فهرست این مقاله

شیشه 15 میل

عرضه انواع شیشه 15 میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                            0912823524202188621912

 

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

در صنعت شیشه و آینه هر روز شاهد شیشه هایی با طرح های گوناگون و ضخامت های مختلفی هستیم به طوری که مهندسی عمرانی و طراحان دکوراسیون داخلی با توجه به نیاز و مکانی که قصد استفاده از شیشه را دارند می توانند شیشه با ضخامت خاصی را مورد استفاده قرار دهند این امر موجب کاهش خطرات ناشی از شکستن شیشه خواهد شد چرا که شیشه های با ضخامت بالا مقاومت بسیار بالایی را در بر دارند .

با افزایش ضخامت شیشه فلوت به طبع رنگ سبز در شیشه بیشتر دیده می شود از همین رو بهتر است که برای پروژه های که نمای کار اهمیت زیادی دارد از شیشه 15 میل کریستال استفاده کرد ، شیشه 15 میل در واقع اندازه ای برابر با 15.8 میل دارد اما در بازار صنعت شیشه با نام شیشه 15 میل و 16 میل شناخته شده است که وزن این نوع شیشه ها به دلیل ضخامت زیاد سنگین تر از شیشه های معمولی می باشد .

قیمت شیشه 15 میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند به دلیل فروش مستیقم و حذف واسطه ها به میزان قابل توجهی کمتر از سایر مراکز فروش این نوع شیشه ها می باشد ضمنا توجه داشته باشید که شیشه های 15 میل با با 3 درجه کیفیت مختلف در ایران موجود می باشد .

 

عرضه انواع شیشه 15 میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند

در گذشته با توجه به اینکه فقط شیشه های 4 میل و 6 میل ساده و مشجر در صنعت شیشه تولید می شد در بسیاری از موارد شیشه پس از مدت کوتاهی دچار شکستگی می شد اما با رویکار آمدن شیشه های 10 میل ، 12 میل و شیشه 15 میل این مشکل به طور کامل برطرف شد لذا شیشه به دلیل ضخامت بالا دارای مقاومت بالایی نیز می باشد ، پس از تولید شیشه 15 میل تولید کنندگان در صنعت شیشه روی به تولید شیشه 20 میل هم آوردند که مقاومت آن بیش از سایر شیشه های اشاره شده می باشد اما از وزن بسیار سنگینی برخوردار است .

 

انواع شیشه 15 میل صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه های 15 میل فلوت ساده
 • شیشه های 15 میل فلوت برنز
 • شیشه های 15 میل کلیر
 • شیشه های 15 میل کریستال
 • شیشه های 15 میل سکوریت
 • شیشه های 15 میل دوجداره
 • شیشه های 15 میل لمینت

 

کاربردهای شیشه 15 میل صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه رومیزی
 • شیشه میز ناهارخوری 
 • شیشه میز غذاخوری
 • شیشه میز جلو مبلی
 • میز شیشه ای
 • میز شیشه ای خم
 • پارتیشن شیشه ای
 • دیوارپوش شیشه ای
 • ساخت آکواریوم
 • درب شیشه ای
 • سقف شیشه ای

 

تفاوت شیشه 15 میل فلوت و کریستال

شیشه های 15 میل فلوت و کریستال از نظر شفافیت و وضوح باهم متفاوتند به عبارت دیگر شیشه کریستال به دلیل وجود ذرات کریستالی شفاف تر از شیشه های فلوت می باشند برای تشخیص این دو نوع شیشه می توان به لبه های شیشه توجه کرد اگر لبه های شیشه سبز رنگ به نظر برسد شیشه فلوت خواهد بود اما اگر لبه های شیشه سفید و مایل به رنگ آبی فیروزه ای به نظر برسد شیشه کریستال خواهد بود .

