فهرست این مقاله

نرده شیشه ای تراس

تولید و اجرای نرده شیشه ای تراس در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                0921419517802188621912

 

نرده شیسشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

اجرای نمای شیشه ای در ساختمان مستلزم تولید شیشه های سکوریت شده و استفاده از یراق های با مقاومت زیاد می باشد چرا که در چنین نمایی ابعاد شیشه ها بسیار بزرگتر از شیشه های یک نمای ساده می باشد ، در گذشته اغلب ساختمان ها دارای نرده های آهنی و پس از آن نرده استیل بودند اما با رویکار آمدن نرده شیشه ای تراس به طور کلی تمایل طراحان دکوراسیون داخلی جهت اجرای نرده های تراس تغییر پیدا کرد .

 

استفاده بهینه از فضا با نرده شیشه ای تراس

فضای تراس در ساختمان ها به نوعی یک فضای بهینه محسوب می شود به شرط آنکه با استفاده از نرده های مختلف جلوی آن را پوشش داد ، اینکه چرا نرده شیشه ای تراس در بین تمامی نرده ها از محبوبیت بیشتر برخوردار است به ایجاد یک نمای مدرن برمی گردد چرا که با اجرای نرده شیشه ای تراس علاوه بر ایجاد یک محیط امن در تراس جهت رفت و آمد و استفاده بهینه از این فضا به دلیل ایجاد نمای شیشه ای در واقع طراحی دکوراسیون مدرن هم پیاده سازی می شود .

به طور کلی نرده های شیشه ای را می توان در قسمت های مختلف یک ساختمان علاوه بر نرده شیشه ای تراس بکار برد مانند نرده شیشه ای راه پله ، نرده شیشه ای بالکن و … لذا در تمامی موارد با استفاده از شیشه های با شفافیت بالا و یراق آلات استیل درجه یک طراحی دکوراسیون مدرن اجرا خواهد شد .

 

نرده شیشه ای تراس با شیشه های سکوریت

متداولترین نوع شیشه هایی که می توان جهت اجرای نرده های شیشه ای بکار برد شیشه سکوریت یا نشکن است زیرا این نوع شیشه ها با مقاومت بسیار بالا احتمال شکستن شیشه را به حداقل ممکن می رساند در ضمن اگر شیشه در اثر ضریه شدیدی شکسته شود بر خلاف شیشه های خام که بسیار خطرناک و تیز می باشد پودر خواهد شد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت رنگی را جهت اجرای نرده شیشه ای تراس در ابعاد مختلف تولید می کند که در این صورت براحتی می توان رنگ شیشه ها را یا سایر رنگ های بکار رفته در نمای ساختمان تطبیق داد توجه داشته باشید که به دلیل ضخامت بالا و وزن مناسب شیشه های سکوریت 10 میل در اغلب موارد از این نوع شیشه ها استفاده می شود .

علاوه بر شیشه های سکوریت رنگی از شیشه های سکوریت طرح دار نیز می توان به عنوان شیشه های نرده شیشه ای تراس بکار برد ، شیشه های طرح دار سکوریت شده به دو صورت رنگی و سندبلاست شده تولید می شوند که در حالت اول طرح به صورت رنگی توسط دستگاه چاپ روی شیشه ایجاد می شود اما در حالت دوم طرح مورد نظر با دستگاه سندبلاست به صورت مات روی شیشه ی نرده شیشه ای تراس ایجاد خواهد شد .

 

نرده شیشه ای تراس با شیشه لمینت

در ساختمان هایی که فضای در نظر گرفته شده برای تراس بیش از حد معمول بوده و در واقع متراژ زیادی نرده شیشه ای تراس نصب خواهد شد بهتر است که از شیشه های لمینت جهت اجرای نرده شیشه ای استفاده شود ، این نوع شیشه ها در واقع شیشه های دوجداره ای محسوب می شوند که توسط لایه PVB دو شیشه سکوریت شده به هم چسبیده می شوند لذا در اثر ضربه شدید و شکستن یکی از شیشه های نرده شیشه ای تراس ذرات شیشه بر خلاف شیشه های سکوریت پخش نخواهد شد .

شیشه های لمینت هم مانند شیشه های سکوریت در رنگ های مختلفی تولید می شود که همین امر موجب اجرای یک طراحی مدرن خواهد شد ، برای تولید شیشه های لمینت رنگی نرده شیشه ای تراس معمولا از دو شیشه سکوریت شده رنگی میل بکار می رود .

 

نرده شیشه ای تراس با شیشه خم

طرح های جدید نرده شیشه ای با استفاده از شیشه های خم لمینت شده اجرا می شود ، برای تولید شیشه خم ابتدا شیشه با ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود .

 

نرده شیشه ای تراس با شیشه مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی شیشه سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت اصلی آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

نرده شیشه ای تراس با شیشه رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در تراس استفاده کرد ، در این صورت قواعد طراحی دکوراسیون داخلی نیز رعایت خواهد شد .

 

نرده شیشه ای تراس با شیشه طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی نرده شیشه ای به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگو را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

نصب نرده شیشه ای تراس 

برای نصب نرده شیشه ای تراس به دو روش می توان عمل کرد در روش اول از ترکبیب نرده شیشه ای و نرده استیل بکار می رود اما در روش دوم شیشه ها به صورت فریم لس بوده و از روش اسپایدری جهت نصب استفاده می شود ، در صورت استفاده از روش اسپایدری شاهد اجرای یک نمای تمام شیشه ای خواهید بود .

در طرح های جدید نرده شیشه ای تراس به صورت فریم لس و با نوعی از یراق های پایه دار کوچک اما با مقاومت بسیار بالا اجرا می شود ، این روش در کشوهای اروپایی نیز به کرات استفاده شده است .

 

نرده شیشه ای تراس هوشمند 

طرح خاصی از نرده های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است نرده شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

نرده شیشه ای تراس هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح نرده شیشه ای معرفی شده است ، قیمت نرده شیشه ای تراس هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های تراس ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

نرده شیشه ای تراس ضخیم

برای تولید نرده های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک نرده های شیشه ای با ابعاد 90 * 230 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد .

 

نرده شیشه ای تراس رفلکس

در این طرح از نرده های شیشه ای مدرن و لوکس از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، نرده های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ،  ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

نرده شیشه ای تراس 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد نرده های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، نرده های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

نرده شیشه ای تراس تاشو 

طرح خاص دیگری از نرده های شیشه ای که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و ثبت سفارش نرده شیشه ای تراس از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت نرده شیشه ای تراس و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری نرده شیشه ای تراس مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است اجرای نرده شیشه ای تراس در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط شیشه های با کیفیت +A صورت می گیرد به طور کلی از سه نوع شیشه فلوت ، کلیر و کریستال جهت تولید شیشه های سکوریت و لمینت استفاده خواهد شد .

 

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای اکسپوز

نرده شیشه ای بالکن

نرده شیشه ای بالکن

نرده شیشه ای تراس 

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای تراس

نرده شیسشه ای تراس

نرده شیسشه ای تراس

نرده شیسشه ای تراس

نرده شیسشه ای تراس

نرده شیسشه ای تراس

نرده شیسشه ای تراس

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون نرده شیسشه ای تراس در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند