فهرست این مقاله

شیشه کلیر

عرضه شیشه کلیر ، اکسترا کلیر و کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند                    0218862191209128235242 

 

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه هایی که امروزه در صنعت شیشه تولید می شود از لحاظ شفافیت دارای دسته بندی های مختلفی است که با نام های شیت ، فلوت ، کلیر ، اکسترا کلیر (سوپر کلیر) و کریستال شناخته شده هستند ، در این مقاله بیشتر به ویژگی های شیشه ی کلیر و کاربرد آن می پردازیم .

اولین نوع شیشه هایی که در صنعت شیشه تولید شد شیت بود که این نوع شیشه ها معمولا دارای موج بوده و خال جوش های فراوانی با کمی دقت روی آن مشاهده خواهد شد پس آن شیشه فلوت تولید شد که در واقع یک شیشه ی با شفافیت مناسب و بدون موج و خال جوش است اما رنگ سبز آن مانع استفاده در پروژه های تزیینی و دکوراتیو می شود ، سومین شیشه ای که در صنعت شیشه تولید شد شیشه کلیر نام دارد که از نظر شفافیت یهتر از شیشه فلوت و میزان سبزی شیشه بسیار کمتر از شیشه فلوت می باشد .

تشخیص شیشه فلوت و شیشه کلیر با کمی دقت قابل درک می باشد پس از تولید شیشه های کلیر ، شیشه هایی تحت عوان اکسترا کلیر و کریستال تولید شده که شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها موجب شده بسیار از طراحان دکوراسیون داخلی ترغیب به استفاده از این نوع شیشه ها شوند .

شیشه کلیر و اکسترا کلیر از نظر ظاهری تفاوت زیادی دارند زیرا لبه شیشه ی کلیر کالا سبز رنگ بوده اما لبه های شیشه اکسترا کلیر یا کریستال سفید رنگ و مایل به رنگ آبی فیروزه ای می باشد و در واقع اکسترا کلیر یک درجه بهتر از کلیر می باشد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه کلیر را در ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل عرضه می نماید و امکان فروش شیشه ها به صورت جام و البته قوانیز نیز وجود دارد .

 

شیشه کلیر اردکان

بهترین و شفاف ترین شیشه های کلیر در ایران با نام شیشه اردکان شناخته شده است که نمایندگی رسمی این نوع شیشه ها در شهر تهران به صنایع شیشه و آینه کولیوند واگذار شده و از طریق نمایندگی می توان شیشه کلیر اردکان را به صورت جام و قواره خریداری کرد ، در صورت خرید بیشتر از 50 متر شیشه های کلیر ، صنایع شیشه و آینه کولیوند قیمت خرید را به میزان 25 درصد برای شما مشتریان گرامی کاهش خواهد داد .

 

تشخیص شیشه کلیر از شیشه کریستال  

شیشه های کریستال و کلیر دارای شفافیت بالایی هستند اما شیشه کریستال به مراتب از وضوح و درخشندگی بیشتری برخوردار است و به دلیل وجود ذرات کریستالی در ترکیبات تولید شیشه ، هیچ گونه رنگ سبزی در شیشه مشاهده نخواهد شد ، یک راه تشخیص متداول این دو نوع شیشه رنگ لبه های شیشه است به گونه ای که لبه های شیشه کلیر سبز رنگ است اما لبه ی شیشه کریستال سفید و مایل به رنگی آبی فیروزه ای می باشد .

 

قیمت شیشه کلیر

تعیین قیمت شیشه های کلیر با توجه به کارخانه ی سازنده شیشه و ابعاد شیشه تعیین خواهد شد اما توصیه ما به شما مشتریان گرامی اولویت قرار دادن کیفیت شیشه است و نه قیمت شیشه ، شیشه کلیر اردکان به نوعی از دیگر شیشه های کلیری که در کارخانه های دیگری تولید می شود دارای قیمت بیشتری است اما اختلاف قیمت بسیار ناچیز بوده و ارزش خرید آن را دارد .

 

انواع شیشه کلیر  

  • شیشه های کلیر ساده
  • شیشه های کلیر سکوریت
  • شیشه های کلیر خم
  • شیشه های کلیر دوجداره
  • شیشه های کلیر لمینت
  • شیشه های کلیر سندبلاست
  • شیشه های کلیر ساتینا
  • شیشه های کلیر حکاکی شده
  • شیشه های کلیر چاپی

تمامی موارد اشاره شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های کلیر ، فلوت و کریستال تولید می شود اما در صورت استفاده از شیشه کریستال و کلیر شاهد خروجی به مراتب بهتر و با کیفیت تری نسبت به شیشه فلوت خواهیم بود .

لازم به ذکر است که برخی افراد سودجو و فرصت طلب شیشه های فلوت را به جای شیشه کلیر و شیشه کلیر را تحت عنوان شیشه کریستال به فروش می رسانند لذا توصیه ما به شما مشتریان گرامی دقت در هنگام تحویل شیشه و درنظر گرفتن نکات اشاره شده در بالا  می باشد .

 

شیشه کلیر دوجداره

برای تولید شیشه های دوجداره نیز بهتر است که از شیشه های کلیر و سوپر کلیر استفاده کرد چرا که قرار گرفتن دو شیشه روی یکدیگر موجب افرایش رنگ سبز شیشه فلوت یا ساده خواهد شد .

 

شیشه کلیر رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های کلیر و سوپر کلیر را در رنگ های دودی ، برنز و مسی عرضه می نماید جالب است که حتی رنگ شیشه نسبت به شیشه های فلوت متفاوت است ، به طور مثال برای ساختمانی که رنگ سفید به عنوان رگ اصلی در نظر گرفته شده است باید از شیشه های سکوریت دودی یا شفاف استفاده کرد .

 

شیشه کلیر لمینت

برای تولید شیشه های لمینت نیز بهتر است که از شیشه های کلیر و کریستال به جای فلوت استفاده کرد چرا که روی هم قرار دادن شیشه ها موجب سبزی بیشتر شیشه خواهد شد ، شیشه کلیر لمینت در پروژه هایی نظیر اجرای نرده شیشه ای ، پارتیشن شیشه ای و سقف شیشه ای کاربرد دارد در این صورت حتی اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه کلیر طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های کلیر به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

شیشه کلیر حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های کلیر حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه کلیر اسیدکاری شده 

طرح دیگری از شیشه های کلیر که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد استفاده خواهد شد ، شیشه های اسیدکاری شده در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه کلیر هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های کریستال که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، شیشه های هوشمند فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه کلیر ضخیم

برای تولید شیشه های کلیر با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه رومیزی با ابعاد 110 * 230 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه کلیر تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های کلیر که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجحه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه کلیر - اینستاگرام

 

شیشه کلیر - واتساپ

 

 

چگونه می توان شیشه کلیر را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد 

جهت اطلاع از قیمت شیشه کلیر و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120921419517809128235242 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه کلیر مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب پروژه هایی که نیاز به استفاده از شیشه کلیر را دارد توسط تیم فنی مجرب صنایع شیشه و آینه کولیوند انجام می شود در ضمن سفارشات شهرستان ها نیز پذیرفته می شود .

 

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کریستال تهران

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

شیشه کلیر

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه کلیر در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.homedepot.com

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند