فهرست این مقاله

شیشه ۳ میل

عرضه انواع شیشه ۳ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه 3 میل

شیشه ۳ میل

تولید شیشه های دکوراتیو در سالیان اخیر رواج پیدا کرده و طراحان دکوراسیون داخلی جهت تزیین فضای داخلی از شیشه های ۱ میل ، ۲ میل و ۳ میل استفاده می کنند ، شیشه ۳ میل دکوراتیو برای اواین بار در کشور بلژیک تولید شد که تا چند سال هم فقط به صورت شفاف وجود داشت اما در سال ۲۰۱۷ این نوع شیشه ها به صورت رنگی هم تولید شده و روانه ی بازار شد .

در کشور ما هنوز شیشه های ۲ میل و ۳ میل رنگی تولید نمی شود که دلیلش هم حساسیت بسیار بالا در هنگام تولید شیشه و خسارت های فراوانیست که احتمالا گریبان گیر کارخانه خواهد شد پس از کشور بلژیک این کشور آلمان بود که خیلی زود شیشه ۳ میل رنگی را تولید کرده و به عنوان رقیب بسیار جدی برای کشور بلژیک در بازار جهانی مظرح شد .

جام های شیشه ۳ میل معمولا در ابعاد ۱۶۰ * ۲۲۰ سانتی متر است و دلیل آن هم ضخامت کم شیشه و احتمال شکستن آن در هنگام جا به جایی می باشد اما در سال گذشته کشور آلمان جام های ۲۲۰ * ۳۶۰ سانتی متر هم تولید کرده و روانه بازار جهانی کرد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه ۳ میل در ایران قیمت این نوع شیشه ها با توجه به نرخ اتحادیه تعیین می کند .

 

قیمت شیشه ۳ میل   

شیشه های ۲ میل و ۳ میل رنگی قیمت بسیار بالایی نسبت به سایر شیشه های صنعت شیشه دارند ، شاید در ذهن شما که اکنون در حال خواندن مقاله هستید سوالی مبنی بر اینکه چرا با توجه به اینکه ضخامت شیشه کمتر شده ، قیمت آن افزایش پیدا کرده است ؟ در پاسخ باید گفت که معمولا قیمت شیشه با بالا رفتن ضخامت شیشه بیشتر خواهد شد اما این اصل در مورد شیشه ۳ میل و ۲ میل رنگی صدق نمی کند .

تولید شیشه های ۲ میل و ۳ میل رنگی به صورت کاملا متفاوتی انجام می شود و حساسیت کار در هنگام تولید بسیار بالاست از همین رو قیمت شیشه ۳ میل رنگی حدود ۵ برابر شیشه ۴ میل رنگی می باشد ضمنا فروش انواع شیشه ۳ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند فقط به صورت جام و عمده صورت می گیرد و در صورت خرید بیش از ۱۰ جام حدود ۱۵ درصد از قیمت کل کاسته خوهد شد .

لازم به ذکر است که شیشه ۴ میل رنگی سبز ، برنز ، دودی و آبی در صنعت شیشه ایران تولید شده و با قیمت بسیار مناسبی در بازار عرضه می شود اما شیشه های ۳ میل و ۲ میل دکوراتیو هنوز در صنعت شیشه ما تولید نشده است که به یاری خدا و تلاش های فراوان فعالان صنعت شیشه به زودی شاهد تولید این نوع شیشه ها در کشورمان خواهیم بود .

توجه داشته باشید که برخی از افراد سودجو و فرصت طلب شیشه های ۲ میل را با قیمت شیشه ۳ میل به فروش می رسانند لذا هنگام خرید هر نوع شیشه ای حتما از ضخامت دقیق شیشه اطلاع پیدا کنید .

 

انواع شیشه ۳ میل

  • شیشه های ۳ میل رنگی
  • شیشه های ۳ میل طرح دار
  • شیشه های ۳ میل پتینه کاری شده
  • شیشه های ۳ میل آینه ای
  • شیشه های ۳ میل آنتیک
  • شیشه های ۳ میل لمینت شده

 

شیشه ۳ میل دکوراتیو

مهم ترین کاربرد شیشه های ۳ میل و ۲ میل جهت امور تزیینی فضای داخلی است به عنوان مثال برای درب های سنتی چوبی معمولا از شیشه های رنگی استفاده می شود به طوری که شیشه رنگی ۳ میل با اشکال مختلفی برش داده شده و در فضاهای خالی درب قرار داده می شود .

شیشه کاری روی دیوار هم یکی دیگر از کاربردهای شیشه ۳ میل دکوراتیو رنگی محسوب می شود که تعدادی شیشه رنگی با اشکال هندسی مختلف طبق الگوی خاصی به صورت جورچین در کنار هم قرار می گیرند و یک نمای دکوری شیشه ای بسیار زیبا و جذاب را به وجود می آوزد .

 

شیشه ۳ میل طرح دار 

صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه های چاپ روی شیشه و سندبلاست کردن شیشه قادر به اعمال هر طرحی روی شیشه ۳ میل رنگی می باشد ، در فرآیند چاپ تصویر مورد نظر شما به صورت رنگی روی شیشه چاپ خواهد شد و بدین تریب در واقع یک نقاشی رنگی شده روی شیشه ایجاد می شود .

در فرآیند سندبلاست کردن شیشه ۳ میل تصویر مورد شما روی شیشه حکاکی خواهد شد و قسمت هایی که طرح روی شیشه اعمال شده به صورت سفید مات درخواهد آمد از این تکنیک بیشتر جهت حک کردن لوگو روی شیشه استفاده می شود .

 

مقایسه شیشه ۳ میل با شیشه های ۴ میل و ۶ میل

شیشه های ۳ میل شباهت بسیار زیادی با شیشه های ۴ میل دارد و از نظر نظر وزن و مقاومت هم تقریبا یکسان هستند اما شیشه ۶ میل مقاومت بسیار بیشتری نسبت به شیشه های ۳ میل داشته و وزن آن هم دو برابر شیشه ۳ میل می باشد .

 

شیشه ۳ میل رنگی

شیشه های ۲ میل و ۳ میل رنگی با اینکه ضخامت کمی دارند اما قیمت بسیار بالایی داشته و در کشور ما بسیار کمیاب است به همین دلیل در اغلب پروژه ها از پلکسی گلاس های رنگی استفاده می شود .

 

شیشه ۳ میل سکوریت

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین کوره های ساخت شیشه های سکوریت می توان شیشه سکوریت ۳ میل را نیز تولید کرد ، این نوع شیشه ها در اجرای پروژه های تزیینی کاربرد دارد .

 

شیشه ۳ میل خم

برای تولید شیشه های خم بوفه نیز معمولا از شیشه های ۳ میل ساده و سکوریت استفاده می شود ، بوفه های تزیینی امروزه در اغلب خانه ها وجود داشته که بخش قابل توجهی از آن ها دارای شیشه خم می باشد .

 

شیشه ۳ میل مات

شیشه های مات به دو دسته ی شیشه های سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که تفاوت اصلی آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه ۳ میل اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های ۳ میل دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ فشار قوی استفاده خواهد شد .

 

شیشه ۳ میل حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های ۳ میل حکاکی یا اینگریونگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه ۳ میل گرد

برای تولید شیشه های ۳ میل گرد با قطر کمتر از ۱۰۰ سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه ۳ میل هوشمند 

در این طرح از شیشه های ۳ میل با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه ۳ میل هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکورایون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه ۳ میل وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای با ابعاد استاندارد باید از شیشه های ۳ میل سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای تولید وایت برد شیشه ای با طول ۱۲۰ سانتی متر و ارتفاع ۸۰ سانتی متر باید از شیشه ۳ میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه ۳ میل دیوارپوش 

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه رنگی ۳ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد ۱۵۰ * ۲۰۰ سانتی متر باید از شیشه رنگی ۳ میل لاکوبل ساده و طرح دار بکار برد .

 

شیشه ۳ میل شامپاینی

به طور کلی شیشه های قهوه ای رنگ به دو دسته ی برنز و شامپاینی تقسیم می شود که در این بین شیشه شامپاینی در پروژه هایی که نیاز به شیشه های قهوه ای کم رنگ است استفاده خواهد شد .

 

شیشه ۳ میل بیضی 

برای تولید شیشه های بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخلی خواهد شد .

 

شیشه ۳ میل میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد کوچک بهتر است که از شیشه های ۳ میل الی ۶ میل استفده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای عسلی ۳۰ * ۳۰ سانتی متر بهتر است که از شیشه ی ۳ میل بکار برد ، شیشه های میز شیشه ای فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه ۳ میل تاشو 

در این طرح از شیشه های ۳ میل سیستم تاشو را مشاهده خواهید کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و باشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه ۳ میل تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

شیشه 3 میل - اینستاگرام

 

شیشه 3 میل - واتساپ

 

 

از طریق روش های زیر می توانید شیشه ۳ میل رنگی را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید 

چهت اطلاع از قیمت شیشه ۳ میل و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۱۲۲۱۴۰۴۶۷ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه ۳ میل مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه ۳ میل رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت جام و قواره به فروش می سد در ضمن با توجه به درخواست های مکرر مشتریان گرامی سفارشات شهرستان نیز پذیرفته می شود .

 

شیشه 3 میل رنگی

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

شیشه 3 میل

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ۳ میل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.creativeglassgulid.co.uk

 

 

تیم تحریریه کولیوند