فهرست این مقاله

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                          0912823524202188621912

 

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

شیشه کریستال تقریبا از 5 سال پیش که به کشور ما وارد شد فعالان در صنعت ساختمانی و طراحان دکوراسیون گرایش چشمگیری به این شیشه ها پیدا کردند ، دلیل استقبال گسترده از این شیشه ها شفافیت بسیار بالای آن است ، در این مقاله به بررسی قیمت شیشه کریستال و مقایسه آن با دیگر شیشه های داخلی خواهیم پرداخت .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه کریستال در ایران از سال 1388 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و قیمت شیشه کریستال را نسبت به سایر مراکز فروش این نوع شیشه ها مناسب تر تعیین کرده است .

 

ساختار شیشه کریستال (قیمت شیشه کریستال)

شیشه های کریستال به دلیل بکار رفتن ذرات کریستالی در تولید آن دارای شفافیت بسیار بالایی است به طوری که علاوه بر سنگ آهک ، سیلیس و قلع از ذرات کریستالی در تولید این نوع شیشه ها استفاده می شود ، این شفافیت به گونه ای است که اگر بیننده لبه های شیشه را مشاهده نکند به طور حتم از وجود شیشه در رویروی خود باخبر نخواهد شد ، به کرات از مشتریان گرامی شنیده ایم که برخی افراد به علت متوجه نشدن شیشه به آن برخورد کرده اند .

 

تفاوت شیشه کریستال و فلوت (قیمت شیشه کریستال)

اگر دو شیشه کریستال و فلوت را کنار هم قرار دهید براحتی قادر خواهید بود که این دو شیشه ها را از هم تشخیص دهید اما بسیاری از تماس های مشتریان گرامی مبتنی بر این موضوع است که چگونه می توان شیشه کریستال و فلوت را از هم تشخیص داد ؟ در جواب باید گفت که لبه های قیمت شیشه کریستال سفید رنگ و مایل به رنگ آبی فیروزه ای می باشد در صورتی که لبه های شیشه فلوت کاملا سبز رنگ و تیره است .

 

انواع شیشه کریستال (قیمت شیشه کریستال)  

 • شیشه کریستال 6 میل
 • شیشه کریستال 8 میل
 • شیشه کریستال 10 میل
 • شیشه کریستال 12 میل
 • قیمت شیشه کریستال 15 میل
 • شیشه کریستال 20 میل 
 • شیشه کریستال سندبلاست
 • شیشه کریستال حکاکی شده (Engraving)
 • شیشه کریستال لاکوبل رنگی
 • شیشه کریستال چاپی

 

اینکه شیشه دارای چه ضخامتی است در تعیین قیمت شیشه کریستال تاثیرگذار خواهد بود لذا هر چه ضخامت شیشه بیشتر باشد دقایقی بیشتری شیشه داخل کوره خواهد ماند و در این صورت مصرف برق چند برابر می شود .

 

کاربردهای شیشه کریستال (قیمت شیشه کریستال)

 • ساخت آکواریوم
 • درب شیشه ای 
 • اجرای سقف شیشه ای
 • اجرای کف شیشه ای
 • اجرای پارتیشن شیشه ای
 • ساخت باکس شیشه ای
 • اچرای ویترین شیشه ای
 • اجرای کابینت شیشه ای
 • استفاده به عنوان شیشه بین کابینت
 • شیشه کاری روی دیوار

 

قیمت شیشه کریستال آکواریوم 

برای ساخت آکواریوم می توان از شیشه کریستال هم استفاده کرد در این صورت آکواریوم با نمای شفاف تری را خواهیم داشت به طبع هم اگر شیشه شفافیت بالایی داشته باشد فضای داخلی آن هم بهتر دیده خواهد شد ، برای ساخت آکواریوم های با ابعاد زیر 50 سانتی متر می توان از شیشه کریستال 6 میل ، برای ساخت آکواریوم به ابعاد بین 50 سانتی متر تا 1 متر از شیشه 10 میل کریستال و ستخت آکواریوم با ابعاد بین 1 متر تا 2 متر از شیشه 20 میل کریستال استفاده کرد .

لازم به ذکر است قیمت شیشه کریستال با توجه به ضخامت آن متغیر است و البته بستگی به ابعاد شیشه هم خواهد داشت لذا با در نظر گرفتن ابعاد مقداری که شیشه پرت خواهد داد مشخض می شود اما به طور کلی شیشه های کریستال قیمت به مراتب بیشتری از شیشه های فلوت دارند .

همانطور که مطلع هستید در ایران سه نوع دو نوع شیشه کریستال بلژیکی و چینی وجود دارد که قیمت شیشه کریستال بلژیک حدود 40 درصد از محصول مشابه چینی بیشتر است اما به واقع کیفیت آن ها بسیار نزدیک به هم است .

 

قیمت شیشه کریستال 10 میل و 20 میل 

شیشه های کریستال بیشتر به عنوان شیشه های رومیزی و برای ساخت میزهای شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد که برای تولید شیشه رومیزی از شیشه 10 میل و برای ساخت میز شیشه ای از شیشه 20 میل کریستال استفاده می شود البته این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت شیشه کریستال بلژیکی نسبت به شیشه کریستال ایرانی و چینی حدود دو برابر است در حالی کیفیت آن جندان هم از شیشه های ایرانی و چینی بیشتر نیست .

 

قیمت شیشه کریستال بلژیک و ایران

شیشه های کریستال بلژیکی به دلیل افرایش نرخ دلار در به ویژه در سال گذشته بسیار بیشتر از شیشه های کریستال ایرانی می باشد به همین دلیل هم کمتر کسی راغب به خرید شیشه های کریستال بلژیکی است .

 

قیمت شیشه کریستال رنگی

شیشه های کریستال رنگی به صورت یک رو نما یا لاکوبل تولید می شوند به طوری که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از دستگاه چاپ یک طرف شیشه رنگ خواهد شد .

 

قیمت شیشه کریستال رومیزی

برای تولید شیشه های رومیزی نیز بهتر است که از شیشه های کریستال استفاده شود چرا که شفافیت شیشه در نمای میز تاثیر بسزایی دارد لذا با بکار بردن شیشه های کریستال تا حد زیادی طراحی دکوراسیون داخلی ارتقا خواهد یافت .

 

قیمت شیشه کریستال چینی

شیشه های کریستال چینی شباهت بسیار زیادی به شیشه های کریستال بلژیکی دارد اما از قیمت کمتری برخوردار است به همین دلیل بسیاری از افراد شیشه کریستال چینی را به همتای بلژیکی ترجیح می دهند .

 

قیمت شیشه کریستال سکوریت

شیشه های سکوریت در واقع همان شیشه های خام محسوب می شود که داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار گرفته و مقاومت آن افزایش پیدا کرده است ، به طور مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای باید از شیشه های سکوریت شده استفاده کرد .

 

قیمت شیشه کریستال خم

برای تولید شیشه های کریستال خم ابتدا شیشه کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

قیمت شیشه کریستال طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های کریستال به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگو را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

قیمت شیشه کریستال مات

به طور کلی شیشه های مات کریستال به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

قیمت شیشه کریستال گرد

برای تولید شیشه های کریستال گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

قیمت شیشه کریستال هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های کریستال که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، قیمت شیشه کریستال هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های کریستال ساده و طرح دار است این نوع شیشه ها از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم برخوردار می باشد .

 

قیمت شیشه کریستال حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه کریستال حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

قیمت شیشه کریستال اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های کریستال که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه کریستال لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

قیمت شیشه کریستال جزیره 

برای تولید شیشه های روی جزیره باید از شیشه های کریستال لاکویل سفید و مشکی استفاده کرد ، به طور مثال برای تولید وایت برد شیشه ای با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه های 16 میل لاکوبل بکار برد .

 

قیمت شیشه کریستال محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های کریستال سکوریت شده استفاده کرد بدین شکل مقاومت یشه مناسب بوده و از نمای خاص و زیبایی نیز برخوردار خواهد بود .

 

قیمت شیشه کریستال ضخیم

برای تولید شیشه های کریستالی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای خم جلو مبلی باید از شیشه های 16 میل کریستال استفاده کرد .

 

قیمت شیشه کریستال رفلکس

در این طرح از شیشه های کریستالی مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

قیمت شیشه کریستال تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهیه استفاده می شود .

 

قیمت شیشه کریستال 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های کریستال بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از ان به کرات استفاده می کنند .

 

قیمت شیشه کریستال مات 

شیشه های مات کریستالی به دو دسته ی سندبلاست و سایتنا تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که یشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهد گرفت .

 

قیمت شیشه کریستال استین گلاس 

شیشه های استین گلاس نیز در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و تراش محسوب می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

 

قیمت شیشه کریستال - اینستاگرام

 

قیمت شیشه کریستال - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه کریستال به صنایع شیشه و آینه کولیوند (قیمت شیشه کریستال) 

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت شیشه کریستال و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه کریستال مورد نظر خود را به کارشناسان ما سفاش دهید و از قیمت شیشه کریستال اطلاع پیدا کنید  .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه کریستال (قیمت شیشه کریستال)  در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

قیمت شیشه کریستال

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قیمت شیشه کریستال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند