فهرست این مقاله

پارتیشن شیشه ای رنگی

تولید و اجرای پارتیشن شیشه ای رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                 ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

جدا کردن قسمت های مختلف در یک ساختمان اداری ، تجاری یا مسکونی یکی از مهم ترین کارهایی به شمار می رود که طراحان دکوراسیون داخلی انجام می دهند و با اینکار کمک شایانی به افراد مجموعه جهت استفاده بهینه از فضا خواهد شد ، پارتیشن شیشه ای رنگی یکی از ابزارهای برای مدیریت فضای داخلی یک ساختمان محسوب می شود که نمای بسیار زیبایی هم دارد .

به طور کلی مفهوم پارتیشن به مدیریت یک فضای مجازی یا واقعی اطلاق می شود که در آن به صورت بهینه به بخش فضای مورد نیاز اختصاص داده می شود ، با توجه به اینکه اغلب ساختمان هایی که امروزه ساخته می شوند دارای فضای زیادی نیستند بهتر است که با اجرای پارتیشن شیشه ای رنگی از فضای موجود بهترین استفاده را کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی پارتیشن شیشه ای رنگی در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از ۵۰۰ پروژه مختلف پارتیشن شیشه ای را اجرا کرده که بیش از ۲۰۰ پروژه به پارتیشن شیشه ای رنگی تعلق داشته است .

 

فرآیند ساخت و اجرای پارتیشن شیشه ای رنگی

به طور کلی به دو روش می توان پارتیشن شیشه ای را اجرا کرد در روش اول از فریم های آلومینیومی ، upvc و استیل به عنوان قاب دور شیشه ها استفاده می شود در این روش ابتدا اندازه گیری دقیق انجام شده سپس فریم های مورد نظر تولید می شود و با توجه به ابعاد فریم های ساخته شده شیشه سکوریت رنگی تولید می شود .

در روش دوم پارتیشن شیشه ای رنگی به صورت فریم لس اجرا می شود به عبارتی پس از اندازه گیری دقیق پروژه شیشه های سکوریت رنگی تولید می شود سپس با استفاده از یراق های مخصوصی هریک از شیشه ها طبق نقشه کنار هم قرار داده می شوند به طوری که با یکدیگر اصابت نکنند بنابراین اجرای پارتیشن شیشه ای رنگی از حسایت زیادی برخوردار است به ویژه اگر به صورت فریم لس استفاده شود .

پارتیشن شیشه ای رنگی از دو نوع شیشه رنگی دو رو نما و یک رو نما یا لاکوبل تشکیل خواهد شد همانطور که در مقاله های دیگر شرح داده شد شیشه لاکوبل به شیشه هایی که یک طرف آن رنگ شده گفته می شود .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی اداری

در شرکت های دولتی و خصوصی به دلیل اینکه تعداد افرادی که مشغول به کار هستند معمولا بیش از حد استاندارد است نیاز به یک مدیریت حساب شده در فضای داخلی می باشد لذا با استفاده از پارتیشن شیشه ای اداری می توان علاوه بر مدیریت فضای داخلی ، طراحی نمای داخلی را به میزان قابل توجهی ارتقا داد .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی دوجداره  

یکی دیگر از انواع پارتیشن های شیشه ای رنگی که از شیشه دوجداره در آن استفاده شده است در این روش با استفاده از فریم های آلومینیومی و upvc دوجداره یا اختصاصی و شیشه های دوجداره می توان علاوه بر مدیریت فضای داخلی از آلودگی صوتی در محیط نیز جلوگیری کرد چرا که ساختار پارتیشن شیشه ای دوجداره به گونه ای است که به میزان قابل توجهی از صداهای در محیط به هر یک از قسمت ها کاهش می یابد .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی و طرح دار  

پارتیشن های شیشه ای طرح دار حتی در کشورهای اروپایی میز به کرات استفاده شده است چرا که نمای بسیار زیبا و مدرنی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد خواهد کرد ، این پارتیشن ها به دو صورت طرح دار رنگی و مات تولید می شود در حالت اول از دستگاه چاپ برای ایجاد طرح روی شیشه استفاده می شود اما در حالت دوم از دستگاه سندبلاست بکار می رود .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی ( بلوک شیشه ای )

نوع دیگری از پارتیشن های شیشه ای که از تعدادی بلوک های شیشه ای مربع شکل رنگی تشکیل شده است ، این نوع پارتیشن ها اغلب در سرویس بهداشتی و برای تفکیک فضای داخلی آن استفاده می شود ،

 

پارتیشن شیشه ای رنگی لمینت

اغلب پارتیشن های شیشه ای با استفاده از شیشه های سکوریت اجرا می شود اما در برخی از پروژه ها به دلیل فریم لس بودن طرح و ابعاد بزرگ آن باید از شیشه های لمینت شده استفاده کرد ، به طور مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای رنگی استخر باید از شیشه های رنگی لمینت شده استفاده کرد در این صورت مقاومت شیشه بسیار بیشتر از شیشه های ساده خواهد بود .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی پارتیشن های شیشه ای حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی هوشمند 

در این طرح با استفاده از ریموت پارتیشن شیشه ای مدرن از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است پارتیشن شیشه ای رنگی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی اکریلیک 

طرح دیگری از پارتیشن های شیشه ای که با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، پارتیشن شیشه ای رنگی اکریلیک در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی در پروژه های مختلفی استفاده می شود این نوع شیشه ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

پارتیشن شیشه ای رنگی اکریلیک محبوب ترین طرح پارتیشن های شیشه ای محسوب می شود به طوری که بیش از ۴۰ درصد سفارشات پارتیشن ها به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی – صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح پارتیشن های شیشه ای که یک صفحه نمایش پشت شیشه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

پارتیشن شیشه ای رنگی صفحه نمایش دار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح پارتیشن شیشه ای معرفی شده است ضمنا قیمت پارتیشن شیشه ای رنگی صفحه نمایش دار دو برابر پارتیشن های شیشه ای ساده است به همین دلیل در پروژه های خاصی استفاده می شود .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی و وایت برد شیشه ای 

در طرح های جدید از پارتیشن شیشه ای به عنوان وایت برد شیشه ای نیز استفاده می شود ، این نوع وایت بردها به دو صورت ساده و مغناطیسی استفاده می شود که در ابعاد مختلفی نیز تولید خواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی منزل 

برای ساختمان های مسکونی منزل با فضای داخلی بزرگ باید از پارتیشن های شیشه ای با فریم های مشکی مشبک استفاده کرد ، این نوع پارتیشن ها با نام پارتیشن مدرن و لاکچری نیز شناخته شده است .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی ضخیم

برای تولید پارتیشن های شیشه ای رنگی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های سکوریت ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک پارتیشن های شیشه ای با ابعاد ۲۰۰ * ۳۰۰ سانتی متر باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی کریستال

پارتیشن های شیشه ای از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی تاشو 

طرح خاص دیگری از پارتیشن های شیشه ای که با سیستم تاشو کار خواهد کرد ساختار این نوع پارتیشن ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه های که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از پارتیشن شیشه ای رنگی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه بکار برده می شود .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد پارتیشن های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، پارتیشن های ۲۰ میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی - اینستاگرام

 

پارتیشن شیشه ای رنگی - واتساپ

 

در صورت تمایل می توانید از طریق زیر پارتیشن شیشه ای رنگی را به صنایع شیشه کولیوند سفارش دهید 

برای اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای رنگی و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری پارتیشن شیشه ای رنگی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولیید و اجرای پارتیشن شیشه ای رنگی با استفاده از شیشه های سکوریت سوپر کلیر +A و یراق آلات درجه یک صورت می گیرد چنانچه در صورت بروز مشکلی پس از نصب پارتیشن شیشه ای رنگی تیم پشتیبانی اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پارتیشن شیشه ای رنگی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند