فهرست این مقاله

شیشه ۸ میل

عرضه انواع شیشه ۸ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند                             ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ 

 

شیشه 8 میل

 

شیشه ۸ میل

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از پرکاربردترین شیشه های موجود در در صنعت شیشه و آینه از نظر ضخامت شیشه بیشتر آشنا کنیم ، در گذشته صنعت شیشه و آینه از نظر ضخامت شیشه ها دارای تنوعی نداشت و فقط شیشه های با ضخامت ۴ میل قابل ارائه به مشتریان بود.

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی شیشه ۸ میل ، این نوع شیشه ها را در رنگ های شفاف ، دودی ، برنز ، مسی به صورت جام و قوراه به سراسر ایران عرضه می نماید ، لازم به ذکر است که مفاومت شیشه ۸ میل نسبت به شیشه ۶ میل بسیار بیشتر است به همین دلیل برای تولید شیشه های رومیزی از شیشه های ۸ میل استفاده می شود .

شَیشه ۸ میل نیز مانند سایر شیشه های تولید شده در صنعت شیشه دارای کیفیت و شفافیت مختلفی است به طوری که شیشه های درجه ۳ دارای خال جوش و موج بوده شیشه درجه ۲ دارای خال جوش می باشد اما شیشه درجه یک بدون خال جوش و موج با شفافیت بسیار مطلوبی تولید می شود .

 

واحد اندازه گیری ضخامت شیشه

ضخامت شیشه ها در صنعت شیشه و آینه با واحد اندازه گیری میلی متر سر و کار دارد و همه کسانی که در این صنعت گسترده فعالیت دارند ضخامت شیشه ها را با میلی متر اندازه گیری می کنند ، اینکه چرا واحد میلی متر برای اندازه گیری ضخامت شیشه انتخاب شده است دلیل ساده ای دارد و آن هم ضخامت شیشه های ارائه شده در این صنعت است به این معنی که شیشه های ارائه شده  در صنعت شیشه و آینه با واحد اندازه گیری میلی متر تطابق دارد .

تمامی شیشه های موجود در صنعت شیشه و آینه را می توان با واحد اندازه گیری میلی متر ارائه کرد به عبارت دیگر واحد استاندارد بین المللی اندازه گیری ضخامت شیشه میلی متر است .

 

انواع شیشه ۸ میل صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه های ۸ میل سکوریت
 • شیشه های ۸ میل سندبلاست
 • شیشه های ۸ میل ساتینا
 • شیشه های ۸ میل رنگی
 • شیشه های ۸ میل حکاکی شده
 • شیشه های ۸ میل چاپی

قیمت شیشه ۸ میل بستگی به ابعاد شیشه ، ابزار دور شیشه ، رنگ شیشه و نوع آن خواهد داشت که در این بین نوع شیشه به عبارتی طرح شیشه از نظر ساختاری در تعیین قیمت آن بیشترین تاثیر را دارد .

 

ابزارهای قابل استفاده در شیشه ۸ میل

 • لول مات
 • لول براق
 • دیاموند
 • لول تخت
 • تراش 
 • تراش دو پله
 • تراش سه پله
 • تراش انگشتی

توجه داشته باشید که به دلیل اینکه شیشه ۸ میل از نظر ظاهری بسیار شبیه شیشه های ۱۰ میل به نظر می رسند برخی افراد سودجو شیشه ۸ میل را به جای شیشه های ۱۰ میل به مشتریان خود می فروشند براحتی می توانید به وسیله یک متر ساده ضخامت شیشه را به طور دقیق تخمین برنید .

 

کاربرد های شیشه ۸ میل صنایع شیشه کولیوند

۱- شیشه سکوریت

۲- شیشه های رومیزی

۳- شیشه های لمینت

۴- محیط هایی که  از شیشه به عنوان پارتیشن استفاده کرده اند

۶- محیط هایی که خطر شکستن شیشه وجو دارد و معمولا پر تردد هستند

۷- دیوارپوش شیشه ای

۸- شیشه دوجداره

۹- شیشه دیوارپوش

۱۰- ساخت آکواریوم خانگی

۱۱- میز شیشه ای

 

شیشه ۸ میل دودی و برنز

در بررسی های انجام شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های ۸ میل دودی در بین شیشه های ۸ میل بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده است که اغلب هم به عنوان شیشه رومیزی مورد استفاده قرار  گرفته است .

 

شیشه ۸ میل سکوریت

در برخی از پروژه ها به دلیل احتمال زیاد شکستن شیشه و خطرات ناشی از آن نیاز به شیشه های نشکن است از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت در ابعاد مختلف کمتر از ۴۸ ساعت تولید کرده و تحویل خواهد داد ، شیشه ۸ میل سکوریت شده در پروژه هایی مانند اجرای نرده شیشه ای ، درب شیشه ای و پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد .

 

شیشه ۸ میل رومیزی

پرکاربردترین نوع شیشه از نظر ضخامت برای شیشه های رومیزی ، شیشه های ۸ میل محسوب می شود لذا ضخامت این شیشه موجب مقاومت شیشه در برابر ضربه و یا فشار اشیاء سنگین خواهد شد در ضمن وزن شیشه ۸ های میل نسبت به شیشه های ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۵ میل و ۲۰ میل  به میزان قابل توجهی کمتر است از همین رو این نوع شیشه ها در تولید شیشه رومیزی کاربرد زیادی دارند .

 

شیشه ۸ میل مات

شیشه های مات به سه دسته مشجر ، ساتینا و سندبلاست تقسیم بندی می شوند که در این بین شیشه ساتینا و سندبلاست به دلیل نمای زیباتر در اجرای پروژه های با نمای شیشه ای استفاده می شود .

 

شیشه ۸ میل رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های ۸ میل را در رنگ های دودی ، برنز ، آبی ، مسی و طلایی را تولید می کند البته شیشه های ۸ میل رنگی یک رو نما در طیف وسیع قابل تولید می باشد ، برای تولید شیشه ۸ میل رنگی لاکوبل ابتدا شیشه شفاف را در ابعاد مورد نظر برش داده سپس با استفاده از دستگاه چاپ یک طرف شیشه رنگ خواهد شد .

در بین شیشه های ۸ میل رنگی ، شیشه ۸ میل دودی پرکاربردترین نوع شیشه ی ۸ میل محسوب شده و از این نوع شیشه ها اغلب برای تولید شیشه رومیزی استفاده می شود .

 

شیشه ۸ میل کریستال 

شیشه های کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا در اغلب پروژه ها استفاده می شود ، خوشبختانه شیشه های کریستال ایرانی یا وین وایت هم چند وقتیست که تولید می شود و با قیمت بسیار مناسبی می توان این نوع شیشه ها را در اختیار گرفت  شیشه ۸ میل کریستال معمولا برای تولید شیشه های رومیزی استفاده می شود به عبارتی بهترین انتخاب جهت تولید شیشه رومیزی محسوب می شود .

 

شیشه ۸ میل سوپر کلیر

شیشه های سوپر کلیر از نظر شفافیت یک سطح از شیشه های فلوت بالاتر و یک سطح نسبت شیشه های کریستال پایین تر است از همین رو در پروژه هایی که بحث هزینه در اولویت قرار داشته باشد از این نوع شیشه ها استفاده می شود .

 

شیشه ۸ میل لمینت

شیشه های ۸ میل لمینت بیشتر در اجرای نرده شیشه ای کاربرد دارد و برای تولید آن از دو شیشه ۴ میل استفاده می شود که توسط لایه PVB به هم چسبیده خواهند شد ، شیشه لمینت سه جداره نیز در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود ، به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای بالکن باید از شیشه ۸ میل لمینت شده استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه بیشتری خواهد شد .

 

شیشه ۸ میل رفلکس

خاص ترین نوع شیشه های رفلکس که به ندرت در صنعت شیشه تولید می شود ، همانطور که مطلع هستید و در مقاله های مربوطه شرح داده شد شیشه های رفلکس اغلب با ضخامت های ۴ میل و ۶ میل تولید می شود .

 

شیشه ۸ میل حکاکی شده 

برای تولید شیشه های حکاکی شده از دستگاه اینگریوینگ استفاده می شود به طوری که طرح مودر نظر از طریق نرم افراز اتوکد طراحی شده سپس شیشه را وارد دستگاه می کنیم تا اینکه فرآیند حکاکی روی شیشه صورت گیرد به طور مثال در برخی از پروژه ها می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه ۸ میل حکاکی کرد در این صورت تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

شیشه ۸ میل خم

شیشه های خم به دلیل نمای خاص و متفاوت مورد توجه بسیاری از طرحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا قالب فلزی ساخته شده سپس شیشه به همراه قالب داخل کوره قرار می گیرد .

 

شیشه ۸ میل دوجداره

برای تولید شیشه های دوجداره ۸ میل از دو شیشه ۴ میل استفاده می شود که بین آن ها یک اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی قرار گرفته است ، این نوع شیشه ها برای جلوگیزی از اتلاف انرژی بکار می رود .

 

شیشه ۸ میل اسیدکاری شده

نوعی از شیشه های ۸ میل طرح دار که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ار اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ های فشار قوی استفاده خواهد شد ، برای تولید شیشه ۸ میل اسیدکاری شده از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت برش روزنگ ها و پمپ فشار قوی برای پاشیدن اسید روی شیشه بکار می رود .

 

شیشه ۸ میل استیند گلاس

یکی دیگر از شیشه های ۸ میل دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکریلیک تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس اغلب به عنوان شیشه درب چوبی کاربرد دارد .

 

شیشه ۸ میل گرد

متداول ترین نوع شیشه های ۸ میل طرح دار شیشه ۸ میل گرد محسوب می شود برای تولید شیشه های گرد با قطر کمتر از ۱۰۰ سانتی متر از روش دستی و برای شیشه گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه ۸ میل هوشمند

خاص ترین نوع شیشه های ۸ میل که با استفاده از ریموت شیشه ار حالت شفاف به مات و برعکس تبدیل می شود ، شیشه های هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و در اجرای پروژه هایی نظیر درب شیشه ای کاربرد دارد لازم به ذکر است شیشه ۸ میل هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه ۸ میل در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های ۸ میل معرفی شده است ، قیمت شیشه ۸ میل هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های ۸ میل ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده در دنیا از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفده می کنند .

 

شیشه ۸ میل سقف

برای اجرای سقف شیشه ای نیز باید از شیشه های ۸ میل سکوریت شده استفاده کرد به طوری که ابتدا با استفاده از فریم های آهنی کف ساختمان شبکه بندی شده سپس شیشه ها داخل چارچوب قرار خواهد گرفت ، به طور مثال برای یک صقف با طول ۳۰۰ سانتی متر و عرض ۱۵۰ سانتی متر باید از شیشه ۸ میل لمینت شده استفاده کرد بدین شکل حتی اگر شیشه سکته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه ۸ میل اکریلیک

طرح جدیدی از شیشه های ۸ میل که با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک ، حروف الفبا در قالب روی شیشه ایجاد می شود در واقع این نوع شیشه ها یک اثر هنری و زیبا محسوب می شود ضمنا شیشه ۸ میل در کشورهایی نظیر فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند به عنوان شیشه رومیزی استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه ۸ میل اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های ۸ میل رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد ، شیشه ۸ میل اکلیلی در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه ۸ میل وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای نیز باید از شیشه های ۸ میل رنگی استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک وایت برد شیشه ای با طول ۱۵۰ سانتی متر و ارتفاع ۹۰ سانتی متر باید از شیشه سکوریت ۸ میل بکار برد .

 

شیشه ۸ میل روی جزیره 

برای تولید شیشه های روی جزیره باید از شیشه های ۸ میل سفید و مشکی استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده خواهد شد و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار می گیرند ، به طور مثال برای تولید شیشه روی جزیره با طول ۱۸۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ سانیت متر باید از شیشه ۸ میل رنگی بکار برد بدین شکل علاوه بر زیبایی شیشه مقاومت آن مناسب خواهد بود .

 

شیشه ۸ میل محافظ شیشه ای سنگ قبر

برای تولید محافظ های شیشه ای با ابعاد استاندارد باید از شیشه های ۸ میل و ۱۰ میل سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای یک محافظ شیشه ای با طول ۲۱۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر باید از شیشه های ۸ میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه ۸ میل شامپاینی 

به طور کلی شیشه های ۸ میل جدید به دو دسته ی برنز و شامپاینی تقسیم می شود ، در پروژه هایی که نیاز به شیشه های قهوه ای کم رنگ است باید از شیشه های شامپاینی گرید A بکار برد .

 

شیشه ۸ میل دیوارپوش 

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های ۸ میل رنگی لاکوبل استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه های لاکوبل ۸ میل مشکی بکار برد .

 

شیشه ۸ میل تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های کریستال تاشو استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه ۸ میل تاشو دغدغه ی کمبود فضا برطرف خواهد شد شیشه ۸ میل تاشو در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه ۸ میل طرح سنگ 

متفاوت ترین نوع شیشه های ۸ میل که طرح های مختلفی سنگ گرانیتی و سرامیکی روی شیشه ایجاد می شود این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه رومیزی و دیوارپوش شیشه ای بکار می رود ، شیشه های طرح سنگ فقط در پروزه های لاکچری و مدرن اجرا می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گفته است .

 

بیشترین کاربرد شیشه ۸ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند

شیشه های ۸ میل در تمامی موارد ذکر شده بالا مورد استفاده قرار می گیرد اما شیشه ۸ میل  در شیشه سکوریت و رومیزی بیشترین کاربرد را دارد و اگر توجه کرده باشید شیشه سکوریت نصب شده در فروشگاه ها تقریبا همگی شیشه ۸ میل هستند به این دلیل که روش سکوریت صرفا برای رفع خطر شکستن شیشه می باشد و طبیعی است که برای انتخاب شیشه سکوریت از نظر ضخامت شیشه ۸ میل استفاده شود .

شیشه های رومیزی هم به دلیل اینکه معمولا اشیای سنگین روی آن قرار می گیرد و خطر شکستن شیشه وجود دارد بهترین انتخاب برای شیشه رومیزی ، شیشه ۸ میل می باشد و امروزه هم که شیشه های ۸ میل رومیزی در رنگ های مختلف قابل ارائه است و براحتی می توانید طراحی دکوراسیون داخلی را با شیشه رومیزی ست کنید .

 

شیشه 8 میل - اینستاگرام

شیشه 8 میل - واتساپ

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل تاشو

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

 

نحوه سفارش شیشه ۸ میل به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل شیشه ۸ میل در انواع گوناگون و رنگ های مختلف مانند شیشه ۸ میل سکوریت ، شیشه ۸ میل برنز برای رومیزی و … از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲   –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸  به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و در کمترین زمان سفارش خود را تحویل بگیرید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ۸ میل مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید صنایع شیشه و آینه کولیوند تحویل دهید.

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات نصب شیشه ۸ میل سکوریت و رومیزی را هم انجام می دهد ، شما می توانید نمونه کارهای شیشه ۸ میل ما را در کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند به آدرس koolivandcom@  دنبال کنید.

آیدی صفحه اینستاگرام صنایع شیشه و اینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل 

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

شیشه 8 میل

 

شیشه 8 میل سکوریت

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ۸ میل در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

www.indiamart.com

تیم تحریریه کولیوند