فهرست این مقاله

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

تولید انواع وایت برد شیشه ای مغناطیسی در صنایع شیشه و آینه کولیوند            ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

در نظام آموزشی هر کشوری ابزارهای آموزشی تاثیر بسزایی در یادگیری دانشجویان و دانش آموزان آن کشور دارد ، یکی از ابزارهای تاثیرگذار در مراکز آموزشی که با استفاده از آن می توان مطالب آموزشی را با سرعت بیشتری انتقال داد وایت برد شیشه ای مغناطیسی است ، در این مقاله به بررسی تولید و انواع این نوع تخته وایت برد شیشه ای می پردازیم .

وایت برد شیشه ای مغناطیسی برای اولین بار در کشور آلمان تولید شد و به دلیل استقبال بسیار زیاد مراکز آموزشی و شرکت های دانش بنیان خیلی زود جایگزین تخته وایت بردهای پلاستیکی شد از آن پس در کشورهای دیگری هم مانند فرانسه ، هلند و چین شروع به تولید این نوع تخته وایت بردها کردند .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی وایت برد شیشه ای مغناطیسی در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از ۱۰۰ طرح مختلف از این نوع تخته وایت بردها را تولید کرده است که با مراجعه با قسمت نمونه کارها می توانید مشاهده نمایید .

 

نحوه تولید وایت برد شیشه ای مغناطیسی

در ابتدا باید ابعاد دقیق وایت برد شیشه ای تعیین شود چرا که با توجه به ابعاد تخته ضخامت شیشه نیز تعیین می گردد سپس رنگ و طرح وایت برد شیشه ای مشخص خواهد شد در مرحله ی بعدی شیشه سکوریت با ضخامت مورد نظر تولید می شود به طوری که شیشه پس از برش با دستگاه CNC وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود تا اینکه به طور کامل به حالت سکوریت یا نشکن تبدیل شود .

در مرحله سوم از تولید وایت برد شیشه ای مغناطیسی با استفاده از دستگاه سندبلاست یک طرف شیشه به طور کامل سندبلاست خواهد شد و موجب تثبیت رنگ روی شیشه می شود در مرحله چهارم با پیسوله های فشار قوی  روی شیشه رنگ می شود توجه داشته باشید که نحوه رنگ کردن شیشه بسیار مهم می باشد چرا که کوچکترین اشتباهی ممکن است رنگ به اصطلاح رنگ شره کند در نهایت وایت برد شیشه ای مغناطیسی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار می گیرد .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی کریستال

شیشه های شفاف سکوریت به سه دسته ی شیشه های فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است ضمنا با توجه به تولید شیشه های کریستال ایرانی تحت عنوان شیشه وین وایت ( winwhite glass ) می توان از این نوع شیشه ها نیز برای تولید وایت برد شیشه ای مغناطیسی ساده و رنگی استفاده کرد .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی رنگی

با استفاده از شیشه سکوریت رنگی لاکوبل می توان یک وایت برد شیشه ای رنگی را تولید کرد در اغلب مراکز آموشی از این نوع وایت بردهای شیشه ای استفاده می شود ، در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن اداری از وایت بردهای شیشه ای رنگی متناسب با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی بکار گرفته خواهد شد .

لازم به ذکر است که برای تولید وایت برد شیشه ای مغناطیسی بهتر است که از شیشه های کریستال رنگی استفاده شود چرا که شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها موجب نمای زیباتر وایت برد خواهد شد و نوشته های روی وایت برد به طور واضح تری مشاهده می شود .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی طرح دار

برای تولید وایت بردهای شیشه ای طرح دار از دستگاه چاپ روی شیشه استفاده می شود به طوری که ابتدا طرح مورد از طریق درگاه های ورودی وارد دستگاه چاپ شده سپس شیشه سکوریت شده را وارد دستگاه می کنیم و مخازن رنگی دستگاه با رنگ های مورد نظر پر خواهد شد بنابراین با روش تولید شیشه چاپی می توان یک تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی طرح دار را تولید کرد .

در شرکت ها و سایر سازمان های دولتی و خصوصی معمولا لوگوی مجموعه روی وایت برد شیشه ای مغناطیسی چاپ می شود ، محل قرار گیری لوگو کاملا سلیقه ایست و با توجه به ابعاد وایت برد شیشه ای مغناطیسی محل لوگو تعیین می شود برای ذکر مثال دیگری می توان به مراکز آموزشی کودکان اشاره کرد در این مراکز تصاویر انیمیشنی و شخصیت های برجسته در عرصه های مختلف مانند سینما و ورزش روی وایت برد شیشه ای مغناطیسی چاپ می شود .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی لمینت

چنانچه ابعاد وایت برد شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های لمینت شده جهت تولید وایت برد شیشه ای استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که تعدادی شیشه توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی روی وایت برد شیشه ای حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال در برخی از طرح ها لوگو یا نام مجموعه ی مورد نظر روی وایت برد شیشه ای مغناطیسی حکاکی می شود در این صورت به نوعی تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

نصب تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی

برای نصب وایت بردهای شیشه ای از دو روش پایه ای و بست های فزی استفاده می شود در روش اول وایت برد شیشه ای با پایه های استیل که قابلیت کوتاه و بلند شدن را دارد نصب خواهد شد به طوری که یک پایه کوچک زیر وایت برد تعبیه شده و داخل پایه بزرگتر قرار داده می شود اما در روش دوم با استفاده از بست های فلزی نقره ای و طلایی وایت برد شیشه ای مغناطیسی روی دیوار نصب می شود .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی هوشمند 

طرح خاصی از وایت بردهای شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است وایت برد شیشه ای مغناطیسی در کشورهای اروپایی نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد و مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

وایت برد شیشه ای مغناطیسی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح وایت برد معرفی شده است ضمنا قیمت وایت برد شیشه ای مغناطیسی دو برابر وایت بردهای شیشه ای ساده است به همین دلیل در پروژه های خاصی از این نوع وایت بردها استفاده می شود .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی اسیدکاری شده 

در این طرح الگوهای مختلفی روی وایت برد شیشه ای رنگی اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی اکریلیک 

جدیدترین طرح وایت بردهای شیشه ای که با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، وایت برد شیشه ای مغناطیسی اکریلیک در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود این نوع شیشه ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

وایت برد شیشه ای مغناطیسی اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های اداری بکار می برند .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی پایه دار 

در این طرح از وایت برهای شیشه ای یک پایه فلزی یا چوبی پشت وایت برد قرار می گیرد به طوری که وایت برد را می توان وسط سالن نیز قرار داد این نوع وایت بردها اغلب در سالن های بزرگ اداری استفاده می شود .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی با قاب استیل 

طرح دیگری از وایت بردهای شیشه ای که یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور وایت برد قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی کودک 

برای کودکستان ها و مهد های کودک نوعی از وایت بردها طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی سینمایی و هنری مانند بتمن و باب اسفنجی روی شیشه حکاکی می شود بدین شکل کودکان براحتی مجذوب آموزش معلم خواهند شد .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی لمینت 

برای تولید وایت بردهای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های لمینت رنگی استفاده کرد به طور مثال برای یک وایت برد با ابعاد ۱۰۰ * ۳۰۰ سانتی متر باید از شیشه های لمینت ۱۲ میل بکار برد .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی رفلکس

در این طرح از وایت بردهای شیشه ای مدرن و لوکس از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی تاشو 

طرح خاص دیگری از وایت بردهای شیشه ای که با سیستم تاشو کار خواهد کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از وایت برد شیشه ای مغاطیسی بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نشده و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد وایت بردهای شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل برای ساخت وایت برد بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، بردهای شیشه ای ۲۰ میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی و مهندسان ساختمانی قرار گرفته است .

 

 

وایت برد شیشه ای مغنایسی - اینستاگرام

 

وایت برد شیشه ای مغنایسی - واتساپ

 

 

جهت سفارش وایت برد شیشه ای مغناطیسی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت وایت برد شیشه ای مغناطیسی و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری وایت برد شیشه ای مغناطیسی مودر نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است وایت برد شیشه ای مغناطیسی در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت مستقیم و بدون واسطه به فروش می رسد لذا قیمت تعیین شده برای این محصول نسبت به سایر مراکز فروش آن کمتر می باشد .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغنایسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

وایت برد شیشه ای مغناطیسی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون وایت برد شیشه ای مغناطیسی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.clarus.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند