فهرست این مقاله

شیشه 5 میل

عرضه انواع شیشه 5 میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                        0912823524202188621912

 

شیشه 5 میل

 

شیشه 5 میل

امروزه در صنعت شیشه با بهره گیری از کوره های مدرن شاهد تولید شیشه ها با ضخامت های مختلفی هستیم و برخلاف گذشته که فقط شیشه 4 میل و 10 میل تولید می شد اکنون برای اجرای هر پروژه ای با توجه به میزان فشاری که ممکن است روی شیشه وارد شود می توان از شیشه با ضخامتی خاصی استفاه کرد ، در این مقاله یکی دیگر از شیشه های تولید شده با ضخامت کم یعنی شیشه 5 میل را مورد بررسی قرار می دهیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه 5 میل در ایران فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرد و به یاری تا کنون بیش از 100 طرح مختلف از این نوع شیشه ها را تولید کرده است به عنوان مثال می توان به شیشه های 5 میل رنگی و طرح دار سندبلاست اشاره کرد .

لازم به ذکر است که ضخامت شیشه باید با توجه به کاربرد آن تعیین شود به عبارتی برای تولید شیشه های رومیزی معمولا از شیشه های 8 میل و 10 میل استفاده می شود اما برای تولید شیشه های لمینت از شیشه 5 میل و 6 میل بکار برده خواهد شد .

 

انواع شیشه 5 میل از نظر شفافیت 

به طور کلی شیشه های 5 میل از ظنر شفافیت به چهار دسته فلوت ، کلیر ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه فلوت دارای کمترین شفافیت و شیشه کریستال دارای بیشترین شفافیت است اما شیشه های کلیر و سوپر کلیر به نوعی شفافیت مطلوبی داشته و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است .

شیشه 5 میل کریستال به سه دسته شیشه های چینی ، بلژیکی و ایرانی تقسیم بندی می شود که شیشه های کریستال بلژیکی و چینی به شیشه مغز آبی معروف هستند اما شیشه های کریستال ایرانی یا وین وایت نیز شفافیت بسیار بالایی دارد و از همه مهمتر اینکه با قیمت بسیار مناسبی عرضه می شود .

 

شیشه 5 میل رنگی 

شیشه های 5 میل رنگی به دو صورت دو رو نما و یک رو نما یا لاکوبل تولید شده است ، شیشه های دو رو نما در واقع همان شیشه های رنگی ساده برنز ، دودی ، آبی ، سبز و … می باشد اما شیشه های یک رو نما به شیشه هایی اطلاق می شود که یک طرف شیشه توسط دستگاه چاپ رنگ خواهد شد .

 

شیشه 5 میل سکوریت

برای اجرای پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد و فشار روی شیشه بیش از حد استاندارد است باید از شیشه 5 میل سکوریت شده استفاده کرد ، تولید این نوع شیشه ها با بهره گیری از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا صورت می گیرد به طوری که به اصطلاح آب شیشه در کوره گرفته خواهد شد و مقاومت آن بسیار افزایش پیدا خواهد کرد .

 

شیشه 5 میل لمینت

در اجرای پروژه هایی نظیر نرده شیشه ای نمی توان از شیشه های ساده استفاده کرد چرا که شکستن شیشه خسارات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت لذا با بکار بردن شیشه های لمینت شده حتی اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات شیشه به واسطه لایه PVB از هم جدا نخواهد شد ، برای تولید شیشه های لمینت ابتدا دو عدد شیشه 5 میل در ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند .

 

شیشه 5 میل طرح دار

شیشه های طرح دار نیز به دو دسته شیشه های طرح دار مات و طرح دار رنگی تقسیم می شود به طوری که برای تولید شیشه های طرح درا مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه های طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود به عنوان مثال می توان شیشه های طرح دار نرده شیشه ای اشاره کرد که روی یکی از شیشه ها طرح مورد نظر ایجاد خواهد شد .

 

شیشه 5 میل خم

برای تولید شیشه های خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با توجه به شعاع خم قالب فلزی ساخته شده در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی وارد کوره خواهد شد .

 

شیشه 5 میل مات

شیشه های مات 5 میل به دو دسته شیشه های سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که تفاوت اصلی آن ها در قابیلت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است در حالی که شیشه ساتینا به صورت ساده تولید می شود .

 

شیشه 5 میل پنجره

اغلب پنجره های آهنی قدیمی دارای شیشه های 5 میل شفاف و مشجر هستند ، برای نصب شیشه پنجره در گذشته از بتونه استفاده می شد اما امروزه از چسب های شفاف مخصوص شیشه بکار می رود .

 

شیشه 5 میل حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های 5 میل حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه 5 میل اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های 5 میل که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها ار اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده می شود .

 

شیشه 5 میل گرد 

برای تولید شیشه های 5 میل گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه 5 میل هوشمند 

در این طرح از شیشه های 5 میل با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است شیشه 5 میل هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه 5 میل وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای مدرن باید از شیشه سکوریت 5 میل رنی استفاده کرد به طور مثال برای یک وایت برد یا عرض 130 سانتی متر و ارتفاع 90 سانتی متر باید از شیشه های 5 میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه 5 میل رومیزی 

برای تولید شیشه های رومیزی با ابعاد کوچک مانند شیشه میز عسلی و شیشه میز جلو مبلی می توان از شیشه های 5 میل نیز استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و نمای زیبایی نیز خواهد داشت .

 

شیشه 5 میل دیوارپوش 

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های رنگی 5 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های رنگی لاکوبل 3 میل بکار برد .

 

شیشه 5 میل رفلکس

طرح خاص دیگری از شیشه های 5 میل مدرن که با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است شیشه رفلکس 5 میل در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

شیشه 5 میل بیضی

برای تولید شیشه های بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها در پروژه های خای بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخلی خواهد شد ، شیشه های بیضی در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه 5 میل میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد کوچک می توان از شیشه های 5 میل و 6 میل نیز استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای عسلی 30 * 30 سانتی متر بهتر است که از شیشه 6 میل و 5 میل بکار برد ، شیشه های میز در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه 5 میل تاشو 

در این طرح از شیشه های 5 میل شاهد سیستم تاشو خواهبد بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و باشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه 5 میل تاشو بکار برد بدین شکل نمای هیچ گوه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

شیشه 5 میل اسیتن گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی محسوب می شود ، فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

 

شیشه 5 میل - اینستاگرام

 

شیشه 5 میل - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه 5 میل به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید

برای اطلاع از قیمت شیشه 5 میل و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه 5 میل مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه 5 میل فلوت ، کلیر و کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند در ایعاد مختلف عرضه می شود ضمنا به دلیل فروش مستقیم و حذف واسطه ها با قیمت مناسبی در اختیار خریدارن محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه 5 میل کریستال

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

شیشه 5 میل

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه 5 میل در سراسر دنیا وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.indiamart.com

 

تیم تحریریه کولیوند