فهرست این مقاله

میز شیشه خم

تولید انواع میز شیشه خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                09128235242 – 02188621912

 

میز شیشه خم

 

میز شیشه خم

امروزه تولید شیشه های خم بسیار بیشتر از گذشته شده است به طوری که در قسمت های مختلف از یک ساختمان و در ساخت انواع وسایل تزیینی از شیشه خم استفاده می شود ، در این مقاله یکی دیگر از وسایل خانگی و تزیینی که با نام میز شیشه خم یا میز شیشه ای خم شناخته شده است را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های خم از جمله میز شیشه خم را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

میزهای شیشه ای خم برای اولین بار در کشور ایتالیا تولید شد و در اغلب ساختمان های مسکونی و اداری تجاری لوکس توسط طراحان دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گرفت ، در واقع نمای متفاوت و خاص میز شیشه خم موجب استقبال بسیار زیاد مردم در کشورهای مختلف شد .

 

فرآیند تولید میز شیشه خم

برای تولید میزهای شیشه ای خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مودر نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی ساخته شده داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد البته فرآیند تبدیل شدن شیشه مسطح به خام در داخل کوره بسیار زمانبر است .

 

ضخامت میز شیشه خم

ضخامت شیشه در ساخت میزهای شیشه ای با توجه به ابعاد و طرح آن تعیین می گردد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای 90 درجه با طول 110 سانتی متر ، عرض 40 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر از شیشه 12 میل و 16 میل استفاده می شود در صورتی که برای تولید میز شیشه خم با طول 140 سانتی متر ، عرض 60 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر از شیشه 20 میل بکار برده خواهد شد .

 

میز شیشه خم کریستال

به طور کلی شیشه های با ضخامت بالا از ظنر شفافیت به سه دسته شیشه های فلوت ، سوپرکلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال دارای شفافیت بیشتری نسبت به شیشه های فلوت و سوپرکلیر می باشد ، این نوع شیشه ها در ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل وجود دارد .

 

میز شیشه خم رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های خم رنگی برای تولید میز شیشه ای استفاده شود ، شیشه خم رنگی به دو صورت دو رو نما و یک رو نما وجود دارد در حالت اول از شیشه های رنگی ساده استفاده می شود اما شیشه های رنگی یک رو نما یا لاکوبل در واقع به شیشه های رنگی شده توسط پیسوله گفته می شود .

 

میز شیشه خم سکوریت

میزهای شیشه ای خم را می توان به دو صورت نیمه سکوریت و سکوریت تولید کرد تفاوت این دو نوع شیشه در میزان مقاومت شیشه است به طوری که شیشه خم سکوریت شده در برابر شیشه های خم نیمه سکوریت مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد .

 

میز شیشه خم جلو مبلی

متداول ترین نوع میز شیشه خم که طراحان دکوراسیون داخلی به کرات حهت تزیین فضای داخلی ساختمان های لوکس از آن استفاده می کنند ، میز شیشه ای جلو مبلی معمولا با استفاده از شیشه های کریستال 16 میل و 20 میل تولید می شود بدین شکل علاوه بر مقاومت بالای شیشه در برابر ضربه و فشار اجسام روی آن ، نمای میز نیز بهتر و زیباتر خواهد شد .

 

میز شیشه خم تلویزیون

در گذشته میزهای تلویزیون شیشه ای با استفاده از شیشه های لاکوبل مشکی و پایه های فلزی تولید می شد اما در طرح های جدید میزهای شیشه ای خم با استفاده از شیشه کریستال ساخته می شود .

 

میز شیشه خم عسلی

برای تولید میزهای عسلی شیشه ای معمولا از شیشه های کریستال 12 میل و 16 مسل استفاده می شود البته بهتر است که ضخامت میزهای شیشه ای در ساختمان یکسان در نظر گرفته شود .

 

میز شیشه خم حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی میزهای شیشه ای حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

میز شیشه خم اسیدکاری شده 

طرح جدیدی از میزهای شیشه ای که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد ، میزهای اسیدکاری شده در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

میز شیشه خم هوشمند 

جدیدترین طرح میزهای شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، میز شیشه خم هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

میز شیشه خم 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد میزهای شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوری معرفی شده است از همین رو طراحان از ان به کرات استفاده می کنند .

 

میز شیشه خم تاشو 

طرح خاص دیگری از میزهای شیشه ای که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

جهت سفارش میز شیشه خم به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت میز شیشه خم و سفارش آن می توانید با شماره های 02188621920912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری میز شیشه خم مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید میز شیشه خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از مدرنترین کوره های با درجه حرارت بسیار بالا صورت می گیرد ضمنا تمامی شیشه دارای درجه کیفیت +A می باشد .

 

میز شیشه ای خم

میز شیشه خم

میز شیشه ای

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

میز شیشه خم

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون میز شیشه خم در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند