فهرست این مقاله

طلق شفاف

عرضه انواع طلق شفاف در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                 0912823524202188621912

 

طلق شفاف

 

طلق شفاف

نوعی دیگر از طلق ها که از نظر ظاهری بسیار شبیه به شیشه می باشد اما خطر  شکستن شیشه را نخواهد داشت طلق شفاف نام دارد ، این نوع طلق ها در رنگ های متنوع و همچنین طرح های مختلفی در صنایع شیشه و آینه کولیوند عرضه می شود .

صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین دستگاه های صنعت شیشه هر طرحی را که شما عزیزان در اختیار داشته باشید روی طلق شفاف چاپ می کند فقط کافی است که شما فایل طرح یا تصویر مود نظر خود را برای تیم طراحی و تولید ما ارسال نمایید .

برای تولید طلق شفاف از نوعی ماده پلیمری استفاده می شود که موجب شفاف شدن پلاستیک خواهد شد اما در تولید طلق های پلی کربنات به دلیل گران بودن این ماده استفاده نمی شود لذا طلق های شفاف یا همان پلکسی گلاس ها به طبع قیمت بالاتری هم نسبت به طلق پلی کربنات دارد .

لازم به ذکر است که طلق شفاف پس از مدت طولانی به ویژه در زمانی که نور خورشید به صورت مستقیم به طلق برخورد می کند ، تا حدودی کدر خواهد شد و به همین دلیل در مکان هایی که نور خورشید به صورت مستقیم به مکان مورد نظر اصابت می کند بهتر است که از شیشه استفاده شود .

انواع چاپ روی طلق شفاف در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

صنایع شیشه و آینه کولیوند با استعانت از خدای بزرگ از سال 1392 با استفاده از دستگاه چاپ طلق این امکان را فراهم کرده که هر تصویری را روی طلق شفاف چاپ کرده به صورتی که شما فایل تصویر مورد نظر را برای کارشناسان ما ارسال کرده و سپس طرح مورد نظر روی طلق چاپ خواهد شد .

 

طلق شفاف طرح دار رنگی

انواع طلق شفاف صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • طلق های شفاف دوجداره ( پلی کربنات )

این نوع طلق ها شفافیت بالایی نداشته و بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که نمای کار از اهمیت بالایی برخوردار نیست و بیشتر بحث پوشیده شدن فضای مورد نظر است در واقع طلق شفاف پلی کربنات نور را از خود عبور داده اما تصاویر پشت طلق به صورت واضح قابل مشاهده نمی باشند بلکه تصاویر به صورت شطرنجی دیده خواهند شد .

  • طلق شفاف پلکسی

پلکسی گلاس های شفاف برخلاف طلق های دوجداره شفاف از شفافیت بسیار بالایی برخوردار بوده تا جایی که تشخیص این نوع طلق ها از شیشه از فاصله حتی یک متری بسیار سخت می باشد ویژگی دیگر طلق شیشه ای در کم خطر بودن آن است زیرا از پلاستیک تولید شده و بر خلاف شیشه هیچ گونه خطری را نخواهد داشت .

طلق شفاف در رنگ های مختلفی تولید می شود که با نام طلق رنگی شیشه ای در بازار شناخته شده است ، این نوع طلق ها در رنگ های آبی ، قرمز ، سبز و زرد در صنایع شیشه و آینه کولیوند وجود دارد ، طلق شفاف رنگی در پروژه های تزیینی مانند شیشه کاری روی دیوار و به عنوان شیشه درب های چوبی سنتی کاربرد دارد با توجه به قیمت بسیار بالای شیشه های رنگی 2 میل تمایل طراحان دکوراسیون داخلی به استفاده از این طلق ها می باشد .

کاربردهای طلق شفاف رنگی صنایع شیشه و آینه کولیوند
 

1- ساخت پارتیشن شیشه ای

2- استفاده در درب های ورودی ساختمان

3- استفاده در پنجره های سنتی

4- ساخت باکس های مدرن

5- استفاده در درب های کابینت

6- استفاده در بوفه های منازل

7- استفاه در ایستگاه های اتوبوسرانی و ایستگاه های عمومی در سطح شهر

8- استفاده در سقف کاذب

برش طلق شفاف به دو صورت انجام می پذیرد اگر ابعادی که مد نظر است بالای 2 متر باشد از دستگاه جهت برش طلق استفاده شود اما گر ابعاد کمتر از 2 متر باشد ار کاتر های مخصوص برش طلق استفاده می شود لازم به ذکر است که استفاده از فزر برای برش موجب ذوب شدن طلق خواهد شد و کار اشتباهی خواهد بود .

طلق شفاف 10 میل 

طلق های شیشه ای یا پلکسی گلاس 10 میل به عنوان جایگزین شیشه 10 میل در موارد مختلفی مانند اجرای پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد که از لحاظ ظاهری شباهت بسیار زیادی به شیشه کریستال 10 میل دارد ، لبه های طلق شفاف مانند شیشه های کریستال سفید یا بدون رنگ می باشد به نوعی از لبه های طلق می توان داخل طلق را مشاهده کرد .

طلق شفاف 6 میل ، 8 میل و 4 میل هم در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود که هر کدام از آن ها کاربرد خاصی دارند به عنوان مثال طلق 6 میل بیشتر برای ساخت باکس های تزیینی استفاده می شود .

 

طلق شفاف پنجره

در برخز از پروژه ها از طلق های شفاف برای پنجره استفاده می شود به عنوان مثال در مراکز آموزشی کودکان به دلیل خطر احتمال شکستن شیشه از این طلق ها در قسمت های مختلف بکار برده خواهد شد .

 

طلق شفاف اکریلیک

جدیدترین نوع طلق های شیشه ای که در واقع شفاف ترین نوع طلق ها نیز محسوب می شود ، طلق اکریلیک اغلب برای اجرای پروژه های تزیینی کاربرد دارد و از قیمت بالایی نیز برخوردار است .

 

طلق شفاف نورگیر

امروزه در بسیاری از ساختمان ها از طلق های شفاف به جای شیشه نورگیر استفاده می شود بدین شکل علاوه بر اجرای نمای شیشه ای ، از خطرات احتمالی در پی شکستن شیشه نیز جلوگیری خواهد شد .

 

طلق شفاف خم

در برخی از طلق های شفاف یا پلکسی گلاس ماده ای وجود دارد که موجب انعطاف پذیری آن می شود به طور مثال برای اجرای سایه بان های مختلف معمولا از این طلق ها استفاده می شود .

 

طلق شفاف ضد خش

جدیدترین نوع طلق های شفاف و شیشه ای که از خاصیت ضد خش بودن برخوردار است برای تولید این نوع طلق ها از مواد بیو شیمی استفاده شده که در برابر اجسام تیز از خود مقاموت نشان می دهد .

 

طلق شفاف نورگیر

برای اجرای نورگیرهای با نمای شیشه ای می توان بجای شیشه از طلق های شیشه ای نیز استفاده کرد در این صورت برخلاف شیشه که خطرات زیادی دارد در صورت شکسته شدن خطری نخواهد داشت .

 

طلق شفاف ضد خش

طرح خاصی از طلق های شفاف که دارای خاصیت ضد خش است و بهترین انتخاب برای اجرای پروژه هایی نظیر اجرای سقف شیشه ای ، پارتیشن شیشه ای و ساخت باکس شیشه ای مسحوب می شود ، طلق شفاف ضد خش در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون شناخته شده در دنیا از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

طلق شفاف هوشمند 

در این طرح از طلق های شفاف با استفاده از ریموت طلق از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، طلق های هوشمند از طریق الکتریبسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد طلق شفاف هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

طلق شفاف هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح طلق های شفاف معرفی شده است قیمت طلق شفاف هوشمند مدرن دو برابر طلق های شفاف ساده و طرح دار رنگی است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی و مهندسان ساختمانی از این نوع طلق ها در پروژه های خاص و لوکسی استفاده می کنند .

 

طلق شفاف سقف کاذب 

برای اجرای سقف های کاذب مدرن باید از طلق های فوق شفاف استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از طلق شیری یا شفاف سفید بکار برد بدین شکل قواعد طراحی دکوراسیون داخلی رعایت خواهد شد .

 

طلق شفاف پارتیشن

برای اجرای پارتیشن های با نمای شیشه ای و بدون هیچ گونه خطری باید از طلق های فوق شفاف استفاده کرد بین شکل حتی اگر ضربه محکمی به پارتیشن وارد شود خطری کسی را تهدید نخواهد کرد ، برای اجرای پارتیشن شیشه ای مدرن با ابعاد بزرگ 200 * 300 سانتی متر در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن از طلق شفاف 10 میل و 20 میل بکار می رود بدین شکل ایمنی پروژه نیز مناسب خواهد شد .

 

طلق شفاف کف

برای اجرای کف های با نمای شیشه ای مدرن می توان از طلق های شفاف با ضخامت 10 میل استفاده کرد بدین شکل حتی اگر طلق ها شکسته شود خطری کسی را تهدید نخواهد کرد ، شیشه های کف در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

طلق شفاف تاشو 

طرح خاص دیگری از طلق های شفاف که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع طلق ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از طلق های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

ضخامت طلق شفاف 

به طور کلی طلق های شفاف در ضخامت های 2 میل ، 4 میل ، 6 میل ، 6 میل ، 8 میل و 10 میل تولید می شود که بسته به نوع پروژه یکی از این نوع طلق ها مورد استفاده قرار می گیرد ، به طور مثال برای اجرای دیواره ی شیشه ای بهتر است که از طلق شفاف 10 میل بکار برد بدین شکل علاوه یز نمای زیبای طلق اط مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

طلق شفاف - اینستاگرام

 

طلق شفاف - واتساپ

 

 

نحوه سفارش طلق شفاف رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش انواع طلق شفاف رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام کنید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش  خود را به تیم طراحی و تولید ما دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب طلق شفاف رنگی صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

جهت مشاهده تمامی نمونه کارهای طلق شفاف صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :   نمونه کارها

 

صفحات مجازی صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه طلق شفاف

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

طلق شفاف

 طلق شفاف رنگی

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق دوجداره

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طرح رنگی

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

طلق شفاف

 

طلق طرح دار رنگی

طلق شفاف

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون طلق شفاف در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.houzz.com

تیم تحریریه کولیوند