فهرست این مقاله

شیشه ۲ میل

عرضه انواع شیشه ۲ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                     ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه 2 میل

شیشه ۲ میل

شیشه های ۲ میل رنگی خاص ترین و عجیب ترین نوع شیشه از نظر ضخامت به شمار می روند چرا که با وجود ضخامت کم تر نسبت به دیگر شیشه ها از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند و فقط در کشورهای اروپایی مانند آلمان و بلژیک تولید می شوند ، در ادامه به جزئیات این نوع شیشه ها خواهیم پرداخت .

نکته ی جالب توجه در رابطه با شیشه های ۲ میل قیمت بالای آن ها نسبت به ضخامت کم این نوع شیشه هاست ، بسیاری از مشتریان گرامی به کرات از دلیل قیمت بالای شیشه ۲ میل به نوعی اعتراض کرده اند که در پاسخ این عزیزان باید گفت شیشه ۲ میل چه در مرحله ی تولید در کارخانه و چه در هنگام برش در کارگاه خطرات بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت از همین قیمت بالاتری هم حتی نسبت به شیشه ۴ میل دارد .

در هنگام جابجایی شیشه ۲ میل بویژه زمانی که ابعاد شیشه بیشتر از ۵۰ سانتی متر است باید بسیار با دقت و با احتیاط فرآیند جابجایی صورت گیرد لذا در غیر اینصورت شیشه براحتی شکسته خواهد شد ، به طور کلی ضخامت شیشه هر چقدر کمتر باشد در هنگام شکستن خطر بیشتری را دارد لذا توجه دشاته باشید که شیشه ۲ میل از خطرناکترین شیشه های تولید شده در صنعت شیشه محسوب می شود  .

علاوه بر جابجایی هنگام برش شیشه ۲ میل هم باید دقت بسیار زیادی انجام شود زیرا با فشردن بیش از حد الماس روی شیشه براحتی شیشه شکسته خواهد شد به طور کلی ساختار شیشه های ۲ میل با سایر شیشه ها متفاوت است بهتر است که برش شیشه توسط دستگاه CNC صورت گیرد .

لازم به ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر شیشه ۲ میل ، شیشه های ۴ میل ، ۶ میل و ۸ میل را در ابعاد مختلفی عرضه می نماید در واقع شیشه های اشاره جزء شیشه های با ضخامت کم محسوب می شوند .

 

ساختار شیشه ۲ میل 

شیشه های ۲ میل رنگی به دلیل شفافیت بالا و رنگ های متنوع با نام شیشه ۲ میل دکوراتیو هم شناخته شده هستند ، برای تولید این نوع شیشه ها از مواد ترکیبی با کیفیت مناسب و حتی کریستال استفاده می شود و به همین دلیل هم قیمت بالایی دارد .

 

شیشه ۲ میل دکوراتیو

شیشه های ۲ میل به دلیل اینکه فقط در پروژه هایی که جنبه تزیینی داشته استفاده می شود در واقع یک شیشه دکوراتیو محسوب می شود به عنوان مثال می توان به شیشه های رنگی درب چوبی اشاره کرد .

 

کاربردهای شیشه ۲ میل رنگی

این نوع شیشه های رنگی صرفا جهت کارهای تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد لذا به دلیل ضخامت کم نمی توان در ابعاد بالای ۵۰ سانتی متر از آن ها بکار برد در ادامه برخی از کاربردهای شیشه ۲ میل رنگی دکوراتیو را شرح خواهیم داد .

 

  • شیشه کاری روی دیوار
  • شیشه کاری روی ستون
  • شیشه کاری روی سقف
  • شیشه کاری روی درب چوبی سنتی
  • شیشه کاری روی تخت خواب چوبی
  • شیشه کاری روی بشقاب های تزئینی
  • شیشه کاری روی تابلوهای تزئینی
  • ساخت اشیاء شیشه ای با ابعاد کوچک
  • شیشه کاری لوستر

شیشه ۲ میل دکوراتیو در رنگ های آبی ، قرمز ، سبز و زرد در ایران وجود دارد اما در کشورهای اروپایی در طیف وسیع رنگی تولید می شود ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های ۲ میل رنگی را به صورت جام و قواره به فروش می رساند .

لازم به ذکر است که شیشه ۲ میل شفاف به عنوان شیشه قاب های عکس با ابعاد مختلف نیز کاربرد دارد این نوع شیشه ها به دلیل وزن مناسب و شفافیت بالا در تولید قاب های عکس استفاده می شود .

 

بررسی شیشه ۲ میل رنگی و پلکسی گلاس ۲ میل رنگی

در چند سال گذشته با رویکار آمدن پلکسی گلاس ها یا طلق های رنگی شفاف بخش قابل توجهی از مشتریان روی به این طلق ها آوردند و تقاضای شیشه های رنگی نسبت به گذشته کمتر شد ، پلکسی گلاس نوعی طلق رنگیست که به دلیل شفافیت بسیار بالا با شیشه ۲ میل رنگی مقایسه می شود ویژگی اصلی این نوع طلق در بی خطر بودن آن هاست چرا که به دلیل ساختاری پلاستیکی حتی اگر شکسته شود هیچ خطری را نخواهد داشت .

 

تولید آینه ۲ میل در ایران 

آینه های ۲ میل برخلاف شیشه ۲ میل رنگی در ایران تولید شده و در جام های ۱ * ۲ به بازار ارائه می شود این نوع آینه ها برای آینه کاری های ظریف و با ابعاد کوچک بکار خواهد رفت و نکته جالب اینکه آینه های ۲ میل تراش زده نمی رود زیرا احتمال شکستن آینه زیر دستگاه بسیار بالاست .

 

شَیشه ۲ میل طرح دار

طرح های مختلفی را می توان به صورت رنگی و مات روی شیشه های ۲ میل ایجاد کرد به طوری که برای تولید شیشه های طرح دار مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه های طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود .

شیشه ۲ میل سکوریت

با سکوریت کردن شیشه های ۲ میل مقاومت آن بسیار بیشتر می شود و به طبع احتما شکستن شیشه کمتر خواهد شد ، برای تولید شیشه های سکوریت از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا استفاده می شود لازم به ذکر است شیشه ۲ میل سکوریت از مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های ۲ میل خام برخوردار است .

 

شیشه ۲ میل مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، این دو نوع شیشه شبهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است .

 

شیشه ۲ میل خم

برای ساخت شیشه های ۲ میل خم ابتدا شیشه ۲ میل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه ۲ میل حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های ۲ میل حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه ۲ میل هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های ۲ میل که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

شیشه ۲ میل تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های ۲ میل که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که شیشه ها هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه ۲ میل تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

 

راه های برقرای ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان ، سفارش آینه و شیشه ۲ میل  

برای اطلاع از قیمت شیشه ۲ میل رنگی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا زا طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ۲ میل رنگی مورد نظر خود را به صورت حضوری سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه ۲ میل رنگی دکوراتیو در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه 15 میل کریستال

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

شیشه 2 میل

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ۲ میل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.wayfair.com

تیم تحریریه کولیوند