فهرست این مقاله

طلق رنگی

عرضه انواع طلق رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                      0912823524202188621912

 

طلق رنگی

طلق رنگی

استفاده از طلق های رنگی شفاف که در کشور ما هم چند سالیست تولید می شود  روز به روز در حال بیشتر شدن است زیرا برخلاف شیشه به هیچ وجه خطری در صورت شکستن افراد و اشیای پیرامون آن را تهدید نخواهد کرد لذا در بر مکان هایی که استفاده از شیشه خطرناک بشمار می رود از طلق رنگی استفاده می شود .

 

چرا باید از طلق رنگی استفاده کنیم ؟

امروزه با تحقیق و پژوهش های دانشمندان صنعت شیشه در دنیا شاهد ظهور طلق های بسیار شفاف و با کیفیت هستیم به گونه ای که از فاصله 2 متری تشخیص دادن شیشه رنگی با طلق رنگی که از کیفیت لازم برخوردار باشد بسیار سخت خواهد بود تا جایی که حتی فعالین حوزه شیشه هم دچار اشتباه خواهند شد .

در گذشته طلق رنگی به دلیل اینکه شفافیت لازم را نداشته و به مرور زمان کدر می شدند کمتر کسی حاضر به استفاده از آن ها می شد البته امری بدیهی هم به نظر می رسید چرا که بالاخره از پلاستیک تشکیل شده و پلاستیک هم به هیچ عنوان شفافیت شیشه را نداشت اما امروزه با پژوهش های فراوان دانشمندان این امر محقق شده است .

صنایع شیشه و آینه کولیوند طلق های رنگی طرح دار هم به صورت ورق های 120 * 180 عرضه می کند لازم به ذکر است  هر تصویری که تمایل به چاپ آن را داریم می توانید فابل آن را برای کارشناسان ما ارسال کنید در این صورت تصویر مورد نظر شما روی طلق رنگی با استفاده از دستگاه های مخصوص چاپ روی طلق چاپ خواهد شد .

لازم به ذکر است طلق رنگی در ضخامت های 2 میل ، 3 میل ، 4 میل ، 6 میل ، 8 میل و 10 میل تولید می شود که به طبع در قسمت هایی از ساختمان که احتمال شکستن طلق وجود دارد باید از طلق های ضخیم استفاده کرد .

 

انواع طلق رنگی صنایع شیشه و آینه کولیوند 

 

تفاوت طلق رنگی تک جداره و دوجداره

در برخی مکان هایی که قصد استفاده از طلق به جای شیشه را داریم اگر ظاهر کار اهمیت زیادی نداشته باشد اما محکم بودن طلق به دلیل امکان برخورد افراد یا اشیا با طلق مد نظر گرفته شده باشد بهتر است از طلق دوجداره رنگی استفاده کنید شاید زیبایی و شفافیت طلق تک جداره رنگی  را نداشته اما مقاومت بسیار بالایی را داراست .

طلق رنگی تک جداره ( پلکسی گلاس ) در ابعاد 120 * 180  تولید می شود لذا از این نظر هم با طلق های رنگی دوجداره متفاوت هستند همان طور که در مقاله های دیگر شرح داده شد پلکسی کلاس رنگی شباهت بسیار زیادی از نظر ظاهری به شیشه های رنگی دارند ، حتی در فاصله ی یک متری از طلق رنگی متوجه نخواهید شد که آیا طلق بکار رفته شده یا شیشه رنگی لذا استفاده از این نوع طلق ها فراگیر شده است .

 

طلق رنگی اکریلیک

نوعی از طلق های رنگی شفاف که میزان شفافیت آن بسیار بیشتر از طلق های رنگی ساده است ، طلق های اکریلیک به دلیل قیمت بالا در پروژه هایی مه نمای طلق بسیار حائز اهمیت است استفاده می شود .

 

طلق رنگی سقف کاذب

طلق های رنگی سقف کاذب معمولا طلق  2 میل و 3 میلی هستند که به صورت مربع های 40 * 40 و 60 * 60 روی فریم های آلومینیومی قرار می گیرند البته صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ قادر به چاب تصاویر مختلف روی طلق های رنگی می باشد .

 

طلق رنگی پنجره

امروزه در برخی از ساختمان ها از طلق های رنگی شفاف به جای شیشه در پنجره ها استفاده می شود این روش برای مراکز روانپزشکی و مراکز نگهداری بچه ها توصیه می شود چرا که ساختار  پلاستیکی طلق رنگی هیچ گونه خطری را حتی در صورت شکستن نخواهد داشت ، لازم به ذکر است قیمت شیشه های رنگی 2 میل و 3 میل بسیار بیشتر طلق رنگی است به همین دلیل اغلب افراد پلکسی گلاس را به شیشه ترجیح می دهند .

 

طلق رنگی مات

طلق های مات رنگی هم به دو دسته ی طلق های پلی کربنات رنگی و پلکسی گلاس های مات رنگی تقسیم بندی می شود ، پلکسی گلاس های مات در پروژه هایی که نمای آن حائز اهمیت است استفاده می شود .

 

طلق رنگی 10 میل

همانطور که شرح داده شد طلق های رنگی با ضخامت های مختلفی تولید می شود اما طلق های 10 میل رنگی در پروژه هایی که احتمال شکستن طلق زیاد است مانند اجرای نرده طرح شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد .

 

طلق رنگی طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ طرح های مختلفی به صورت رنگی روی طلق چاپ می شود ، به طور مثال می توان تصویر آسمان را روی طلق سقف کاذب ایجاد کرد .

 

طلق رنگی هوشمند 

طرح خاصی از طلق های رنگی که با استفاده از ریموت طلق از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، طلق هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است طلق رنگی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

طلق رنگی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح طلق های رنگی محسوب می شود .

 

طلق رنگی بالکنی

برای اجرای بالکن های تمام شیشه ای مدرن می توان از طلق های شیشه ای رنگی و اکریلیک استفاده کرد بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای طلق ها از نمای خاص و زیبایی نیز برخوردار خواهد شد .

 

طلق رنگی باکس شیشه ای 

برای تولید باکس های شیشه ای مدرن نیز می توان از طلق های رنگی شفاف استفاده کرد این نوع طلق مصارف گوناگونی دارد اما در گل فروشی و فروش تجهیزات تزئینی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

 

طلق رنگی سقف کاذب 

برای اجرای سقف کاذب مدرن که سقف با استفاده از ورق های فلزی شبکه بندی شده بهتر است که از طلق های رنگی استفاده کرد به طور مثال در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از طلق های دودی بکار برد ، برای اجرای سقف کاذب در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن با ابعاد 200 * 300 سانتی متر از طلق رنگی 10 میل و 20 میل بکار می رود بدین شکل مقاومت پروژه نیز مناسب خواهد شد .

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از طلق های کاذب بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

طلق رنگی نورگیر

اغلب ساختمان های جدید دارای یک نورگیر با مساحت متناسب با ساختمان است که برای جلوگیری از خطر شکستن و همچنین عبور نور باید از طلق های رنگی شفاف به جای شیشه استفاده کرد به طور مثال برای اجرای نورگیر شیشه ای باید از طلق رنگی شفاف استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

طلق رنگی یو وی 

با توجه به اینکه اشعاه نور خورشید موجب از بین رفتن طلق خواهد شد به همین دلیل نوعی از طلق های ضد اشعه تولید شده که با نام طلق یو وی شناخته شده است در پروژه هایی که در مناطق گرم سیر اجرا می شود بهتر است که از طلق رنگی یو وی بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه آسبیبی به طلق وارد نخواهد شد .

 

کاربردهای طلق های رنگی صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • استفاده در بالکن های منازل
  • استفاده در درب های آهنی ساختمان
  • استفاده در نورگیرهای ساختمان
  • ساخت اتاقک های قابل حمل
  • استفاده در سقف کاذب
  • ساخت انباری با حداقل هزیته
  • استفاده به عنوان پارتیشن

 

طلق رنگی - اینستاگرام

 

طلق رنگی - واتساپ

 

 

نحوه سفارش طلق رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید حهت سفارش انواع طلق رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند طلق مورد نظر خود را به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب طلق رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

طلق پلی کربنات

طلق رنگی

طلق اکریلیک

طلق رنگی

طلق دوجداره

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق های رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

طلق رنگی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون طلق رنگی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند