستال بلژیک – هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های کریستال که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه کریستال بلژیک هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت شیشه کریستال بلژیک تقریبا دو برابر شیشه های کریستال ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در پروژه های لوکس ساختمانی استفاده می کنند ضمنا شیشه کریستال بلژیک هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design به عنوان برترین طرح شیشه کریستال معرفی شده است .

 

شیشه کریستال بلژیک – استیند گلاس 

این طرح از شیشه های کریستال بلژیکی تلفیقی از فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه های استیند گلاس اغلب به صورت دوجداره تولید می شوند به طور مثال برای اجرای درب لابی ساختمان های لوکس از شیشه کریستال بلژیک استیند گلاس به عنوان شیشه درب چوبی استفاده می شود بدین شکل نمای زیباییی در فضای خارحی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه کریستال بلژیک – رفلکس

شیشه های کریستال رفلکس با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است و ساختار آن به گونه ای است که یک طرف شیشه رنگی و طرف دیگر آینه می باشد ، شیشه رفلکس اغلب به عننوان شیشه نمای ساختمان استفاده می شود ، شیشه کریستال بلژیک رفلکس در کشورهای آمریکای جنوبی مانند مکزیک ، ارگوئه و پاراگوئه به عنوان شیشه میز ناهارخوری و میز شیشه ای استفاده می شود بدین صورت شاهد یک نمای متفاوت و خاص خواهید بود .

 

شیشه کریستال بلژیک – نرده شیشه ای

برای اجرای نرده های شیشه ای نیز بهتر است که از شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر استفاده کرد ، نرده های شیشه ای به سه دسته ی فیکس پوینت ، اسپیگت و یوچنل تقسیم می شود به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای فیکس پویت با طول 120 سانتی متر و ارتفاع 100 سانتی متر باید از شیشه کریستال بلژیک 16 میل لمینت شده استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب خواهد بود .

 

شیشه کریستال بلژیک – اکلیلی 

در این طرح از شیشه های کریستال رنگ مورد نظر به صورت اکلیلی روی شیشه پاشیده خواهد شد ، این نوع از شیشه های کریستال با نام شیشه رنگی کریستال لاکچری نیز شناخته شده است به طور مثال برای تولید میز شیشه ای جلو مبلی مدرن با طول 120 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر بهتر است که از شیشه کریستال بلژیک اکلیلی مشکی استفاده کرد .

به طور مثال شیشه کریستال بلژیک در چین به عنوان شیشه روی جزیره استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد و افراد تحت تاثیر قرار جلوه ی میز خواهند گرفت ، شیشه کریستال بلژیک اکلیلی محبوب ترین و پرفروش ترین طرح شیشه های کریستال محسوب می شود به طوری که بیش از 40 دردصد سفارشات مربوط به شیشه های کریستال به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

شیشه کریستال بلژیک اکلیلی جذاب ترین طرح شیشه های کریستال 10 میل و 20 میل مدرن به شمار می رود ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری و خاص استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه کریستال بلژیک – جزیره

برای تولید شیشه های رومیزی جزیره باید از شیشه های کریستال بلژیک 10 میل و 15 میل مشکی و سفید استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت به طور مثال برای یک جزیزه با طول 240 سانتی متر و عرض 110 سانتی متر باید از شیشه کریستال بلژیک 15 میل بکار برد بدین صورت مقاومت شیشه نیز مناسب خواهد بود .

 

شیشه کریستال بلژیک – سقف شیشه ای

برای اجرای سقف شیشه ای مدرن باید از شیشه های کریستال بلژیکی 10 میل و 16 میل استفاده کرد ، به طور مثال برای اجرای یک سقف 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 15 میل بکار برد .

 

شیشه کریستال بلژیک – محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قببر مدرن باید از شیشه های کریستال 10 میل سکوریت شده استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای زیبایی نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه کریستال بلژیک – ضخیم

برای تولید شیشه های کریستال با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری 10 نفره باید از شیشه های کریستال 12 میل بکار بر، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه کریستال بلژیک – رفلکس

در این طرح از شیشه های کریستال مدرن و جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمد برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه کریستال بلژیک – تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کموبد فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه کریستال بلژیک تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه کریستال بلژیک – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه کریستال بلژیک – مات 

به طور کلی شیشه های کریستالی مات به دو دسته ی شیشه سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه کریستال بلژیک - ایسنتاگرام

 

شیشه کریستال بلژیک - واتساپ

 

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه کریستال بلژیک

جهت اطلاع از قیمت شیشه کریستال بلژیک و سفارش آن در ابعاد مختلف به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه کریستال بلژیک را سفارش دهید .

شایان ذکر است ارسال شیشه کریستال بلژیک به تمامی نقاط کشور انجام خواهد شد و کمتر از 72 ساعت شیشه مورد نظر خود را در هر نقطه ای از کشور عزیزمان ایران هستید تحویل خواهید گرفت .

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 تعیین گردیده است لطفا در ساعات ذکر شده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید .

 

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژيک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستل بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال بلژیک

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه کریستال بلژیک در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.viridianglass.com

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند