فهرست این مقاله

پارتیشن شیشه ای

تولید و اجرای انواع پارتیشن شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                             09128235242 –  02188621912

 

پارتیشن شیشه ای کریستال

 

پارتیشن شیشه ای

وجود پارتیشن در محیط های مختلف کاری به دلیل کمبود فضای داخلی و همچنین جلوه زیبای انواع مختلف پارتیشن ها امری مهم محسوب می شود ، با وجود این پلنفرم ها دیگر نیازی به  ساختن اتاق و دیوار کشی جهت جدا کردن قسمت های گوناگون محیط کاری نیست .

پارتیشن ها با توجه به تنوع آن ها از نظر جنس به جند دسته تقسیم بندی می شوند اما با در نظر گرفته این نکته که نمای شیشه ای در همه کشورهای دنیا جایگاه ویزه ای در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی پیدا کرده پارتیشن شیشه ای برای کسانی که طراحی لوکس و مدرن در اولویت آن ها می باشد جذابترین گزینه محسوب می شود .

برای اجرای پارتیشن شیشه ای باید هر شیشه ای را که مد نظر داشتید توسط کوره های مخصوصی به سکوریت تبدیل شوند چرا که در صورت خام بودن شیشه (سکوریت نشدن) اگر شیشه دچار شکستگی شود حوادث خطرناکی رخ خواهد داد .

 

انواع پارتیشن شیشه ای صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- پارتیشن شیشه ای سندبلاست

2- پارتیشن های شیشه ای رنگی

3- پارتیشن های شیشه ای کریستال

4- پارتیشن های شیشه ای با فریم

5- پارتیشن های شیشه ای حکاکی شده

6- پارتیشن های شیشه ای فریم لس

7- پارتیشن های شیشه ای لمینت

8- پارتیشن های شیشه ای دوجداره

 

حک کردن لوگوی شرکت روی پارتیشن شیشه ای

امروزه در بسیاری از شرکت ها لوگو را روی تمامی وسایل مربوط به آن شرکت چاپ می کنند از همین با توجه به درخواست های مکرر مشتریان در رابطه با این فرآیند صنایع شیشه و آینه کولیوند لوگوی شرکت شما را به دو صورت چاپ رنگی و سندبلاست روی شیشه حک می کند لذا هنگام سفارش فابل تصویر لوگوی خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

پارتیشن شیشه ای کریستال

برای تولید پارتیشن های شیشه ای می توان از سه نوع شیشه فلوت ، سوپرکلیر و کریستال استفاده کرد که در این بین شیشه کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا بهترین انتخاب محسوب می شود ، جهت اجرای پارتیشن شیشه ای معمولا از شیشه های کریستال 10 میل استفاده می شود البته در برخی موارد از شیشه های 12 میل و 15 میل نیز بکار می رود .

 

پارتیشن شیشه ای فریم لس

در پروژه هایی که نیاز به پارتیشن بندی فضای داخلی در گوشه های ساختمان است و به صورت یک رو نماست می توان از پارتیشن های فریم لس استفاده کرد اما اگر بخواهیم وسط ساختمان را پارتیشن بندی کنیم باید از فریم های آلومینیومی یا ام دی افی استفاده کرد .

به طور کلی اجرای پارتیشن شیشه ای بدون فریم نیاز یه یراق های با مقاومت بسیار بالایی دارد چرا که در این روش وزن شیشه روی فریم نخواهد بود بلکه یراق های بکار رفته در پروژه باید وزن شیشه را متحمل شوند ضمنا برای اجرای پارتیشن شیشه ای فریم لس با ابعاد بزرگ باید از شیشه های سکوریت لمینت شده استفاده کرد وجود لایه PVB بین شیشه ها مانع جدا شدن ذرات شیشه هنگام شکسته شدن خواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای با فریم های مختلف

اجرای پارتیشن های شیشه ای با فریم های آلومینیومی و استیل نیز قالب اجراست اما اگر از فریم های استیل طلایی و نقره ای استفاده شود به طبع نمای بیسیار زیبا و مدرنی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد ، به طور مثال با استفاده از شیشه دودی و فریم استیل طلایی می توان یک پارتیشن شیشه ای مدرن را اجرا کرد ضمنا به روش های مختلفی می توان این نوع پارتیشن ها را اجرا کرد .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی

به دو روش می توان پارتیشن های شیشه ای رنگی را اجرا کرد در حالت اول از شیشه سکوریت رنگی دو رو نما استفاده می شود که براحتی می توان طرف دیگر شیشه را مشاهده کرد اما در حالت دوم از شیشه لاکوبل رنگی یک رو نما استفاده می شود ، به طور مثال برای ساختمانی که رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است پارتیشن شیشه ای دودی مناسب خواهد بود .

 

پارتیشن شیشه ای خانگی

امروزه با توجه به وجود وسایل مختلف در خانه ها و اینکه هر بخشی از ساختمان به منظور خاصی استفاده می شود استفاده از پارتیشن های شیشه ای موجب تفکیک بخش های مختلف و همچنین زیباتر شدن فضای داخلی خانه خواهد شد ، به طور مثال طراحان دکوراسیون داخلی معمولا قسمتی که به عنوان اتاق نمایش در نظر گرفته شده است را با پارتیشن شیشه ای از سایر قسمت ها جدا می کنند .

 

پارتیشن شیشه ای اداری

با اجرای پارتیشن اداری شیشه ای می توان قسمت های مختلف مجموعه را تفکیک کرد و گامی مهمی را در جهت سهولت مدیریت مجموعه برداشت در ضمن نمای مدرن شیشه ای در ساختمان ایجاد خواهد شد ، لازم به ذکر است که برای اجرای پارتیشن شیشه ای اداری در اغلب موارد از شیشه های 10 میل سکوریت رنگی و طرح دار استفاده می شود البته اگر شیشه از نوع کریستال یا اکسترا کلیر باشد نمای پارتیشن زیباتر خواهد شد .

در برخی از پروژه ها از شیشه های سکوریت رامات برای اجرای پارتیشن شیشه ای اداری استفاده می شود ، این نوع شیشه ها در واقع دارای خطوط افقی هستند که به صورت یک در میان مات است .

 

پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی

با استفاده از پارتیشن های شیشه ای می توان قسمتی که برای دوش گرفتن تعبیه شده است را از سایر قسمت های سرویس بهداشتی جدا کرد به طوری که طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی از حالت مدرن خارج نشود در طرح های جدید به جای نصب یک شیشه سکوریت به عنوان پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی ، کابین دوش شیشه ای اجرا می شود .

 

پارتیشن شیشه ای ریلی

در برخی از شرکت ها نیاز به جا به جایی مداوم پارتیشن ها است لذا با اجرای پارتیشن کشویی یا ریلی براحتی می توان قسمتی ار پارتیشن را در امتداد یک خط جا به جا کرد ، یراق آلات پارتیشن های ریلی با پارتیشن های ساده کاملا متفاوت می باشد .

 

پارتیشن شیشه ای دوجداره

اجرای پارتیشن های شیشه ای دوجداره به دو روش انجام می شود در روش اول از فریم های آلومینیومی دوجداره استفاده می شود اما در روش دوم از ورق های mdf دوبل شده بکار برده خواهد شد در صورت استفاده از پارتیشن شیشه ای دوجداره آلومینیومی یا upvc در واقع از اتلاق انرژی نیز جلوگیری خواهد شد و به میزان قالب توجهی از آلودگی صوتی کاسته می شود .

در سازمان های بزرگ و مراکز عمومی کشور باید از پارتیشن شیشه ای دوجداره استفاده به طور مثال در فرودگاه ها به دلیل فضای باز اتلاف انرژی به میزان بیشتری صورت می گیرد که می توان با استفاده از پارتیشن های دوجداره از آن جلوگیری کرد .

 

پارتیشن شیشه ای لمینت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد تعیین شده است باید از شیشه های لمینت استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که چند عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده خواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای طرح دار

با استفاده از دو نوع شیشه طرح دار رنگی و سندبلاست می توان پارتیشن های شیشه ای طرح دار را اجرا کرد به طوری که طرح مورد نظر روی شیشه توسط دستگاه چاپ رنگی و سندبلاست ایجاد خواهد شد به عنوان مثال در شرکت های بزرگ و معتبر لوگوی مجموعه روی پارتیشن شیشه ای حکاکی می شود به نوعی تبلیغات حرفه ای نیز صورت می گیرد .

 

پارتیشن شیشه ای راه مات

نوعی از پارتیشن های شیشه ای طرح دار که با استفاده از دستگاه سندبلاست روی شیشه طرح راه راه مات ایجاد می شود ، این نوع پارتیشن ها اغلب در سازمان ها و شرکت ها اجرا خواهد شد لازم به ذکر است که پهنای راه مات پارتیشن شیشه ای را می توان در اندازه های مختلفی تعیین کرد اما در اغلب موارد از راه مات های بزرگ به کوچک استفاده می شود .

 

پارتیشن شیشه ای مغازه

در فروشگاه های بزرگ بخش بندی کردن فضای داخلی و استفاده بهینه از فضای داخلی به طبع در سهولت مدیریت فروشگاه تاثیر بسزایی دارد حال اگر از پارتیشن های شیشه ای بکار برده شود به طبع طراحی داخلی فروشگاه نیز زیباتر خواهد شد ، معمولا برای اجرای پارتیشن شیشه ای مغازه از شیشه های شفاف سوپر کلیر و کریستال استفاده می شود به طوری که فریم آلومینیومی دور شیشه قرار خواهد گرفت .

 

پارتیشن شیشه ای اتاق خواب

در کشورهای اروپایی از پارتیشن های شیشه ای به عنوان جدا کننده ی بین تخت خواب و سایر قسمت های اتاق خواب استفاده می شود حتی در برخی موارد از شیشه های هوشمند مات شونده نیز بکار می رود در واقع با اجرای پارتیشن شیشه ای در فضای داخلی علاوه بر ایجاد یک نمای مدرن ، موجب بزرگ نمایی فضای داخلی ساختمان خواهد شد برخلاف سایر پارتیشن ها که فضای را کوچکتر نمایش می دهند .

لازم به ذکر است در صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر تولید پارتیشن شیشه ای در طرح های جدید اتاقک های شیشه ای نیز تولید شده است ، این اتاقک ها با یراق آلات آلومینیومی و استیل اجرا می شوند .

 

پارتیشن شیشه ای استخر

امروزه در اغلب استخرها از پارتیشن های شیشه ای برای جدا کردن قسمت های مختلف استفاده می شود ، این نوع پارتیشن ها معمولا توسط پایه های فلزی نصب می شود و از شیشه 10 میل تشکیل شده است البته بهتر است که برای اجرای پارتیشن شیشه ای استخر از شیشه های دوجداره سکوریت استفاده کرد بدین شکل به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی کاسته خواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای اکریلیک

با استفاده از رنگ های اکریلیک و قلم طرح های مختلفی را روی پارتیشن های شیشه ای ایجاد می شود به طور مثال می توان حروف الفبای فارسی را به صورت سنتی روی شیشه طراحی کرد .

 

پارتیشن شیشه ای اسیدکاری شده

طرح جدیدی از پارتیشن های شیشه ای دکوراتیو که با استفاده از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ های فشار قوی الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، طرح مورد توسط کاتر پلاتر ایجاد خواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی پارتیشن های شیشه ای حکاکی یا اینگریوینگ کرد در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه یا نام تجاری ساختمان را روی پارتیشن شیشه ای حکاکی کرد در این صورت تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت که در پروسه برندینگ مجموعه تاثیرگذار است .

 

پارتیشن شیشه ای – بلوک شیشه ای

حالت خاص از پارتیشن های شیشه ای که با استفاده از بلوک های شیشه ای مکعبی رنگی اجرا می شود ، این نوع به صورت شفاف و مات وجود دارد و اغلب در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

پارتیشن شیشه ای متحرک

یکی از جدیدترین انواع پارتیشن های شیشه ای که هر یک از شیشه ها به صورت تاشو باز و بسته می شوند و اغلب دارای فریم های آلومینیومی است بدین شکل از فضای داخلی نیز به صورت بهینه استفاده می شود به طور مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای در ساختمان هایی که فضای داخلی آن ها کوچک است باید از پاتیشن های متحرک است و به شکل بهتری از فضای داخلی استفاده کرد .

 

پارتیشن شیشه ای هوشمند

ساختار پارتیشن های شیشه ای هوشمند به گونه ای است که با فشردن کلید مورد نظر شیشه از حالت مات به شفاف تبدیل شده سپس با فشردن مجدد کلید شیشه از حالت شفاف به مات تبدیل می گردد ، پارتیشن شیشه ای هوشمند مات شونده اغلب در ساختمان های با طراحی دکوراسیون مدرن و خاص اجرا می شود چرا که قیمت آن بسیار بیشتر از پارتیشن های شیشه ای ساده  و رنگی می باشد .

لازم به ذکر است پارتیشن شیشه ای هوشمند مات شونده در کشورهای اروپایی نیز به کرات اجرا می شود و به دلیل نمای بسیار زیبا و مدرن مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند تقریبا دو برابر پارتیشن های شیشه ای ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع پارتیشن ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

پارتیشن شیشه ای اتوماتیک

در پروژه هایی که متراژ پارتیشن زیاد در گرفته شده است باید قسمتی از پارتیشن به صورت اتوماتیک باز و بسته شود به طوری که با نزدیک شدن افراد به پارتیشن به صورت اتوماتیک باز خواهد شد ، پارتیشن شیشه ای اداری اتوماتیک یکی از جدیدترین طرح های پارتیشن های شیشه ای محسوب می شود که اغلب در شرکت های بزرگ و معتبر دولتی و خصوصی استفاده می شود .

 

پارتیشن شیشه ای سالن زیبایی

در سالن های زیبایی نیز قسمت های مختلفی وجود دارد که هر یک از ساختمان باید مجرا باشند با اجرای پارتیشن های شیشه ای می توان بخش های مختلف را با کمترین هزینه از یکدیگر تفکیک کرد ، به طور مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای سالن زیبایی ی

 

پارتیشن شیشه ای استین گلاس 

طرح خاصی از شیشه های دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه استین گلاس با نام شیشه دکوراتیو مدرن نیز شناخته شده است .

 

پارتیشن شیشه ای اکلیلی 

طرح دیگری از پارتیشن های شیشه ای رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع پارتیشن ها با نام پارتیشن لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد ساتفاده قرار می گیرد ، پارتیشن شیشه ای اکلیلی در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

پارتیشن شیشه ای اکلیلی محبوب ترین طرح پارتیشن محسوب می شود ، طراحان دکوراسیون داخلی کلاسیک از این نوع پارنیش ها جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی استفاده می کنند .

 

پارتیشن شیشه ای خم

یکی دیگر از طرح های پارتیشن های شیشه ای که با استفاده از شیشه های خم یا قوس دار اجرا می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با توجه به ابعاد شیشه ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای رنگی لاکوبل 

طرح دیگری از پارتیشن های شیشه ای رنگی یک رو نما یا لاکوبل که در طیف وسیع رنگی تولید می شود به طور مثال برای ساختمانی با فضای داخلی مشکی رنگ باید از پارتیشن های شیشه ای سفید یک رو نما بکار برد ، به طور مثال برای ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از پارتیشن شیشه ای مشکی و دودی بکار برد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

پارتیشن شیشه ای ضخیم

برای تولید پارتیشن های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم سکوریت استفاده کرد به طور مثال برای اجرای پارتیشن های شیشه ای با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 15 میل بکار برد .

 

پارتیشن شیشه ای رفلکس 

در این طرح از پارتیشن های شیشه ای از شیشه های سکوریت رفلکس استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ف دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، پارتیشن های رفلکس در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

پارتیشن شیشه ای کریستال 

پارتیشن های شیشه ای از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر ، کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است این نوع شیشه ها در ضخامت های 6 میل الی 20 میل وجود دارد ، پارتیشن های کریستال در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

پارتیشن شیشه ای 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد پارتیشن های بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، پارتیشن های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

پارتیشن شیشه ای – تاشو 

طرح خاص دیگری از پارتیشن های شیشه ای که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از پارتیشن های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

پارتیشن شیشه ای - اینستاگرام

پارتیشن شیشه ای - واتساپ

 

کاربرد های پارتیشن شیشه ای صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- شرکت ها و اداره جات دولتی و خصوصی

2- فروشگاه های بزرگ

3- کلینیک پزشکی و دندانپزشکی

4- آرایشگاه ها و سالن های زیبایی

5- سالن های ورزشی و بدنسازی

6- آتلیه های عکاسی

7- پارکینگ های خصوصی و عمومی

8- موزه ها و باغ وحش ها

 

 

نحوه سفارش انواع پارتیشن شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید در صورت تمایل انواع پارتیشن شیشه ای را از طریق تماس با شماره های 02188621912  –  09128235242  – 09214195178 سفارش داده و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند پارتیشن شیشه ای مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید ما سفارش دهید.

شایان ذکر است خدمات نصب پارتیشن شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چناچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند در کمترین زمان اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن دوجداره

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای 

پارتیشن دوجداره

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای 

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پارتیشن شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.architonic.com

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند