فهرست این مقاله

شیشه ۲۰ میل رومیزی

عرضه انواع شیشه ۲۰ میل رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                       ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه ۲۰ میل رومیزی

تولید شیشه ۲۰ میل موجب تحول عطیمی در صنعت شیشه شد تا جایی که امروزه از شیشه حتی در پروژه های خاص مانند اجرای کف شیشه ای و سقف شیشه ای استفاده می شود ، صنعت تولید شیشه رومیزی هم با اضافه شدن شیشه ۲۰ میل رومیزی بسیار توسعه پیدا کرد به طوری که فقط با تعدادی پایه و شیشه ۲۰ میل می توان یک میز بزرگ را تولید کرد .

همه ما به نوعی به دیدن میزهای چوبی که یک شیشه ۸ میل یا ۱۰ میل روی آن قرار گرفته عادت کرده ایم و مانند گذشته دیگر جذابیتی را ندارد اما با رویکار آمدن شیشه ۲۰ میل رومیزی یک شکل جدیدی از میزها دیده شد و به دلیل نمای شیشه ای غالب بر میز خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی و عموم مردم قرار گرفت .

برای اولین بار شیشه ۲۰ میل رومیزی توسط کشور بلژیک تولید شد و روانه بازار بین المللی گردید تقریبا در سال ۲۰۱۹ بود شیشه های ۲۰ میل در طراحی دکوراسیون داخلی بکار رفت و پس از آن کشور چین هم شروع به تولید این نوع شیشه ها کرد در کشور عزیزمان ایران هم شیشه ۲۰ میل رومیزی با استقبال بسیار زیادی مواجه شد و اغلب افراد این نوع میزها را به میزهای چوبی ترجیح می دهند .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی با پایه های استیل و سنگی    

اولین نوع شیشه های رومیزی ۲۰ میل که برای تولید آن نیاز به تعدادی پایه استیل یا سنگی داریم به طوری که شیشه روی پایه قرار خواهد گرفت ، مقاومت بسیار بالای شیشه ۲۰ میل رومیزی موجب شد که خود شیشه در واقع نقش صفحه روی پایه های میز را داشته باشد و وزن اشیای روی میز را به نوعی تحمل کند .

در اغلب موارد اگر پایه ها از جنس استیل باشند شیشه ۲۰ میل رومیزی به صورت UV روی پایه ها قرار خواهند گرفت اما اگر پایه های میز از جنس سنگی باشند شیشه به صورت کاملا ساده روی پایه ها قرار خواهد گرفت فقط این نکته را باید در نظر گرفت که پایه ها باید طوری زیر شیشه قرار بگیرند که وزن شیشه به طور برابر روی پایه ها تقسیم شود .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی برای تولید میز شیشه ای خم

نوع جدیدی از میزهای شیشه ای که با استفاده از شیشه ۲۰ میل یک میز تمام شیشه ای تولید خواهد شد به طوری که ابتدا شیشه ۲۰ میا توسط دستگاه CNC برش داده خواهد شد سپس قالب فلزی میز با طرح مورد نظر تولید خواهد شد در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی وارد کوره می شود ، زمانی شیشه ۲۰ میل رومیزی را از کوره خارج می کنیم که به طور کامل به شکل قالب فلزی درآمده باشد .

شکل کلی میز شیشه ای خم به صورتی است که پایه های میز به سمت پایین خم شده و در واقع یک پایه ها با صفحه یک زاویه ۹۰ درجه را تشکیل خواهند داد لم به ذکر است که در ساخت میز شیشه ای با شیشه ۲۰ میل رومیزی هیچ گونه یراق آلاتی بکار برده نمی شود بلکه میز به صورت کاملا شیشه ای تولید خواهد شد .

 

انواع شیشه ۲۰ میل رومیزی   

  • شیشه ۲۰ میل فلوت
  • شیشه ۲۰ میل کلیر
  • شیشه ۲۰ میل استرا کلیر یا کریستال

شیشه ۲۰ میل فلوت همانطور که از نام آن مشخص است شیشه سبز رنگ خواهد بود و برای پروژه های تزیینی به هیچ عنوان توصیه نمی شود ، شیشه ۲۰ میل کلیر یک درجه از شیشه فلوت شفافیت بیشتری داشته اما لبه های شیشه ماند فلوت کاملا سبز رنگ می باشد اما سومین دسته از شیشه ۲۰ میل رومیزی شیشه کریستال نام دارد که شفافیت بسیار بالایی داشته و در شیشه هیچ اثری از رنگ سبز نیست بلکه در مواقعی که نور به شیشه تابیده شود شیشه کاملا شفاف یا بی رنگ دیده خواهد شد و در هنگامی که نور مستقیم وجود نداشته باشد شیشه به رنگ آبی فیروزه ای دیده می شود .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی رنگی

شیشه های ۲۰ میل رومیزی رنگی به دو صورت دو رو نما ( ساده ) و یک رو نما تولید می شود به طوری که برای تولید شیشه های یک رو نما از دستگاه چاپ استفاده شده و یک طرف شیشه رنگ خواهد شد .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی طرح دار

طرح های مختلفی را می توان روی شیشه های ۲۰ میل رومیزی ایجاد کرد به طوری که برای تولید شیشه های طرح دار مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه های طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی گرد

برای تولید شیشه های رومیزی گرد با ضخامت بالا از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود به طوری که ابتدا قطر شیشه به دستگاه داده شده سپس به طور اتوماتیک شیشه برش داده می شود ، برای تولید شیشه ۲۰ میل رومیزی بیضی نیز از دستگاه CNC بکار می رود با این تفاوت که دستگاه زمان بیشتری را صرف برش شیشه های بیضی خواهد کرد .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی مات

شیشه های مات به طور کلی به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تقاوت اصلی آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه ها سندبلاست است .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی که روی شیشه ۲۰ میل طی فرآیندی زمانبر اسیدکاری خواهد شد ، این نوع از شیشه های رومیزی با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده نیز شناخته شده است .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی حکاکی شده

با اسنفاده از دستگاه مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های ۲۰ میل حکاکی ( اینگریوینگ ) کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری) می شود .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه ۲۰ میل رومیزی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت شیشه ۲۰ میل رومیزی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های ۲۰ میل ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند ضمنا شیشه ۲۰ میل رومیزی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه ۲۰ میل معرفی شده است .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی اکریلیک

در این طرح از شیشه های رومیزی با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک طح خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری محسوب می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است ، شیشه ۲۰ میل اکریلیک در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

شیشه ۲۰ میل رومیری اکریلیک در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها جهت ارتقای سطح طراحی و تزیین فضای داخلی بکار می برند .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی جزیره 

برای تولید شیشه های روی جزیره باید از شیشه ۲۰ میل رومیزی سفید و مشکی لاکوبل استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد را تحت تاثیر زیبایی منحصربفردی قرار خواهد داد به طور مثال برای تولید شیشه روی جزیره با طول ۲۲۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر باید از شیشه ۲۰ میل رومیزی لاکوبل بکار برد بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه ۲۰ میل رومیزی شامپاینی

برای میزهای قهوه ای رنگ می توان از شیشه های برنز و شامپاینی استفاده کرد که در این بین برای میزهای قهوه ای طرح دار منبت کاری شده باید از شیشه شامپاینی بکار برد چرا که این نوع شیشه ها کم رنگ تر می باشد ، شیشه های شامپاینی فقط در پروژه های لاکچری و مدرن بکار می رود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی بیضی

برای تولید شیشه های ۲۰ میل بیضی باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها دارای اختلاف ابعاد بین عرض و ارتفاع است چرا که در غیر این صورت شکل هندسی بیضی ایجاد نخواهد شد .

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی تاشو

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای باید از شیشه های ۲۰ میل تاشو استفاده کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، شیشه ۲۰ میل رومیزی تاشو در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است ، شیشه ۲۰ میل رومیزی تاشو در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

در بروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه ۲۰ میل رومیزی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

ابزار شیشه ۲۰ میل رومیزی

  • تخت مات و براق
  • دیاموند
  • تراش ( پخ )
  • تراش دو پله
  • تراش سه پله
  • تراش انگشتی
  • تراش ۴۵ درجه

شیشه 20 میل رومیزی

 

شیشه ۲۰ میل رومیزی  سه پله 

محبوب ترین نوع ابزار شیشه رومیزی ۲۰ میل بدون تردید سه پله است که برای اغلب میزهای ناهارخوری استفاده می شود بدین شکل علاوه بر مقاومت مناسب شیشه در برابر ضربه از نمای زیبای نیز برخوردار خواهد بود .

 

شیشه 20 میل رومیزی - اینستاگرام

 

شیشه 20 میل رومیزی - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه ۲۰ میل رومیزی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه ۲۰ میل رومیزی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می تواندی با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه ۲۰ میل رومیزی مور نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است ابزار های مختلف دور شیشه ۲۰ میل رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند به بهره گیری از دستگاه های دیاموند ، تراش ، لول زنی و دستگاه مستر انجام می شود .

 

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی 

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزیط

شیشه 20 میل رومیری

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه رومیزی 10 میل

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

شیشه 20 میل رومیزی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ۲۰ میل رومیزی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.diotti.com

 

تیم تحریریه کولیوند