فهرست این مقاله

طلق هوشمند

تولید طلق هوشمند مات شونده در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              09128235242 – 02188621912 

 

طلق هوشمند

طلق هوشمند

در چند سال گدشته بحث پیرامون شیشه های هوشمند در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار زیاد بوده است و به طور کلی این تکنولوژی که به صورت داینامیک حالت شفاف به مات و برعکس صورت می گیرد مورد توجه بسیاری از فعالان در صنعت ساختمانی قرار گرفته است ، در این مقاله پیرامون به کاربردن این تکنولوژی در طلق ها را که به آن طلق هوشمند گفته می شود بررسی خواهیم کرد که که امیدواریم راهنمای مناسبی برای شما عزیزان باشد .

از زمانی که طلق هوشمند و شیشه های هوشمند برای اولین بار در کشور آلمان و در شرکت بنز اجرا شد تولید کنندگان در صنعت شیشه در سراسر دنیا به تکاپو افتادند و پیوسته در حال بررسی چگونگی ساخت این نوع شیشه ها و طلق ها بودند تا اینکه سرانجام کشور جین موفق به تولید آن شد و با قیمت مناسبی به بازار جهانی عرض کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند در سال 1396 با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی جونان ایرانی موفق به کشف ترکیبات پلیمری شد که براحتی می توان آن را روی شیشه و طلق اعمال کرد بودن آنکه کوچکترین مواد شیمیایی در فرآیند تولید آن ها استفاده شود .

 

فرآیند تولید طلق هوشمند 

با استفاده از ترکیبات پلیمری و مایعی که روی شیشه و طلق ریخته می شود می توان فرآیند تبدیل حالت شفاف به مات و برعکس را روی شیشه و طلق مشاهده کرد جالب است که این فرآیند را می توان روی انواع طلق ها حتی طلق های شیراز نیز پیاده سازی کرد اما پلکسی گلاس ها به دلیل کاربرد فراوان در صنعت ساختمانی مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته است .

با بکار بردن ترکیبات پلیمری در تولید طلق هوشمند حتی در مصرف انرژی هم صرفه جویی خواهد شد و جالب است بدانید که حتی به عنوان یک عایق صوتی هم کاربرد دارد به همین دلیل در اکثر پروژه های ساختمانی که نیاز به شیشه های مات می باشد از شیشه و طلق هوشمند استفاده می شود به عنوان مثال برای اجرای درب و پارتیشن در ساختمان های اداری که نیاز مخفی نگه داشتن برخی از اتاق ها می باشد از  طلق هوشمند استفاده می شود .

 

طلق هوشمند رنگی و طرح دار

با تولید پلکسی گلاس های رنگی و طرح دار اجرای پروژه های تزینی نیز امکان پذیر شده است به طوری که می توان برای اجرای سقف کاذب فروشگاه از طلق طرح دار استفاده کرد و فرآیند هوشمند کردن طلق روی آن صورت گیرد طبیعتا اجرای چنین پروژه ای خاص بوده و از دید هر فردی با هر سلیقه ای بسیار جذاب خواهد بود به ویژه زمانی که پشت طلق هوشمند طراحی های مختلفی صورت گیرد که با فشردن کلید طراحی های پشت طلق مشاهده شوند .

تا کنون بیشترین کاربرد شیشه و طلق هوشمند در اجرای درب های اتاق پرو فروشگاه ها و مراکز پزشکی بوده است ، اجرای درب شیشه ای برای اتاق پرو لباس به طبع مشتریان را غافلگیر خواهد کرد و براحیت با فشردن یک کلید می توان درب را مات و فضای داخلی اتاق پرو را غیر قابل مشاهده کرد .

در مراکز پزشکی هم براحتی می توان فضای داخلی را توسط طلق هوشمند پارتیشن بندی کرد به طوری که در صورت نیاز اتاق ها قابل مشاهده باشند در غیر این صورت فضای داخلی اتاق قابل مشاهده نخواهد بود این طرح مورد استقبال بسیار زیاد بیمارستان ها و سایر مراکز پزشکی قرار گرفته است .

 

اجرای پارتیشن با استفاده از طلق هوشمند 

با استفاده از طلق های هوشمند می توان پارتیشن های با نمای شیشه ای ایجاد کرد که در صورت نیاز به حالت مات هم تبدیل شود ، چنین پارتیشن هایی در بسیاری از مراکز اداری ، پزشکی و تجاری کاربرد خواهد داشت ، طلق هوشمند در ضخامت های 2 میل ، 3 میل ، 4 میل ، 6 میل ، 8 میل و 10 میل تولید می شود لذا در قسمت های مختلفی از یک ساختمان می توان از این نوع طلق ها استفاده کرد .

 

طلق هوشمند رنگی

تکنولوژی طلق های هوشمند را می توان در طلق های رنگی نیز پیاده سازی کرد البته منظور از طلق های رنگی ، پلکسی گلاس رنگی می باشد که در اجرای پروژه های مختلفی کاربرد دارد ضمنا طلق هوشمند در رنگ های آبی ، قرمز ، سبز ، زرد تولید می شود به طور مثال برای پروژه ای که رنگ خاکستری به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است طلق آبی بهترین انتخاب محسوب می شود .

 

طلق هوشمند شیشه ای

در حالت عادی طلق های هوشمند مشابه طلق های شیشه ای هستند و اجسام پشت آن براحتی و به وضوح مشاهده خواهد شد اما پس از فشردن کلید به طلق های مات تبدیل می شود . به طور مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای ساختمان های اداری از طلق هوشمند شیشه ای نیز می توان استفاده کرد بدین شکل خطر ناشی از شکسته شدن شیشه نیز از بین خواهد رفت .

 

طلق هوشمند یو وی

تمامی طلق های هوشمند دارای ویژگی یو وی هستند به عبارتی طلق های هوشمند در اثر تابش نور خورشید مقاوم است به همین دلیل از این طلق ها می توان در فضای خارجی ساختمان نیز استفاده کرد به طور مثال برای اجرای سقف شیشه ای مدرن بهتر است که از طلق هوشمند یو وی استفاده کرد بدین شکل حتی پس از گذشت چندین سال سقف ساختمان شفاف به نظر خواهد رسید .

 

طلق هوشمند ضد خش

یکی دیگر از طلق های هوشمند که از خاصیت ضد خش برخوردار است برای تولید این نوع طلق از ترکیبات بیو شیمی استفاده می شود به همین دلیل در برابر اجسام تیز از خود مقاومت ناشن می دهد ، طلق هوشمند ضد خش به دلیل کاربرد زیاد در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

طلق هوشمند سقف کاذب 

برای تولید و اجرای سقف کاذب مدرن نیز می توان از طلق های هوشمند مات شونده استفاده کرد از طرفی هم این نوع سقف کاذب جدیدترین و حرفه ای ترین طرح سقف کاذب در دنیا محسوب می شود ، طلق های سقف کاذب در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

طلق هوشمند کف

برای اجرای کف های با نمای شیشه ای مدرن و جدید نیز بهتر است که از طلق های هوشمند با ضخامت 10 میل استفاده کرد بدین شکل حتی اگر شکسته شود قطعا خطری نخواهد داشت ، به طور مثال برای اجرای کف شیشه ای مدرن با ابعاد 200 * 300 سانتی متر در طراحی دکوراسیون داخلی از طلق هوشمند 10 میل و 20 میل بکار می رود بدین شکل ایمنی پروژه نیز مناسب خواهد شد .

 

طلق هوشمند نورگیر

در اغلب ساختمان ها یک نورگیر متناسب با مساحت با ساختمان تعبیه شده است که برای جلوگیری از خطر شکستن و عبور نور مناسب باید از طلق های هوشمند به جای شیشه جهت پوشش نورگیر بکار برد ، طلق های نورگیر فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

ضخامت طلق هوشمند 

طلق های هوشمند مات شونده مدرن در ضخامت های 4 میل ، 6 میل ، 8 میل و 10 میل تولید می شود که بسته به نوع پروژه یکی از این نوع طلق ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، طلق های هوشمند در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

طلق هوشمند - اینستاگرام

 

طلق هوشمند - واتساپ

 

 

جهت سفارش طلق هوشمند به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت طلق هوشمند و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 0218862191209128862191209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری طلق هوشمند مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است فرآیند تولید شیشه و طلق هوشمند در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت کاملا بومی توسط جوانان عزیز کشورمان صورت می گیرد و هیچ گونه واسطه ای بین ما و شما مشتریان گرامی وجود نخواهد داشت .

 

طلق شیشه ای

طلق رنگی

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق رنگی

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

طلق هوشمند

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون طلق هوشمند در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.smartglass.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند