فهرست این مقاله

شیشه کف

عرضه انواع شیشه کف در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                     0912823524202188621912

 

شیشه کف

 

شیشه کف

شاید کسی فکرش هم نمی کرد که یک روزی کف ساختمان شیشه ای شود و همه ما روی شیشه راه برویم بدون اینکه کوجکترین آسیب یا خطری ما را تهدید کند اما امروزه در ساختمان های لوکس و مدرن شاهد کفپوش شیشه ای هستیم البته که نمای شیشه ای چه در طراحی خارجی ساختمان و چه در طراحی دکوراسیون داخلی روز به روز بیشتر می شود و شاهد استفاده از انواع شیشه و آینه با طراحی های مختلف در صنعت ساختمانی هستیم .

اجرای شیشه کف نیاز به شیشه های سکوریت و لمینت 20 میل دارد زیرا میزان فشاری که به شیشه وارد خواهد شد بسیار زیاد بوده و احتمال خطر شکستن شیشه با شیشه های ضخامت کمتر از 20 میل وجود دارد .

 

اولین کشورهایی که شیشه کف را استفاده کردند

در کشور آمریکا در سال 2010 برخی از طراحان دکوراسیون مقاله ای تحت عنوان طراحی شیشه ای منتشر کردند که با استقبال بسیار زیاد دیگر طراحان دکوراسیون و همچنین مردم عادی قرار گرفت از همین جا بود که مهندسان ساختمانی با همکاری طراحان دکوراسیون شروع به ساخت سقف شیشه ای و کف شیشه ای کردند و به گونه ای شیشه کف در ساختمان ها فراگیر شد .

در کشور ما هم از سال 1395 مهدسان ساختمانی کفپوش شیشه ای را در برخی از استخرهای لوکس ایجاد کردند و از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند یک گروه تخصصی برای پیاده سازی سقف شیشه ای و کف شیشه ایایجاد کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 20 پروژه کفپوش شیشه ای در شهرهای مختلف انجام شده است .

 

چه نوع شیشه ای را می توان به عنوان شیشه کف استفاده کرد ؟

1- شیشه سکوریت

شیشه سکوریت با توجه به مقاومت بسیار بالا در هنگام فشار به روی آن گزینه مناسبی جهت ساخت کف شیشه ای است اما اگر فشار روی شیشه کف باعث شکستن آن شود شیشه پودر شده و روی زمین خواهد ریخت بنابراین امکان اینکه به کسی آسیب برسد کم بوده اما هست .

 

2- شیشه لمینت  

در %90 پروژه هایی که از شیشه کف استفاده می کنند شیشه آن ها لمینت بوده است چرا که این نوع شیشه ها از دو شیشه سکوریت تشکیل شده که بین دو شیشه یک لایه PVB وجود داشته و توسط آن شیشه ها به هم چسبیده می شود لذا اگر شیشه هم شکسته شود به دلیل وجود لایه PVB از هم جدا نخواهد شد به همین دلیل شیشه لمینت بهترین گزینه برای کفپوش شیشه ای است .

در پروژه هایی که شیشه کف باید ابعاد بالای 2 متر را داشته باشد باید از شیشه های سه جداره سکوریت لمینت شده استفاده کرد ساخت این نوع شیشه ها بسیار زمان بر و پیچیده خواهد بود که متخصصین صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سه جداره ( شیشه کف ) را با ضخامت 10 میل هم تولید می کنند .

 

انواع شیشه کف صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • شیشه های کف ساختمان
  • شیشه های کف پیاده رو
  • شیشه های کف استخر
  • شیشه کف فروشگاه ها
  • شیشه های کف کشتی های مسافربری
  • شیشه های کف آزمایشگاه ها
  • شیشه های کف پله
  • شیشه های کف آسانسور

 

شیشه کف لمینت سه جداره

اگر ابعاد هر یک از شیشه های کف بیش از 1متر مربع در نظر گرفته شده باشد بهتر است که از شیشه های سه جداره لمینت استفاده کرد چرا که میزان فشاری که روی شیشه وارد خواهد شد بسیار بیشتر از شیشه های با ابعاد کمتر است .

 

شیشه کف رنگی

با استفاده از شیشه های سکوریت رنگی می توان پروژه کف شیشه ای را به صورت رنگی اجرا کرد ، شیشه سکوریت رنگی به دو صورت دو رو نما ( ساده ) و یک رو نما تولید می شود ، به طور مثال برای ساختمانی که رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی در ظنر گرفته شده است باید از شیشه های برتز برای اجرای کف شیشه ای استفاده کرد .

 

شیشه کف طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و جاپ طرح های مختلفی به صورت رنگی و مات روی شیشه ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه کف استخر

اجرای سقف و کف شیشه ای به طور کلی نمای متفاوت و بسیار جذابی را در هز محیطی ایجاد خواهد کرد ، اجرای کف شیشه ای در استخر به دلیل اینکه روی آن آب قرار خواهد گرفت زیبایی کا را دوچندان خواهد کرد از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های سکوریت و لمینت کف شیشه ای را اجرا می کند .

 

شیشه کف کریستال

از نظر شفافیت سه نوع شیشه فلوت ، سوپرکلیر و کریستال را می توان برای اجرای کف شیشه ای ساختمان استفاده کرد که در این بین شیشه کریستال به دلیل شفافیت بسیر بالا بهترین انتخاب مجسوب می شود .

 

شیشه کف حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند سمتر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه کف آسانسور

در طراحی های جدید آسانسورها از نمای تمام شیشه ای و یراق استیل استفاده می شود که برای شیشه ی کف به دلیل اینکه فشار زیادی به شیشه وارد می شود باید از شیشه سکوریت لمینت شده استفاده کرد .

 

شیشه کف ساختمان

در اجرای پروژه های لوکس و مدرن از نمای شیشه ای در مکان های مختلف استفاده می شود به عنوان مثال برای کف قسمت هایی از ساختمان مانند کف اتاق مهمان از کفپوش شیشه ای بکار می رود که به طبع اجرای چنین پروژه ای نیاز به شیشه های با مقاومت بسیار بالایی می باشد که در اثر ضربه یا فشاری که توسط وزن افراد روی آن آورده می شود دچار شکستگی نشود به همین دلیل شیشه کف ساختمان باید از شیشه های سکوریت لمینت شده تشکیل شود .

 

شیشه کف هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های کف که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه کف هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه کف هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های کف معرفی شده است ، قیمت شیشه کف هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های کف ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه کف اکریلیک 

در این طرح از شیشه های کف با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، شیشه کف اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

شیشه کف اکریلیک جذاب ترین طرح شیشه های کف جدید و مدرن به شمار می رود ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی منحصربفرد آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه کف ضخیم 

برای تولید کف های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 مکیل استفاده کرد به طور مثال برای تولید کف شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های 12 میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه کف رفلکس

در این طرح از کف های شیشه ای مدرن و جدید با از شیشه های سکوریت رفلکس استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

شیشه کف تاشو 

در این طرح از شیشه های کف شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه کف تاشو دغدغه ی کموبد فضا به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

شیشه کف 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بشی از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

شیشه کف استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های حکاکی شده ، اسیدکاری و سندبلاست است ، فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد .

 

شیشه کف مات 

شیشه های مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

 

شیشه کف - اینستاگرام

 

شیشه کف - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه کف به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش شیشه کف به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه کف مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه کف در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کریستال سکوریت

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کریستال تهران

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

شیشه کف

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه کف در سرارس دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.cantifix.co.uk

 

تیم تحریریه کولیوند