فهرست این مقاله

شیشه گرد

تولید انواع شیشه گرد در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                             0912823524202188621912

 

شیشه گرد

 

شیشه گرد

با پیشرفت های چشمگیر در صنعت شیشه امروزه شاهد تولید شیشه های طرح دار مختلفی هستیم که تا چندی پیش امکان تولید آن ها نبود ، شیشه های طرح دار هندسی با استفاده از دستگاه های CNC و MASTER برش داده می شود البته شیشه گرد را می توان با گرد بر دستی نیز برش داد در این مقاله به بررسی انواع شیشه های طرح دار گرد می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های طرح دار در ایران فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف شیشه های طرح دار از جمله شیشه گرد را تولید کرده است که برای مشاهده ی آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

 

شیشه گرد – کریستال

به طور کلی شیشه های گرد شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بیشتری برخوردار است این نوع شیشه ها با نام شیشه مغز آبی نیز شناخته شده است که در ضخامت های مختلفی تولید شده است .

 

شیشه گرد – رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی با مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی که فضای داخلی آن با رنگ سفید تزیین شده است باید از شیشه دودی استفاده کرد .

 

شیشه گرد – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های گرد به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی شیشه رومیزی گرد ناهارخوری سندبلاست کرد و نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد کرد .

 

شیشه گرد – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان طرح لوزی را روی شیشه حکاکی کرد .

 

شیشه گرد – رومیزی 

متداول ترین نوع شیشه های گرد که اغلب به عنوان شیشه میز ناهارخوری استفاده می شود برای تولید شیشه میز گرد ناهارخوری معمولا از شیشه های 8 میل و 10 میل استفاده خواهد شد و در برخی موارد هم از شیشه های 15 میل و 20 میل گرد کریستال بکار برده می شود .

 

شیشه گرد – هوشمند 

خاص ترین نوع شیشه های گرد که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد این نوع شیشه ها معمولا برای اجرای درب های شیشه ای و پارتیشن های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد .

شیشه گرد هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و اسپانیا به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده و حرفه ای در دنیا قرار گرفته است ، قیمت شیشه گرد هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های گرد ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاص و لوکس استفاده می کنند .

 

شیشه گرد – اسیدکاری

طرح خاصی از شیشه های گرد که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه گرد – اکریلیک 

در این طرح از شیشه های گرد با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

شیشه گرد – دیوارپوش 

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های گرد لاکوبل رنگی استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های لاکوبل رنگی بکار برد .

 

شیشه گرد – ضخیم 

برای تولید شیشه های گرد با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری 10 نفره باید از شیشه های 10 میل کریستال و رنگی بکار برد .

 

شیشه گرد – میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن می توان از شیشه های گرد رنگی و کریستال استفاده کرد ، به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری 10 نفره از شیشه های 10 میل بکار می رود .

 

شیشه گرد – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های گرد بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه 20 میل استفاده کرد بدین کل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه گرد – تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های گرد که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت .

 

شیشه گرد - اینستاگرام

 

شیشه گرد - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه گرد به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه گرد و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه گرد مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه گرد در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از دستگاه CNC و MASTER صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

شیشه گرد

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه گرد در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند