فهرست این مقاله

شیشه 10 میل رنگی

تولید انواع شیشه 10 میل رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                           0912823524202188621912

 

شیشه 10 میل رنگی

 

شیشه 10 میل رنگی

استفاده از شیشه های 10 میل به دلیل مقاموت زیاد در برابر ضربه و فشار و همچنین وزن مناسب جهت جابجایی رواج پیدا کرده است به طوری که مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی برای اغلب پروژه هایی که با نمای شیشه ای اجرا می شوند از شیشه 10 میل رنگی استفاده می کنند ، جالب است بدانید که در بیش از 50 درصد پروژه ها از شیشه 10 میل بکار برده می شود .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه 10 میل در ایران فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه 10 میل رنگی را تولید کرده است در این مقاله به بررسی انواع شیشه 10 میل رنگی و ویژگی های هر یک می پردازیم .

 

شیشه 10 میل رنگی ساده 

اولین نوع شیشه های 10 میل رنگی که به صورت دو رو نما تولید شده اند به عبارتی این نوع شیشه ها همان شیشه های 10 میل دودی و برنز هستند ، برای تولید شیشه های رومیزی و اجرای پروژه هایی نظیر نرده های شیشه ای و درب شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند .

 

شیشه 10 میل رنگی یک رو نما یا لاکوبل

شیشه های لاکوبل رنگی بر خلاف شیشه های رنگی ساده به صورت یک رو نما می باشد و برای تولید این نوع شیشه ها از دستگاه چاپ استفاده می شود به طوری که ابتدا شیشه 10 میل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط دستگاه چاپ یک طرف شیشه رنگ خواهد شد ، شیشه 10 میل رنگی یک رو نما یا لاکوبل در پروژه هایی مانند اجرای دیوارپوش شیشه ای و شیشه بین کابینتی کاربرد دارد .

 

شیشه 10 میل رنگی سکوریت

همانطور که در مقاله های دیگری نیز شرح داده شد شیشه های سکوریت در واقع همان شیشه های خام هستند که در اثر حرارت بسیار بالا مقاومت شیشه دوچندان خواهد شد در این بین شیشه 10 میل رنگی سکوریت بش از سایر شیشه های سکوریت کاربرد دارد و در اجرای پروژه هایی نظیر سقف شیشه ای و پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد .

برای تولید شیشه 10 میل رنگی ابتدا شیشه رنگی 10 میل را در ابعاد مورد نظر برش داده سپس شیشه را وارد کوره های مخصوص و با درجه حرارت بسیار بالا خواهیم کرد تا اینکه به اصطلاح آب شیشه به طور کامل گرفته شود و مقاومت آن افزایش یابد .

 

َشیشه 10 میل رنگی لمینت

در پروژه هایی که که به دلیل ابعاد بزرگ شیشه و فریم لس بودن آن خطر شکستن شیشه وجود دارد باید از شیشه های لمینت بکار برد  ، برای تولید شیشه لمینت 10 میل از دو شیشه 5 میل استفاده می شود .

 

شیشه 10 میل رنگی کریستال 

شیشه های کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا همواره مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار دارد از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های 10 میل رنگی کریستال دو رو نما و یک رو نما یا لاکوبل را تولید می کند لازم به ذکر است به شیشه های کریستال رنگی ، شیشه اکسترا کلیر نیز گفته می شود .

 

شیشه 10 میل رنگی رومیزی 

برای تولید شیشه های رومیزی می توان از شیشه های 10 میل رنگی دو رو نما و یک رو نما استفاده کرد به عنوان مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری معولا از شیشه های 10 میل رومیزی ساده استفاده شده اما برای تولید شیشه میز کنفرانس از شیشه های رنگی لاکوبل استفاده خواهد شد .

 

شیشه 10 میل رنگی خم

شیشه های خم رنگی همواره یکی از پرکاربردترین شیشه های صنعت ساختمانی محسوب می شود و با توجه به این موضوع که اجرای نمای شیشه ای در داخل و خارج ساختمان روز به روز در حال رشد بیشتری است استفاده از شیشه های خم به دلیل نمای بسیار زیبا و متفاوت نیز افزایش پیدا خواهد کرد ، برای تولید شیشه های 10 میل رنگی خم ابتدا قالب فلزی مورد نظر ساخته شده سپس شیشه به همراه قالب وارد کوره های مخصوصی خواهد شد .

 

شیشه 10 میل رنگی دوجداره

برای تولید شیشه خم دوجداره ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده شده و دور ان با چسب پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه 10 میل رنگی درب شیشه ای

اجرای درب های شیشه ای اغلب با استفاده از شیشه های 10 میل صورت می گیرد به طور مثال می توان درب های شیشه ای دودیند ساختمان اشاره کرد که معمولا از شیشه 10 میل شفاف و دودی بکار برده می شود .

 

شیشه 10 میل رنگی  استیند گلاس

طرح دیگری از شیشه های 10 میل دکوراتیو که ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی روی شیشه صورت می گیرد ، شیشه استیند گلاس اغلب به صورت دوجداره تولید می شود .

 

شیشه 10 میل رنگی حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های 10 میل حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه 10 میل رنگی هوشمند 

در این طرح از شیشه های 10 میل با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه 10 میل رنگی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه 10 میل رنگی محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن می توان از شیشه های رنگی 10 میل دو رو نما استفاده کرد ، به طور مثال در جدیدترین طرح محافظ سنگ قبر از شیشه های دودی سکوریت شده بکار می رود .

 

شیشه 10 میل رنگی میز شیشه ای 

میزهای شیشه ای جذاب ترین طرح میز اداری و مبلمان محسوب می شود که در ابعاد مختلفی قابل تولید است به طور مثال برای تولید میز شیشه ای جلو مبلی در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ از شیشه های 10 میل مشکی بکار می رود .

 

شیشه 10 میل رنگی – تاشو 

با توجه به تولید شیشه های 10 میل تاشو دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدنی شکل براحتی می توانید شیشه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و ثبت سفارش شیشه 10 میل رنگی

برای اطلاع از قیمت شیشه 10 میل رنگی و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه 10 میل رنگی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه 10 میل رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

شیشه 10 میل رنگی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه 10 میل رنگی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.agc-yourglass.com

تیم تحریریه کولیوند