خوشبختانه شیشه 15 میل کریستال ایرانی با نام شیشه 15 میل وین وایت نیز تولید شده است که با ابعاد مختلفی در صنایع شیشه و آینه کولیوند عرضه می شود ، شفافیت شیشه وین وایت بسیار بالا و حتی کمتر از شیشه کریستال خارجی نیست .

 

شیشه 15 میل سوپر کلیر 

از نظر شفافیت شیشه یک سطح پایین تر از شیشه های کریستال ، شیشه سوپر کلیر است ، این نوع شیشه ها مانند شیشه فلوت دارای مغز سبز رنگ می باشد و در پوژه های مختلفی کاربرد دارد توجه نمایید که شیشه 15 میل سوپر کلیر نسبت به شیشه های 15 میل کریستال یا اکسترا کلیر شفافیت کمتری داشته و میزان سبز بودن آن بیشتر است به همین دلیل از قیمت کمتری نسبت به شیشه کریستال برخوردار می باشد .

 

شیشه 15 میل سکوریت

برای تولید شیشه های 15 میل سکوریت ابتدا باید شیشه با دستگاه CNC طیق ابعاد مورد نظر برش خورده و سپس وارد کوره های مخصوص سکوریت کردن شود علت برش شیشه با دستگاه اینست که شیشه  اگر با الماس برش داده شود احتمال شکست شیشه بالا خواهد بود بنابراین شیشه های بالای 10 میل را باید با دستگاه CNC برش داد .

تولید شیشه 15 میل سکوریت به زمان بیشتری نبست به شیشه های سکوریت با ضخامت کمتر دارد و شیشه مدت زمان بیشتری در داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده می شود ، به طور مثال برای اجرای نرده های شیشه ای با ابعاد بزرگ و ساخت آکواریوم های استوانه ای شکل با قطر بیش از 70 سانتی متر باید از شیشه 15 میل سکوریت شده استفاده کرد .

 

شیشه 15 میل رومیزی

میزهایی که فقط از پایه های سنگی تشکیل شده است و به عبارتی هیچ گونه صفحه ای زیر شیشه قرار نداشته باشد برای تولید شیشه رومیزی آن از شیشه 12 میل ، 15 میل و 20 میل استفاده کرد ، مقاومت شیشه 15 میل بسیار بیشتر از شیشه های 10 میل می باشد به همین دلیل هنگام برخورد اشیاء و ظروف به شیشه اختمال شکستن آن به مراتب کمتر از شیشه های با ضخامت کمتر است .

 

شیشه 15 میل دودی

شیشه های 15 میل دودی اغلب به عنوان شیشه های رومیزی که میز فقط از تعدادی پایه تشکیل شده است استفاده می شود ، لازم به ذکر است که این نوع شیشه ها با 3 درجه کیفیت در بازار عرضه می شود ، شیشه 15 میل دودی معمولا برای تولید شیشه های رومیزی و میزهای شیشه ای جلو مبلی و عسلی استفاده می شود به طوری که لبه های شیشه ابزار دیاموند زده خواهد شد .

 

شیشه 15 میل برنز

شیشه های 15 میل برنز هم مانند شیشه های 15 میل دودی با 3 درجه کیفیت تولید می شود ، همانطور که در مقاله های دیگری هم شرح داده شد شیشه برنز مایل به رنگی قهوه ای است در حالی که شیشه های دودی مشکی به نظر می رسد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری میزی که از تعدادی پایه چوبی قهوه ای تشکیل شده است باید از شیشه 15 میل برنز استفاده کرد .

 

شیشه 15 میل رنگی لاکوبل

شیشه های 15 میل رنگی لاکوبل را می توان در رنگ های مختلفی تولید کرد به طوری که ابتدا شیشه را در ابعاد مورد نظر برش داده سپس با استفاده از دستگاه چاپ یک طرف شیشه رنگ خواهد شد ، البته نوع دیگری از شیشه 15 میل لاکوبل با استفاده از پیسوله تولید می شود به طوری که رنگ مورد نظر داخل مخزن پیسوله ریخته شده و روی شیشه پاشیده خواهد شد .

 

شیشه 15 میل لمینت

شیشه های 15 میل لمینت برای اجرای پروژه های نرده شیشه ای ، سقف شیشه ای ، کف شیشه ای و پله شیشه ای استفاده می شود و در دو نوع فلوت و کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود ، شیشه 15 میل لمینت شده در پروژه هایی نظیر اجرای نرده های شیشه ای فریم لس ، پله شیشه ای و کف شیشه ای کاربرد دارد چرا که مقاومت این نوع شیشه ها بسیار بالاست .

 

شیشه 15 میل خم

برای ساخت میزهای شیشه ای خم با ابعاد بیش از 1 متر از شیشه 15 میل استفاده می شود زیرا این نوع شیشه ها مقاومت بسیار بالایی دارند و در اثر ضربه های با فشار کم دچار شکستگی و ترک نخواهد شد ، تولید شیشه 15 میل خم به زمان بسیار بیشتری نسبت به تولید شیشه های خم با ضخامت کمتر از 10 میل دارد چرا که شیشه به حرارت بیشتری جهت خم شدن نیاز خواهد داشت .

 

شیشه 15 میل دوجداره

برای ساخت شیشه های دوجداره 15 میل از یک شیشه 4 میل و یک شیشه 6 میل استفاده می شود به طوری که یک اسپیسر 5 میل هم هم بین دو شیشه قرار داده می شود ، این نوع شیشه ها در اجرای پنجره های دوجداره با ابعاد بزرگ کاربرد دارد ، در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتی است باید از شیشه 15 میل دوجداره استفاده کرد .

 

شیشه 15 میل مات

شیشه های 15 میل مات به دو دسته شیشه های سندبلاست و ساتینا تقسیم بندی می شود تفاوت این دو نوع شیشه در طرح دار بودن شیشه های سندبلاست است در حالیکه شیشه ساتینا فقط به صورت ساده تولید می شود ، شیشه 15 میل مات معمولا برای اجرای نرده های شیشه ای بالکن که به صورت فریم لس نصب می شود و شیشه های رومیزی که شیشه روی  تعدادی پایه قرار خواهد گرفت کاربرد دارد .

 

شیشه 15 میل اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه طی فرآیندی زمانبر اسیدکاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده نیز شناخته شده است ، جهت تولید شیشه های اسیدکاری شده ابتدا شیشه 15 میل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس طرح توسط دستگاه کاتر پلاتر برش داده می شود در مرحله ی بعدی اسیدکاری با پمپ فشار قوی روی شیشه صورت می گیرد .

 

شیشه 15 میل حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه مستر طرح های مختلفی روی شیشه های 15 میل حکاکی می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده خواهد شد البته توجه داشته باشید که حکاکی روی شیشه 15 میل به دلیل ضخامت بالای شیشه زمانبر است به عبارتی تراش دادن این نوع شیشه ها نیاز به زمان زیادی دارد .

 

شیشه 15 میل – میز شیشه ای

برای ساخت میزهای شیشه ای معمولا از شیشه های با ضخامت بیش از 10 میل استفاده می شود در این بین میزهایی که ابعاد آن دارای طول بیش از 100 سانتی متر است نیاز به شیشه های 15 میل و 20 میل دارد ، برای تولید میز شیشه ای خم ابتدا شیشه 15 میل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه 15 میل – آکواریوم

چنانچه ابعاد آکواریوم بیش از حد استاندارد در نظرگرفته شود باید از شیشه های 15 میل برای ساخت آکواریوم استفاده کرد زیرا فشار آب به گونه ای است که در صورت استفاده از شیشه های با ضخامت کمتر شیشه شکسته خواهد شد ، به طور مثال برای ساخت آکواریومی با طول 150 سانتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر باید از شیشه 15 میل استفاده کرد .

 

شیشه 15 میل – کف شیشه ای

اجرای کف شیشه ای نیز نیاز به شیشه های با ضخامت بالا مانند شیشه های 15 میل و 20 میل دارد البته ابتدا با استفاده از فریم های آهنی نوعی شبکه بندی ایجاد شده سپس شیشه ها داخل فریم قرار داده می شود ضمنا برای اجرای کف شیشه ای باید از شیشه ی 15 میل سکوریت و لمینت شده استفاده کرد در این صورت مقاومت شیشه در برابر ضربه و فشار بیشتر خواهد شد .

 

شیشه 15 میل – گرد

برای تولید شیشه های گرد 15 میل با قطر کمتر از 100 سانتی متر ار روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود ، شیشه 15 میل گرد اغلب به عنوان شیشه میز ناهارخوری استفاده می شود و حداقل دارای قطر 120 سانتی متر می باشد .

 

شیشه 15 میل – استیند گلاس

جدیدترین طرح های شیشه های 15 میل دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، رنگ اکلیلی و حکاکی تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس اغلب به عنوان شیشه درب ورودی استفاده می شود شیشه 15 میل استیند گلاس در پروژه هایی نظیر ساخت میز تمام شیشه ای خم ، پارتیشن شیشه ای ، سقف شیشه ای و اجرای کف شیشه ای ساختمان کاربرد دارد .

 

شیشه 15 میل – اکریلیک

یکی دیگر از شیشه های 15 میل طرح دار که با استفاده از رنگ های اکریلیک حروف الفبا به صورت سنتی روی شیشه نوشته می شود ، این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه رومیزی بکار می رود فرآیند تولید شیشه های 15 میل طرح دار مدرن اکریلیک زمانبر و پیچیده است و در واقع به واسطه اجرای دستی یک اثر هنری  محسوب می شود از همین رو قیمت نسبتا بالایی نسبت به سایر شیشه های 15 میل دارد .

 

شیشه 15 میل – رامات

طرح خاصی از شیشه های مات سندبلاست که خطوط افقی به صورت یکی در میان شفاف و مات است ، شیشه سندبلاست رامات 15 میل در اجرای پروژه هایی نظیر نرده های شیشه ای کاربرد دارد برای تولید شیشه 15 میل رامات ابتدا شیشه 15 میل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از دستگاه کاتر پلاتر روزرنگ ها برش داده می شود و به شیشه چسبیده خواهد شد در نهایت هم پودر سیلیس روی شیشه پاشیده می شود .

شیشه 15 میل رامات مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی ساختمان های مسکونی و اداری و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه 15 میل – نرده شیشه ای

برای اجرای نرده های شیشه ای بو چنل و اسپیگت نیز اغلب از شیشه های با ضخامت 15 میل استفاده می شود البته در برخی موارد دو عدد شیشه 6 میل به صورت لمینت شده روی هم قرار می گیرد .

 

شیشه 15 میل – هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های 15 میل که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه 15 میل هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه 15 میل هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله ی THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های 15 میل معرفی شده است قیمت شیشه 15 میل هوشمند تقریبا سه برابر شیشه های 15 میل ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در ساختمان های لوکس و خاص استفاده می کنند .

 

شیشه 15 میل – رفلکس

شیشه های رفلکس با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است و ساختار آن به گونه ای است که یک طرف آن شیشه و طرف دیگر آینه رنگی می باشد ، شیشه رفلکس در رنگ های مختلفی  مانند طلایی ، نقره ای ، دودی و برنز وجود دارد .

 

شیشه 15 میل – اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های 15 میل رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای خم جلو مبلی و میز شیشه ای ناهارخوری می توان از شیشه 15 میل اکلیلی مشکی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه 15 میل اکلیلی مدرن در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم این کشورها برخوردار می باشد .

 

شیشه 15 میل – وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای رنگی با ابعاد بررگ نیز باید از شیشه های 15 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید وایت برد با طول 150 سانتی متر و ارتفاع 100 سانتی متر از شیشه ی 15 میل بکار برده خواهد شد .

 

شیشه 15 میل – روی جزیره

برای تولید شیشه روی میز جزیره باید از شیشه های 10 میل ، 12 میل و 20 میل لاکوبل سفید و مشکی استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد را تحت تاثیر زیبایی قرار خواهد داد .

 

شیشه 15 میل – محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر باید از شیشه های 15 میل کریستال استفاده کرد بدین صورت مقاومت شیشه مناسب خواهد بود و نمای آن افراد را تحت تاثیر زیبایی منحصربفردی قرار خواهد داد به طور مثال برای تولید یک وایت برد شیشه ای با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه 15 میل کریستال سکوریت شده استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه نیز مناسب خواهد بود .

 

شیشه 15 میل – پارتیشن شیشه ای 

برای اجرای پارتیشن های شیشه ای مدرن با ابعاد بیش از حد استاندارد باید از شیشه های 15 میل سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از پارتیشن ای شیشه ای دودی بکار برد ، شیشه های پارتیشن در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه 15 میل در چه جایی بیشترین کاربرد را دارد

طبق بررسی های انجام شده از مشتریان گرامی بیشترین کاربرد شیشه 15 میل در شیشه های رومیزی با ابعاد بزرگ و ساخت میز های شیشه ای پس از این بیشترین کاربرد به ساخت آکواریوم ها تعلق دارد زیرا برای ساخت آکواریوم با ابعاد بالای یک متر باید از شیشه های 15 میل و حتی 20 میل استفاده کرد چرا که فشار آب به دلیل حجم انبوه بسیار زیاد خواهد بود .

لارم به ذکر است که ابزار شیشه های با ضخامت بالای 10 میل مانند شیشه 15 میل از نظر قیمت با شیشه های کمتر از 10 میل متفاوت است چرا که مواد بیشتری صرف ابزار زدن آن ها خواهد شد ضمنا دستگاه زمان بیشتری را باید روشن بماند .

 

شیشه 15 میل – مشجر

به طور کلی شیشه های مشجر در ضخامت های 4 میل ، 6 میل ؛ 8 میل ، 10 میل و 15 میل تولید شده است که در این بین شیشه مشجر 15 میل در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد مودر استفاده قرار خواهد گرفت ، شیشه های 15 میل در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های ضخیم معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه 15 میل بیضی

برای تولید شیشه های 15 میل بیضی باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها دراای اختلاف ابعاد مشهودی بین عرض و ارتفاع آن است چرا که در غیر این صورت شکل هندسی بیضی ایجاد نخواهد شد ، شیشه های بیضی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه 15 میل تاشو

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های 15 میل تاشو استفاده کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، شیشه 15 میل تاشو در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتاایت و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه 15 میل تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه 15 میل طرح سنگ 

متفاوت ترین نوع شیشه های 15 میل که طرح های مختلف سنگ گرانیتی و سنگ سرامیکی روی شیشه ایجاد شده است این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه بین کابینتی بکار می رود ، شیشه های طرح سنگ ضخیم فقط در پروژه های لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

 

شیشه 15 میل - اینستاگرام

 

شیشه 15 میل - واتساپ

 

ابزار شیشه 15 میل

 • تخت مات و براق
 • دیاموند
 • تراش ( پخ )
 • تراش دو پله
 • تراش سه پله
 • تراش انگشتی
 • تراش 45 درجه

شیشه 15 میل

 

 

نحوه سفارش انواع شیشه 15 میل به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش و استعلام قیمت شیشه 15 میل به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه 15 میل مورد نظر خود را به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه 15 میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 12 میل میز

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل 

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

شیشه 15 میل

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه 15 میل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.fhbrundle.co.uk

 

 

تیم تحریریه کولیوند