فهرست این مقاله

طلق مات

عرضه انواع طلق مات در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                   0912823524202188621912

 

طلق مات

طلق مات

صنعت تولید طلق هم مانند صنعت شیشه از دو بخش محصولات شفاف و مات تشکیل شده است ، طلق های مات تک چداره و دوجداره در مکان هایی که لازم است طرف دیگر طلق مشاهده نشود مانند انیاری و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد لازم به ذکر است که ورق طلق های مات تک جداره (پلکسی گلاس) 120 * 180 و طلق های مات دوجداره به ابعاد 2 * 6 می باشد .

طلق های مات از نظر رنگ طلق به دو دسته ی طلق مات رنگی و طلق ساده مات تقسیم بندی می شود که قیمت طلق های رنگی مات حدود 20 درصد از قیمت طلق های ساده مات بیشتر است ، این نوع طلق ها بیشتر به عنوان سقف کاذب مورد استفاده قرار می گیرد .

 

ورق طلق مات

طلق ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند :

 

1- طلق تک جداره

طلق های تک جداره یا پلکسی گلاس ها در رنگ های مختلف و همچنین ضخامت های گوناگون تولید می شوند که بسته به طراحی دکوراسیون و نوع استفاده این دو پارامتر تعیین می شوند ، طلق های تک جداره خود به دو دسته طلق شفاف و طلق مات (طلق شیشه ای مات) تقسیم بندی می شوند که با توجه به اینکه بخواهیم فضای پشت کار دیده شود و یا دیده نشود یکی از این دو نوع را انتخاب می کنیم .

در اجرای سقف کاذب سرویس بهداشتی اغلی از طلق مات شیشه شای استفاده می شود به طوری که ابتدا شبکه بندی سقف با فریم های آلومینیومی انجام شده سپس طلق های مبرعی شکل داخل فریم قرار داده می شوند .

 

2- طلق دوجداره

طلق دوجدار یا طلق پلی کربنات در مکان هایی استفاده می شود که افراد توان پرداخت هزینه طلق پلکسی گلاس را نداشته و زیبایی کار در اولویت قرار نداشته باشد این نوع طلق ها به دو دسته طلق دوجداره شفاف رنگی و طلق مات رنگی تقسیم بندی می شوند که پرکاربردترین نوع طلق های مات را طلق مات سفید تشکیل می دهد .

 

ضخامت های طلق مات تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • طلق های مات تک جداره یا پلکسی گلاس مات (2 میل ، 4 میل ، 6 میل ، 8 میل ، 10 میل)
 • طلق های مات دوجداره یا پلی کربنات مات (4 میل ، 6 میل ، 8 میل ، 10 میل)

 

انواع طلق مات صنایع شیشه و آینه کولیوند

 •  طلق های مات تک جداره
 • طلق های مات دوجداره
 • پلکسی گلاس مات
 • طلق های مات رنگی
 • طلق های مات سفید
 • طلق های مات زنبوری
 • پلی کربنات مات

 

کاربرد های انواع طلق مات رنگی و سفید

 • سقف کاذب
 • استفاده در پنجره ها
 • استفاده در پارتیشن ها
 • استفاده در ساخت اتاقک
 • استفاده در ساخت انباری
 • تزئین درب های چوبی سنتی
 • استفاده در تزئین کالاهای سنتی
 • استفاده در آزمایشگاه ها
 • استفاده در سقف سرویس بهداشتی
 • استفاده در درب پارکینگ های فرفورژه

طلق مات بیشتر در ساختمان ها و مکان هایی که به دلایل نگهداری تجهیزات مختلف نیاز به مخفی نگه داشتن فضای داخلی دارند استفاده می شود ، طلق های مات به صورت یک رو نما هستند  و جسام پشت آن دیده نخواهد شد .

برای برش طلق مات پلی کربنات از کاترهای برقی استفاده می شود اما اگر کاتر برقی در دسترس نبود می توانید از کاترهای معمولی هم برای برش این نوع طلق ها استفاده کنید اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که با کاتر معمولی برش بر خلاف شیارهای طلق بسیار زمان بر خواهد بود .

فروش طلق مات در رنگ های سفید ، آبی ، قرمز ، دودی و بنفش انجام می پذیرد بدین شکل براحتی قادر خواهید بود از طلقی استفاده کنید که رنگ آن با رنگ های دیگر وسایل ساختمانی تطابق داشته باشد .

 

طلق مات رنگی

طلق های مات نبر مانند طلق های شیشه ای در رنگ های مختلفی تولید می شود به طور مثال برای نصب سقف کاذب ساختمانی که رنگ طوسی به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است طلق های آبی و سفید مناسب است .

 

چاپ روی طلق مات

صنایع شیشه و آینه کولیوند به بهره گیری از دستگاه چاپ قادر به تولید طلق های طرح دار رنگی می باشد و شما مشتریان گرامی می توانید طرح مورد نظر خود را جهت اعمال روی طلق برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

طلق مات دوجداره

طلق های مات نیز به دو دسته تک جداره و دوجداره تقسیم می شود که در این بین طلق های دوجداره یا پلی کربنات در پروژه هایی که مقاومت طلق مهم است مانند ساخت اتاقک های شیشه ای کاربرد دارد .

 

طلق مات سقف کاذب

برای اجرای سقف کاذب ساختمان های اداری و سرویس بهداشتی اغلب از طلق های مات استفاده می شود ، در چنین پروژه های از تایل های 30 * 30 یا 40 * 40 سانتی متر 3 میل بکار می رود .

 

طلق مات خم

طرح جدیدی از طلق های مات که به دلیل وجود ماده خاصی در تولید طلق از قابلیت انعطاف پذیری برخوردار است ، این نوع طلق ها اغلب برای اجرای سایه بان های با ابعاد مختلف استفاده می شود .

 

طلق مات طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ طرح های مختلفی روی طلق های شیشه ای به صورت رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال لوگوی یا نام مجموعه را روی طلق چاپ کرد .

 

طلق مات ضد خش

طرح خاصی از طلق های مات که دارای خاصیت ضد خش است و بهترین انتخاب جهت اجرای پارتیشن ، سقف کاذب ، کف و سقف شیشه ای محسوب می شود ، فرآیند تولید این نوع طلق ها زمانبر و پیچیده است لازم به ذکر است طلق مات ضد خش در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

طلق مات هوشمند 

در این طرح از طلق های مات مدرن با استفاده از ریموت طلق از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، طلق هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، طلق مات هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

طلق مات هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح طلق های مات معرفی شده است ، قیمت طلق مات هوشمند تقریبا دو برابر طلق های مات ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع طلق ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قزاز خواهند گرفت .

 

طلق مات پارتیشن

برای اجرای پارتیشن های با نمای شیشه ای مات و بدون هیچ گونه خطری باید از طلق های مات استفاده کرد بدین شکل حتی اگر ضربه محکمی به پارتیشن وارد شود خطری کسی را تهدید نخواهد کرد ، طلق های پارتشین در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

طلق مات کف

بای اجرای کف های با نمای شیشه ای نیز می توان از طلق های شیشه ای مات استفاده کرد این طرح از کف در پروژه های خاصی بکار رفته و و موجب طراحی دکوراسیون داخلی قرار گرفته است ، برای اجرای کف با نمای شیشه ای باید از طلق مات 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا کف از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

طلق مات تاشو 

طرح خاص دیگری از طلق های مات که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع طلق ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از طلق مات تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

ضخامت طلق مات 

طلق های مات در ضخامت های 2 میل الی 10 میل تولید شده است که با توجه به نوع پروژه یکی از این طلق ها بکار خواهد رفت به طور مثال برای اجرای دیواره ی شیشه ی از طلق های 10 میل بکار می رود ، طلق های مات در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

طلق مات - اینستاگرام

 

طلق مات - واتساپ

 

 

 

نحوه سفارش انواع طلق مات به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت خرید انواع طلق مات در ابعاد و رنگ های گوناگون از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209214195178 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند طلق مورد نظر خود را به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب طلق مات در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق شیشه ای شفاف

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق دوجداره

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

طلق مات

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون طلق مات در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.arlaplast.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند