فهرست این مقاله

طراحی روی شیشه

خدمات طراحی روی شیشه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                      0912823524202188621912

 

طراحی روی شیشه

 

طراحی روی شیشه

با توجه به فراگیر شدن نمای شیشه ای در ساختمان ها امروزه شاهد تولید شیشه های دکوراتیو مختلفی هستیم به عبارتی از شیشه جهت تزیین فضای داخلی و خارجی استفاده می شود ، در این مقاله به بررسی انواع طراحی روی شیشه می پردازیم و ویژگی های هر یک آن ها را به طور جداگانه شرح خواهیم داد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های دکوراتیو در ایران فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه های تزیینی از جمله طراحی روی شیشه با اکریلیک را اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

 

 طراحی روی شیشه با اکریلیک

جدیدترین نوع شیشه های دکوراتیو که با استفاده از رنگ های اکریلیک روی شیشه طراحی صورت می گیرد در این تکنیک حروف الفبای فارسی به صورت سنتی و با الگوهای مختلفی روی شیشه ایجاد می شود ، به طور مثال می توان این نوع طراحی را روی درب های شیشه ای ورودی ساختمان اجرا کرد .

 

طراحی روی شیشه به صورت سندبلاست

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست طرح های مختلفی روی شیشه ایجاد می شود ، در این روش طرح مورد نظر به صورت مات روی شیشه اعمال خواهد شد به طور مثال در سازمان و شرکت ها روی پارتیشن های شیشه ای خطوط افقی سندبلاست می شود .

 

طراحی روی شیشه به صورت اسید کاری

با استفاده از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ های فشار قوی می توان الگوهای مختلفی را روی شیشه اسیدکاری کرد به طوری که ابتدا با استفاده از دستگاه کاتر پلاتر طرح مورد نظر برش داده شده سپس برچسب های برش خورده روی شیشه چسبیده می شود در نهایت هم اسید توسط پمپ و پیسوله روی شیشه پاشیده خواهد شد .

 

طراحی روی شیشه به صورت چاپ

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ طرح های مختلفی به صورت رنگی روی شیشه چاپ می شود ، در این روش طرح به صورت اتوماتیک روی شیشه اجرا خواهد شد طرح های جدید شیشه های چاپی اغلب از تصاویر سه بعدی تشکیل شده است .

 

طراحی روی شیشه سکوریت

در اغلب پروژه جهت اجرای طراحی های مختلف روی شیشه از شیشه های سکوریت شده استفاده می شود ، این نوع شیشه ها مقاومت بسیار بالایی داشته و برخلاف شیشه های خام هنگام شکسته شدن خطری محیط پیرامون را تهدید نخواهد کرد .

 

طراحی روی شیشه لمینت

در برخی از پروژه ها نیز به دلیل ابعاد بزرگ شیشه و فریم لس بودن آن باید از شیشه های طرح دار لمینت شده استفده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند .

 

طراحی روی شیشه خم

خاص ترین نوع شیشه های طرح دار که شیشه با شعاع خم مختلفی تولید می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره های اب درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

طراحی روی شیشه کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه طرح دار محسوب می شود .

 

طراحی روی شیشه رنگی

با توجه به تولید شیشه های رنگی دو رو نما و یک رو نما می توان از این نوع شیشه ها برای اجرای طراحی روی شیشه استفاده کرد ، به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی شیشه رنگی بین کابینتی ایجاد کرد .

 

طراحی روی شیشه محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن نیز می توان از طراحی شیشه مات و رنگی استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای خاص و زیبایی برخوردار خواهد شد .

 

طراحی روی شیشه میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های طرح دار استفاده کرد ، به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری 10 نفره از شیشه های طرح دار 15 میل بکار می رود ، میزهای شیشه ای در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

طراحی روی شیشه محافظ شیشه ای 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن می توان از شیشه های طرح دار تولید کرد به طور مثال می توان آینه های قرآنی را روی شیشه حکاکی کرد بدین شکل نمای زیبایی روی شیشه ایجاد خواهد شد ، طراحی های شیشه ای فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

طراحی روی شیشه تاشو 

در این طرح از شیشه های دکوراتیو شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کبمود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از طراحی روی شیشه تاشو بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

طراحی روی شیشه 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رومیزی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های 20 میل بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

طراحی روی شیشه - اینستاگرام

 

طراحی روی شیشه - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان طراحی روی شیشه را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت طراحی روی شیشه و سفارش آن می توانید با شماره های 02188219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری طراحی روی شیشه مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید طراحی روی شیشه در صنایع شیش و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

صندلی شیشه ای

طراحی روی شیشه

طراحی شیشه

شیشه طرح دار

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

طراحی روی شیشه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون طراحی روی شیشه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند