فهرست این مقاله

شیشه 10 میل دودی

عرضه انواع شیشه 10 میل  دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                        0912823524202188621912

 

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

از حدود 10 سال قبل که شیشه های رنگی با ضخامت 10 میل در صنعت شیشه تولید شد استفاده از این نوع شیشه ها در مکان های مختلف مانند درب های شیشه ای فراگیر شد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های 6 میل و شیشه 10 میل دودی را به صورت جام و قواره عرضه می کند از همین رو در این مقاله به جزئیات شیشه های دودی خواهیم پرداخت .

شیشه 10 میل دودی در سه درجه کیفیت در کارخانه ها تولید می شود لذا هنگام سفارش از درجه کیفیت شیشه اطلاع پیدا کنید متاسفانه برخی از افراد شیشه درجه دو را با قیمت شیشه درجه یک به فروش می رسانند ضمنا از نظر رنگ هم شیشه 10 میل دودی به دو صورت تیره و روشن تولید می شود ، شیشه دودی تیره شباهت بسیار زیادی به شیشه مشکی یک رو نما یا لاکوبل مشکی دارد .

 

تفاوت شیشه 10 میل دودی و برنز

بسیاری از مشتریان گرامی شیشه های دودی را با برنز اشتباه می گیرند طبق بررسی های انجام شده اکثر مشتریان شیشه های برنز را با نام شیشه دودی می شناسند در صورتی که شیشه های دودی تقریبا مشکی به نظر رسیده اما شیشه های برنز مایل به رنگ قهوه ای تیره هستند لذا هنگام ثبت سفارش حتما این نکته را در نظر داشته باشید .

قیمت شیشه 10 میل دودی نسبت به سایر شیشه های 10 میل فلوت بیشتر است اما به دلیل نمای زیبای این نوع شیشه ها در بررسی های انجام شده از پرتقاضاترین شیشه های موجود در صنایع شیشه و آینه کولیوند محسوب می شود .

 

انواع شیشه 10 میل دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند

 

کاربردهای شیشه 10 میل دودی

 • شیشه رومیزی
 • شیشه میز ناهارخوری
 • شیشه میز جلو مبلی
 • شیشه میز تلویزیون
 • استفاده در ساخت پارتیشن شیشه ای
 • استفاده در طراحی شیشه بین کابینت
 • سقف شیشه ای
 • کف شیشه ای
 • استفاده در ساخت آکواریوم ها

 

شیشه 10 میل دودی رومیزی

برای میزهای سفید و مشکی که دارای طول بالای 150 سانتی متر و عرض بالای 90 سانتی متر هستند شیشه های دودی 10 گزینه ی مناسبی به شمار می رود اگر دور شیشه هم ابزار دیاموند یا تخت براق زده شود نمای بسیار زیبایی را مشاهده خواهید کرد ، اغلب سفارش های شیشه 10 میل دودی که در صنایع شیشه و آینه کولیوند ثبت شده مربوط به شیشه های رومیزی است به عنوان مثال شیشه میز ناهارخوری 8 نفره که رنگ میز سفید می باشد .

بیش از 70 درصد شیشه های رومیزی به شیشه 10 میل دودی و 8 میل دودی تعلق دارد البته این موضوع برای میزهایی که دارای صفحه های چوبی زیر شیشه هستند صدق می کند .

ساخت میز شیشه ای ساده و خم جلو مبلی ، تلویزیون و عسلی با استفاده از شیشه 10 میل دودی بسیار شیک و مدرن خواهد شد البته اگر از شیشه دودی فلوت با درجه کیفیت +A استفاده شود .

 

شیشه 10 میل دودی سکوریت

در پروژه هایی مانند درب شیشه ای یا به طور کلی مکان هایی که نیاز به شیشه های با ابعاد بالای یک متر است باید از شیشه های سکوریت استفاده کرد لذا شیشه اگر دچار شکستگی شود با توجه به ابعاد شیشه احتمال بروز خطر بالاست ، از شیشه 10 میل دودی سکوریت شده یا نشکن در اجرای پروژه هایی مانند پارتیشن شیشه ای ، نرده شیشه ای و ساخت میز شیشه ای نیز استفاده می شود .

