فهرست این مقاله

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم فلوت و کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند                   0912823524202188621912

 

شیشه 10 میل آکواریوم

 

شیشه 10 میل آکواریوم

برای ساخت آکواریوم های بزرگ و خانگی نیاز به شیشه های با مقاومت بالا داریم زیرا فشار آب در داخل آکواریوم بسیار زیاد است و اگر شیشه مقاومت کافی را نداشته باشد ممکن است اتفاقات ناگواری رخ دهد به همین دلیل در اغلب موارد از شیشه 10 میل آکواریوم برای ساخت آکواریوم خانگی و شیشه های 12 میل ، 15 میل و 20 میل برای ساخت آکواریوم های با ابعاد بزرگ استفاده می شود .

صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1385 به صورت کاملا حرفه ای فعالیت خود را در زمینه تولید آکواریوم شروع کرد و با استعانت از خدای بزرگ و بند مرتبه تا کنون بیش از 500 طرح مختلف آکواریوم توسط تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید شده است که منظور از طرح های مختلف اجرای الگوهای مختلف هندسی و همچنین استفاده از شیشه های طرح دار و ساده مانند شیشه 10 میل آکواریوم می باشد .

 

شیشه 10 میل آکواریوم فلوت

متداولترین نوع شیشه های 10 میل برای ساخت آکواریوم شیشه فلوت نام دارد که در واقع شفافیت شیشه نسبتا مناسب بوده و همچنین از قیمت مناسبی هم برحوردار است ، شیشه های فلوت به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی خاص در تولید آن لبه های شیشه سبز رنگ بوده اما از روبرو شیشه شفاف مشاهده خواهد شد بنابراین شیشه 10 میل آکواریوم فلوت برای آن دسته از افرادی که قیمت مناسب برای آن ها در اولویت قرار دارد انتخاب محتملی محسوب می شود .

 

شیشه 10 میل آکواریوم کلیر   

این نوع شیشه ها به اصطلاح یک پرده رنگ دارای شفافیت بیشتر نسبت به شیشه های فلوت هستند اما از لبه های شیشه دقیقا مشابه شیشه های فلوت سبز رنگ می باشد ، قیمت شیشه کلیر نسبت به شیشه فلوت حدود 30 درصد بیشتر است و در واقع به دلیل اینکه ساخت آکواریوم  یک پروژه تزیینی محسوب می شود بهتر است که از این نوع شیشه ها استفاده کرد .

 

شیشه 10 میل آکواریوم کریستال یا اکسترا کلیر

شیشه های کریستال با نام های مختلفی مانند شیشه سوپر کلیر و اولترا کلیر هم شناخته شده است و به شیشه های اطلاق می شود که از نظر شفافیت بسیار کیفیت بالایی داشته و همچنین لبه های شیشه هم شفاف می باشد ، شیشه 10 میل آکواریوم کریستال بهترین گزینه برای ساخت یک آکواریوم به شمار می رود زیرا شفافیت شیشه به اندازه ای است که موجودات داخل آکواریوم بسیار بهتر و زیباتر دیده خواهند شد .

قیمت شیشه 10 میل آکواریوم کریستال چیزی حدود دو برابر شیشه های کلیر است اما به دلیل اینکه شفافیت بسیار بالایی دارد بسیاری از افراد جهت ساخت آکواریوم از آن استفاده می کنند همانطور که ذکر شد لبه های شیشه کریستال شفاف است که این موضوع جذابیت این نوع شیشه ها را برای افراد بسیار بیشتر می کند چرا که می توان از لبه شیشه داحل شیشه را مشاهده کرد .

خوشبختانه به تازگی شیشه 10 میل آکواریوم کریستال ایرانی نیز تحت عنوان شیشه وین وایت تولید شده است که شفافیت بسیار بالایی داشته و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است ، با تولید شیشه 10 میل آکواریوم کریستال ایرانی حدود 70 درصد از واردات شیشه آکواریوم کاهش پیدا کرده و به میزان قالب توجهی از خروج ارز جلوگیری شده است .

 

شیشه 10 میل آکواریوم خم   

خاص ترین نوع شیشه آکواریوم از نظر الگوی شیشه بدون تردید شیشه خم محسوب می شود امروزه حتی در کشورهای اروپایی هم استفاده از شیشه های خم آکواریوم فراگیر شده به عنوان مثال برای ساخت آکواریوم های شرکت گوگول از شیشه های خم استفاده شده است ، برای تولید شیشه 10 میل آکواریوم خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند از کوره های با حرارت بسیار بالا استفاده می شود به طوری که ابتدا قالب فلزی شیشه در الگوی مورد نظر ساخته شده سپس شیشه را به همراه قلب فلزی وارد کوره خواهیم کرد .

شیشه هنگامی از کوره خارج می شود که به طور کامل به شکل قالب فلزی درآمده باشد که پس از خارج کردن شیشه 10 میل آکواریوم عملیات سردسازی شیشه را اتاقک های با دمای زیر صفر درجه انجام خواهد شد .

لازم به ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر شیشه 10 میل آکواریوم ، شیشه های 12 میل ، 15 میل و 20 میل آکواریوم را نیز به صورت فلوت و کریستال تولید می کند .

 

شیشه 10 میل آکواریوم لمینت

برای تولید آکواریوم های با ابعاد بزرگ که در اماکن عمومی استفاده می شود باید از شیشه های 10 میل لمینت شده استفاده کرد زیرا در این صورت مقاومت شیشه چند برابر شیشه 10 میل تک جداره است ، شیشه های لمینت در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش شیشه تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه 10 میل آکواریوم طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست ( پودر سیلیس و پمپ فشار قوی ) و دستگاه چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های 10 میل به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، شیشه های طرح دار در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه 10 میل آکواریوم حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های آکواریوم حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را لبه ی شیشه 10 میل آکواریوم حکاکی کرد در این صورت نمای زیبایی روی آکواریوم ایجاد خواهد شد .

 

شیشه 10 میل آکواریوم هوشمند 

در این طرح از شیشه های 10 میل با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و باقطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه 10 میل آکواریوم هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه 10 میل معرفی شده است .

قیمت شیشه 10 میل آکواریوم هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های آکواریوم ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه 10 میل آکواریوم استوانه ای 

برای تولید آکواریوم های استوانه ای شکل مدرن نیز باید از شیشه های 10 میل کریستال و سوپر کلیر بکار برد بدین شکل مقاومت شیشه آکواریوم مناسب بوده و از نمای زیبایی نیز برخوردار خواهد بود ، شیشه های استوانه ای فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه 10 میل آکواریوم تاشو 

با تولید آکواریوم های تاشو دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید شیشه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

شیشه 10 میل آکواریوم - اینستاگرام

 

شیشه 10 میل آکواریوم - واتساپ

 

 

راه های ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه 10 میل آکواریوم 

برای اطلاع از قیمت شیشه 10 میل آکواریوم و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می تواندید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه 10 میل آکواریوم مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است ساخت آکواریوم با استفاده از شیشه 10 میل آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی و با تجربه انجام می شود ضمنا از چسب های درجه یک برای ساخت آکواریوم استفاده خواهد شد .

 

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

شیشه 10 میل آکواریوم

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه 10 میل آکواریوم در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.thesprucepets.com

تیم تحریریه کولیوند