فهرست این مقاله

شیشه 12 میل

عرضه انواع شیشه 12 میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                            0912823524202188621912

 

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

اینکه شیشه با چه ضخامتی را باید استفاده کنیم یکی از دغدغه های مهم در هنگام سفارش شیشه مشتریان گرامی است در پاسخ باید گفت ضخامت شیشه کاملا بستگی به ابعاد شیشه و همچنین نوع استفاده از شیشه می باشد به طور مثال برای شیشه میز ناهارخوری 8 نفره یا ده نفره باید از شیشه با ضخامت 10 میل استفاده شود اما برای شیشه دوجداره با ابعاد 50 * 100 شیشه 6 میل مناسب خواهد بود .

شیشه ی 12 میل با شیشه 10 میل تنها 2 میل اختلاف دارد اما میزان فشاری که تحمل کرده حدود 2 برابر شیشه 10 میل می باشد و به همین دلیل است که برای شیشه رومیزی که فقط پایه زیر شیشه قرار می گیرد بهتر است که از شیشه 12 میل 15 میل و 20 میل استفاده شود .

وزن شیشه 12 میل نسبت به شیشه های 10 میل بیشتر است اما در مقایسه با شیشه های 15 میل و 20 میل بسیار سبکتر می باشد به همین دلیل هم در اغلب پروژه هایی که نیاز به شیشه ای با مقاومت بالا و وزدن مناسب است استفاده می شود .

 

واحد اندازه گیری ضخامت شیشه 12 میل

ضخامت شیشه ها در صنعت شیشه و آینه با واحد اندازه گیری میلی متر سر و کار دارد و همه کسانی که در این صنعت گسترده فعالیت دارند ضخامت شیشه ها را با میلی متر اندازه گیری می کنند ، اینکه چرا واحد میلی متر برای اندازه گیری ضخامت شیشه انتخاب شده است دلیل ساده ای دارد و آن هم ضخامت شیشه های ارائه شده در این صنعت است به این معنی که شیشه های ارائه شده  در صنعت شیشه و آینه با واحد اندازه گیری میلی متر تطابق دارد .شیشه 12 میل

 

کاربرد های شیشه 12 میل صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- شیشه سکوریت

2- شیشه های رومیزی

3- شیشه های لمینت

4- محیط هایی که  از شیشه به عنوان پارتیشن استفاده کرده اند

6- محیط هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد و معمولا پر تردد هستند

7- شیشه کریستال

8- ساخت میز شیشه ای

9- ساخت آکواریوم خانگی

 

ابزار مورد استفاده در  شیشه 12 میل

1- دیاموند

2- تراش دوپله

3- تراش

4- لول ساده

5- لول براق

6- لول تخت

7- تراش سه پله

 

 

انواع شیشه 12 میل

 • شیشه های 12 میل سکوریت
 • شیشه های 12 میل دوجداره
 • شیشه های 12 میل لمینت
 • شیشه های 12 میل چاپی
 • شیشه های 12 میل سندبلاست
 • شیشه های 12 میل ساتینا
 • شیشه های 12 میل خم
 • شیشه های 12 میل کریستال 

 

شیشه های 12 میل در تمامی موارد ذکر شده بالا مورد استفاده قرار می گیرد اما شیشه 12 میل  در شیشه سکوریت و رومیزی بیشترین کاربرد را دارد و اگر توجه کرده باشید شیشه سکوریت نصب شده در فروشگاه ها تقریبا همگی شیشه 12 میل هستند به این دلیل که روش سکوریت صرفا برای رفع خطر شکستن شیشه می باشد و طبیعی است که یرای انتخاب شیشه سکوریت از نظر ضخامت شیشه ی 12 میل استفاده شود .

در ساخت شیشه های لمینت 12 میل در واقع دو شیشه 6 میل توسط لایه PVB به چسبانده خواهند شد و بدین ترتیب شیشه 12 میل لمینت تولید می شود ضمنا قبل از دو جداره کردن شیشه ها ، آن ها را وارد کوره کرده و یه سکوریت تبدیل می کنیم .

بنابراین اینکه چه ضخامتی از شیشه ( شیشه چند میل ) باید مورد استفاده قرار دهید کاملا بستگی به فشاری که شیشه متحمل خواهد شد دارد به عبارت دیگر باید توجه کرد شیشه در چه مکانی مورد استفاده قرار می گیرد و مطابق با آن ضخامت شیشه را تعیین خواهیم کرد .

 

شیشه 12 میل سکوریت 

شیشه های 10 میل به بالا فرآیند سکوریت کردن متفاوتی را دارند و مدت رمانی که شیشه های 12 میل باید داخل کوره سکوریت قرار بگیرد بسیار بیشتر از یک شیشه 8 میل و 10 میل می باشد ، این نوع شیشه ها بیشتر در اجرای پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد .

 

شیشه 12 میل دوجداره

شیشه های 12 میل دوجداره در دو حالت تولید می شود که در حالت اول دو شیشه 6 میل توسط لایه PVB به هم متصل می شوند این نوع شیشه ها با نام شیشه لمینت شناخته شده هستند  و در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد بکار می رود اما در حالت دوم شیشه 12 میل دوجداره از دو شیشه 4 میل و یک اسپیسر 4 میل تشکیل شده است و در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژیست بکار خواهد رفت .

 

شیشه 12 میل دودی

با توجه به اینکه شیشه های دودی در چند سال گذشته مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است تولید این نوع شیشه ها البته به صورت فلوت در صنعت شیشه کشورمان رواج پیدا کرده است ، شیشه 12 میل دودی اغلب به منظور تولید شیشه های رومیزی با ابعاد بزرگ استفاده می شود به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری که فقط دارای تعدادی پایه است باید از این نوع شیشه ها استفاده کرد .

 

شیشه 12 میل کریستال

شیشه های 12 میل از نظر شفافیت به سه دسته ی شیشه های فلوت ، کلیر و کریستال تقسیم بندی می شود که در این بین شیشه کریستال 12 میل شفافیت و درخشندگی بسیار بیشتری نسبت به شیشه فلوت و کلیر دارد .

شیشه 12 میل وین وایت نیز در صنایع شیشه و آینه کولیوند عرضه می شود این نوع شیشه ها کیفیت بسیار بالایی داشته و قیمت به مراتب کمتری نسبت به شیشه های کریستال خارجی دارند .

 

شیشه 12 میل کلیر و سوپر کلیر

در واقع شیشه های کلیر و سوپر کلیر از نظر شفافیت بین شیشه های فلوت و کریستال قرار دارد و به دلیل قیمت مناسب در اغلب پروژه هایی که نمای شیشه ای اجرای خواهد شد بکار می رود ، شیشه 12 میل سوپر کلیر کارخانه های مختلفی در ایران تولید می شود که خوشبختانه واردات این نوع شیشه ها و سایر شیشه های ضخیم  در چند سال گذشته بسیار کاهش یافته است .

 

شیشه 12 میل لمینت

برای تولید شیشه لمینت 12 میل از 2 دو شیشه 6 میل استفاده می شود به طوری که ابتدا شیشه ها طبق ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط لایه چسبناک PVB یا SGP به یکدیگر چسبیده خواهند شد ، شیشه 12 میل لمینت در پروژه هایی نظیر اجرای نرده شیشه ای با ابعاد بزرگ کاربرد دارد یا در اجرای کف شیشه ای معمولا از شیشه های 12 میل و 15 میل لمینت استفاده می شود .

 

شیشه 12 میل رنگی

شیشه های 12 میل رنگی به صورت دو رو نما در رنگ برنز و دودی و به صورت یک رو نما یا لاکوبل در طیف وسیع رنگی تولید می شود ، شیشه های یک رو نما توسط دستگاه چاپ تولید می شوند ، شیشه 12 میل رنگی در پروژه هایی نظیر اجرای پارتیشن های شیشه ای فریم لس و اجرای پله های شیشه ای کاربرد دارد در اینگونه پروژه ها در صورت استفاده از شیشه های با ضخامت کمتر احتمال شکست شیشه بسیار بالاست .

 

شیشه 12 میل طرح دار 

تولید شیشه های طرح دار 12 میل به دو صورت رنگی و مات صورت می گیرد به طوری که برای تولید شیشه های طرح دار رنگی از دستگاه چاپ و برای تولید شیشه های طرح دار مات از دستگاه سندبلاست استفاده می شود .

 

شیشه 12 میل رومیزی

برای تولید شیشه های رومیزی که میز فقط از تعدادی پایه تشکیل شده است باید از شیشه های با ضخامت بالا نظیر شیشه های 12 میل ، 15 میل و 20 میل استفاده کرد ، شیشه های 12 میل از وزن مناسبی نیز جهت جابجایی برخوردار است ، به طور مثال برای تولید میز شیشه ای جلو مبلی با طول 110 سانتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر باید از شیشه 12 میل استفاده کرد .

 

شیشه 12 میل آکواریوم

ساخت آکواریوم های با ابعاد بزرگ نیز نیاز به استفاده از شیشه های با ضخامت 12 میل ، 16 میل و 20 میل دارد به طور مثال جهت تولید آکواریوم با طول 170 سانتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد .

 

شیشه 12 میل مات

به طور کلی دو نوع شیشه مات 12 میل در صنعت شیشه تولید شده است که با نام های ساتینا و سندبلاست شناخته شده است ، شیشه های سندبلاست در طرح های مختلفی تولید می شود اما شیشه ساتینا ساده می باشد .

 

شیشه 12 میل دیاموند

ابزارهای مختلفی را می توان روی شیشه های 12 میل اعمال کرد اما در 70 درصد پروژه هایی که با استفاده از شیشه های 12 میل اجرا می شود از ابزار دیاموند بکار برده خواهد شد به طور مثال می توان به شیشه رومیزی اداری اشاره کرد .

 

شیشه 12 میل خم

برای تولید شیشه های 12 میل خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد ، تولید شیشه 12 میل خم نیاز به زمان بسیار بیشتری نسبت به شیشه های با ضخامت کمتر دارد و به همین دلیل نیز قیمت شیشه های خم بیش از 10 میل حدود دو برابر شیشه های کمتر 10 میل است .

 

شیشه 12 میل حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه مستر ( MASTER ) طرح های مختلفی روی شیشه حکاکی می شود به عبارتی در این طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال در برخی از پروژه ها لوگوی مجموعه روی شیشه 12 میل حکاکی می شود بدین شکل تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

شیشه 12 میل اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های 12 دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسید کاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ فشار قوی استفاده خواهد شد .

 

شیشه 12 میل نرده شیشه ای

برای اجرای نرده های شیشه ای با ابعاد بیش از حد استاندارد باید از شیشه 12 میل لمینت شده استفاده کرد ضمنا نرده شیشه ای را می توان در طرح های مختلفی اجرا کرد که جدیدترین آن به صورت فریم لس است به عبارتی نرده شیشه ای به دو روش اسپیگت و یو چنل اجرا می شود که در اغلب موارد از شیشه 12 میل استفاده خواهد شد .

 

شیشه 12 میل گرد

برای تولید شیشه های گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC استفاده می شود ، برای تولید شیشه 12 میل بیضی نیز مانند شیشه های 12 میل گرد از بیضی بر و دستگاه CNC و MASTER  استفاده می شود .

 

شیشه 12 میل میز شیشه ای

ساخت میزهای شیشه ای نیز با استفاده از شیشه های با ضخامت بیش از 10 میل صورت می گیرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای عسلی و جلو مبلی از شیشه های 12 میل کریستال استفاده می شود .

 

شیشه 12 میل کف شیشه ای

برای اجرای کف شیشه ای ابتدا با استفاده از فریم های فلزی با ضخامت بالا کف ساختمان شبکه بندی شده سپس شیشه های 12 میل لمینت داخل فریم های تعبیه شده قرار داده خواهد شد .

 

شیشه 12 میل استیند گلاس

طرح خاصی از شیشه های 12 میل که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه های استیند گلاس از قیمت بالایی نیز برخوردار می باشد به طور مثال برای اجرای گنبد شیشه ای بهتر است که از شیشه 12 میل استیند گلاس خم استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای خارجی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه 12 میل هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های 12 میل که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه 12 میل هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه 12 میل هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های ضخبم شناخته شده است .

 

شیشه 12 میل اکریلیک

در این طرح با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ های اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری محسوب می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است شیشه 12 میل اکریلیک برای اولین بار در ایران توسط هنزمندان تولید شد اما خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها نیز قرار گرفته است .

شیشه 12 میل اکریلیک اغلب در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه 12 میل اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های 12 میل رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع از شیشه های رنگی با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد ، شیشه 12 میل اکلیلی در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

 

شیشه 12 میل وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های 10 میل و 12 میل کریستال استفاده کرد ، این نوع وایت بردها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد را تحت تاثیر زیبایی منحصربفردی قرار خواهد داد .

 

شیشه 12 میل محافظ شیشه ای سنگ قبر

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر باید از شیشه های 12 میل لمینت شده استفاده کرد بدین شکل شیشه مقومت مناسبی در برابر ضربه خواهد داشت و همچنین دارای نمای زیباییست به طور مثال برای تولید محافظ شیشه ای با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه 12 میل کریستال سکوریت شده بکار برد بدین شکل محافظ مقاومت مناسبی خواهد داشت .

 

شیشه 12 میل پارتیشن شیشه ای 

برای اجرای پارتیشن های شیشه ای مدرن نیز با ابعاد بیش از حد استاندارد باید از شیشه های 12 میل کریستال و سوپر کلیر استفاده کرد به طور مثال در ساختمان های اداری تز شیشه های 12 میل رامات بکار برد .

 

شیشه 12 میل مشجر 

به طور کلی شیشه های مشجر در ضخامت های 4 میل ، 6 میل ، 8 میل ، 10 میل و 12 میل تولید شده است که در این بین شیشه مشجر 12 میل در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد استفاده خواهد شد ، شیشه های مشجر در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند بری تولید شده به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه 12 میل بیضی

برای تولید شیشه های بیضی باید از دستگاه مستر و سی ان سی استفاده کرد این نوع شیشه ها دارای اختلاف ابعاد مشهود بین عرض و ارتفاع است چرا که در غیر این صورت شکل هندسی بیضی ایجاد نخواهد شد ، شیشه های بیضی در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هشومند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه 12 میل میز شیشه ای 

برای تولید میز شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های 12 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری 8 نفره از شیشه های 12 میل بکار می رود ، میزهای تمام شیشه ای فقط در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه 12 میل میز تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های 12 میل که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز و بسته شدن شیشه ها روی هم قرار گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه 12 میل تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه 12 میل میز طرح سنگ 

متقاوت ترین نوع شیشه های 12 میل که طرح های مختلف سنگ گرانیتی و سرامیکی روی شیشه ایجاد شده است این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه میز ناهارخوری بکار می رود ، شیشه های  طرح سنگ فقط در پروژه های لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی نیز قرار گرفته است .

 

 

شیشه 12 میل - اینستاگرام

 

شیشه 12 میل - واتساپ

 

اَبزار شیشه 12 میل  

 • تخت براق
 • دیاموند
 • تراش ( پخ )
 • تراش دو پله
 • تراش سه پله
 • تراش انگشتی
 • تراش 45 درجه

شیشه 12 میل

 

 

نحوه سفارش شیشه 12 میل به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل شیشه های 12 میل را در انواع گوناگون و رنگ های مختلف مانند شیشه 12 میل سکوریت ، شیشه 12 میل برنز برای رومیزی و … از طریق تماس با شماره های 02188621912  –  09128235242   –  09214195178   به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و در کمترین زمان سفارش خود را تحویل بگیرید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه 12 میل مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید صنایع شیشه و آینه کولیوند تحویل دهید .

جهت مشاهده همه نمونه کارهای شیشه 12 میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید : نمونه کارها  ➡

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات نصب شیشه 12 میل سکوریت و رومیزی را هم انجام می دهد ، شما می توانید نمونه کارهای شیشه 12 میل ما را در کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند به آدرس koolivandcom@  دنبال کنید .

 

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 15 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل میز

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه دودی

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

شیشه 12 میل

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه 12 میل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

www.indiamart.com

تیم تحریریه کولیوند