 

شیشه 10 میل دودی خم

شیشه های 10 میل دودی خم اغلب برای تولید میزهای شیشه ای خم استفاده می شود به طوری که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس به همره قالب فلزی وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود ، در اجرای پروژه هایی نظیر نرده های شیشه ای خم نیز از شیشه 10 میل دودی استفاده می شود البته پس از خم کردن شیشه باید آن را وارد کوره های مخصوص سکوریت کرد .

 

شیشه 10 میل دودی لمینت  

شیشه های لمینت 10 میل اغلب در پروژه هایی که احتمال شکستن شیشه وجود دارد و شیشه ها به صورت فریم لس هستند استفاده می شود ، این نوع شیشه ها از دو شیشه 5 میل دودی تشکیل شده اند .

 

شیشه 10 میل دودی طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های 10 میل به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال می توان لوگو را روی شیشه سندبلاست کرد ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه های 10 میل دودی به صورت سندبلاست ایجاد کرد بدین شکل در واقع تبلیغات حرفه ای نیز صورت می گیرد .

 

شیشه 10 میل دودی درب شیشه ای

برای اجرای پروژه هایی که نیاز به جلوگیری از دیده شدن فضای داخلی اتاق است از شیشه های دودی و مات به عنوان شیشه درب شیشه ای استفاده می شود ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های دودی را به دو صورت دودی کم رنگ و پر رنگ عرضه می نماید .

 

شیشه 10 میل دودی میزهای ناهارخوری

با توجه به اینکه میزهای ناهارخوری چوبی اغلب به رنگی مشکی ، سفید و قهوه ای تولید می شوند شیشه دودی رومیزی 10 میل و شیشه برنز 10 میل گزینه های مناسبی جهت تولید شیشه روی میز محسوب می شوند به طور مثال می توان به یک میز ناهارخور 8 نفره ی استیل طلایی اشاره کرد که شیشه 10 میل دودی تراش روی آن قرار خواهد گرفت .

 

شیشه 10 میل دودی دوجداره 

شیشه های دوجداره در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرِژی و کاهش آلودگی صوتی است کاربرد دارد به طوری که این نوع شیشه ها تا 70 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری کرده  تا 50 درصد از آلودگی صوتی را کاهش داده است ، به طور مثال برای ساختمانی که دارای سنگ نمای سفید است باید از شیشه 10 میل دودی جهت تولید شیشه دوجداره استفاده کرد .

 

شیشه 10 میل دودی گرد 

برای تولید شیشه های 10 میل گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

تولید میز شیشه ای با شیشه 10 میل دودی 

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد کوچک مانند میز عسلی شیشه ای از شیشه 10 میل دودی استفاده می شود البته در طرح های جدید ابتدا شیشه جهت خم شدن وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا خواهد شد ، طراحان دکوراسیون داخلی در کشورهای اروپایی نیز به کرات از میزهای شیشه ای تولید شده با استفاده از شیشه 10 میل دودی جهت تزیین فضای داخلی بکار می برند .

 

شیشه 10 میل دودی رفلکس

در برخی از پروژه های تحقیقاتی از شیشه های رفلکس دودی 10 میل استفاده می شود ، این نوع شیشه ها به مقدار بسیار کمی در صنعت شیشه تولید می شود و از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار است ، همانطور که مطلع هستید شیشه 10 میل دودی رفلکس به صورت آینه ای بوده و تصاویر را به میزان قابل توجهی منعکس می کند .

 

شَیشه 10 میل دودی مات

برای تولید شیشه های 10 میل دودی مات ابتدا شیشه دودی 10 میل در ابعاد مورد نظر به صورت دستی یا توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس با استفاده از دستگاه سندبلاست یک طرف شیشه مات می شود ، نوع دیگری از شیشه 10 میل دودی مات با نام شیشه ساتینا شناخته شده است این نوع شیشه ها شباهت بسیاز زیادی با شیشه سندبلاست دارد با این تفاوت که براحتی تمیز می شود .

 

شیشه 10 میل دودی حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه مستر طرح های مختلفی روی شیشه های دودی حکاکی می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگو یا نام تجاری شرکت را روی شیشه 10 میل دودی حکاکی کرد در این صورت تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

شیشه 10 میل دودی اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های 10 میل دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ فشار قوی بکار برده خواهد شد .

 

شیشه 10 میل دودی استیند گلاس

طرح خاصی از شیشه های 10 میل دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های اسید کاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه های استیند گلاس اغلب به عنوان شیشه درب وروردی استفاده می شود ، شیشه 10 میل دودی استیندگلاس در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن برای تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه 10 میل دودی قفسه شیشه ای

برای ساخت قفسه های شیشه ای که اغلب در فروشگاه های پوشاک استفاده می شود از شیشه دودی 10 میل بکار برده خواهد شد ، برای فروشگاه هایی که رنگ مشکی به عنوان رنگی اصلی در نظر گرفته شده این نوع قفسه شیشه ای مناسب است .

 

شیشه 10 میل دودی گرد

برای تولید شیشه های گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC استفاده می شود .

 

شیشه 10 میل دودی کم رنگ 

به طور کلی شیشه های دودی به دو دسته ی پر رنگ و کم رنگ تقسیم می شود که در این بین شیشه دودی پر رنگ شباهت بسیار زیادی به شیشه های لاکوبل مشکی دارد و طرف دیگر شیشه قابل مشاهده نمی باشد .

 

شیشه 10 میل دودی نرده شیشه ای

به طور کلی نرده های شیشه ای به دو دسته ی یوچنل و اسپیگت تقسیم می شود که در هر دو روش از شیشه های 10 میل دودی و شفاف استفاده خواهد شد ، این نوع نرده ها با نام نرده  مدرن نیز شناخته شده است .

 

شیشه 10 میل دودی سقف

برای اجرای سقف شیشه ای نیز اغلب از شیشه های 10 میل دودی سکوریت و لمینت استفاده می شود به طوری که ابتدا شبکه بندی شده سپس شیشه های 10 میل داخل فریم ها قرار داده خواهد شد .

 

شیشه 10 میل دودی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های 10 میل که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه 10 میل دودی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده منی شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت شیشه 10 میل دودی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های 10 میل ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس و خاصب استفاده می شود ، شیشه 10 میل دودی هوشمند محبوب ترین طرح شیشه های 10 میل محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های 10 میل به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

 

شیشه 10 میل دودی اکلیلی 

در این طرح از شیشه های 10 میل رنگی ، رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد ، شیشه 10 میل دودی اکلیلی در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور  ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه 10 میل معرفی شده است .

شیشه 10 میل دودی جذاب ترین طرح شیشه های 10 میل دودی مدرن و جدید  به شمار می رود این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید شده و افراد را تحت تاثیر زیبایی منحصربفردی قرار خواهد داد .

 

شیشه 10 میل دودی محافظ شیشه ای سنگ قبر

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز می توان از شیشه های 10 میل دودی سکوریت شده بکار برد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای شیشه از نمای زیبایی نیز برخوردار خواهد شد ، به طور مثال برای اجرای محافظ شیشه ای سنگ قبر با ابعاد 80 ؟* 200 سانتی متر از شیشه 10 میل دودی بکار استفاده کرد این نوع محافظ ها بیشتر در کشورهای اروپایی اجرا شده است .

 

شیشه 10 میل دودی مشجر 

به طور کلی شیشه های دودی مشجر در ضخامت های 4 میل ، 6 میل ، 8 میل و 10 میل تولید شده است که در این بین شیشه 10 میل دودی مشجر در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

ابزار شیشه 10 میل دودی 

 • لول مات و براق
 • تخت مان و براق
 • دیاموند
 • تراش ( پخ )
 • تراش دو پله
 • تراش سه پله
 • تراش انگشتی
 • تراش 45 درجه

شیشه 10 میل دودی

 

ساخت شیشه 10 میل دودی لاکوبل در صنایع شیشه و آینه کولیوند

شیشه های دودی یک رو نما را شیشه لاکوبل دودی می گویند که بیشتر به عنوان شیشه های بین کابینت مورد استفاده قرار می گیرند شیشه های لاکوبل همان شیشه های معمولی هستند که توسط دستگاه لاکوبل زنی پشت شیشه رنگ شده و دیگر مانند شیشه های معمولی طرف دیگر شیشه قابل مشاهده نخواهد بود لازم به ذکر است که شیشه های لاکوبل در طرح های مختلفی قابل تولید هستند .

 

شیشه 10 میل دودی دیوارپوش

برای تولید دیوارپوش های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های 10 میل رنگی استفاده کرد به طور مثال در یک ساختمان با فضای داخلی سفید رنگ بهتر است که از شیشه دودی 10 میل بکار برد .

 

شیشه 10 میل دودی بیضی

برای تولید شیشه های بیضی 10 میل باید از دستگاه مستر و سی ان سی استفاده کرد ، این نوع شیشه ها دارای اختلاف اندازه مشهودی بین عرض و ارتفاع است چرا که در غیر این صورت شکل هندسی بیضی ایجاد نخواهد شد .

 

شیشه 10 میل دودی میز شیشه ای 

میزهای شیشه ای به طور کلی با استفاده از شیشه های با ضخامت بالا تولید می شود چرا که در غیر این صورت احتمال شکسته شدن شیشه بسیار بالاست ، به طور مثال برای یک میز شیشه ای جلو مبلی باید از شیشه 10 میل بکار برد ، شیشه های میز فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان قرار گرفته است .

 

شیشه 10 میل دودی تاشو 

در برخی از پروژه های مدرن با نمای شیشه ای باید از شیشه های تاشو 10 میل استفاده کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است هنگام باز شدن لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، شیشه 10 میل دودی تاشو در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و اسپانیا به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که شیشه 10 میل دودی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضا استفاده بهینه خواهد شد .

 

شیشه 10 میل دودی طرح سنگ 

یکی از متفاوت ترین انواع شیشه 10 میل که طرح های مختلف سنگ مرمر روی شیشه ایجاد شده است این نوع شیشه ها اغلب به عنوان دیوارپوش شیشه ای و شیشه بین کابینتی استفاده می شود ، شیشه های طرح سنگ فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

 

نحوه برش شیشه 10 میل دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند

نحوه برش شیشه های 10 میل بستگی به نوع کاربرد آن خواهد شد به عبارت دیگر اگر شیشه 10 میل دودی مورد نظر الگوی خاصی داشته و به صورت چهار گوش ساده مربعی و مستطیلی باشد به صورت دستی و با الماس برش خواهیم زد اما اگر شیشه باید طبق الگوی خاصی برش داده شود نیاز به برش شیشه با دستگاه CNC و MASTER داریم لذا برخی الگوها اگر به صورت دستی برش داده شود به احتمال بسیار بالا شیشه شکسته خواهد شد .

لازم به ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر شیشه 10 میل دودی ، شیشه 10 میل کریستال ، شیشه 10 میل رومیزی و شیشه 10 میل آکواریوم را تولید می کند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در ابتدا و انتهای صفحه تماس حاصل نمایید .

 

شیشه 10 میل دودی - اینستاگرام

 

شیشه 10 میل دودی - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه 10 میل دودی به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت شیشه 10 میل دودی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه 10 میل دودی مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه 10 میل دودی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شرکت شیشه رنگی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

شیشه 10 میل دودی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه 10 میل دودی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.indiamart.com

 

تیم تحریریه کولیوند