فهرست این مقاله

وان شیشه ای

تولید و اجرای انواع وان شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                        0912823524202188621912

 

وان شیشه ای

 

وان شیشه ای

داشتن وان در سرویس حمام برای هر کسی لذت بخش است و اگر تا به حال توجه کرده باشید کسانی که بحث هزینه در اولویت ساخت و ساز نباشد به طور حتم یک وان شیشه ای را در داخل سرویس حمام خواهد داشت ، در گذشته استفاده از وان های پلاستیکی و سرامیکی رواج داشت اما با رویکار آمدن وان های شیشه ای توجه همه طراحان دکوراسیون داخلی و عموم مردم به این نوع وان ها جلب شد .

به طبع اجرای وان شیشه ای تصوراتی مبتنی بر اینکه شیشه شکسته شود و خطراتی که در پی آن ایجاد خواهد شد در ذهن هر کسی تداعی می شود اما توجه داشته باشید که با استفاده از شیشه های سکوریت مقوامت شیشه بسیار بالا خواهد بود حتی اگر شیشه شکسته شود آسیبی به کسی زده نخواهد شد .

 

نحوه تولید وان شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند   

به طور کلی 2 نوع وان شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند ساخته می شود در حالت وان به صورت یک تکه خواهد بود و چهار طرف آن به صورت خم می باشد در این حالت نیازی به هیچ گونه چسب و یا یراقی نخواهد بود اما در حالت دوم وان شیشه ای از چهار تکه شیشه تشکیل خواهد شد که به وسیله بست های فلزی و بی رنگ به هم متصل می شوند و شکل کلی آن مستطیل است در این روش پس از پایان کار باید با استفاده از چسب های مخصوص وان آب بندی شود .

 

چه نوع شیشه ای در ساخت وان شیشه ای استفاده می شود 

سوالی که به کرات از کارشناسان صنایع شیشه کولیوند پرسیده می شود مبتنی بر نوع شیشه ای است که در ساخت وان های شیشه ای به کار می رود در پاسخ باید گفته که با توجه حساسیت بالای وان های شیشه ای و فشاری که روی شیشه وارد می شود باید از شیشه های 12 میل ، 15 میل و حتی 20 میل استفاده کرد که با توجه به ابعاد وان شیشه ای یکی از این 3 نوع شیشه انتخاب خواهد شد ، البته برای اجرای وان شیشه ای کودک که معمولا دارای ابعاد کمتر از 150 سانتی متر طوب می باشد می توان از شیشه نشکن 10 میل هم استفاده کرد زیرا مقدار آبی که در داخل وان قرار خواهد گرفت فشار زیادی به شیشه وارد نمی کند .

نکته دیگر در تولید این نوع وان ها استفاده از شیشه های سکوریت شده می باشد زیرا شیشه های معمولی در هنگام شکست خطرات بسیار زیادی افراد پیرامون ان را مواجه خواهد کرد اما استفاده از شیشه سکوریت با ضخامت بالا خطرات احتمالی را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد .

لازم به ذکر است جهت ساخت وان شیشه ای با طول بیش از 160 سانتی متر بهتر است که از شیشه سکوریت لمینت شده استفاده کرد در این صورت حتی اگر شیشه در اثر فشار شدیدی شکسته شود اتفاقی رخ نخواهد داد .

 

انواع وان شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

  • وان های شیشه ای با شیشه لاکوبل رنگی
  • وان های شیشه ای با شیشه سکوریت رنگی
  • وان های شیشه ای خم
  • وان های شیشه ای با فریم استیل
  • وان های شیشه ای با شیشه ساتینا
  • وان های شیشه ای با شیشه چاپی

 

وان شیشه ای اتاق خواب

نوعی از وان های شیشه ای هم در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود که معمولا ابعاد کوچکی داشته و در اتاق مستر یا اتاق خواب ساختمان استفاده می شود ، برای ساخت وان های شیشه ای اتاق خواب از شیشه کریستال بکار می رود .

 

وان شیشه ای رنگی

با توجه به اهمیت تطابق رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی می توان از شیشه های سکوریت رنگی جهت تولید وان های شیشه ای استفاده کرد ، این نوع شیشه ها در طیف وسیع رنگی وجود دارند .

 

وان شیشه ای طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ ، شیشه های طرح دار مات و رنگی تولید می شود به طوری که طرح به صورت ثابت روی شیشه باقی خواهد ماند ، به طور مثال می توان تصاویر خانوادگی را روی وان شیشه ای به صورت رنگی چاپ کرد .

 

وان شیشه ای کریستال

به دلیل اینکه وان های شیشه ای نیز دارای ابعاد بزرگی هستند و ضخامت شیشه های وان شیشه ای معمولا بیش از 10 میل در نظر گرفته می شود بهتر است که از شیشه های کریستال جهت تولید آن استفاده شود .

 

وان شیشه ای مات

به طور کلی شیشه های سکوریت مات به دو دسته شیشه های سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که تفاوت اصلی این دو نوع شیشه در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت مات وجود دارد .

 

وان شیشه ای حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی وان های شیشه ای حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی وان شیشه ای حکاکی کرد بدین شکل به برندینگ مجموعه کمک شایانی خواهد شد و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

وان جکوزی شیشه ای

با توجه به درخواست های مشتریان گرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های سکوریت لمینت شده جکوزی شیشه ای هم تولید می کند ، البته اجرای جکوزی شیشه ای با وان شیشه ای ساده کاملا متفاوت است و یراقی که در جکوزی شیشه ای استفاده می شود دارای استحکام بسیار بالاییست .

لازم به ذکر است که وان شیشه ای منحنی دار یا خم هم در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود به طوری که ابتدا شیشه در کوره مخصوص خم با قالب فلزی تبدیل به شکل مورد نظر شده سپس آن را وارد کوره مخصوص سکوریت کردن خواهیم کرد .

بنابراین قیمت وان شیشه ای به عوامل مختلفی مانند ابعاد وان ، طرح وان ، نوع شیشه ای که در ساخت وان استفاده می شود و رنگ شیشه بستگی دارد به عنوان متال قیمت یک وان خم دودی رنگ با وان مستطیلی ساده متفاوت خواهد بود .

 

وان شیشه ای هوشمند 

در این طرح از وان های شیشه ای با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است وان شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان و ایتالیا به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

قیمت وایت برد هوشمند تقریبا دو برابر وایت بردهای شیشه ای ساده و طرح دار است به همنی دلیل طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده در دنیا از این نوع وایت بردها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

وان شیشه ای ضخیم 

برای تولید وان های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک وان با ابعاد 90 * 220 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل بکار برد .

 

وان شیشه ای تاشو 

طرح خاص دیگری از وان های شیشه ای که با سیستم تاشو کار خواهد کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

وان شیشه ای 20 میل 

در پروزه هایی که ابعاد وان های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از وان شیشه ای 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، وان های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

وان شیشه ای استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های سندبلاست ، ساتینا و حکاکی محسوب می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر است به همین دلیل نیز از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی ان قرار خواهند گرفت .

 

وان شیشه ای - اینستاگرام

 

وان شیشه ای - واتساپ

 

نحوه سفارش وان شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت وان شیشه ای و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند وان شیشه ای مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان فروش ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب وان شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

وان شیشه ای

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون وان شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند