فهرست این مقاله

شیشه 12 میل کریستال

عرضه انواع شیشه 12 میل کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند                0912823524202188621912

 

شیشه 12 میل کریستال

 

 

شیشه 12 میل کریستال

امروزه در صنعت شیشه در هر ضخامتی شیشه تولید می شود در صورتی که تا چند سال پیش فقط شیشه های 4 میل و 10 میل وجود داشت ، با تولید شیشه های 2 میل تا 20 میل بویژه شیشه 12 میل کریستال کار برای مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی بسیار راحت تر شده است پس از تولید شیشه 10 میل در صنعت شیشه در واقع شیشه 15 میل تولید شد که اخلاف بسیار زیادی از نظر ضخامت با شیشه 10 میل دارد به همین دلیل شیشه 12 میل کریستال و فلوت به عنوان یک شیشه ی با ضخامت متوسط تولید شد .

در این مقاله به بررسی شیشه 12 میل کریستال می پردازیم و کاربردهای این نوع شیشه ها را به صورت کامل شرح خواهیم داد ، بطور کلی ضخامت شیشه باید با توجه به ابعاد شیشه و جایی که شیشه استفاده خواهد شد تعیین شود به عنوان مثال برای میز ناهارخوری با ابعاد 1 * 2 متر که فقط از پایه نشکیل شده است باید از شیشه 12 میل کریستال یا ساده استفاده کرد .

مثال دیگری در رابطه با ساخت آکواریوم های خانگی اینکه برای ساخت آکواریوم با طول 1 متر ، عرض نیم متر و ارتفاع نیم متر هم باید از شیشه 12 میل کریستال یا ساده استفاده کرد اما اگر ایعاد آکواریوم مورد نظر با طول 80 سانتی متر ، عرض 40 سانتی متر و ارتفاع 4 سانتی متر بود می توان از شیشه 10 میل هم استفاده کرد .

بنابراین تعیین ضخامت شیشه یک اصل بسیار مهم در اجرای هر پروژه ای می باشد که حتما باید توسط یک کارشناس شیشه انجام بپذیرد ، به کرات مشتریان گرامی با کارشناسان ما تماس گرفته اند و از اینکه چرا شیشه رومیزی آن ها خیلی زود شکسته شده و آکواریوم آن ها در کوتاه مدت ترک برداشته است ابراز ناراحتی کرده اند .

شیشه های 12 میل از نظر شفافیت به سه دسته ی شیشه 12 میل کریستال ، شیشه 12 میل کلیر و شیشه 12 میل فلوت تقیسم بندی می شود که با هر کدامیک از شیشه ها می توان شیشه های دکوراتیوی مانند شیشه خم ، شیشه لمینت ، دوجداره و … را تولید کرد .

 

تفاوت شیشه 12 میل کریستال با شیشه 12 میل فلوت و کلیر

شیشه های فلوت به دلیل ترکیبات ساختاری آن در واقع سبز رنگ دیده می شود که هر چه ضخامت شیشه بیشتر باید در واقع میزان سبزی شیشه هم بیشتر خواهد شد به همین دلیل است افرادی که شیشه 10 میل به بالا مانند شیشه 12 میل فلوت را خریداری می کنند از سبز رنگ بودن شیشه گلایه دارند ، این نوع شیشه ها را باید در مکان هایی که طراحی دکوراسیون و تزیین فضای داخلی مطرح نیست استفاده شود .

شیشه 12 میل کریستال بر خلاف شیشه های فلوت به دلیل وجود ذرات کریستالی در ساختار شیشه دارای شفافیت بسیار بالایی است و حتی اگر شیشه را از لبه ی آن مشاهده کنید سفید رنگ دیده خواهد شد و مایل به رنگ آبی فیروزه ای می باشد .

شفافیت شیشه 12 میل کریستال به شکلی است که کاملا قابل تشخیص می باشد اما یک راه فنی هم وجود دارد که می توان شیشه 12 میل کریستال را از شیشه 12 میل فلوت تشخیص داد و آن هم اینست که شیشه کریستال از لبه بصورت سفید رنگ مایل به رنگ آبی فیروزه ای است اما شیشه فلوت از لبه کاملا سبز رنگ و تیره می باشد .

 

انواع شیشه 12 میل کریستال

در کشور ما سه نوع از شیشه 12 میل کریستال وجود دارد که بهترین آن شیشه کریستال بلژیک است همانطور که اطلاع دارید کشور بلژیک در صنعت شیشه بسیار قدرتمند می باشد ، نوع دوم شیشه 12 کریستال چینی است که در چند سال گذشته از نظر کیفیت با سرعت بسیار زیادی در حال نزدیک شدن به کشور بلژیک می باشد و در نهایت هم شیشه های کریستالی ایرانی می باشد .

هنوز از نظر کیفیت و شفافیت شیشه 12 میل کریستال ایرانی مشابه شیشه های 12 میل کریستال بلژیکی و چینی نیست اما با تلاش های بی وقفه ی پژوهشگران در صنعت شیشه هر روز شاهد رشد و افرایش کیفیت شیشه های کریستالی هستیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر شیشه 12 میل کریستال ، شیشه های 10 میل کریستال ، 15 میل کریستال و 20 میل کریستال را نیز به صورت جام و قواره عرضه می نماید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقااله های مربوطه مراجعه نمایید .

 

شیشه 12 میل کریستال ایرانی

خوشبخاته در سال اخیر شاهد تولید شیشه های کریستال ایرانی به نام وین وایت در ضخامت های مختلفی هستیم ، با تولید این نوع شیشه ها از خروج ارز قابل توجهی از کشور جلوگیری شده است .

 

شیشه 12 میل کریستال آکواریوم

برای ساخت آکواریوم ها نیز بهتر است که از شیشه های کریستالی استفاده شود زیرا شفافیت بالای این نوع شیشه ها موجب نمای زیباتر آکواریوم خواهد شد ، این نوع شیشه ها با چسب های مخصوصی به هم چسبیده می شوند .

 

شیشه 12 میل کریستال رنگی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های 12 میل رنگی کریستال توسط پیسوله های رنگی و کوره های با درجه حرارت بسیار بالا تولید می شود البته شیشه های 12 میل رنگی دو رو نمای دودی و برنز نیز وجود دارد .

 

شیشه 12 میل کریستال سکوریت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده و به صورت فریم لس نصب شود باید شیشه کریستال را داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داد تا اینکه به حالت سکوریت تبدیل شود .

 

شیشه 12 میل کریستال لمینت

برای تولید شیشه های 12 میل لمینت ابتدا دو عدد شیشه 6 میل کریستال با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند ، مقاومت این نوع شیشه ها از شیشه های سکوریت بیشتر است .

 

شیشه 12 میل کریستال دوجداره

در پروژه هایی که جلوگیری از اتلاف انرژی در اولویت قرار دارد باید از شیشه های دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها از دو عدد شیشه با ابعاد یکسان و اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی استفاده می شود .

 

شیشه 12 میل کریستال حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی روی شیشه های 12 میل حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه 12 میل کریستال اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های 12 میل که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده می شود .

 

شیشه 12 میل کریستال هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های 10 میل که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کرا خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه 12 میل کریستال هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه 12 میل کریستال هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه 12 میل معرفی شده است ، قیمت شیشه 12 میل کریستال هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های 12 میل ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه 12 میل کریستال محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن اغلب از شیشه های 12میل کریستال استفاده می شود بدین شکل محافظ دارای مقامت مناسبی بوده و هم نمای آن بسیار زیبا و شکیل خواهد شد .

 

شیشه 12 میل کریستال دیوارپوش 

برای تولید دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های رنگی 12 میل بکار برد به طور مثال برای یک دیوار با طول 300 سانتی متر و عرض 150 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل لاکوبل بکار برد .

 

شیشه 12 میل کریستال رفلکس

طرح خاص دیگری از شیشه های کریستال 12 میل که با استفاده از شیشه های رفلکس تولید می شود ، این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، مسی ، شامپاینی ، برنز و آبی وجود دارد ، شیشه های رفلکس در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه 12 میل کریستال میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های 12 میل کریستال استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری 10 نفره از شیشه 10 میل بکار می رود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد ، شیشه های میز در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه 12 میل کریستال تاشو 

در این طرح از شیشه های 12 میل شاهد سیستم تاشو خویاهد بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هناگ باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواج هستید بهتر است که از شیشه 12 میل کریستال تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه 12 میل کریستال مات 

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

 

شیشه 12 میل کریستال - اینستاگرام

 

شیشه 12 میل کریستال - واتساپ

 

 

جهت سفارش انواع شیشه 12 میل کریستال به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه 12 میل کریستال و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند بصورت حضوری شیشه 12 میل کریستال مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه 12 میل کریستال به صورت جام و قواره در صنایع شیشه و آینه کولیوند به فروش می رسد در ضمن سفارشات شهرستان ها نیز پذیرفته می شود و در کمترین زمان ممکن شییشه ارسال خواهد شد .

 

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل نشکن

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

شیشه 12 میل کریستال

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه 12 میل کریستال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.jingglass.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند