فهرست این مقاله

قفسه شیشه ای

ساخت انواع قفسه شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                    ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ 

 

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

وجود قفسه های از جنس چوبی و فلزی  در منازل و فروشگاه ها از گذشته مرسوم بود و در رنگ های متفاوت مشاهده می شد ، در این بین در فروشگاه های گوناگون نیاز مبرمی به نصب قفسه روی دیوارها وجود دارد چرا که در نبود قفسه چیدن اجناس در فروشگاه غیر ممکن خواهد بود بویژه در فروشگاه هایی با اجناس تزئینی .

با بیشتر شدن وسایل شیشه ای و رویکار آمدن نمای کرتین وال ( curtain wall)  قفسه شیشه ای هم چند سالیست که تولید می شود و با استقبال قابل توجهی هم مواجه شده است.

لازم به ذکر است که برای ساخت قفسه شیشه ای باید از شیشه های با ضخامت ۱۰ میل و یا حتی بیشتر استفاده کرد زیرا به دلیل فشاری که اجسام روی آن به شیشه وارد می کند اگر شیشه با ضخامت کمتر استفاده شود احتما شکستن شیشه و خطرات در پی آن وجود خواهد داشت بناراین با توجه به ابعاد قفسه باید ضخامت شیشه را از ۱۰ میل به بالا تعیین کرد .

 

انواع قفسه شیشه ای تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند

۱- قفسه های شیشه ای با پایه استیل

۲- قفسه های شیشه ای با پایه آلومینیومی

۳- قفسه شیشه ای با پایه آهنی رنگی

۴- قفسه های شیشه ای خم

۵- قفسه های تمام شیشه ای

۶- قفسه های با شیشه رنگی

 

در چند سال گذشته ویترین های شیشه ای توجه بسیاری از صاحبان فروشگاه های مخنلف را به خود جلب کرده است چرا که این نوع از قفسه شیشه ای دارای نمای متفاوت و مدرنیست و اینکه اجناس داخل قفسه های تمام شیشه ای واضح تر دیده خواهد شد .

 

انواع شیشه های مورد استفاده در ساخت قفسه شیشه ای

  • شیشه خم
  • شیشه سکوریت
  • شیشه رنگی
  • شیشه سندبلاست
  • شیشه برنز
  • شیشه کریستال
  • شیشه کلیر
  • شیشه فلوت
  • شیشه ۱۰ میل ، ۲۰ میل

 

قفسه شیشه ای سکوریت 

برای ساخت قفسه های شیشه ای با ابعاد بزرگ بهتر است که از شیشه های نشکن یا سکوریت شده استفاده کرد چرا که با بزرگتر شدن ابعاد شیشه احتمال شکستن آن نیز بیشتر خواهد شد از طرفی هم در این صورت می توان اجناس بیشتری هم روی شیشه قرار داد .

 

قفسه شیشه ای لمینت

در پروژه هایی که نیاز به نصیب قفسه های شیشه ای با ابعاد بیش از حد استاندارد است باید از شیشه های سکوریت لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها از لایه PVB بکار می رود .

 

قفسه شیشه ای رنگی

با استفاده از شیشه های سکوریت رنگی دو رو نما و یک رو نما می توان قفسه های رنگی را تولید کرد به طوری که رنگ های بکار رفته در فروشگاه با رنگ شیشه تطابق داشته باشد ، از قفسه شیشه ای رنگی در فروشگاه ها و مراکز خرید پوشاک به کرات استفاده می شود البته توجه داشته باشید که این نوع قفسه ها علاوه بر حالت دو رو نما به صورت یک رو نما تولید می شود .

 

قفسه شیشه ای طرح دار

با استفاده از دستگاه سندبلاست و چاپ می توان طرح های مختلفی را روی قفسه های شیشه ای ایجاد کرد ، چنانچ طرح خاصی مدنظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

قفسه شیشه ای خم

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مجهزترین کوره های با درجه حرارت بسیار بالا انواع شیشه های خم تولید می شد با استفاده از این نوع شیشه ها می توان قفسه های شیشه ای با نمای متفاوتی را اجرا کرد .

 

قفسه شیشه ای دیواری

رایج ترین نوع قفسه های شیشه ای در واقع قفسه هایی است که با بست های فلزی شیشه به دیوار روی دیوار قرار می گیرند که معمولا این نوع قفسه شیشه ای در فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ برای قرار دادان اجناس تزیینی در آن استفاده می شود .

 

قفسه شیشه ای کریستال

به طبع ساخت قفسه های شیشه ای با شیشه کریستال جذابیت بسیار بیشتری برای مخاطبان خواهد داشت چرا که شیشه کریستال به دلیل شفافیت بالا روی بهتر دیده شدن اجناس روی قفسه ها هم تاثیر می کذارد بنابراین در فروش اجناس هم تاثیر گذار خواهد بود .

 

قفسه شیشه ای گرد

برای تولید شیشه های گرد با قطر کمتر از ۱۰۰ سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

قفسه شیشه ای آجیل و شیرینی

ساخت قفسه های شیشه ای برای شیرینی فروشی ها و آجیل فروشی ها از پرتقاضاترین نوع قفسه های شیشه ای محسوب می شود که ساخت قفسه های شیشه ای با شیشه خم موجب جلوه ی زیباتری در فروشگاه خواهد شد .

 

قفسه شیشه ای کتاب

طراحی قفسه های شیشه ای با توجه به کاربرد آن انجام می شود به عنوان مثال برای اجرای قفسه ی شیشه ای کتاب باید از شیشه های  ۱۰ میل فلوت و کریستال استفاده کرد و از بست های شیشه به دیوار برای نصب قفسه بکار برد ، معمولا قفسه شیشه ای کتاب بیش از سیار قفسه ها از شیشه استفاده خواهد شد زیرا تعداد قفسه ها با توجه به موضوع های مختلف و بخش بندی کردن قفسه زیاد می باشد .

 

قفسه شیشه ای حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی قفسه های شیشه ای حکاکی یا اینگریونگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) می شود ، قفسه شیشه ای حکاکی شده در کشورهای اروپای نیز مانند آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

قفسه شیشه ای اسیدکاری 

طرح خاصی از قفسه های شیشه ای که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر استفاده خواهد شد .

 

قفسه شیشه ای ضخیم

برای تولید قفسه های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک قفسه با ابعاد ۴۰ * ۲۳۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۲ میل سکوریت بکار برد .

 

قفسه شیشه ای تاشو 

طرح خاص دیگری از قفسه های شیشه ای که با سیستم تاشو کار خواهد کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

قفسه شیشه ای ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد قفسه های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد ، شیشه های ۲۰ میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

قفسه شیشه ای - اینستاگرام

 

قفسه شیشه ای - واتساپ

 

 

نحوه سفارش قفسه شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش انواع قفسه شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۱۲۲۱۴۰۴۶۷ اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند قفسه شیشه ای مورد نظر خود را به تیم طراحی ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب قفسه های شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و یا تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قفسه های شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.dullesglassandmirror.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند