فهرست این مقاله

پارتیشن شیشه ای متحرک

تولید و اجرای پارتیشن شیشه ای متحرک در صنایع شیشه و آینه کولیوند                            0912823524202188621912

 

پارتیشن شیشه ای متحرک

 

پارتیشن شیشه ای متحرک

امروزه با توجه به محدودیت فضا در ساختمان های تازه ساز باید از فضای موجود به صورت بهینه استفاده کرد به عبارتی با بخش بندی کردن فضای داخلی می توان حداکثر استفاده را از فضای موجود در ساختمان کرد ، در این مقاله به بررسی طرح های مختلف پارتیشن شیشه ای به ویژه پارتیشن شیشه ای متحرک می پردازیم و ویژگی های هریک را به طور جداگانه شرح خواهیم داد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی پارتیشن شیشه ای در ایران فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف این نوع پارتیشن ها از جمله پارتیشن شیشه ای متحرک را اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

به طور کلی پارتیشن های شیشه ای به دو صورت با فریم و فریم لس اجرا می شود در حالت اول پارتیشن شیشه ای متحرک با استفاده از یراق های استیل و ریل های فلزی پیاده سازی می شود اما در حالت دوم از فریم های آلومینیومی و upvc دوجداره بکار می رود و شیشه های دوجداره سکوریت شده در آن قرار خواهد گرفت .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی ساختمان استفاده کرد ، به طور مثال برای ساختمانی که رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است باید از شیشه های برنز جهت اجرای پارتیشن شیشه ای بکار برد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک طرح دار 

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی را می توان روی پارتیشن های شیشه ای ایجاد کرد ، به طور مثال در سازمان ها و شرکت های بزرگ معمولا لوگوی مجموعه روی پارتیشن های شیشه ای به صورت رنگی یا مات ایجاد می شود بدین شکل تبلیغات حرفه ای نیز صورت می گیرد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک دوجداره

طرح دیگری از پارتیشن های شیشه ای که از پروفیل های دوجداره آلومینیومی و upvc دوجداره استفاده می شود در این روش از شیشه های دوجدار نیز بکار می رود در واقع این نوع پارتیشن ها یک عایق مناسب نیز محسوب می شود ، پارتیشن شیشه ای متحرک دوجداره اغلب در ساختمان هایی که دارای فضای بزرگی هستند و آلودگی صوتی نیز در محیط وجود دارد استفاده می شود .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک فریم لس

متداول ترین نوع پارتیشن های شیشه ای که از هیچ گونه فریمی برای اجرای پارتیشن استفاده نمی شود ، این روش در اغلب ساختمان ها بکار می رود و نسبت به پارتیشن های دوجداره از قیمت مناسب تری برخوردار است ، برای اجرای این نوع پارتیشن ها از یراق های فلزی استفاده می شود .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک تاشو

یکی از جدیدترین طرح های پارتیشن های شیشه ای که شیشه ها به صورت تاشو روی یکدیگر قرار می گیرند ، این روش اغلب در بالکن های ساختمان استفاده می شود و ساختار آن به گونه ای است که همه شیشه ها در کناره های دیوار روی یکدیگر قرار خواهند گرفت .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک رامات

نوعی از پارتیشن های شیشه ای که خظوظ افقی سندبلاست ( رامات ) با پهنای مختلفی روی شیشه ایجاد شده است ، این نوع پارتیشن ها اغلب در سازمان ها و شرکت ها جهت جدا کردن قسمت های مختلف اجرا می شود .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک خم

با استفاده از شیشه های خم می توان پارتیشن های شیشه ای متحرک را اجرا کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی ساخته شده و همراه شیشه داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی روی پارتیشن شیشه ای حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی پارتیشن شیشه ای متحرک حکاکی کرد بدین شکل به نوعی به برندینگ مجموعه کمک شایانی خواهد کرد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – اسیدکاری شده

طرح دیگری از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، پارتیشن شیشه ای متحرک محبوب ترین طرح پارتیشن های شیشه ای محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات پارتیشن های شیشه ای به این طرح جدید تعلق دارد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – هوشمند

طرح خاصی از پارتیشن های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه ها ار حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند با نام شیشه اسمارت و شیشه مات شونده شناخته شده است لازم به ذکر است پارتیشن شیشه ای متحرک در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

پارتیشن شیشه ای متحرک هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح پارتیشن معرفی شده است .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – اکریلیک 

در این طرح از پارتیشن های شیشه ای با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – اکلیلی 

طرح دیگری از پارتیشن های شیشه ای رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه های رنگی با نام شیشه لاکچری نیز شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – ضخیم

برای تولید پارتیشن های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های سکوریت ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک پارتیشن با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه لمینت 20 میل بکار برد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – رفلکس

طرح خاص دیگری از پارتیشن های شیشه ای که با استفاده های شیشه های رفلکس اجرا می شود ، به طور مثال در ساخامانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه های دودی بکار برد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – کریستال 

پارتیشن های شیشه ای از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – تاشو 

در این طرح از پارتیشن های شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع پارتیشن ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو روی هم قرار خواهند گرفت .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – مغناطیسی 

طرح خاص دیگری از پارتیشن های شیشه ای که از شیشه مغناطیسی بکار می رود بدین شکل از شیشه ها به عنوان وایت برد نیز بکار خواهد رفت و براحتی می توانید نکات خود را یادداشت کنید ، پارتیشن های مغناطیسی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد پارتیشن های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، پارتیشن های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک – استین گلاس 

شیشه های استین گلاس ترکیب شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی است ، فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از پارتیشن های استین گلاس بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک - اینستاگرام

 

پارتیشن شیشه ای متحرک - واتساپ

 

 

جهت سفارش پارتیشن شیشه ای متحرک به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای متحرک و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری پارتیشن شیشه ای متحرک مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است اجرای پارتیشن شیشه ای متحرک در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی مجرب صورت می گیرد چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پارتیشن شیشه ای متحرک در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند